Skocz do zawartości

Seriale


mati

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.11.2018 o 18:28, piotruś napisał:

A ja polecam : "Masters of sex".
Naprawdę świetny serial, trudno się od niego oderwać emoji6.png.
Jest na Netflix.

 

Jakoś nigdy nie wpadł mi w oko, obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i zapowiada się ciekawie choć nie wiem co tam może się dziać przez 4 sezony :D to jest oparte na jakichś faktach? Sytuacje i postaci są prawdziwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł_P napisał:
 
Jakoś nigdy nie wpadł mi w oko, obejrzałem właśnie pierwszy odcinek i zapowiada się ciekawie choć nie wiem co tam może się dziać przez 4 sezony  to jest oparte na jakichś faktach? Sytuacje i postaci są prawdziwe?

Tak. Jest oparty na prawdziwej historii. Dr Bill Masters zmarł w 2001 roku. Im dalej tym ciekawiej ;-).

Zrobię niewinny "spoiler". Pojawia się też wątek o trudnościach z wprowadzaniem powszechnych badań cytologicznych. Dzisiaj są normą. Niewiarygodne jakie były problemy z przekonywaniem do wprowadzania tych badań. Nie wiem czy wiecie, że obecnie w krajach skandynawskich rak szyjki macicy już nie występuje a lekarze, żeby obserwować te zagadnienia przyjeżdżają do .... Polski ... W tym kontekście, jak pomyślę o ruchach antyszczepionkowych a przede wszystkim, że ta kwestia została wprowadzona do obrad Polskiego Sejmu, to zdejmuje mnie przerażenie o zdolnościach do racjonalnego myślenia w naszym społeczeństwie ... 

 

To prawdziwi bohaterowie tego serialu

 

718a0dd5a06f1f83c8450a7fdae90fb7.jpg

Edytowane przez piotruś
  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 2.12.2018 o 11:00, Aga napisał:

Obejrzałam do końca ... ;)

 

mniemam, że jednak nie wszedł?

Ja obejrzałem go zaraz po 4blocks- wypadł bardzo blado względem niemieckiej produkcji- mimo kompletnie innej tematyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Dymian napisał:
W dniu 2.12.2018 o 11:00, Aga napisał:

Obejrzałam do końca ... ;)

 

mniemam, że jednak nie wszedł?

Ja obejrzałem go zaraz po 4blocks- wypadł bardzo blado względem niemieckiej produkcji- mimo kompletnie innej tematyki.

Nikt mnie nie zmuszał ;)

 

No ale ja jestem z pokolenia PRLu ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o składnie, przedstawienie postaci, dawkowanie emocji, złożenie wszystkiego w całość i dokończenia wszystkich wątków w klarowny sposób- w każdym aspekcie w w/w polskiej produkcji zabrakło kropki nad I. Więckiewicz 10/10, poza tym słabo.

 

Co do Więckiewicza-  po lekturze ślepnąc od świateł, zabrałem się za ekranizację- bardzo dobrze zekranizowanie- jak dla mnie mega fajne.

Jedynie odradzam oglądania wywiadów z autorem książki- chłopak chyba za dużo w życiu odkurzał nosem i ciężki jest jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dymian napisał:

Bardziej mi chodziło o składnie, przedstawienie postaci, dawkowanie emocji, złożenie wszystkiego w całość i dokończenia wszystkich wątków w klarowny sposób- w każdym aspekcie w w/w polskiej produkcji zabrakło kropki nad I. Więckiewicz 10/10, poza tym słabo.

Dla mnie wystarczająco na leniwą sobotę ;)

Szału nie ma, to prawda. Mogłoby być dużo lepiej przy niewielkim wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2018 o 22:58, Aga napisał:

No ale ja jestem z pokolenia PRLu ... 

Ja też i 1983 nawet wiernie pokazuje niektóre aspekty życia, Dobrze zrobiony i mi się podoba. Oby więcej polskich produkcji na tym poziomie.

"Ślepnąc od świateł" to z kolei dla mnie lekkie rozczarowanie. Książka zdecydowanie lepsza. Poza tym inne książki Żulczyka też mi się podobają.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 11.12.2018 o 08:45, Ayu napisał:

Poza tym inne książki Żulczyka też mi się podobają.

 

 

 

dla mnie książka mocno na plus, ale jak zacząłem oglądać wywiady z Żulczykiem- rozczarowanie, zachowuje się jak "mordeczka" z ławki pod blokiem, przyznaje się, że wąchał ostro etc.

 

 

Co do seriali, po 4blocks łyknąłem Berlińskie psy, potem coś co mocno polecam: The Kominsky Method.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...