Skocz do zawartości

WRX STI MY11 - niebieski dostojny sedan


Simon WRC

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Simon WRC napisał:

@Oktan, Ty jesteś znany z tego, że lejesz większość czołówki tego spotu budżetowym autem i mowa tu o naprawdę niskim budżecie a nie jak się niektórym wydaje... I tu kolejny raz sprawdza się powiedzenie, że talent to podstawa ;). Natomiast wiesz jak jest u nas - brak talentu, więcej sprzętu :biglol:.

Mnie w zeszłym sezonie ograniczały mocno opony, bo jak to @MaciekK się śmieje ze na śmieciach jeżdżę :D i coś w tym jest oraz trochę awarii w moim bezawaryjnym budżetowym samochodzie :P jest juz nieco wysłużonym sprzętem i należy mu się w końcu jakaś rehabilitacja, może kiedyś to nadejdzie po kolejnym zawale serca :biglol:

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Proszę.

Dobra baza, pod lakier i mapkę.

 

 

Ja to się dziwię że tyle czasu nikt go nie kupił, chociaż paru głupich technicznych zmian w tym aucie nie kumam, miedzy innymi założenia głowic na hydraulice, ale to nie temat na moje wywody :P

Niemniej jakbym miał 50k i szukał zabawki to stałby juz u mnie, parę zmian i byłby mega fajny wózek do klepania leszczy z grubymi portfelami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Proszę.

Dobra baza, pod lakier i mapkę.

 

 

Pisząc o polskiej bazie właśnie o tym modelu myślałem :)

 

  

10 minut temu, Pan Dziedzic napisał:

Nikt go nie kupił bo @ArturFT nim nie jeździ, nie zagląda na forum, nie podbija ogłoszenia.

Skoro @Simon WRC szuka budy 2D i ją robić, to tu ma z grubsza porobione.

Autem jeździłem, daje frajdę.

To może warto byłoby odwiedzić kolegę i pogadać... :) 

Edytowane przez Simon WRC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dirkdiggler napisał:

Auto znam z przeszłości i jedną z licznych zalet egzemplarza jest to że jest zarejestrowana w PL.  

To po pierwsze, po drugie jest zarejestrowany na 2 osoby co w niektórych częściach Polski jest trudno osiągalne i trzeba się nachodzić po urzędach :facepalm:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fyrkes napisał:

Tylko to jest V4 i niektóre elementy są trudno dostępne bądź sakramencko drogie, jak np. przepływka. Na tej bazie zbudowane jest 22B.

Dla mnie to nie jest problem, bo i tak cały silnik i napęd by wyleciał. Można sprzedać w całości lub rozkompletować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ekstra projekt z GC8 się zapowiada. Witamy w klubie :faja:

 

W dniu 27.12.2019 o 20:15, dirkdiggler napisał:

Dobrze przeanalizuj koncepcję auta. Co może okazać się ciekawsze, bardziej spójne, wyjątkowe. Ostatnimi czasy buduje się sporo wide-body replik na bazie gc8 coupe i fajnie by było zrobić coś wyjątkowszego. W tym segmencie trudno już czymś zaskoczyć. bo to mocno obstawiona liga. Repliki rajdówek, repliki 22b, repliki replik :mrgreen: itp.

Zgodzę się. Dlatego bym poszedł w tym kierunku. Replika Burnsa, a nikt czegoś takiego w Polsce nie robił ;)

 

Screenshot_20200103-201932_Gallery.jpg

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

pojawił się (ponownie) na otomoto RS 2d bez tylnych błotników (one i tak by szły out) - może czas zacząć projekt ? :D

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-impreza-impreza-2-5-rs-coup-2-drzwiowe-ID6CL8hN.html#089d1919bc

 

PS. Ciekawe czy to ma podłogę jak już tak zjedzony na błotnikach i progach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z linka to auto shrot, nie chcę oceniać, ale wygląda na zaniedbany egzemplarz, nie ma błotników i progów, nic do odsprzedaży, a jak za samą budę w tragicznym stanie do 14k to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MaciekK: zgadzam się z Tobą co do opisu stanu. Ja się zastanawiam czy tam w ogóle podłoga jest - a sądzą po zdjęciach to i na dachu będzie rdza :)  Cena też spora bo za 8k niedawno były dwie US 2d. Co prawda też z koleżanką Rudą.

