Skocz do zawartości

Wszystko o LETNICH oponach do subaru


komancz

Rekomendowane odpowiedzi

Ja natomiast na ten sezon zainwestuję w Uniroyal Rainsport2.

Są w dobrych cenach, ok 270pln za szt, poza tym to moja ulubiona marka opon.

Dot. rozmiaru 205/55 15.

Nie występują w tym rozmiarze, chyba że chodzi o 16"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukass - co byś mi podpowiedział?

 

a co polecacie do GTka w rozmiarze 205/55/16 lub 205/50/16? oponki beda uzywane w 100% cywilnie na nasze wspaniale polskie drogi...

To musisz określić jednak rozmiar i budżet, bo te na 55 to wybór spory i cena niższa, a na 50 to i wybór ograniczony i tanio nie będzie.

 

Dla mnie kluczowe jest to, aby była to dobra opona na polskie drogi, przewidywalna, nie kładąca sie w zakrętach, dobrze trzymająca na mokrym. Budżet - do 2kPLN. Rozmiar - jak wiadomo - nie ma znaczenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukass - co byś mi podpowiedział?

 

a co polecacie do GTka w rozmiarze 205/55/16 lub 205/50/16? oponki beda uzywane w 100% cywilnie na nasze wspaniale polskie drogi...

To musisz określić jednak rozmiar i budżet, bo te na 55 to wybór spory i cena niższa, a na 50 to i wybór ograniczony i tanio nie będzie.

 

Dla mnie kluczowe jest to, aby była to dobra opona na polskie drogi, przewidywalna, nie kładąca sie w zakrętach, dobrze trzymająca na mokrym. Budżet - do 2kPLN. Rozmiar - jak wiadomo - nie ma znaczenia :mrgreen:

205/50R16

Bridgestone RE050 - spełnia Twoje kryteria, jedyna wada to taka że jest ciut słabsza na mokrym i zdecydowaie lepiej trzyma dogrzana, o co może byc ciężko wczesną wiosną cz na jesieni

ContiSportContact 2 - lepiej trzyma na mokrym i na zimno, ale jest trochę miększa, choć mi na cięższym WRX na pewno sie nie kładła.

Obydwie dostępne w Twoim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Szukam alternatywy na lato dla seryjnych G9600 w OBK. Co prawda są praktycznie nowe ale mi nie odpowiadają.

Lukass podpowiesz coś jako fachowiec w rozmiarze 235/55/17 i za rozsądne pieniądze ?

 

z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się do tematu. Szukam alternatywy na lato dla seryjnych G9600 w OBK. Co prawda są praktycznie nowe ale mi nie odpowiadają.

Lukass podpowiesz coś jako fachowiec w rozmiarze 235/55/17 i za rozsądne pieniądze ?

 

z góry dziękuję.

Bridgestone ER300 - raczej bedzie z dodatkiem Ecopia, chyba żeby trafić bez Ecopia - specjalnie homologowaną pod któregos Merca S

Conti Premium Contact 2

Conti Sport Contact 2

Dunlop Sportmaxx TT

Pirelli P7 Cinturato - choć w porównaniu do reszty wydaje się być trochę drogawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. Zgłoszę się przez PW.

 

PS. Miałem tego samego faworyta. Co to jest Ecopia ?

Taka wersja bardziej ekologiczna z zmniejszonym oporami toczenia - ile w tym prawdy, a ile marketingu to nie wiem :wink: - choć bieżnik bardzo minimalnie sie różni i pewnie większe są różnice w budowie wenętrznej opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informacje. Zgłoszę się przez PW.

 

PS. Miałem tego samego faworyta. Co to jest Ecopia ?

Taka wersja bardziej ekologiczna z zmniejszonym oporami toczenia - ile w tym prawdy, a ile marketingu to nie wiem :wink: - choć bieżnik bardzo minimalnie sie różni i pewnie większe są różnice w budowie wenętrznej opony.

 

 

dziękuję. Pewnie jak zwykle ściema, że pali o 3,758% mniej paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie opona jest eco bo teraz wszystko musi być w UE eco :evil: ... zapewne też stosując ją do codziennej jazdy samochód spali o 4% mniej paliwa ... czyli :?: 2,4L/baku ... pod warunkiem, że będzie wiało z odpowiedniej strony :mrgreen:

Ciekawi mnie tylko o ile mniej eco jest produkcja tych opon w stosunku do tradycyjnych technologii ... bo jak rozumiem, materiały użyte do konstrukcji są bardziej przetworzone :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cupra666 napisał(a):

Może i niezła ale jej cena jest niemal identyczna jak Conti3 więc w tym wypadku stawiam na Conti.

 

 

Jeżeli decydujesz się na Conti, to lepiej weź nowe SportContact 5 . Będzie ciut drożej (da się załatwić za około 500zł) , ale będzie pan zadowolony

 

lukass

 

Pytałem o Sportcontacty 5 - sa już w magazynach więc dostępność prawie "od ręki" ale cena wysoka jak diabli - ~600pln po kosztach , na tych samych zasadach Sportcontacty 3'ki wychodzą ~500pln'ów/szt.

 

I jeszcze jedno pytanie: znacie takie gumy FEDERAL 595 RS-RCena to 460-500/szt bliżej im do R888 niż ww "cywilnych" gum i przyznam że taka opcja kusi mnie mocno jako kontra dla Bridge'a czy Conti o lepszych osiągach a identycznej cenie.

Z opisu wygląda to ciekawie jednak nie znam opini nikogo kto na tym jeździł a nie chcę chyba być pierwszym testującym :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cupra666 napisał(a):

Może i niezła ale jej cena jest niemal identyczna jak Conti3 więc w tym wypadku stawiam na Conti.

 

 

Jeżeli decydujesz się na Conti, to lepiej weź nowe SportContact 5 . Będzie ciut drożej (da się załatwić za około 500zł) , ale będzie pan zadowolony

 

lukass

 

Pytałem o Sportcontacty 5 - sa już w magazynach więc dostępność prawie "od ręki" ale cena wysoka jak diabli - ~600pln po kosztach , na tych samych zasadach Sportcontacty 3'ki wychodzą ~500pln'ów/szt.

 

I jeszcze jedno pytanie: znacie takie gumy FEDERAL 595 RS-RCena to 460-500/szt bliżej im do R888 niż ww "cywilnych" gum i przyznam że taka opcja kusi mnie mocno jako kontra dla Bridge'a czy Conti o lepszych osiągach a identycznej cenie.

Z opisu wygląda to ciekawie jednak nie znam opini nikogo kto na tym jeździł a nie chcę chyba być pierwszym testującym :wink:

Trochę drogo za te CSC5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam budzetowe Nexen N3000. W codziennej jezdzie daja rade a kolega mial je na KJSach i tam tez radzila sobie podobno nadspodziewanie dobrze... a cena jak za pasztet.

PZDR!

 

cena jak za pasztet i to jest dokładnie to co za tą cenę w tym przypadku dostajesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chyba nadszedł już czas na zmianę 'obuwia' 8) ... choć w tv straszą jeszcze śniegiem, ale oni muszą o czymś pleść inaczej nikt by tego nie oglądał :mrgreen:

 

 

nie bądź mięczak :roll: , wymieniaj :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...