Skocz do zawartości

Szybko brudzące szyby boczne (Forester)


FUKS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A dla mnie tez temat jest jakis taki absurdalny bo mi jakoś sie szyby nie brudza albo jak sie brudza to nie robie z tego tragedi,moze dlatego ze na przyciemnionych mniej to przeszkadza.

Jeżeli przemieszczasz sie po PL z RÓŻNYMI prędkościami, to ten problem nie jest tak dokuczliwy.

Syficznie robi się na autobahnie, kiedy prędkość oscyluje 130-160. STALE !!!

Wtedy proces przebiega błyskawicznie. Po kilkunastu kilometrach z takimi prędkościami robi się koszmarnie.

Nie wiem, w czym Ci pomaga przyciemnienie szyb....

 

Pomaga o tyle za na nieprzyciemnionej szybie widać brud i jest on wkurzający a na przyciemnionej widać go znacznie mniej i nie jest taki wkurzający, ja to tak odbieram....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przednia tez sie szybko brudzi :mrgreen: Czy ktos wie ile kosztuja orginalne chlapacze ?

395 zł ! Ja też zaczynam się nad nimi zastanawiać . Ciekawe czy coś pomoże bo lusterka bardzo szybko się brudzą . Po trasie z Wawy do Kazimierza nic nie było w nich widać .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapacze w STI nie pomagają NIC. Tzn. pomagają o tyle, że taki malusieńki skrawek lakieru, tuż za chlapaczem, brudzi się później, ale i tak się brudzi :mrgreen:.

 

Zakładając chlapacze myślałem, że osiągnę dwa efekty - ochrona lakieru na luźnych nawierzchniach + wolniejsze syfienie się samochodu. Osiągnąłem tylko jeden, ten pierwszy :twisted:. A chlapaki są naprawdę grube i niekrótkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Twoim Foresterze nie ma spojlera nad tylna klapą? Gdzieś czytałem, że powoduje on zmiejszenie brudzenia się tylnej szyby

Właśnie się zastanawiam nad spoilerem dachowym , co prawda nie myślałem nad nim jako ochronie przed zabrudzeniem tylnej szyby ale gdyby miał takie działanie to jest to dodatkowy argument , tylko czy jest to prawda :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeluk. Legacy96. Ok. Ale z przednią i tylną szybą, nawet jak się bardzo brudzą, nie widzę problemu - wystarczy użyć wycieraczek :roll:

Najgorsze są szyby boczne i lusterka. Testował ktoś może różne preparaty, dzięki którym woda łatwiej spływa z szyb ("chemiczne wycieraczki") :?: Czy któryś okazał się skuteczny/godny polecenia :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w Twoim Foresterze nie ma spojlera nad tylna klapą? Gdzieś czytałem, że powoduje on zmiejszenie brudzenia się tylnej szyby

Właśnie się zastanawiam nad spoilerem dachowym , co prawda nie myślałem nad nim jako ochronie przed zabrudzeniem tylnej szyby ale gdyby miał takie działanie to jest to dodatkowy argument , tylko czy jest to prawda :?:

 

Chyba na stronach sklepu w subaru.pl kiedyś był taki opis, ale teraz nie ma tam nic :???: W teorii spoiler może spowodować taką zmianę, ale jak to się ma do rzeczywistości to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem problemów lusterek mogą być deflektory, czasem widuje się je na autach dostawczych gdzie lustra też są solidnych rozmiarów a takie pudełko potrafi całkiem szybko się bujać po autostradzie. Problem szyb bocznych mogą rozwiązać owiewki, ale w tym specjalizują się już chyba tylko żółci bracia, bo takie owiewki widywałem tylko na fotkach z Nipponu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno lusterka od MY06 sa zoptymalizowane areodynamicznie pod wzgledem oporow, szumow i brudzenia. Czy ktos moze to potwierdzic ? Dostalem katalog osprzetu do Forestera, poszerzenia nadkoli mozna dokupic, tak jak spoilery itp. Chlapacze kosztuja 90 EUR za komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko nowe jest okrogle, a jak jest kragle to sie brudzi, i lusterka i boczne szyby.

Saaby, Volva, Renowki, Fordy... trzeba przetrzec po 200 km.

Ja na dodatek nie mam subarowskiego offsetu na zimowkach i przy kazdym skrecie mam auto ufajdane blotem po dach :-) Akurat pod robota buduja i asfalt upaprany szara papka. Ale to nie auto na wystawe tylko do jazdy wiec nic to.

 

Ostatnie auto ktore mi nie brudzilo luterek byla moja stara BMka 325 -89.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać ale jakoś nie zaobserwowałem powyższego. Szyby owszem ale żeby jakoś bardziej niż w innych autach...? A z lusterkami w ogóle mnie zaskoczyliście, może robie za małe przebiegi na raz...albo Wrocław takie czyste miasto...albo jeżdżę jak dupa... :roll:

A swoją drogą mógłby ktoś zapodać bądź odesłać do zdjątka Forestera z chlapakami? W nowej budzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konik_garbusek, nie brudzą się od razu. Trzeba trochę pojeździć. Jest to szczególnie irytujące w trasie. W mieście niezauważalne

(...) W czasie dość spokojnej jazdy 100-140 km/h po około 50-100 km (...)

 

A może w MY'07 przemodelowali lusterka, żeby się mniej brudziły :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...