Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

chwale się: czekałem aż się doczekałem i kupiłem HTC Exodus 1 i jak na razie jest bardzo zadowolony.

To prawie to samo co U12+ ale ma wbudowany portfel kryptowaluty.

No i bardzo fajnie wygląda, nie jest samsungiem itp. a jest ulubionym HTC czyli wreszcie klient zadowolony :D

Tani smartfon z blockchainem? Poznajcie HTC Exodus 1s

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

26 minut temu, AdaSch napisał:

chwale się: czekałem aż się doczekałem i kupiłem HTC Exodus 1 i jak na razie jest bardzo zadowolony.

To prawie to samo co U12+ ale ma wbudowany portfel kryptowaluty.

No i bardzo fajnie wygląda, nie jest samsungiem itp. a jest ulubionym HTC czyli wreszcie klient zadowolony :D

 

Dawaj znać jak się używa. Miło widzieć użytkowników HTC ;) Ja właśnie po latach z HTC planuję przesiadkę. Ale nie wiem na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem fanem HTC, ale od M8s nie mogłem nic dla siebie znaleźć... Trafiłem na Galaxy S7, ale wczoraj zamówiłem 1+ Nord :D

 

32 minuty temu, AdaSch napisał:

kupiłem HTC Exodus 1 i jak na razie jest bardzo zadowolony

 Ile trzeba za Exodusa zapłacić? Widzę, że chipset i GPU lepsze w HTC (jak to urządzenie dla kryptomaniaków), ale Nord ma więcej pamięci i lepszy aparat oraz ekran, co chyba bardziej się przyda w codziennym użytkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LosioDriver napisał:

 

Dawaj znać jak się używa. Miło widzieć użytkowników HTC ;) Ja właśnie po latach z HTC planuję przesiadkę. Ale nie wiem na co.

 

Godzinę temu, rosaskc napisał:

Ile trzeba za Exodusa zapłacić? Widzę, że chipset i GPU lepsze w HTC (jak to urządzenie dla kryptomaniaków), ale Nord ma więcej pamięci i lepszy aparat oraz ekran, co chyba bardziej się przyda w codziennym użytkowaniu.

 

Ja miałem właśnie różne marki po HTC M7 dual sim, największy zawód to sony, w między czasie HTC U11+ (bardzo duży, nie wygodny w kieszeni ) ostatnio HTC u12+ 64GB no i ostatecznie Exodus 128gb bo robi przepiękne zdjęcia i żadne parametry na papierze mnie nie przekonają do zmiany. Teoretycznie w Sony miało być super a była padaka. Co do ekranu to nie wiem, działa dobrze, QHD+ no i ten ukrywany pasek nawigacyjny -super działa. Podoba mi się też wizualnie i chwytowo a po dotknięciu krawędzi zmniejsza się ekran i da się obsługiwać jednym palcem. To prawie to samo co U12+ w wersji 128GB - żona ma ten różowo złoty - zamówiony prosto z taiwanu. Co do kosztów, ta ja exodusa kupiłem jako otwarty z pudełka za niecałe 1700 przy czym cena z Taiwanu to 3300 plus cło. Za żony zapłaciłem przy słabym kursie usd lekko powyżej 2k ale nareszcie mamy znowu telefony na parę lat. Są mega szybkie i robią super zdjęcia, plus obsługa i fajne GUI HTC sense i jest bardzo dobrze.

na koniec, słuchawki usonic z redukcją szumów i skanowaniem kanału ucha - efekt rewelacja.

 

Co do Norda, to średnio mnie przekonał podczas recenzji Jerrego

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AdaSch napisał:

Co do Norda, to średnio mnie przekonał podczas recenzji Jerrego

Serio? Gość katuje telefony ostrzami, ogniem i wyginaniem, że chyba żaden telefon z ekranem 6.5 cala to zniesie :DZamówiłem z etui na tył oraz z protektorem na ekran. Uważam, że przy normalnym użytkowaniu i takim zabezpieczeniem nic mu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie i tak najbardziej wkurza mnie brak funkcji w innych telefonach niż htc.

