Skocz do zawartości

Co zamiast STI MY15


carfit

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, carfit napisał:

Kiedyś były posty zachwycające sie Alfą Giulia jak wchodziła , pisałem że auto piekne , do tej pory tak uważam , ale bałem sie utraty wartości ....... i nie pomyliłem się , za nowe krzyczą teraz 380 tys., były pod 500 tys. , a za 200 k kupujesz trzy letnie auto z przebiegiem 15 tys. ..... 

A chociaż jeździ to? Bo jakieś problemy były na początku z tym silnikiem jak kojarzę jak kilku właścicieli pisało że samochód dłużej już stoi w serwisie niż nim jeździli.

U mnie na wiosce w zeszłym roku ktoś to miał bo regularnie widywałem przez jakiś miesiąc i zniknęło.

 

A wczoraj i dzisiaj oglądałem Lambo Urusa, jak dla mnie genialnie wygląda ten samochód, zarówno z zewnątrz jak i w środku, mógłbym jeździć takim SUVem:D. Za to RR Cullinan jest tak obrzydliwy że gdyby mi dali za darmo bym tym i tak nie jeździł. Choć jeździć może jeszcze by się dało gorzej podejść do tego samochodu.

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, carfit napisał:

Dokładnie , choć teraz i nówkę pewnie kupisz za 300 k 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-2-9-v6-bi-turbo-510km-at8-rwd-czarny-duzo-pakietow-ID6BNL0F.html#575f40a45e

Potwornie leci na łeb na szyję :( 

To auto tak jak jakies Maseriati tylko leasing albo używkę.Inaczej ogromna strata.

22 godziny temu, radekk napisał:

A chociaż jeździ to? Bo jakieś problemy były na początku z tym silnikiem jak kojarzę jak kilku właścicieli pisało że samochód dłużej już stoi w serwisie niż nim jeździli.

U mnie na wiosce w zeszłym roku ktoś to miał bo regularnie widywałem przez jakiś miesiąc i zniknęło.

 

A wczoraj i dzisiaj oglądałem Lambo Urusa, jak dla mnie genialnie wygląda ten samochód, zarówno z zewnątrz jak i w środku, mógłbym jeździć takim SUVem:D. Za to RR Cullinan jest tak obrzydliwy że gdyby mi dali za darmo bym tym i tak nie jeździł. Choć jeździć może jeszcze by się dało gorzej podejść do tego samochodu.

Z SUVow obecnie to chyba Q8. Wyglądem jest zdecydowanie przed Urusem.

 

Z koleji ostatnio widziałem nowego Continental GT i sie zakochałem , to chyba znak ze sie starzeje :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, turdziGT napisał:

Z SUVow obecnie to chyba Q8. Wyglądem jest zdecydowanie przed Urusem.

 

Z koleji ostatnio widziałem nowego Continental GT i sie zakochałem , to chyba znak ze sie starzeje :facepalm:

Z zewnątrz Q8 jest ok i faktycznie z SUVów linia bardzo mi się podoba, jednak Urus bije Q8 pod każdym względem. A już w ogóle w środku, gdzie Q8 nie do końca przypadło mi do gustu i jak dla mnie jest tandetne.

 

Nowego Continental GT widziałem pod koniec roku i faktycznie fajny, jak się zestarzeje mogę takim jeździć:P

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 21:59, carfit napisał:

Dokładnie , choć teraz i nówkę pewnie kupisz za 300 k 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-quadrifoglio-2-9-v6-bi-turbo-510km-at8-rwd-czarny-duzo-pakietow-ID6BNL0F.html#575f40a45e

Potwornie leci na łeb na szyję :( 

 

wszyscy strasznie narzekaja na utrate wartosci Alfy...

 

Tymczasem kupilem wlasnie lekko uzywana C-AMG - 20.000 km,  pierwsza rejestracja 09/2017 - za 51% ceny nowego...

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u nas trzeba jescze doliczyć 40 tys. zł, czyli wychodzi jakieś 260tys.

Za niewiele więcej kupiłem swojego nowego, z wyprzedaży rocznika...

Tylko wersja trochę biedniejsza, bo katalagowo mój wychodził 370-380tys.

Edytowane przez Dottoree
.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.03.2019 o 21:29, carfit napisał:

Kiedyś były posty zachwycające sie Alfą Giulia jak wchodziła , pisałem że auto piekne , do tej pory tak uważam , ale bałem sie utraty wartości ....... i nie pomyliłem się , za nowe krzyczą teraz 380 tys., były pod 500 tys. , a za 200 k kupujesz trzy letnie auto z przebiegiem 15 tys. ..... 

To trochę nie do końca tak, bo w Alfie na dzień dobry z ulicy dostaje się 15% rabatu (przynajmniej na Veloce, więc na Q zapewne więcej).

Salony Alfy od dawna wystawiają nowe Q z ceną wywoławczą ok 320 tys (czyli transakcyjna pewnie niższa). OK, pewnie nie są to auta z ceramicznymi hamulcami, albo wyprodukowane w zeszłym roku, niemniej nowe z salonu.

 

Spadek wartości liczyłbym więc od ceny transakcyjnej, a nie katalogowej, a zatem nie jest z tym aż tak źle.

Śledzę od dość dawna rynek Giulii Veloce i Q (takie hobby, bo i chcę i boję się :)) ale nie widziałem dotąd bezwypadkowej Q z pewną historią, przebiegiem 15kkm, nie skatowanej na torze i nie demo za 200k brutto. Raczej wciąż ponad 250.

