Skocz do zawartości

Mój następny telefon


devlin

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, siewcu napisał:

Z tym serwisem to się nieźle uśmiałem :D gdyby nie on to dalej bym używał g4 pewnie, ale na szczęście z braku zamiennego kupiłem iPhone'a 4S. Minęły prawie 3 miesiące, wziąłem 5S od Hogiego(bo LG dalej nie zostało naprawione, trzeci albo czwarty raz było w serwisie), z 3 tygodnie później LG wróciło z informacją, że uszkodzenie mechaniczne(co jest ciekawe, bo przy poprzednich naprawach telefon był w 100% sprawny - zgaduję, że dostali prośbę od sklepu, bo to było 2 zgłoszenie z rękojmi i musieliby oddać kasę), postraszyłem ich sądem w mailu, kazali wysłać jeszcze raz, ZNOWU nie naprawili telefonu(6 raz wysyłka do serwisu), tym razem napisałem trochę ostrzej, wymienili na G4. Poużywałem chwilę, dwa tygodnie później się zepsuło. Wysłałem, wróciło szybciutko, ale... pojechało do serwisu z uszkodzeniem ekranu(ponoć standard) i wróciło z popsutym aparatem. Myślałem, że mnie coś trafi(android + kolejny raz wysłanie do serwisu), więc naskrobałem znowu jakiegoś straszaka, wymienili na nowy. Przyszedł, zrobiłem zdjęcia, sprzedałem. Nigdy więcej androida i mocno odradzam kupno LG właśnie z powodu serwisu. Na szczęście pozbyłem się obu problemów :) zmieniając telefon na iPhone'a. 4S, 5S, teraz SE i jak się ogarnę finansowo to zapoluję na X.


Każdy buduje opinie na podstawie wlasnego doswiadczenia ;) a u mnie naprawdę serwis LG w Warszawie zadziałał super :) G4 po ponad dwóch latach padł nagle (bootloop - zawieszenie się systemu podczas włączania tel / nic nie mozna zrobic). Pani w serwisie najpierw przeprosiła za sytuację, przyjeła reklamację i po 4 dniach dostałem naprawiony tel - i chyba nawet z nową baterią bo jakby znacznie dlużej działał teraz bez ładowania :) 
może miałem szczęście ale złego slowa powiedzieć nie mogę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym napisał o htc, że zadeden, absolutnie żaden nigdy mi się nie zepsuł. Na pamiątkę jeszcze trzymam Kaisera, HTC HD2 stoi w stacji dock i działa na androidzie KK4.4.4 jako zegar, stacja pogodowa, radio internetowe i pewnie jeszcze kilka innych.
W obecnych telefonach najbardziej nie lubię zintegrowanych przycisków zabierajacuch ekran. Tutaj podoba mi się M7. W samsungach nie cierpię cukierkowych dodatków oraz wszedobylskich plastików. W HTC nie spotkałem dobrego aparatu :( nawet w M9. W11 nie ma stereo - chyba się pogubili...

Wysłane z mojego HTC One dual sim przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ALEX napisał:
13 godzin temu, radekk napisał:
A bez aktualizacji do najnowszej wersji systemu nie da się żyć? Bo jakoś nie rozumiem narzekania że coś nie oferuje takiej możliwości przez x lat.

I to jest mądry post....w przeciwieństwie do postów kolegi Siwiec. Często nowe wersje nie wnoszą żadnych rewolucji. Świetny chwyt marketingowy, żeby nakłonić klientów do zmiany sprzętu. Czym tu się jarać?

 

 

Jarać się oczywiście nie ma czym. Niestety jednak bez aktualizacji, w dobie ciągle wykrywanych nowych bardzo grubych dziur, smartfon traci sens błyskawicznie (a wykorzystywany jest coraz szerzej).

 

I to jest ciągle duży problem w świecie co najmniej Androida (teoretycznie nie w iP, choć jak słucham opinii o aktualizowaniu - że lepiej nie - to również nie wygląda różowo).

 

Ostatnio dochodzę do wniosku, że jedynie coś z dobrym wsparciem Lineage OS daje szanse na kilka lat rozsądnego życia. I to w sumie straszne jest.

