Skocz do zawartości

Dostawczak 75 KM czy jedzie?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wypożyczyć furgonetkę. Auto Peugeot Partner LONG / Citroen Berlingo long z silnikiem 1,6 BlueHDi / 75 KM wymiarowo wystarczy. Pytanie: czy trasa Wawa - Chorzów - Skawina - Wawa 75 konnym autem z niewielkim ładunkiem 300 kg jest do przejechania, czy jednak dołożyć kilkanaście zł za większe auto z chociażby 90 konnym silnikem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowo nie, ale np. na siódemce za Krakowem w stronę Wawy jest dłuuugi podjazd. Jeżeli mam redukować do trójki/dwójki żeby podjechać i tak na każdym podjeździe to słaba jazda, 90 koników to byłoby 20% więcej, ale to już byłoby większe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musisz przeliczyć, ile ten większy ma KM/kg masy;).

Da się takim kurduplastym jechać, ale ładunek poczujesz. Jak nie boisz się dużych, bierz dużego, dopłata nie jest zaporowa.

Jeżdżę okazyjnie ducato z 90KM silnikiem od PSA, na pusto idzie ładnie, ale cokolwiek mu włożyć to od razu jakiś taki dostojny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie.. Torpeda to nie będzie, na siódemce do Warszawy nie ma "św Anny", tam gdzie remonty i tak nic nie wyprzedzisz, a gdzie dwa pasy to spokojnie 120 polecisz... przemeczysz się jeden dzień i oddasz parcha, a za różnicę w mocniejszej  wersji walniesz kawkę i ciastko na BP :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Mateusz22 napisał:

przemeczysz się jeden dzień i oddasz parcha, a za różnicę w mocniejszej  wersji walniesz kawkę i ciastko na BP :)

Coś w tym jest. Do Wa-wy co jakiś czas są spowalniacze. 15KM i tak dużo nie nadgonisz bo maks parę może paręnaście minut na takiej trasie. 

 

BTW. Nie chciałeś kuriera? I zamówić paletę. 

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dużo myślę,dużo jeździłem uzyczonym z salonu Berlingo xtr 120 KM hdi.Ten to pojedzie.Myślę,że dojechać slabiakiem dasz radę,kosztem swojej psychiki,ale w obecnych ,pozadusznych dniach,warto za kierownicą takiej furgonerki,inaczej spojrzeć na świat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niespecjalnie, na autostradzie obowiązuje minimalna prędkość.

Weź w rękę ustawę PoRD znajdź paragraf i zacytuj. Bo błądzisz !
Na A4 jest Annaberg i zgaduje ze to tam ten hdik zwalniał, jak 90% malolitrazowek których kierowcy nie ogarniają jak działa skrzynia biegów ( oraz nie wiedza ze większości pojazdów z małym silnikiem vmax jest osiagany na 4biegu )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

Na A4 jest Annaberg i zgaduje ze to tam

 

Źle zgadujesz.

 

21 minut temu, Patryk Andrzej napisał:

90% malolitrazowek których kierowcy nie ogarniają jak działa skrzynia biegów ( oraz nie wiedza ze większości pojazdów z małym silnikiem vmax jest osiagany na 4biegu )

Moje małolitrażowe Seicento 1.1 osiągało Vmax licznikowe 200km/h na 5 biegu ;)

 

3 godziny temu, Patryk Andrzej napisał:

A wystarczyło zredukować ;)

Ale ty jesteś super kierowcą :) W życiu bym się nie domyślił !

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, gourmet napisał:

Muszę wypożyczyć furgonetkę. Auto Peugeot Partner LONG / Citroen Berlingo long z silnikiem 1,6 BlueHDi / 75 KM wymiarowo wystarczy. Pytanie: czy trasa Wawa - Chorzów - Skawina - Wawa 75 konnym autem z niewielkim ładunkiem 300 kg jest do przejechania, czy jednak dołożyć kilkanaście zł za większe auto z chociażby 90 konnym silnikem?

 

Ludzie na forum stracili więcej czasu na odpowiedzi, niż Ty zaoszczędzisz wypożyczając mocniejsze auto... ewentualnie wyjedź 10 minut wcześniej ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Patryk Andrzej napisał:


Ależ :skromny: znam wielu lepszych kierowców niż ja, chocby kierpwca rajdówki którą pilotuje :P

 

Tej, Jumpman... wiesz Ty co to rajdówka albo co to rajd? Pilotowałeś kiedyś jakąś rajdówkę? Jechałeś Ty jakiś rajd? Znasz jakiegoś kierowce rajdowego w ogóle? :thumbup:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojny napisał:

 

Ludzie na forum stracili więcej czasu na odpowiedzi, niż Ty zaoszczędzisz wypożyczając mocniejsze auto... ewentualnie wyjedź 10 minut wcześniej ;)

Ba, wypożyczalnię otwierają dopiero o 8 rano i jestem na limicie czasowym. Nie otworzą dla mnie o 10 minut wcześniej:(. Zaryzykuję 95 konnym dieselkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, gourmet napisał:

Ba, wypożyczalnię otwierają dopiero o 8 rano i jestem na limicie czasowym. Nie otworzą dla mnie o 10 minut wcześniej:(. Zaryzykuję 95 konnym dieselkiem.

 

To tylko się wysikaj przed drogą, najwięcej się traci na przerwach. :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chojny napisał:

 

Tej, Jumpman... wiesz Ty co to rajdówka albo co to rajd? Pilotowałeś kiedyś jakąś rajdówkę? Jechałeś Ty jakiś rajd? Znasz jakiegoś kierowce rajdowego w ogóle? :thumbup:

własnie  @Jumpman wiesz znasz i wogole ?  :thumbup:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...