Skocz do zawartości

Zakup nowego impreza wrx sti vs focus rs


gaiden

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To że jest szybki , pewnie tak , napęd powiedzmy dobry ok , ale wygląd to totalna porażka , podobnie jak GOLF R , ale chyba bym już wolał Golfa R po wirusie , jak Focusa . Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie .

Nic dodać, nic ująć. Najgorsze to, że mojego chce kupić kumpel :) Miasto małe, więc będę go widział codziennie... nie może mnie szlag trafiać, że go sprzedałem... to nowe musi być naprawdę fajnie pod względem wyglądu. Stąd to moje zastanawianie się i szukanie czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To że jest szybki , pewnie tak , napęd powiedzmy dobry ok , ale wygląd to totalna porażka , podobnie jak GOLF R , ale chyba bym już wolał Golfa R po wirusie , jak Focusa . Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie .

Nic dodać, nic ująć. Najgorsze to, że mojego chce kupić kumpel :) Miasto małe, więc będę go widział codziennie... nie może mnie szlag trafiać, że go sprzedałem... to nowe musi być naprawdę fajnie pod względem wyglądu. Stąd to moje zastanawianie się i szukanie czegoś innego.

 

znam ten ból :) , kiedyś na trasie zobaczyłem w lusterku jak za mną jechał zielony MKII , nawet nie nie wiesz jak długo chciałem żeby za mną jechał i jak często zerkałem w lusterko , on wygląda genialnie !!! niestety skrecił w boczną drogę .....  ;)

 

To że jest szybki , pewnie tak , napęd powiedzmy dobry ok , ale wygląd to totalna porażka , podobnie jak GOLF R , ale chyba bym już wolał Golfa R po wirusie , jak Focusa . Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie .

Nic dodać, nic ująć. Najgorsze to, że mojego chce kupić kumpel :) Miasto małe, więc będę go widział codziennie... nie może mnie szlag trafiać, że go sprzedałem... to nowe musi być naprawdę fajnie pod względem wyglądu. Stąd to moje zastanawianie się i szukanie czegoś innego.

 

masz serię tego Focusa ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu źle zacząłem...trzeba było najpierw coś innego kupić ;) Ps. @carfit - wysłałem Ci wiadomość na PW.


 

 

To że jest szybki , pewnie tak , napęd powiedzmy dobry ok , ale wygląd to totalna porażka , podobnie jak GOLF R , ale chyba bym już wolał Golfa R po wirusie , jak Focusa . Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie .

Nic dodać, nic ująć. Najgorsze to, że mojego chce kupić kumpel :) Miasto małe, więc będę go widział codziennie... nie może mnie szlag trafiać, że go sprzedałem... to nowe musi być naprawdę fajnie pod względem wyglądu. Stąd to moje zastanawianie się i szukanie czegoś innego.

 

znam ten ból :) , kiedyś na trasie zobaczyłem w lusterku jak za mną jechał zielony MKII , nawet nie nie wiesz jak długo chciałem żeby za mną jechał i jak często zerkałem w lusterko , on wygląda genialnie !!! niestety skrecił w boczną drogę .....  ;)


 

To że jest szybki , pewnie tak , napęd powiedzmy dobry ok , ale wygląd to totalna porażka , podobnie jak GOLF R , ale chyba bym już wolał Golfa R po wirusie , jak Focusa . Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie .

Nic dodać, nic ująć. Najgorsze to, że mojego chce kupić kumpel :) Miasto małe, więc będę go widział codziennie... nie może mnie szlag trafiać, że go sprzedałem... to nowe musi być naprawdę fajnie pod względem wyglądu. Stąd to moje zastanawianie się i szukanie czegoś innego.

 

masz serię tego Focusa ? 