 

https://androidvulnerabilities.org/#stats

Taki przykład sprzed kilku lat. Obawiam się, że tendencja się utrzymała do dziś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ALEX napisał:

w przeciwieństwie do postów kolegi Siwiec

mógłbyś się powstrzymać od obrażania? to, że mamy zupełnie inne zdanie nie jest do tego powodem. cykl zycia produktu z androidem jest krótki i taki ma być, a system sam z siebie ma zapychać telefony, żeby napędzać rozwój rynku i sprzedaż nowych, mocniejszych telefonów. zresztą, heh, rozmawiałem z programistą javy i mówił, że jak któregoś razu pogapił się chwilę z ciekawości w kody androida to będzie to tak działa, m.in. dlatego, że kuleje temat zarządzania procesami w tle. a dokładając do tego sam fakt, że system jest napisany w javie wychodzi na to, że ten system po prostu będzie wolny. coś kosztem czegoś, nie da się zrobić uniwersalnego systemu, który będzie zoptymalizowany pod wiele różnych urządzeń tak,  jak ios, windows phone albo blackberry os. szkoda tylko, że ten ostatni został uśmiercony... :(

Edytowane przez siewcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I aktualizacje łatające te dziury wprowadza nam nowe dziury;) Uważasz że mając aktualna wersje unika się ataku i jest się bezpiecznym?

I tez nie przesadzajmy że bez aktualnej wersji smartfon traci sens. Jakoś posiadam również telefon mający andka 4.x czy tam 5.x i działa i nadal jest użyteczny, nikt mnie nie atakuje, itp. Jak pada mi iPhone, co działo się notorycznie, w ciągu roku wymieniany 4 razy i to w związku z oprogramowaniem, to brałem starego androida i wszystko sprawnie działało.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jpol napisał:

https://androidvulnerabilities.org/#stats

Taki przykład sprzed kilku lat. Obawiam się, że tendencja się utrzymała do dziś...

 

Żeby pozbyć się właśnie tego problemu powstał program "Android One", zobaczymy czy wypali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, siewcu napisał:

mógłbyś się powstrzymać od obrażania?

gdzies Ty sie tu obrazania dopatrzyl ?

2 godziny temu, siewcu napisał:

cykl zycia produktu z androidem jest krótki i taki ma być

co znaczy krotki ? i ile to krotki ? wielu z nas ma stare telefony na androidzie ktore dzialaja ciagle bez zarzutu 

2 godziny temu, siewcu napisał:

a system sam z siebie ma zapychać telefony, żeby napędzać rozwój rynku i sprzedaż nowych, mocniejszych telefonów

wczesniej napisalismy, ze to apple dyma w dupsko swoich klientow i specjalnie wypuszcza aktualizacje spowalaniajace urzadzenia wiec totalnie nie rozumiem tej wrzuty w kierunku androida.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radekk napisał:

Uważasz że mając aktualna wersje unika się ataku i jest się bezpiecznym?

 

Odwrócę pytanie. Uważasz, że używając systemu mającego multum powszechnie znanych luk jesteś bezpieczny?

 

Znaleźć "0daya" oczywiście może teoretycznie "każdy", ale jednak specjalizują się w tym dość konkretne jednostki i raczej zwykłym żuczkom przyglądać się nie będą (oczywiście to zbytnie uproszczenie). Wykorzystać powszechnie znaną i udokumentowaną lukę może już "zdecydowanie każdy".

 

Popularność dziurawego systemu tylko wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania luki - po prostu. Co fajnie widać choćby po milionach przejętych WordPressów, Joomli itp. walających się po całym Internecie. A teraz wystarczy jako zombie wykorzystać smartfon zamiast strony WWW i kolejna klasa ataków dostarcza nową, niezwykle bogatą paletę możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jpol napisał:

 

Odwrócę pytanie. Uważasz, że używając systemu mającego multum powszechnie znanych luk jesteś bezpieczny?

 

Znaleźć "0daya" oczywiście może teoretycznie "każdy", ale jednak specjalizują się w tym dość konkretne jednostki i raczej zwykłym żuczkom przyglądać się nie będą (oczywiście to zbytnie uproszczenie). Wykorzystać powszechnie znaną i udokumentowaną lukę może już "zdecydowanie każdy".

