Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

jeździ ktoś na Goodyear Excellence?

 

 

Miałem w OBK 225/55/16. O niebo lepsze od Geolanderów seryjnych. Ciche i bardzo fajnie na mokrym trzymają. Boli miękkie i lekko "balonowate" ale za to komfort fajny. Dość wytrzymałe ok. 60k km. zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował Yokohama ADVAN Sport V103 215/45 R17 91 Y XL, ZR? Opona wygląda kosmicznie :mrgreen:

Jak się ma Yokohama do Bridgestone-a?

Opona jak opona - przyzwoita jakościowo. Jednak jedyne co w niej widzę kosmicznego to cenę :shock: . Znam wiele lepszych lub porównywalnych opon, a wyraźnie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował Yokohama ADVAN Sport V103 215/45 R17 91 Y XL, ZR? Opona wygląda kosmicznie :mrgreen:

Jak się ma Yokohama do Bridgestone-a?

Znam wiele lepszych lub porównywalnych opon, a wyraźnie taniej.

 

np.? Coś z Bridgestone-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał info to :idea:

 

do forka 2007 xt wchodzi 225/50/R17 ... na feldze 7,5x17 ET 48 (czyli seryjny offset) ... jest z tyłu ciasno przy amortyzatorze ale nic nie obciera :)

różnica w prędkości mierzonej (na licznikowej 60-tce) gps'em to -1km w stosunku do seryjnych 215/55/R17 co daje jakieś -5km przy prędkości max :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś testował Yokohama ADVAN Sport V103 215/45 R17 91 Y XL, ZR? Opona wygląda kosmicznie :mrgreen:

Jak się ma Yokohama do Bridgestone-a?

 

Nie wiem co w niej kosmicznego. Trzeba czytać trochę forum, szukajka działa - pisane już było o niej.

Jeździłem na nich poprzedni sezon. Jest to bardzo fajna oponka, dobrze trzyma na suchym i mokrym (w cywilnych warunkach), ale do twardawego STi jest za miękka. Do dupowozów super. Cenowo nie wiem jak się teraz plasuje, ja płaciłem coś ok 1800zł za 225/45/17 (parametry bodajże 94 Y XL).

Gdybym teraz miał wybierać ten model kontra RE050A wróciłbym do Bridgestone, jest sztywniejsza i lepiej się prowadzi w szybkich :twisted: łukach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał info to :idea:

 

do forka 2007 xt wchodzi 225/50/R17 ... na feldze 7,5x17 ET 48 (czyli seryjny offset) ... jest z tyłu ciasno przy amortyzatorze ale nic nie obciera :)

różnica w prędkości mierzonej (na licznikowej 60-tce) gps'em to -1km w stosunku do seryjnych 215/55/R17 co daje jakieś -5km przy prędkości max :twisted:

 

hmm to mi z łatwością wejdą 225/45/R17 na feldze 7,5x17 ET 45 tylko będę miał -10km do prędkości max :P:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos cos napisze o Uniroyal Rain Expert

wczesniej jakos nawet nie myslalem o takich oponkach, ale poszperalem troszke i wyszlo, ze zbieraja nie tylko dobre opinie uzytkownikow, ale rowniez w roznych testach (w tym np. ADAC) wypadaja b. dobrze

 

aha, rozmiar to 215/60-R16 99XL (H albo V)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos cos napisze o Uniroyal Rain Expert

 

W zeszłym roku trafiły do siostry i szwagra :mrgreen: za moją rekomendacją (świetny stosunek ceny do jakości) i bardzo sobie chwalą, a oboje zbyt wolno nie jeżdżą :) tyle, że inny rozmiar - szer. 195

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos cos napisze o Uniroyal Rain Expert

 

W zeszłym roku trafiły do siostry i szwagra :mrgreen: za moją rekomendacją (świetny stosunek ceny do jakości) i bardzo sobie chwalą, a oboje zbyt wolno nie jeżdżą :) tyle, że inny rozmiar - szer. 195

w stosunku do konkurencji, przynajmniej u nas, tem model Uniroyala w interesujacym mnie rozmiarze nie jest jakos szczegolnie tani... no ale moze faktycznie jest wart swej ceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos cos napisze o Uniroyal Rain Expert

wczesniej jakos nawet nie myslalem o takich oponkach, ale poszperalem troszke i wyszlo, ze zbieraja nie tylko dobre opinie uzytkownikow, ale rowniez w roznych testach (w tym np. ADAC) wypadaja b. dobrze

 

aha, rozmiar to 215/60-R16 99XL (H albo V)