 

Tak, totalna seria, przebieg 38 tys, jestem drugim właścicielem, pojazd polski, zero przygód, do tego zielony. Rodzynek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, totalna seria, przebieg 38 tys, jestem drugim właścicielem, pojazd polski, zero przygód, do tego zielony. Rodzynek

 

To jak sie przejedziesz nowym STI , będziesz zachwycony !  Bo seria 305 KM jedzie średnio  :)

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, totalna seria, przebieg 38 tys, jestem drugim właścicielem, pojazd polski, zero przygód, do tego zielony. Rodzynek

 

To jak sie przejedziesz nowym STI , będziesz zachwycony !  Bo seria 305 KM jedzie średnio  :)

 

Dla Ciebie średnio, mi d... urywa, średnio raz na sekundę się uśmiecham, więc dla mnie wystarczy ;) poza tym nie chce nic kombinować ze względu na jego stan - takich na rynku jest mało, bardzo mało, a to ma wpływ na cenę przy odsprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, totalna seria, przebieg 38 tys, jestem drugim właścicielem, pojazd polski, zero przygód, do tego zielony. Rodzynek

 

To jak sie przejedziesz nowym STI , będziesz zachwycony !  Bo seria 305 KM jedzie średnio  :)

 

Dla Ciebie średnio, mi d... urywa, średnio raz na sekundę się uśmiecham, więc dla mnie wystarczy ;) poza tym nie chce nic kombinować ze względu na jego stan - takich na rynku jest mało, bardzo mało, a to ma wpływ na cenę przy odsprzedaży.

 

 

ja miałem coś ok 90 tys, przebiegu , w owym czasie to był rekord ! sprzedał sie w ciągu dosłownie 1 godziny , salon forda w którym go kupiłem i serwisowałem , zabrał go w moment nawet go umyć nie musiałem :)

Kupiłem go z duzym rabatem za chyba 124k , po 4 latach zapłacili mi 90k

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie

 

Moim zdaniem to nie jest tak. Oczywiście MKII to kozak i nie ma o czym rozmawiać. Pewnie wszystkim "nam" się bardziej podoba. ALE "środowiska" w których żyjemy są różne i czasami okoliczność posiadania takiego auta nie do końca licują z działalnością którą wykonujemy. Dlatego jedni wolą auto z pazurem, a inni oczekują ugrzecznionej wersji.

 

Akurat dla mnie nowy rs MKIII jest "lepszy"(sic!), bo pojadę nim wszędzie gdzie potrzebuję. MKII do garnituru średnio pasuje. Niestety takie jest życie i różne są potrzeby.

 

Wydaje mi się że Ford poszedł tą właśnie drogą i stwierdził że docelowy Klient będzie potrzebował auta co najmniej tak dobrego jak sti/evo ale nie ostentacyjnego, na mnie generalnie to działa i niestety (!!!) ze wg praktycznych wolę wygląd MKIII

Edytowane przez x.x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety dla mnie , wielkiego funa Focusa RS-a , wersja MKIII to porażka i rozczarowanie

 

Moim zdaniem to nie jest tak. Oczywiście MKII to kozak i nie ma o czym rozmawiać. Pewnie wszystkim "nam" się bardziej podoba. ALE "środowiska" w których żyjemy są różne i czasami okoliczność posiadania takiego auta nie do końca licuje z działalnością którą wykonujemy. Dlatego jedni wolą auto z pazurem, a inni oczekują ugrzecznionej wersji.

 

Akurat dla mnie nowy rs MKIII jest "lepszy"(sic!), bo pojadę nim wszędzie gdzie potrzebuję. MKII do garnituru średnio pasuje. Niestety takie jest życie i różne są potrzeby.

 

Wydaje mi się że Ford poszedł tą właśnie drogą i stwierdził że docelowy Klient będzie potrzebował auta co najmniej tak dobrego jak sti/evo ale nie ostentacyjnego, na mnie generalnie to działa i niestety (!!!) ze wg praktycznych wolę wygląd MKIII

 

 

dlatego napisalem dla "mnie " !!!! Ja nie potrzebuję kolejnego , nudnego auta , z systemami , i programami typu drift aby coś za mnie robił , i wyglądał jak wersja ST . Być może Ford ma racje , ale to nie dla mnie , zdecydowanie bym wolał sobie kupić Clio RS 2.0 275KM w limitowanej wersji 500szt. za te same pieniądze 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem dla "mnie " !!!!

 

Fakt :) ,

 

ale przyznaj że w pewnych okolicznościach, lepiej nie posiadać jednego auta, które wygląda jak zielony rs mkII (choć to mega fajne auto)​  i są ludzie którzy wolą kupić rs MKIIII.

