Skocz do zawartości

Auto dla Taty [55+]


Piotr Kuc

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! 

 

Ostatnio zostałem obarczony zadaniem przez mojego Tate, jak w temacie - znajdź mi auto do 70 tys. żebym był zadowolony. Postanowiłem się tą odpowiedzialnością podzielić z Bracią Forumową ;)

 

obecne auto: Octavia (2013r) 1.6 - wiec demon to nie jest. 

wymagania: wygody, szmery, bajery, najlepiej w automacie 

moc (~180KM) 

najlepiej jakby oczywiście był w stanie igła ;) 

styl jazdy: średnio dynamiczny, głównie trasy około 30-60 km lub dłuższe ~200-1000km. 

 

Szukam inspiracji i ewentualnych poleceń, jeżeli wiecie że ktoś ma tego typu auto dla 55 laka do polecenia to zamieniam sie w słuch ( a w zasadzie wzrok ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Piotr Kuc napisał:

Czołem! 

 

Ostatnio zostałem obarczony zadaniem przez mojego Tate, jak w temacie - znajdź mi auto do 70 tys. żebym był zadowolony. Postanowiłem się tą odpowiedzialnością podzielić z Bracią Forumową ;)

 

obecne auto: Octavia (2013r) 1.6 - wiec demon to nie jest. 

wymagania: wygody, szmery, bajery, najlepiej w automacie 

moc (~180KM) 

najlepiej jakby oczywiście był w stanie igła ;) 

styl jazdy: średnio dynamiczny, głównie trasy około 30-60 km lub dłuższe ~200-1000km. 

 

Szukam inspiracji i ewentualnych poleceń, jeżeli wiecie że ktoś ma tego typu auto dla 55 laka do polecenia to zamieniam sie w słuch ( a w zasadzie wzrok ;)

 

 

po Octavii wybor jest oczywisty: Superb ;):hi:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój teść ma A4 B8 i jest mega zadowolony. Ja bym szukał od 2014r. z polskiej dystrybucji. Zawsze to będzie auto nowsze niż ma obecnie, a i zbierany przez cepik przebieg pozwoli na znalezienie fajnej sztuki z rozsądnym przebiegiem.

https://www.otomoto.pl/osobowe/audi/a4/?search[filter_float_price%3Ato]=70000&search[filter_float_year%3Afrom]=2014&search[filter_enum_damaged]=0&search[filter_enum_country_origin][0]=pl&search[brand_program_id][0]=&search[country]=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@elmo @eddie_gt4 - no wlasnie juz ma powoli dosyc znaku zdechłej kury. Ja wiem że na forum subaru skoda to najlepsze auto ale jednak szukamy czegos innego. 

 

2 godziny temu, Zodiak napisał:

Tak to możemy podpowiadać długo. Co ma być: HTB, SUV, kombi, diesel, benzyna?
Za 70 tys. można trochę wybierać.

Wstępnie SEDAN lub mały SUV. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Piotr Kuc napisał:

Ja wiem że na forum subaru skoda to najlepsze auto ale jednak szukamy czegos innego.

my źle doradzać nie będziemy, wiec w tym wypadku nie podpowiemy nic innego, zważywszy jeśli ma to być krok do przodu:P

 

15 minut temu, Piotr Kuc napisał:

no wlasnie juz ma powoli dosyc znaku zdechłej kury.

a nie może zakleić,  wówczas może choć w jakimś stopniu uniknie zazdrosnych spojrzeń sąsiadów:biglol:

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekk - krok do przodu zdecydowanie, dlatego nie skoda. Generalnie dla mnie nowe auta (takie po 2010r) to nuda i flaki z olejem ale Tacie zależy na czymś konfortowym i niezawodnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Piotr Kuc napisał:

@radekk - krok do przodu zdecydowanie, dlatego nie skoda. Generalnie dla mnie nowe auta (takie po 2010r) to nuda i flaki z olejem ale Tacie zależy na czymś konfortowym i niezawodnym :)

 

jezeli tata nei robi ogromnych przebiegow, to wtedy warto rozwazyc japonczyka z benzynowym silnikiem i klasycznym automatem... sedan?

Mazda6 imho jest warta grzechu (szczegolnie s ilnikiem 2.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Piotr Kuc napisał:

@elmo Tacie podoba sie obecnie Peugeot 508 w HDI i Volvo S60, tez w dieslu. 

 


Mam 508 HDI, 2.0, 180 KM, pali niedużo, zbiera się ładnie, bardzo wygodny, dużo miejsca w środku (ogólnie całe auto jest dość duże i długie - do miasta trochę ciężki do manewrowania). Mam sedana w automacie, wersja GT na 19 calowych felgach. Skrzynia mogłaby być szybsza, jest trochę 'stara' :)
Generalnie mocno polecam.
 

