Skocz do zawartości

Zlot Plejad 2007


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie a kto jedzie na Plejady z okolicy Katowic?

 

Z Krakowa jedzie spora ekipa.

 

a moze by mape Polski skitrac z trasami przejazdu, cos podobnego do tej, ktora Intak zamiescil w temacie "jak objechac Warszawe". osoby nie startujace w grupie mialyby szanse dolaczenia sie w "locie" :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram mogloby niezle wygladac kilkadziesiat subaraków w grupie :twisted:

 

w okolicach Srebrnej Gory latalismy po 3-4 sztuki i robi to takie wrazenie ze koniec swiata, wiec kawalkady i zjazd gwiazdzisty na wzor historycznego Monte Carlo bylby ciekawym aczkolwiek ciezkim do zorganizowania sposobem dojazdu na Plejady. ogarniecie kilku samochodow w tak dlugiej trasie, przy roznym (zwyczajowym) tempie podrozy poszczegolnych kierowcow jest dosc ciezkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram mogloby niezle wygladac kilkadziesiat subaraków w grupie :twisted:

 

w okolicach Srebrnej Gory latalismy po 3-4 sztuki i robi to takie wrazenie ze koniec swiata, wiec kawalkady i zjazd gwiazdzisty na wzor historycznego Monte Carlo bylby ciekawym aczkolwiek ciezkim do zorganizowania sposobem dojazdu na Plejady. ogarniecie kilku samochodow w tak dlugiej trasie, przy roznym (zwyczajowym) tempie podrozy poszczegolnych kierowcow jest dosc ciezkie.

 

wiem ze nie uda sie pojechac jeden za drugim, ale ustawienie sie gdzies na trasie o konkretnej godzinie np. na jakiejs stacji benzynowej :twisted: , spowoduje ze ilosc subaraków na metr2 wzrosnie drastycznie i to juz moze byc ciekawy efekt jak co chwile przeleci po kilka rozryczonych wozów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc ciekawy efekt

 

efekt jest piorunujacy, mi na Plejadach najbardziej brakowalo parady, kiedy sie oglada filmiki ze spotkan w innych krajach parada jest nieodzownym elementem zlotu :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli większość będzie jechała w piątek, to i tak w wielu przypadkach porobią się konwoje subaru.

Co do planowania trasy polecam http://www.targeo.pl/

Serwis jest połączony z GDDiA i pokazuje przy wyznaczaniu trasy gdzie są utrudnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechanie w kolumnie nawet z 1 zaturbionym subarakiem i inteligentnym kierowcą, który zostawia miejsce przy wyprzedzaniu, czeka i pokazuje czy droga wolna jest super! Wiem to z doświadczenia choć głównie jako pasażer. Raz takim inteligentnym kierowcą był OGS (wtedy kolumna miała łącznie 4 subaraki), a drugi pan Kociałkowski z Poznańskiego salonu.

 

Chociaż wy chyba mówicie o koncepcji jechania wolniejszego, za to w większej liczbie aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czym sie jedzie, wazne, zeby miec pojecie o jeździe w kolumnie :wink:

To przymrużenie oka nie jest na miejscu :wink: :razz: .

 

Byłem kiedyś świadkiem prowadzenia, przez niedoświadczoną osobę, kolumny ciężarówek. Prowadzący w gaziku. Włączył kierunek i po 200-300m się zatrzymał. Padający deszcz, ze 30 aut za nim. Jak myślicie, czym się to skończyło?

Pierwszych 8-10 aut sie zatrzymało, 2 cysterny w rowie, reszta totalny burdel. Dobrze, że wtedy (około 1986 roku) ruch na drodze był minimalny i droga w zielonogórskich lasach 23 kolejności odśnieżania..... Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

guma, wiadomo, ale jeśli kolumna nie jest zbyt liczna, a auta są szybkie, a kierowcy mają pojęcie, to robi się naprawdę ciekawie.

 

 

Zdolny mąż mojej kuzynki wpadł na inny pomysł. Ponieważ kolumna aut, którą prowadził ociągała się postanowił przyśpieszyć, aby ich bardziej zmobilizować :mrgreen: Auta były gości weselnych (nie jego), więc kierowcy różni... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, tak, ale pod warunkiem, ze na koncu jada najmocniejsze auta.

Wyobraź sobie co by sie działo, jakby na poczatku kolumny jechały STI, WRX-y, GT-ki, a na końcu justynki i gacki z '92, czy temu podobnego rocznika :wink:

To sie na pewnym etapie moze stać b. niebezpieczne, bo te lebiody, będą na maxa przeginać pałe na drodze, zeby tylko "nadążyć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guma, już jazda w 4-5 samochodów to jest wyzwanie. Trzeba pamiętać o jednym że jak pierwszy jedzie około 100km/h, to drugi aby dotrzymać tempa przy manewrach i aby nie zostać w tyle musi jechać 110, trzecie 10 więcej, czwarty też.... w pewnym momencie odległość od osób zaczyna robić się bardzo duża (może być nawet km i więcej) a ostatni zawsze będzie gonił, czyli będzie jechał 160 i więcej... Zgadzam się z toba że na początku powinny jechać auta najsłabsze i one powinny dyktować tempo jazdy. Jednak najlepiej się jedzie w 2 samochody + CB w każdym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę przygód z jazdą w kolumnie miałem. Jechaliśmy Pug 206, maluch i CC. Na początku prowadziłem i to była katorga. Ciągle musiałem patrzeć do tyłu czy reszta ekipy jedzie, czy nie zostali zbyt z tyłu itp. Na skrzyżowaniu masakra, ja ogniem włączyłem się do ruchu, a maluch jeszcze długo stał, potem musiałem czekać na przystanku na nich a CC pojechało w ogóle w inną stronę. Potem maluch prowadził, ja byłem ostatni i już bezproblemowo jechaliśmy.

 

Dobrze by wam było gdyby każdy miał w samochodzie choćby zwykłe walkie-talkie do 3-5 km. CB jest drogie i zajmuje miejsce, kótkofalówka to fajne rozwiazanie, bardzo ułatwia a na dodatek super frajda w czasie jazdy. Wtedy ktoś kto nie nadąża albo został z tyłu swobodnie złapie jakieś subaraka z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek_WAWA, 100% popieram :smile:

guma, jak jedziecie w czwartek przez Gore Kalwarie to sie dolaczam :smile:

EDIT:

WRC fan, na Plejady od Bydgoszczy ja zamykalem i tak skutecznie ze zaplacilem mandat :sad: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...