 

Oczywiście powypadkowych jest całe mnóstwo....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bosman napisał:

Śledzę od dość dawna rynek Giulii Veloce i Q (takie hobby, bo i chcę i boję się :)) ale nie widziałem dotąd bezwypadkowej Q z pewną historią, przebiegiem 15kkm, nie skatowanej na torze i nie demo za 200k brutto. Raczej wciąż ponad 250.

 

 

a coś poprawili z tym oprogramowaniem silnika w wersji Q. ? mi ta alfa tez chodzi po głowie, pewnie bardziej veloce niż koniczynka ale kto wie.. jak daleko mnie fantazja może ponieśc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem o jednym takim przypadku w Polsce, gdzie posypało się coś ze sterowaniem silnika Q z 2016 roku i klient po pewnej walce dostał nowe auto. Nie śledziłem zagranicznych grup dyskusyjnych, więc nie wiem czy był jakiś powszechny problem.

 

Rozsądek mówi nowe Veloce, bo 4x4 i o połowe tańsze ubezpieczenie, emocje ciągną do 2-3 letniego Q, tyle że RWD przy tej mocy to dla auta na codzień zły wybór. Ale jak ktoś szuka fun cara to co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Bosman napisał:

Ja słyszałem o jednym takim przypadku w Polsce, gdzie posypało się coś ze sterowaniem silnika Q z 2016 roku i klient po pewnej walce dostał nowe auto. Nie śledziłem zagranicznych grup dyskusyjnych, więc nie wiem czy był jakiś powszechny problem.

 

Rozsądek mówi nowe Veloce, bo 4x4 i o połowe tańsze ubezpieczenie, emocje ciągną do 2-3 letniego Q, tyle że RWD przy tej mocy to dla auta na codzień zły wybór. Ale jak ktoś szuka fun cara to co innego.

e chyba wiecej tego były, jeden gość był zapieniony i najwięcej szumu narobił, ale nie wiadomo ile po cichu było załatwione. Ja pewnie za pol roku może rok coś będę kupował to mam czas jeszcze , może nowa wersja po lifcie wejdzie do tego czasu, wyleczona z chorób dziecięcych, no i i przednie lampy by mogli zmienić na jakieś fajne ledy.

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bosman napisał:

Ja słyszałem o jednym takim przypadku w Polsce, gdzie posypało się coś ze sterowaniem silnika Q

było tego na pewno więcej, tylko z jednym było sporo szumu.

 

17 minut temu, jaszyn napisał:

wyleczona z chorób dziecięcych

Alfa się nie leczy, Alfa choruje na kolejne choroby:mrgreen::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem, czy zrobią po lifcie QV z napędem na 4 łapki.

 

Jedna Alfa opisana jako wadliwa....ale na pewno jest tego więcej....tak mówi legenda ;)

Inne auta się nie psują, nie ma doniesień o UPG, panewkach, i innych awariach, w prawie nowych samochodach....no nie ma, nic a nic ;)

 

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Adi napisał:

Inne auta się nie psują, nie ma doniesień o UPG, panewkach, i innych awariach, w prawie nowych samochodach....no nie ma, nic a nic ;)

 

30 minut temu, radekk napisał:

Alfa się nie leczy, Alfa choruje na kolejne choroby:mrgreen::P

 

No włąsciele alf jakoś  tak nie narzekają na forach, to już większy placz tu o UPG a szczególnie SBD chociaż to podobno była udana konstrukcja bez wad, podobnie 2.5 T, a utrata wartości np. na takim SBD to myśle że się alfy chowają

Edytowane przez jaszyn
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, jaszyn napisał:

No włąsciele alf jakoś  tak nie narzekają na forach

a po co? wystarczająco pogadają sobie od rana w serwisach, później już im się nie chcę:P

 

7 minut temu, jaszyn napisał:

udana konstrukcja bez wad

taka jest Skoda;)

 

:mrgreen:

 

24 minuty temu, Adi napisał:

Ciekawy jestem, czy zrobią po lifcie QV z napędem na 4 łapki.

Stelvio jest z 4x4;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, radekk napisał:

a po co? wystarczająco pogadają sobie od rana w serwisach, później już im się nie chcę:P

 

 

być może...  a  Ty tak słyszałeś, czy byleś posiadaczem jakieś alfy i masz przykre doświadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już wcześniej ja mam Giuliette 170KM z silnika 1.4T. Przebieg ok 260 tys km i miód malina. Jedyna rzecz z ponad dwóch lat wymiana półosi. Tak wiec sporo legend z ta awaryjnością Alf. Części i serwis 2 lub czasem 3 krotnie tańszy niż Subaru :)

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jaszyn napisał:

być może...  a  Ty tak słyszałeś, czy byleś posiadaczem jakieś alfy i masz przykre doświadczenia.

jaja generalnie sobie robię;)

Z samochodami jak się trafi kupisz RR i może stać non stop w serwisie, a kupisz Dacię i za nic się nie będzie chciała zepsuć. Choć faktem jest że w przypadku takiej Giulii i w którymś wątku dość intensywnie toczyły się rozmowy na jej temat i awaryjności Alf przykładowo kawałek ode mnie widziałem jedną jak z drogi zgarniała laweta, a niewiele później inną stojącą z otwartą maską na drodze szybkiego ruchu, więc raczej nikt nie zatrzymywał się od tak, zważywszy że kawałek dalej był zjazd. I w tym okresie raczej nie widywałem na trasach stojących samochodów.

Ale jak kolega @Herostrates daje przykład nalatane 260 tys km i nie ma się do czego przyczepić. Wiec na pewno potrafią zrobić sprawny egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...