18623658_692922990908162_721529884495586510_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Piotr Kuc napisał:

...... ale Tacie zależy na czymś konfortowym i niezawodnym :)

Co do niezawodności:  tu wiele zależy od szczęścia, szczególnie przy używanym :)

Co do komfortu: to trudny temat, każdy pojmuje to zagadnienie inaczej, potrzebna weryfikacja i sprawdzenie przez przyszłego właściciela czyli Tatę.

 

Godzinę temu, Piotr Kuc napisał:

Wstępnie SEDAN lub mały SUV. 

Taki rozstrzał nie ułatwia- zwłaszcza w sferze komfortu. Generalnie sedany, jako klasyczne auta charakteryzują się sporym komfortem. Tego samego nie powiedziałbym o SUVach, zwłaszcza małych.
Rozmawiałem z paroma osobami , które jeździły sedanem i przesiadły się do popularnych SUVów to pierwsze do czego musiały się przyzwyczaić to mniejszy komfort.
Jazdy testowe Taty niezbędne wg mnie bo można łatwo się rozczarować i zatęsknić za Skodą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotr Kuc napisał:

Tacie podoba sie obecnie Peugeot 508 w HDI

A ja mam 508 kombi 163konie + automat. Bardzo fajnie sie tym jeździ, silnik sprawdzony i w zasadzie nie ma się do czego przyczepić. Jedyna "bolączka" tego silnika w każdym aucie to, że z czasem pojawia sie lekki wyciek spod pompy - do ogarnięcia w granicach 1-1,4k pln z nowym olejem i filtrami. Sam silnik jeden z lepszych diesli ale jeśłi z automatem to wersja 163 lub 180. W wersji 140 koni troche muli jeśli preferujesz dynamiczniejszą jazdę. 180koni jest mało na rynku i sie bardziej cenią - wersja 163konie jest do wyboru do koloru a nowa mapa na 190-200koni jak Ci mało nie jest wielkim wydatkiem. Sama skrzynia ma duży zapas bo to ta sama skrzynia, która chodzi z 2.7HDI (207koni) i 3.0HDI (240koni) - sam znam citroena C5 3.0 dmuchniętego na 290 koni z przebiegiem powyżej 250km i skrzynia zdrowa.

 

sam wybrałbym jednak Citroena C5 - sam mam równiez takiego - manual 2.0HDI 140koni. Właśnie przychodzi pora na zmianę Citroena i zastanawiam się nad nowszym modelem z automatem. Auto jest fantastyczne a dodając pare koni będzie bajeczne. Zawieszenie Hydro rewalacja no i już go więcej nie kupisz. w 2017 roku citroen zakończył produkcję C5 i nie będzie już oferował tego zawieszenia w nowych modelach - wielka strata.

Porównując 508 i C5, którymi jeżdże na zmianę powiem Ci, że C5 jest imo wygodniejsze, daje więcej przyjemności z jady, zawieszenie w trybie sport robi się twardsze co przekłada się na przejście tych samych zakrętów o 10-15% szybciej. Jest kilka irytujących różnic w filozofii obsługi - niby bliźniacze auta PSA a wiele drobnych ruchów obsługi auta, rozmieszczenia przełączników, sterowanie navi, radiem z kierownicy etc zupełnie inne więc zawsze się mylę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STIFF - dzieki! dobre argumenty :)

 

@szamot podoba nie podoba, nie bedzie służył do patrzenia tylko do jazdy :) dlatego pytam o wrażenia i doświadczenia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Piotr Kuc napisał:

@Siemek no może mały SUV to za dużo powiedziane bo tak naprawde rozgladałem sie za Audi Q5 lub Mazda CX5, to chyba w chodzi w kategorie małych SUVów? 

są jeszcze mniejsze, jak Suzuki Vitara, ale generalnie auta 4x4 będą mniej komfortowe od zwykłego sedana.

 

Skoro budżet jest 70k to może nowy FIAT TIPO 120KM. Sedanik jest miły.
Jak nie te klimaty to tak jak koledzy Citroen C5 w sferze komfortu jest trudny do pobicia - oczywiście co powtórzę dla każdego co innego znaczy komfort.
Minus C5 to taki, że dobry wybór to tylko DIESEL, ale może to plus. Jak automat i 180KM to kłania się C5 po liftingu od 2015 roku czyli blue HDi 180KM automat. Kopa ma

 

Edytowane przez Siemek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jkarp ja oczywiście polecam mu subaru, zwlaszcza OBK (diesel po 2010 chyba juz ok), ewentualnie 2.5. Ale jakos mu nie odpowiada design no i z serwisem bedzie problem tam gdzie Rodzice mieszkaja :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...