Jednak pomysł budowy repliki WRC-a jest na tyle dobry, że musimy cały czas utrzymywać takimi newsami na górze temat aby Szymon miał nad czym myśleć :D A jak już przemyśli i się zdecyduje - to widząc jego podejście  - będzie gruuuubo :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2020 o 20:20, Zelazny napisał:

Kolejny ekstra projekt z GC8 się zapowiada. Witamy w klubie :faja:

 

Zgodzę się. Dlatego bym poszedł w tym kierunku. Replika Burnsa, a nikt czegoś takiego w Polsce nie robił ;)

 


Na razie wszystko w sferze rozważań, więc za wcześnie o wstępowanie do klubu ;). Na wiosnę jak skończę jeden projekt, policzę i pomyślę o kolejnym. Mam kilka rożnych pomysłów, muszę wybrać :rolleyes:. Natomiast jeżeli padnie na Subaru, to zdecydowanie byłaby to replika Burnsa, to już przesądzone B).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repliki wrc która nie będzie używana w sporcie jeszcze nikt nie zrobił. Może być ciekawie. Mnie boli każda rysa na aucie ale muszę to olać bo moje auto służy do łupania. 

 

Namawiam, namawiam, ale tanio nie będzie :) 1,5x nowe sti to absolutne minimum jeśli nie chcesz wracać do poprawiania bazy .... a potem to już z górki, przy kolejnych modach będziesz sobie wmawiał że to tylko kolejne 5,10,15% ceny początkowej ;)

 

 

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Przecież to prawie 350 tysi. Biorąc pod uwagę, że 22B można kupić za jakieś pół miliona, to... słaby interes wg mnie.
Weź pod uwagę że w takich projektach używa się znacznie droższych i lepszych podzespołów niż seria 22b...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, skwaro napisał:
35 minut temu, rosaskc napisał:
 
Przecież to prawie 350 tysi. Biorąc pod uwagę, że 22B można kupić za jakieś pół miliona, to... słaby interes wg mnie.

Weź pod uwagę że w takich projektach używa się znacznie droższych i lepszych podzespołów niż seria 22b...

 

Ale to ma być bulwarówka, nie rajdówka. Na bulwary wolałbym 22B, bo to Biały Kruk i będzie zyskiwać na wartości.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy sie licytować co fajniejsze to ja bym wolał 3x bardziej oryginalną rajdówkę Burnsa, która będzie jeszcze bardziej zyskiwać na wartości :)

A tak serio to niektórzy mają potrzebę budowania, ja też mógłbym dawno kupić Forestera STI zamiast grzebać swojego, ale mój przyspiesza lepiej niż STI, skręca lepiej, wnętrze ma fajniejsze, itd. To samo by było z taką repliką Burnsa, pod każdym względem poza kolekcjonerskim to fajniejsze auto. I sam bym chętnie takiesobie zbudował, nie żadne 22b, tylko właśnie Burnsa. Dlatego ja kibicuję mocno i mam nadzieję że Simon da kiedyś chociaż usiąść na prawym :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beben napisał:

Namawiam, namawiam, ale tanio nie będzie :) 1,5x nowe sti to absolutne minimum jeśli nie chcesz wracać do poprawiania bazy .... a potem to już z górki, przy kolejnych modach będziesz sobie wmawiał że to tylko kolejne 5,10,15% ceny początkowej ;)

I to jest właśnie to, co mnie trochę powstrzymuje :mrgreen:.

 

36 minut temu, skwaro napisał:

Jak mamy sie licytować co fajniejsze to ja bym wolał 3x bardziej oryginalną rajdówkę Burnsa, która będzie jeszcze bardziej zyskiwać na wartości :)

To zdecydowanie mamy takie samo podejście ;). Natomiast ja nigdy nie traktowałem takich projektów jako potencjalnej inwestycji i liczenia, że będzie zyskiwał na wartości. Ma być ideał, to przede wszystkim. Zdecydowanie takie rzeczy się nie zwracają. Inwestycją to jest zakup idealnego seryjnego egzemplarza, postawienie go pod koc i sprzedaż za 20-30 lat :).

 

36 minut temu, skwaro napisał:

A tak serio to niektórzy mają potrzebę budowania, ja też mógłbym dawno kupić Forestera STI zamiast grzebać swojego, ale mój przyspiesza lepiej niż STI, skręca lepiej, wnętrze ma fajniejsze, itd.

No chyba, że to jest forek STI Dareckiego, to wtedy jest szybszy od WURca Burnsa, Solberga i Makinena razem wziętych :biglol:.

Edytowane przez Simon WRC
  • Super! 1
  • Haha 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...