Skocz do zawartości

Subaru BI-FUEL


siemas

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukując Forestera natknąłem się na następujący okaz:

 

http://moto.allegro.pl/item481645149_su ... 2_0_x.html

 

czyli jak w temacie wersję przystosowaną fabrycznie? :shock:

do zasilania LPG? :shock:

 

czy jest to faktycznie inna jednostka napędowa (w jakiś sposób lepiej dostosowana do zasilania LPG? - inne gniazda zaworowe?)

 

czy może jest to po prostu instalacja lpg montowana gdzieś w serwisie na zachodzie

może ktoś wie coś więcej o tej wersji Forestera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takiego Forestera we Włoszech.Nawet mu zrobiłem zdjęcie komórka by zapodac go na forum.Jednak odniosłem wrażenie (może mylne) ,że to Bi nie chodziło o LPG tylko może o biodotaki np.alkohol ??? jakieś E85 czy cos takiego argentyńskiego.

 

PS.W ogłoszeniu jasno napisame,ze chodzi o LPG.Widocznie były takie wersje.Może do Holandii ??? Bywaja tam czesto GT-ki z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Fabryczne" instalacje są dokładane w krajach przeznaczenia, w niektórych przez dealerów w innych w jednym przeznaczonym do tego miejscu. W różnych krajach dokładane są różne systemy. W tym forku jest instalacja Holenderska Koltec-Necam, stosowana w Niemczech i Holandii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to ten egzemplarz, ale jak szukałem auta, to zwróciłem na taki uwagę (sprowadzony z Włoch, z fabrycznym gazem, sprzedawany w Warszawie i gdzieś na południu. Zapamiętałem go, bo facet najpierw pisał, że auto miało rozbity przód i że naprawi go orginalnymi cześciami, a zaraz potem, bezczelnie, że jest w 100% bezwypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - auto oferowane jest w Warszawie, a tablice ma gdzieś z południa kraju i nie możę się sprzedać już od dłuzszego czasu - też się do niego przymierzałem - często bakujemy na tej samej ulicy... :neutral:

 

a teraz już jasane dlaczego nie może się sprzedać... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, czy to ten egzemplarz, ale jak szukałem auta, to zwróciłem na taki uwagę (sprowadzony z Włoch, z fabrycznym gazem, sprzedawany w Warszawie i gdzieś na południu. Zapamiętałem go, bo facet najpierw pisał, że auto miało rozbity przód i że naprawi go orginalnymi cześciami, a zaraz potem, bezczelnie, że jest w 100% bezwypadkowy.

 

Koltec-Necam nie był stosowany we Włoszech.

Jeżeli faktycznie auto sprowadzono z Italii, to na pewno wcześniej zostało zaimportowane z innego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech takie autka bifuel są sprzedawane w salonach. Jak ktoś chce nowe na gaz i bez utraty gwarancji to może właśnie taki wozik kupić za zachodnią granicą. Z tego co się orientuję to chyba każdy model subaru jest dostępny w wersji bifuel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemczech takie autka bifuel są sprzedawane w salonach. Jak ktoś chce nowe na gaz i bez utraty gwarancji to może właśnie taki wozik kupić za zachodnią granicą. Z tego co się orientuję to chyba każdy model subaru jest dostępny w wersji bifuel.

 

Nie każdy, turbo lpg nie są dostępne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może ktoś wie czemu cena benzyny, napędu spadła już o kilkanaście groszy a lgp jak było tak jest ponad 2.20?? przecież to z ekonomicznego punktu widzenia nie wytłumaczalne :roll:

Lpg pochodzi z ropy, więc lpg które teraz jest w sprzedaży było robione z ropy jak była droższa niż obecnie. Producenci lpg mówią o spadku cen gazu w drugiej połowie 2009r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producenci lpg mówią o spadku cen gazu w drugiej połowie 2009r.

Czy LPG musi lezakowac (tak jak wino) conajmniej rok aby nadawalo sie do sprzedazy?

Jesli tak, to mam zle wiadomosci dla uzytkownikow LPG. Ropa byla najdrozsza pol roku temu, wiec oczekujcie znacznych podwyzek cen na wiosne 2009 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...