Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, Gaceq napisał:

 

Takie te nowsze STI niby ekologiczne, a tu stare STI z 97 roku tylko 20 koni słabsze robiło mi po trasie bez problemu 550 km na baku, a nieraz to i pod 600 podchodziło  :rolleyes: Bak 60 l. A ile mają GH?

Cuda Panie, cuda oglaszają... I herezje na forum głosisz.... Ale może większości z Nas się to nie udaje albo masz zbiornik +20 l. :P i o tym nie wiesz :):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zejść do 10l/100km i pewnie nawet niżej jadąc 110-130km/h. Swoim STI zrobiłem średnią dokładnie 10,0 jak wracałem po zakupie auta z Opola. Żona jechała za mną, więc cała droga była na spokojnie ;). Czy da się przejechać 600km? Być może, ale to ryzykowne, bo jazda na oparach...

Natomiast aktualnie to co komputer pokazuje, to średnia 15-17l jak nie pojeżdżę poupalać :).

Realny zasięg to 300-350km max.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bak taki sam. Muszę się więc zacząć przyzwyczajać do takiego spalania :D

8 minut temu, Tommi1 napisał:

Cuda Panie, cuda oglaszają... I herezje na forum głosisz....

Klasyki sti, w takiej 100% serii mniej palą od nowych. Kto miał to wie. Czy spalanie 11l w klasyku to są cuda...? Nie sądzę

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gaceq napisał:

No to bak taki sam. Muszę się więc zacząć przyzwyczajać do takiego spalania :D

Klasyki sti, w takiej 100% serii mniej palą od nowych. Kto miał to wie. Czy spalanie 11l w klasyku to są cuda...? Nie sądzę

 

Klasyk?? Powiadasz?? Gd 2006 to klasyk wg. Ciebie czy już nowe?? Znaczy sie nie klasyk?? 13 literow komp seria 280Km

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, filipk93 napisał:

U mnie pokazuje 11,6 srednio do 12,2, a pali zawsze kolo 0,8-1 litr wiecej niz pokazuje :)

To widać spokojnie jeździsz ;). Ja do oszczędnej jazdy mam inne auto i tam trzeba się mega postarać żeby średnią powyżej 9 zrobić. Chyba trzeba byłoby cały czas zasuwać ponad 200 :huh:.

 

To może zrobimy mały konkursik kto mniej spali na dystansie nie mniejszym jak 200km? ;)

Tylko w sumie po co....:biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utarło się że GD to nowe :P w końcu neeewaaage ;) A klasyk to klasyk. Tylko GC8.

 

2 minuty temu, Tommi1 napisał:

Klasyk?? Powiadasz?? Gd 2006 to klasyk wg. Ciebie czy już nowe?? Znaczy sie nie klasyk?? 13 literow komp seria 280Km 

Utarło się że GD to nowe :P w końcu neeewaaage ;) A klasyk to klasyk. Tylko GC8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Simon WRC napisał:

 

To może zrobimy mały konkursik kto mniej spali na dystansie nie mniejszym jak 200km? ;)

Tylko w sumie po co....:biglol:

No można by było tylko że STI nie kupuje się po to żeby kolegom na imieninach opowiadać jak mało to pali... Że prawie jak VAG na gnojówkę ;)

. STI ma dawać frajde z jazdy (mocnej, sportowej troche przy naginaniu przepisów) a nie oszczędności... 

 

P. S. I życzę wszystkim żeby poniżej 15l nie schodzili :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Simon WRC napisał:

Da się zejść do 10l/100km i pewnie nawet niżej jadąc 110-130km/h. Swoim STI zrobiłem średnią dokładnie 10,0 jak wracałem po zakupie auta z Opola. Żona jechała za mną, więc cała droga była na spokojnie ;). Czy da się przejechać 600km? Być może, ale to ryzykowne, bo jazda na oparach...

Natomiast aktualnie to co komputer pokazuje, to średnia 15-17l jak nie pojeżdżę poupalać :).

Realny zasięg to 300-350km max.

 

Ja od czasu do czasu jeździłem najnowszym STI i bez problemu dało się na kompie osiągnąć 7.0 jadąc bardzo spokojnie, upajając się dźwiękiem. Jest jedna kilka warunków....

 

 

Ale pamiętam kiedyś odwoziłem babcie o pierwszej w nocy z wesela i korzystając z uroków pustej autostrady spalanie jest mniej więcej takie -> przy 130km/h mamy 13l na kompie, przy 140km/h - 14/100km, a powyżej 150 już 15,5l/100km itp...

 

Edytowane przez OWOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, filipk93 napisał:

jak jeszcze seria była :) 

Już chyba wiem skąd takie rozbieżności. Ja wtedy "docierałem" ten egzemplarz, miał ok 1000 km i jeździłem na S więc co jakiś czas zmieniałam mu obciążenie/prędkość obrotową silnika;) 

W czarnym kolorze to był prze kocur:wub:

image.thumb.png.c0c10a25f30f96a9eb2f87fae31cd6b6.png

Edytowane przez OWOC
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, woyt napisał:

Dawno nie czytałem, ale widzę Szymon że nie zwalniasz tempa ;)

Dobrze, auto musi zapindalać i dobrze wyglądać!

Fotele Recaro są naprawdę spoko i dają radę nawet na torze.

Staram się utrzymać auto w nienagannym stanie i dobrej kondycji, ale Was z Marcinem nigdy w życiu nie dogonię :).

 

Udało się podjechać na sprawdzoną hamownię i pomierzyć auto. Dzięki @MaciekK za namiary, naprawdę super ekipa i profi podejście. Polecam w 200%!!!! :thumbup:

Spodziewałem się ok. 330KM/480Nm a tu miłe zaskoczenie i wyszło więcej. Moment pięknie płaski już od 3200-3300rpm, co tłumaczy dlaczego auto tak płynnie i równo jedzie. Piotrek ma fach w ręku B). Przy okazji jakichś modów, będzie możliwość porównania ;). Jak na serię silnik, to jest OK.

 

IMG_0110.thumb.jpg.39528e67882b168d40685aefe0b117ea.jpg

 

382313093_STIwykres.thumb.jpg.1cb3463054d303da1f48d73ab26d5bca.jpg

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak polecasz to moze i ja sie wybiorę... Jakieś zmiany pomiędzy dwoma pomiarami były robione? Czy to po prostu drugi, kontrolny pomiar bo różnice raczej w granicach błędu. Ciekawe też, jaki wpływ na przebieg mocy i momentu ma Twoj dolot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Ptasi0r napisał:

Jak polecasz to moze i ja sie wybiorę... Jakieś zmiany pomiędzy dwoma pomiarami były robione? Czy to po prostu drugi, kontrolny pomiar bo różnice raczej w granicach błędu. Ciekawe też, jaki wpływ na przebieg mocy i momentu ma Twoj dolot.

Żadnych zmian, po prostu 2 pomiary. Ile daje dolot nie mam pojęcia, ale Piotrek mówił, że wyraźnie poprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie tych kucyków wydmuchał :) Zastanawiam się też nad tym dolotem, bardziej ze względu na ten dźwięk zasysanego powietrza, niz te 10-15 km wiecej :) Bo blow off jakos za mna nie przemawia. 

Edytowane przez filipk93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...