 

Popularność dziurawego systemu tylko wydatnie zwiększa prawdopodobieństwo wykorzystania luki - po prostu. Co fajnie widać choćby po milionach przejętych WordPressów, Joomli itp. walających się po całym Internecie. A teraz wystarczy jako zombie wykorzystać smartfon zamiast strony WWW i kolejna klasa ataków dostarcza nową, niezwykle bogatą paletę możliwości.

Nie twierdze że bezpiecznie. Ale uważasz ze aktualny nie ma mnóstwa tych luk, ten z mnóstwem luk jakiś czas temu był aktualny, wiec to tylko kwestia czasu znalezienia kolejnych luk i będzie tak w kółko. Łatana jest jedna luka zaraz uwydatnia się kolejna, nie raz dużo poważniejsza i znacznie bardziej narażające na atak. Wiec jak dla mnie aktualny system wcale mnie nie chroni przed realnym zagrożeniem, co najwyżej daje poczucie bycia chronionym w związku z lukami o których się mówiło. Zaraz mogę się dowiedzieć że dzięki aktualizacji systemu do najnowszej i przez jakiś błąd w świat poszły np wszystkie moje działania na telefonie, każde klepnięcie w klawiaturę i bez problemu Xiński wie po jakich stronach chodzę co do kogo pisze, gdzie się loguje i jakie mam hasła, to czyni mnie bezpieczniejszym, czy posiadanie jakiegoś starego telefonu jeszcze z Androidem 3.X.

Jak coś jest powszechne i byle każdy może to wziąć w łapy i zajrzeć bez problemu w bebechy to nie będzie to nigdy naprawdę bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Ayo napisał:

gdzies Ty sie tu obrazania dopatrzyl ?

No poczułem się obrażony szczególnie, że ewidentnie jest połączone z moim nazwiskiem(które tu już kilka razy widziałem). Ale tego tematu chyba nie ma co drążyć dalej.

 

22 godziny temu, Ayo napisał:

co znaczy krotki ? i ile to krotki ? wielu z nas ma stare telefony na androidzie ktore dzialaja ciagle bez zarzutu

Tu mogłem użyć złego określenia. Chodziło o czas wspierania produktu przez producenta. Miałem G3, wsparcie producenta się skończyło, zostały jakieś kombinowane aktualizacje customowymi romami. Przykład - iPhone 5S aktualizacje producenta dostaje - a samsung dalej aktualizuje S4?

 

22 godziny temu, Ayo napisał:

wczesniej napisalismy, ze to apple dyma w dupsko swoich klientow i specjalnie wypuszcza aktualizacje spowalaniajace urzadzenia wiec totalnie nie rozumiem tej wrzuty w kierunku androida.

Popatrzyłeś kiedyś na to ile iOS potrzebuje RAM do sprawnego działania, a ile android? Dlaczego iPhone X ma 3 GB RAM a note 8 dwa razy więcej? Android im nowszy tym więcej RAM potrzebuje, iPhone 6S jest pierwszym, który miał 2 GB RAM. 7 i 8 mają tyle samo, 7 Plus dopiero miał 3 GB RAM. Mam dziwne wrażenie, że android 8.0 zrobiony jako aktualizacja dla jakiegoś telefonu porównywalnego sprzętowo z iP8 ALE z 2 GB RAM byłby dużo wolniejszy niż iOS 11...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, siewcu napisał:

iPhone 5S aktualizacje producenta dostaje - a samsung dalej aktualizuje S4?

ale po co w ogole aktualizowac stare telefony ?

jest tam jakis system, ktory kilka razy dostawal jakies poprawki i w pewnym momencie dochodzimy do maxa mozliwosci hardawru vs softu.

co z tego ze apple daje aktualizacje jak tylko spowalniaja telefon ? gdzie tu zysk i powod do dumy ?