 

Na marginesie STI MY15 - dla mnie - z wyglądu jest zupełnie normalnym autem i to jest jego zaleta, tak samo jako MKIII. Wcale nie uważam żeby był ostentacyjny i chwalił się mocą.

 

Zresztą WRC 2017 wyznaczy nowe standardy w tym zakresie i MKII będzie pudelkiem na tym ich tle... :huh:  takie czasy idą :D  i dobrze :)  :)  :)

 

 

Znajdź ładne evo9
 

 

Też racja w szczególności us z pasywny dyfrem i 5mt, ale to auto dla ortodoksów, którzy nie patrzą na kolor ;)

Edytowane przez x.x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlatego napisalem dla "mnie " !!!! Ja nie potrzebuję kolejnego , nudnego auta , z systemami , i programami typu drift aby coś za mnie robił , i wyglądał jak wersja ST . Być może Ford ma racje , ale to nie dla mnie , zdecydowanie bym wolał sobie kupić Clio RS 2.0 275KM w limitowanej wersji 500szt. za te same pieniądze

Dokładnie! Chociaż jak poczytałem, że to Clio ma kosztować 200 tys to trochę mi ochota odeszła.

Nowy Rs jest bardziej uniwersalny, oczywiście, można nim wszędzie pojechać, dociera do szerszej liczby odbiorców, itd. itp. "rozsądne rzeczy" można o nim powiedzieć. Tylko czy po to kupujemy takie auta? Czy o to w tym chodzi? Jakoś mi to nie leży. Takie rzeczy do tej pory można było mówić o Golfie R.

W najbliższych dniach przewiozą mnie może WRX STI i zobaczymy czym to pachnie :) Mam nadzieje, że to co piszecie odnośnie wyglądu się nie sprawdzi, bo jak patrzę na zdjęcia to sedan wraz ze skrzydłem "do nieba" nie wygląda mi jak na auto do garnituru, nie epatujące mocą, mało ostentacyjne itd. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechac sie jednym i drugim.To Jedyny sponsob miarodajnej oceny bo ile ludzi tyle opini.

Ja jezdzilem zarowno MY15 jak i RSem i dla mine to co ciagnie zaczaco w dol STI to cena i osiagi.

Dla mie STI jest bardziej zrownowazone a RS bardziej agresywny.Na minus RSa zachowawczy wyglada i wysoki pozycja za kierownica w opcjonalnych recaro.Dziwne bo seryjnych recaro siedzi sie o wiele nizej.Mechanicznych minusow nie zarejestrowalem.

Jezeli wzgledow praktyczne sa tez jednym z kryteriow to STI bedzie lepszym wyborem na auto rodzinne.Lepszy komfort , miejsca na tylnej kanapie i bagaznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam inne pytanie, kolega mi podesłał linka - kiedy i czy w ogóle to wchodzi do produkcji?

http://handi.tech/2017-subaru-wrx-sti-2017/


właśnie do mnie zadzwonili z forda - albo zamawiam dzisiaj rsa, albo nastepny rzut po nowym roku z dostawą koniec 2017 :| wrrrrr......

Edytowane przez gaiden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie do mnie zadzwonili z forda - albo zamawiam dzisiaj rsa, albo nastepny rzut po nowym roku z dostawą koniec 2017 :| wrrrrr......

 

Nie daj się poganiać! Jak tak stawiają sprawę co do (nudnego) RSa to słabo..! To Ty płacisz kasę (nie małą) a pośpiech jest złym doradcą!

Poczekaj aż się przejedziesz jednym i drugim, nagraj swoją twarz podczas jazdy i tam gdzie więcej "bananów" naliczysz to bierz :);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

właśnie do mnie zadzwonili z forda - albo zamawiam dzisiaj rsa, albo nastepny rzut po nowym roku z dostawą koniec 2017 :| wrrrrr......

 

Nie daj się poganiać! Jak tak stawiają sprawę co do (nudnego) RSa to słabo..! To Ty płacisz kasę (nie małą) a pośpiech jest złym doradcą!