Będzie Pan zadowolony. Jedyna uwaga to taka że ta opona nie nadaje się do pseudo sportowej jazdy.

w stosunku do konkurencji, przynajmniej u nas, tem model Uniroyala w interesujacym mnie rozmiarze nie jest jakos szczegolnie tani

A ile wychodzi w Burundi ? Moze warto kupić w PL ? Spójrz też na indeksy, bo H jest sporo tańsze od V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech ktos cos napisze o Uniroyal Rain Expert

wczesniej jakos nawet nie myslalem o takich oponkach, ale poszperalem troszke i wyszlo, ze zbieraja nie tylko dobre opinie uzytkownikow, ale rowniez w roznych testach (w tym np. ADAC) wypadaja b. dobrze

 

aha, rozmiar to 215/60-R16 99XL (H albo V)

Będzie Pan zadowolony. Jedyna uwaga to taka że ta opona nie nadaje się do pseudo sportowej jazdy.

w stosunku do konkurencji, przynajmniej u nas, tem model Uniroyala w interesujacym mnie rozmiarze nie jest jakos szczegolnie tani

A ile wychodzi w Burundi ? Moze warto kupić w PL ? Spójrz też na indeksy, bo H jest sporo tańsze od V.

215/60-16 99H kosztuje u nas ok. 100EUR/szt. (plus cos tam odzyskalbym dzieki TAX FREE :) )

 

jazda dynamiczna, ale bez szalenstw (zona i dwojka malych na pokladzie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak taka opona sprawdziłaby się w Forku, jeździł ktoś z was na niej?

Z tego co czytam, to ludzie zakładają ją do Volvo XC, Nissana Xtrail, Toyota Rav, Mitsubishi i raczej sobie chwalą.

 

Toyo OPEN COUNTRY H/T 215/60/16

Opinie http://www.testopon.com/naped_na_4_kola ... index.html

 

Pytanie czy warto do niej dopłacać, tzn przekracza trochę akurat mój budżet :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak taka opona sprawdziłaby się w Forku, jeździł ktoś z was na niej?

Z tego co czytam, to ludzie zakładają ją do Volvo XC, Nissana Xtrail, Toyota Rav, Mitsubishi i raczej sobie chwalą.

 

Toyo OPEN COUNTRY H/T 215/60/16

Opinie http://www.testopon.com/naped_na_4_kola ... index.html

 

Pytanie czy warto do niej dopłacać, tzn przekracza trochę akurat mój budżet :roll:

To taka opona bardziej całoroczna (jak Geolandar) niż letnia. Pytanie czy takiej potrzebujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wolę mieć 2 kpl, typowo letni i typowo zimowy.

Ok, czyli odpadają...

 

Lukass, czy opony deszczowe np wspomniane powyżej Uniroyal Rain Expert, nie ścierają się szybciej od "zwykłych" i czy kształt bieżnika nie powoduje tego ze są głośniejsze. Nie siedzę w temacie opon dlatego pytam :idea::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy opony deszczowe np wspomniane powyżej Uniroyal Rain Expert, nie ścierają się szybciej od "zwykłych"

Nie ma z tym żadnego problemu, są porównywalne z innymi markami/modelami

czy kształt bieżnika nie powoduje tego ze są głośniejsze.

Są zadziwiająco ciche jak na oponę kierunkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, nie wiem, czy rainexpert to mniej więcej to samo co rainsport2,

 

opony5.jpg

 

ale ja na takich jeżdżę, czy są miękkie, trudno powiedzieć, forek i tak jest na tyle miękki, że chyba tego nie wyczuwam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yokohama Advan Neova 08 to porównywalny model do Toyo R1R a nie R888 przynajmniej tak wychodzi w testach. Na oficjalnej stronie yokohamy (nie polskiej) jest jeszcze slik nacinany Advan A048 i pełny slik. Na oko wygląda, że Advan Neova 08 będzie gorzej trzymał niż R1R na mokrym ale pewnie większa kontrola na suchym. Z tym, że na oko to można sobie wiesz co zrobić :lol:. Ja zamówiłem R1R, odbieram jutro do godziny 15 i nie wiem czy zdąże założyc jeszcze jutro, ale jak tylko założę dam znać co jest.

 

-- 18 mar 2011, o 11:47 --

 

http://www.yokohamatire.com/

 

-- 18 mar 2011, o 11:51 --

 

Advan Neova ma dobrą cenę jak na markowy semi slik w porównaniu do Toyo, ja znalazłem Advan Neova za 467 zł, RE070 za 500 toyo R1R - 640.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...