Np import export sms w aplikacji systemowej, to samo kontakty, wyszukiwanie duplikatow kontaktów w ramach konta i między kontami.

Red mi 9 rozwalił mnie brakiem obsługi exchange z poziomu systemu - działa tylko przez outlook i nawet nie wiem czy kompletnie. W htc to wszystko działa bez łaski od M7

jedynie co mi nie działa z czasów M7 to streaming z telefonu do TV przez dlna. niby jest ale filmy nie działają. Na szczęście jest mega dobry twonky media player z funkcją serwera.

Zmienili to na htc connect ale coś nie bangla dobrze jak w M7, M8. M8 miałem (wg mnie najładniejszy design nie licząc braku strzałek pod ekranem jak w M7) ale nie było M8 dual sim 32 GB - nie wiem co im odwaliło. Potem nie było dual simów - pogubili się, więc na co miałem zmienić m7? Powrót przyniósł U11 - córce kupiłem biała perła plus spigen glitter (do zamówienia tylko usa lub azja) wiec telefon wygląda bosko co jest kluczowe, bardzo fajny telefon ale bateria powinna być większa. Potem krótko bdb u11+ ale duży, potem u12+ 64 gb bo mnie wkurzał sony wielkimi ramkami wokół ekranu, idiotyczny dialer dual sim. Jedyna rzecz do której mogę się przyczepić to hybrydowy dual sim zamiast dualsim plus karta sd. Teraz Exodus 1 czyli seryjnie 128GB i dual sim więc nie ma problemu z ew filmami. Liczyłem na U20 ale się przeliczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? Gość katuje telefony ostrzami, ogniem i wyginaniem, że chyba żaden telefon z ekranem 6.5 cala to zniesie Zamówiłem z etui na tył oraz z protektorem na ekran. Uważam, że przy normalnym użytkowaniu i takim zabezpieczeniem nic mu nie będzie.

Wersja 8 czy 12 RAM?

Czekam na recenzje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna właśnie dostała paczkę z Xiaomi Poco F2 Pro, za mniej niż 2k. Nowy ze sklepu.
 
4700 mAh, Snapdragon 865, 5G.
To od razu niech odblokuje bootloader, bo MIUI w wersji global nie idzie używać. Jeśli już, to xiaomi.eu. Poza tym za chwilę będzie Android 11.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JobForACowboy napisał:

To od razu niech odblokuje bootloader, bo MIUI w wersji global nie idzie używać.

Czy z odblokowanym bootloaderem działają płatności zbliżeniowe? Kiedyś taki zabieg wykonałem na Moto X Force i się z nimi pożegnałem - ponowny reflash, przywracanie firmware do stanu fabryki itp już nie pomogło. Bilet w jedną stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak słyszałem, to samo w moim Exodus 1 Uwala skarbiec i całą "bezpieczną" resztę

ale nie jestem pewien czy nie chodziło o root-a w temacie googoe pay. W exodus 1 wszystko uwala skarbiec (tak piszą na XDA)

Edytowane przez AdaSch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, aflinta napisał:

Czy z odblokowanym bootloaderem działają płatności zbliżeniowe? Kiedyś taki zabieg wykonałem na Moto X Force i się z nimi pożegnałem - ponowny reflash, przywracanie firmware do stanu fabryki itp już nie pomogło. Bilet w jedną stronę. 

Nie wiem jak uwalić telefon Xiaomi. Odlokowujesz bootloader, wgrywasz TWRP dedykowane i ROM xiaomi.eu. Jeśli chodzi o płatności, to można to zrobić poprzez magisk i xposed, chociaż jest ileś banków, których aplikacje działają. Wystarczy je ukryć tylko w magisk. Da się wszystko :) 
Zanim się odblokowuje telefon, to warto poczytać czy się da, bo inaczej skutek jest jeden. Drogi przytrzymywacz do papieru. Chociaż to też nie zawsze, bo sposoby aby telefon wstał. 