Poczekaj aż się przejedziesz jednym i drugim, nagraj swoją twarz podczas jazdy i tam gdzie więcej "bananów" naliczysz to bierz :);)

 

Z rsem tak jest, jest transza ok. 15 sztuk na salon i sprzedaje się w jeden dzień i potem pół roku czekania na następną możliwość zamawiania. Taki urok tego auta. Innej opcji tutaj nie ma. Jutro jadę do obecnego tutaj forumowicza żeby mnie przewiózł wrx sti więc zobaczymy co to będzie. Odnośnie focusa, zawsze można zamówić i go sprzedać przed odbiorem  jest nisza na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz mam inne pytanie, kolega mi podesłał linka - kiedy i czy w ogóle to wchodzi do produkcji?

http://handi.tech/2017-subaru-wrx-sti-2017/

właśnie do mnie zadzwonili z forda - albo zamawiam dzisiaj rsa, albo nastepny rzut po nowym roku z dostawą koniec 2017 :| wrrrrr......

Wiem, że to koncept, ale chyba wszystko wskazuje na to, że nowe STI nie dostanie nowego serducha...

We Wrocku widać, że FXT zrobił robotę bo jeździ tego ZDECYDOWANIE więcej niż wcześniej. Spodziewam się, że w innych miastach jest podobnie. Więc zainteresowanie marką jest. W związku z tym naprawdę STI miałby szansę porozpychać się na rynku. A dobra... szkoda klawiatury - i tak nic z tego nie będzie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foka RS ma choroby wieku dzieciecego jak na przyklad wycieki oleju miedzy skrzynia a transferem. Poza tym chyba nie ma zadnego ASO w PL, ktore by potrafilo to auto serwisowac to tez minus, szczegolnie jak masz gware. Gdzie pojedziesz jak sie cos wysra? W srodku wykonane srednio, dla mnie zenada. Dosc szybkie na sliku i na pewno Ci silnik sie nie wysra jak w STi. Jak jestes gotowy na awarie i remoncik to bierz STi. To jest po prostu lepszy woz, jedyny minus to gowniany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkową zaletą posiadania STi czy w ogóle Subaru w Polsce jest istnienie tego Forum i panująca tu atmosfera.

Poważnie piszę, to naprawdę fajna i dość unikalna sprawa.

Wiem, chwile to czytam i jest sympatycznie, zwłaszcza, że nie polecacie subaru jakby się człowiek spodziewał, a każdy marzy o Skodzie ;) W fordzie tylko forda proponują, a tu jest alternatywa :) Tak jak mówiłem jutro jadę przejechać sie subaru. Zobaczymy co to będzie. Przed kupnem aktualnego rsa miałem kupować subaru, ale kolega pokazał mi mk2 zielonego i nie było zmiłuj :) Zwłaszcza że wtedy panował lanos w subaru, który ewidentnie mi nie podchodził, a zmieniałem właśnie z lanosa sedana na focusa rs ;)

Jeszcze pytanie odnośnie tego silnika w STI - przy ilu to się zaczyna dziać? 50 tys, 100 tys? Ja celuję albo w nowego, albo max 1-2 latka - kwestia co wyczytam o tym silniku.

Foka RS ma choroby wieku dzieciecego jak na przyklad wycieki oleju miedzy skrzynia a transferem. Poza tym chyba nie ma zadnego ASO w PL, ktore by potrafilo to auto serwisowac to tez minus, szczegolnie jak masz gware. Gdzie pojedziesz jak sie cos wysra?

No właśnie to też jest problem, mam nadzieję, że nowego auta to nie będzie się tyczyć, ale sam fakt 3 sprzęgieł w 1 aucie mówi, że tanio nie będzie, nowy napęd 4x4, wszystko będzie generowało koszty. W moim nie licząc zawieszenia z przodu, które jak widzi każdy mechanik kwituje: "o k... co oni tu zamontowali" raczej ceny nie zabijają i auto nie skomplikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze pytanie odnośnie tego silnika w STI - przy ilu to się zaczyna dziać? 50 tys, 100 tys?

Tego dowiesz się wyłącznie ze szklanej kuli. Nie ma reguły, wiadomo tylko że UPG padnie. No i oleju trzeba pilnować. 

 

Co to UPG? Oleju pilnować, tzn. ? Znika? Silnik pali olej? O co chodzi tak pokrótce, bo szczerze nie czytałem nic o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...