51 minut temu, siewcu napisał:

Popatrzyłeś kiedyś na to ile iOS potrzebuje RAM do sprawnego działania, a ile android? Dlaczego iPhone X ma 3 GB RAM a note 8 dwa razy więcej? Android im nowszy tym więcej RAM potrzebuje, iPhone 6S jest pierwszym, który miał 2 GB RAM. 7 i 8 mają tyle samo, 7 Plus dopiero miał 3 GB RAM. Mam dziwne wrażenie, że android 8.0 zrobiony jako aktualizacja dla jakiegoś telefonu porównywalnego sprzętowo z iP8 ALE z 2 GB RAM byłby dużo wolniejszy niż iOS 11...

rozmawialismy o tym kto kogo wali w dupsko i zmusza do wymiany sprzetu wydajac nowe wersje softu.

rozumiem, ze klienci apple powinni sie czuc lepiej bo ich nowy telefon bedzie mial mniej RAMu i przez to bedzie kosztowal mniej, ma to sens w sumie.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows XP również nie ma już wsparcia, a mimo to działa na wielu komputerach i czy to oznacza że niesprawnie?

Co z tego że takie Galaxy S4 nie ma już aktualizacji do nowszych systemów, akurat kilka osób znam co korzystają jeszcze z tego i są bardzo zadowolone.

Mam wrażenie że dla co poniektórych słowo aktualizacja działa na zasadzie jestem chroniony przed wszystkim złem tego świata, nawet przed ebolą, sepsą, sarsą, jak również przed atakami terrorystycznymi.

 

iOS jest na dane urządzenia i pod nie zoptymalizowany, musi to mieć mniejsze zapotrzebowanie niż taki android, który musi działać pod tysiące różnych gdzie każdy podzespół jest inny, itd.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radekk napisał:

Windows XP również nie ma już wsparcia, a mimo to działa na wielu komputerach i czy to oznacza że niesprawnie?

 

Raczej nie znajdziesz Windowsa XP w normalnej wersji na komputerach firm dbających przynajmniej trochę o bezpieczeństwo.

 

Natomiast Windows XP w wersjach "mniej normalnych" jest cały czas wspierany i ma aktualizacje. Przykładowo większość bankomatów to cały czas Windows XP ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LosioDriver napisał:

 

Raczej nie znajdziesz Windowsa XP w normalnej wersji na komputerach firm dbających przynajmniej trochę o bezpieczeństwo.

 

Natomiast Windows XP w wersjach "mniej normalnych" jest cały czas wspierany i ma aktualizacje. Przykładowo większość bankomatów to cały czas Windows XP ;)

Dobra, nie w tym rzecz czy XP czy inny, może być i 3.11;)

 Tylko że może ja to źle odbieram, ale mam wrażenie że dla niektórych aktualizacja sprawia że nic nam nie grozi i jesteśmy przed wszystkim zabezpieczeni. Do tego stopnia że ci co mieli aktualne telefony prężyli atak na WTC, a wszyscy z nieaktualnymi zginęli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, radekk napisał:

Dobra, nie w tym rzecz czy XP czy inny, może być i 3.11;)

 Tylko że może ja to źle odbieram, ale mam wrażenie że dla niektórych aktualizacja sprawia że nic nam nie grozi i jesteśmy przed wszystkim zabezpieczeni. Do tego stopnia że ci co mieli aktualne telefony prężyli atak na WTC, a wszyscy z nieaktualnymi zginęli.

 

To inne kwestie ;)

 

Zasadniczo aktualny system zwiększa bezpieczeństwo systemu i danych użytkownika, ale to jest tylko jeden z czynników.

 

Jak wyszedł program miesięcznych aktualizacji zabezpieczeń Androida to urządzenia które je dostawały były bezpieczniejsze niż iPhony :) To świadczy o tym, że aktualizacja to bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zwiększać bezpieczeństwo, ale tak samo może się okazać że zmniejszył;)

Nie twierdze że nowszy system to zło, a mając stary jest znacznie lepiej. Ale nie przesadzajmy jak to można tu przeczytać że dany telefon nie mając aktualizacji staje się bezużyteczny itp. i korzystanie z takiego przestaje mieć sens

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kubanow napisał:

 

mniej to on nie będzie kosztował, będzie mniejszy koszt produkcji/większa marża producenta-sprzedawców

ale klient na pewno mniej nie zapłaci

 

 

klienci apple sa do tego przyzwyczajeni ;-)

beke mialem wczoraj bo przyszli bracia z X`ami i jeden drugiemu odblokowywal telefon rysami twarzy, a w druga strone nie dzialalo.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...