Edytowane przez JobForACowboy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie. Tylko się zgubiłem trochę. Chodzi Ci o Google Pay czy aplikacji autorskie banków? Aplikacje banków niektóre działają, tylko trzeba ukryć root przed nimi. Zresztą to samo jest z Google Pay, którego używam na co dzień. Kilka plików do instalacji i działa wszystko. Niestety google utrudnia, ale póki co, da się to zrobić na MIUI. 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, orm napisał:

ROG 3, ASUS ZENFONE 7, ZENFONE 7 pro ... :) ja na to poluje teraz jak BB ... ;(

 

np.

https://www.aliexpress.com/item/4001251460560.html?spm=2114.12010612.8148356.2.6e8e3a1cY1uy0B

 

Kloc jak nie wiem, bo bateria 6000 mAh, która przy tym odświeżaniu zostanie wciągnięta nosem. Jeśli w ciągu dnia osiągniesz SoT 4 godziny, to uznałbym to za spektakularny sukces- chociaż bliższy byłbym 3-3.5 h. Telefon w ogóle niemodowalny. Soft alternatywny równy zeru. Jak długo Asus dba o aktualizacje? Nie mam pojęcia, ale raczej na pewno nie 3-4 lata. Poza tym koszt prawie 2700 zł i chyba brak gwarancji w Polsce. 

Za te piniondze, wolałbym Mi 10 od Xiaomi z Polski.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżanie zmieniasz sam jak chesz moze być i 60 Hz, bateria trzyma spokojnie mam porównainie do ZENfona 6. Własciwie jest na czystym antku wiec po co grzebać ?

bedzie i w polskiej dystrybucji :) 

a porównywałeś z takim samym ramem ? bo tu jest 12GB a Mi 10 chyba 8 ma ...

 

ps.

nie każdy kupuje by grzebać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czysty Android to też nic specjalnego. Używałem przez kilka lat czystego Andka, ale żeby w nim coś zmodyfikować, to trzeba rootować i bawić się. Odkąd się przesiadłem na MIUI, to nawet Xposed Framework nie instaluje, bo wszystko jest na stocku. Można bez 20 apk ustawić naprawdę telefon indywidualnie. Mam w tej chwili telefon z 4500 mAh i jest ciężki. Ten będzie dużo cięższy i nie ma dwóch głośników stereło :), co naprawdę daje dobry efekt podczas oglądania filmów czy jakiegoś YT. Ten Asus ma dobre aparaty, ale nie znalazłem info czy ma stabilizacje obrazu. Sprawdź, bo bez tego dyskwa. 
Co do ilości RAM. I co z tego, że będziesz miał 12 GB jak w tle system będzie używał max 3-4 do apk, a resztę ubijał. Pusty RAM, to RAM niewykorzystany, za który płacisz tylko niepotrzebnie pieniądze. To tylko cyferki, które mają napędzić sprzedaż. Ja już się z tego wyleczyłem na korzyść lepszego aparatu, albo więcej pamięci wewnętrznej. Dzisiaj Android, a szczególnie czysty spokojnie sobie na 4 GB pamięci RAM poradzi, a na UFS 3.1 to chyba i na 2 GB ;)

Nie mówię, że to zły telefon, ale pod warunkiem, że nie grzebiesz. Jeśli się pojawi w Polsce, to nie licz, że cena będzie jak z Ali. Dodaj od razu VAT + jeszcze jakieś 10%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stereo DTS: X (2 dedykowane wzmacniacze).

Waga -------- 240 g

Corning Gorilla Glass 6; HDR10 +;

Częstotliwość odświeżania 144 Hz; 650 nitów maks

 

a co do ram - to powinieneś wiedzieć ze w trybie programista w andku mozesz sam ustalić ilość procesów równoległych bez zabijania ;)

ps,

cena juz w polsce 3 z małym haczykiem ;)

 

ale bedzie taniej i z bateria ok 5000 ZF 7 i ZF7 pro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...