Skocz do zawartości

Remont silnika Subaru GH WRX STI potrzebuje pewnego mechanika


Jaromir Bartłomiej Osika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

jak w temecie, potrzebuje mechanika który zajmuje sie subaru. Jak wczesniej pisałem mam słabą kompresje na 2 i 4 cylindrze i chciałbym zrobić silnik tak jak należy oraz zniwelować jego wady fabryczne.

czekam na zakłady które polecicie lub forumowiczów którzy od razu wycenią ile to będzie kosztować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jasna, autko pojedzie to carfita, ogólnie będzie poprawienie silnika

panewki ACL

kute tłoki

leprze szpilki oraz uszczelki głowicy

tak aby był spokój na chwile.

Po skontaktowaniu się cena koło 8 tyś, jest to dla mnie troszkę dużo lecz jak mam mieć spokój to wolę dołożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich euro? Już bez przesady :P

Przecież wał żyje, panewki ACL są tanie itd.

Kute tłoki też nie majątek.

 

Ostatnio znajomy z tego forum z resztą, robił 2.5 w STi MY11 bo padzie panewek.

Nowy wał, nowe panewki, nowe tłoki - oem, uszczelki cossworh, pierścienie oem, korbowód, nowa pompa, obróbka bloku i wyszło ~12k brutto

 

Pozdrawiam


8 tys. ojro

 Ciebie to chyba Twój składacz silnika nie lubił :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajomy z tego forum z resztą, robił 2.5 w STi MY11 bo padzie panewek.

Nowy wał, nowe panewki, nowe tłoki - oem, uszczelki cossworh, pierścienie oem, korbowód, nowa pompa, obróbka bloku i wyszło ~12k brutto

 

 

Uuu, tyle roboty i kasy i na koniec to wszystko popsute oem-owymi tłokami?  :(

8 tys. ojro

 

Za 8 tys E to można sobie cały wyczynowy, zakuty i zamknięty longblock kupić w hameryce (już po doliczeniu cła i transportu). Aczkolwiek 8tys PLN na remont i zakucie to promo jakieś (albo optymistyczny scenariusz)

Edytowane przez pb2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisał czy w kolumbijskich pesos czy w shitcie z guantanamo więc po co spinacie poślady , po drugie tak serio to traktujecie / a propo mój tuner nie lubi nikogo - chciałem coś napisać ale przemilczę

Edytowane przez arkadius 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież nie napisał czy w kolumbijskich pesos czy w shitcie z guantanamo więc po co spinacie poślady , po drugie tak serio to traktujecie / a propo mój tuner nie lubi nikogo - chciałem coś napisać ale przemilczę

 

E tam, ale kto się spina?  :D Ja to co najwyżej czasem dyfry sobie spinam ale i tak później im odpuszczam :-)

A co do tunerów i mechaników to rozmawiałem z wieloma i oni chyba wszyscy się niespecjalnie lubią (tak wnioskuję po tym jak o sobie i swoich rozwiązaniach nawzajem mówią) - na tym czy innym forum to między sobą pełna kulturka i zrozumienie ale jak z nimi dłużej porozmawiasz to uszy opadają.. Co ciekawe tych uznanych można policzyć na palcach jednej ręki a i tak każdy z nich nawet na kluczowe kwestie ma swoje zdanie - aż trudno uwierzyć ale jeszcze niecały rok temu na pytanie jak zasadniczo wzmocnić EJ257 usłyszałem po kolei: 1) nic nie robić oprócz standardowego zakuwania bo nic więcej na dłuższą metę sie nie sprawdza 2) tulejować 3) kołkować 4) zamykać 5) kupić gotowy zamknięty blok z US.

 

Taka dygresja...

Edytowane przez pb2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uuu, tyle roboty i kasy i na koniec to wszystko popsute oem-owymi tłokami? 

 

wg. Ciebie , kute tłoki są dobre na wszystko i dla wszystkich ? ciekawe ...... ale chętnie znowu posłucham ...... ;)  może sie czegoś naucze :) 


 

 

8 tys. ojro

+ VAT :twisted:  :evil:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Uuu, tyle roboty i kasy i na koniec to wszystko popsute oem-owymi tłokami? 

 

wg. Ciebie , kute tłoki są dobre na wszystko i dla wszystkich ? ciekawe ...... ale chętnie znowu posłucham ...... ;)  może sie czegoś naucze :)

 

 

Nie, a tak wywnioskowałeś z mojej krótkiej wypowiedzi ?

 

A ktoś tu napisał że to ja się spinam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, a tak wywnioskowałeś z mojej krótkiej wypowiedzi ?

 

a można wywnioskować inaczej ? chyba nie ....  

 

 

No cóż, ja z Twoim regułami wnioskowania i ogólnie pojętą logikę dyskutował nie będę...szkoda mi czasu.

 

i masz rację , nie dyskutuj ... :) grunt kute tłoki , dla wszystkich !!!!! a co !!! niech sie dzieje  :twisted:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...