Skocz do zawartości

remont czy wymiana (silnika w GT98) ?


tofik

Rekomendowane odpowiedzi

tofik napisal :Właśnie w tym rzecz, że udało mi się u kolegi odremontować nieco zmęczoną życiem karoserię.

 

Widze ze nie tylko ja mama takie problemy. Moja karoseria jest cala porysowana i poobijana - wybiera sie do lakiernika. Samochód wyglądał jakby od nowości nie widzaiał myjni i odkurzacza. W momencie zakupu zdawalem sobie sprawe ze bede mial wydatki a do zrobienia bylo wszystko . Narazie zainwestowalem w cale nowe zawieszenie , teraz lakiernik w miedzyczasie wymieniłem całe sprzegło. Zlikwidowałem wszystkie wycieki , a lało sie z każdego możliwego miejsca. I tak mam moje wymarzone od okolo 3 miesiecy z czego przez 2 stalo i bylo (jest) doprowadzane do stanu uzywalności.

 

Przeliczajac wydana juz kase i kase ktora jeszcze ma byc wydana pewnie mogłbym poszukac jakiejś idealnej :wink: imprezki , jednak takowe prawie nie istniej a jezeli juz to pewnie byłyby poza zasięgiem.

 

tofik napisal : Też mi przeszło przez myśl, że może jakąś inną sztukę poszukać, a tego sprzedać. Z drugiej strony, jestem uparty i jak go kupowałem to powiedziałem sobie, że postaram się zrobić z tego auto, bo zapuszczony był okrutnie. Trochę Szkoda tego czasu i wysiłku spędzonego przy dotychczasowej walce ... ale jak nie będzie wyjścia to przyjdzie mi złożyć broń

 

Zycze duzo samozaparcia (i kasy) w dalszej odbudowie z nadieja ze kiedys nadejdzie dzien w ktorym bedzie mozna sie cieszyc z posiadana GT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ale chyba nie piszesz o Polsce ?

 

:roll: w polsce to auto (cosworth) jako kolekcjonerskie jest jeszcze niedoceniane ale to sie szybko zmieni i niektorzy wiedza ze jeszcze troche i dobra sztuka bedzie warta tyle ile ile STI 0 xxx ..... :twisted: :wink:

 

Nie chce sie podlizywać moderatorowi :wink: ale cosworth to kwinetsencja pojazdu rajdowego do tego stopnia ze moje dziewczyna (która za wyjątkiem Subaru :wink: jest na bakier z motoryzacja )gdzieś w środku Norwegii nagle mnie zabiła słowami gdzis na stacji benzynowej cyt."oooo zobacz fajny cosworth tu stoi "i tak na prawdę uwiadomiła mnie ze to faktycznie prawdziwy rajdowy klasyk mogący stawać na równi z Delta Integrale EVO i wart jest każdych pieniędzy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba nie piszesz o Polsce ?

 

:roll: w polsce to auto (cosworth) jako kolekcjonerskie jest jeszcze niedoceniane ale to sie szybko zmieni i niektorzy wiedza ze jeszcze troche i dobra sztuka bedzie warta tyle ile ile STI 0 xxx ..... :twisted: :wink:

 

Smiem twierdzic ze w polsce wszystko jest niedoceniane... Kolega sprzedawal Delte Evo 3 i meczyl sie z nia pol roku, sprzedal za 36 000 zl a auto bylo w super stanie, 2 wlasciciel pasjonat itp. Podobnie jest z Cossim... Generalnie nie wiem czy sa w posce jakies doceniane auta? Za ktore kupujacy daja cene adekwatna do jego wartosci? Ja sie nie spotykam z takimi. A co do Cosia to wszystko co piszesz jest prawda, dla mnie to tez kwintesencja motorsportu :) Gdybym byl obrzydliwie bogaty milbym Delte Evo 3, Cossiego, Evo 6 TME, Impreze Type R :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delte Evo 3, Cossiego, Evo 6 TME, Impreze Type R

 

I tym sposobem pieknie wytypowałes także i moj garaż :mrgreen:

 

Ja bym dorzucił jeszcze tylko jakiegos fachwego tylnonapedowca czyli M3 E30 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas generalnie panuje takie spojrzenie, ze nikt nie rozmumie dlaczego ktos woli jezdzic 10-15 letnim kultowym autem (oczywiscie malo kto wie ze ono jest kultowe) niz nowa astrą, focusem, czy inną thalią

 

myśle ze poziomu angielskiego w tym wzgledzie nigdy nie osiagniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl obrzydliwie bogaty milbym Delte Evo 3, Cossiego, Evo 6 TME, Impreze Type R

 

Nie Ty jedyny :razz:

 

 

Kolega sprzedawal Delte Evo 3 i meczyl sie z nia pol roku, sprzedal za 36 000 zl a auto bylo w super stanie, 2 wlasciciel pasjonat itp.

 

Mógł wystawić ją do Japonii - tam się ponoć zabijają o takie auta, i osiągają ceny nowych Evo czy STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym byl obrzydliwie bogaty milbym Delte Evo 3, Cossiego, Evo 6 TME, Impreze Type R

 

 

i 911 Turbo po bułki :-) To tak jak ja :-) No i może jakieś N-12 do upalania.

 

 

Generalnie nie wiem czy sa w posce jakies doceniane auta? Za ktore kupujacy daja cene adekwatna do jego wartosci? Ja sie nie spotykam z takimi.

 

Dokłądnie, klasyki w idealnym stanie idą za bezcen....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF, wielkie dzięki za foty.

No to miałem nosa :cool: , faktycznie za jakieś 10k jeżeli to nie szrot to był wziął na dawcę - na Twoich fotkach wygląda nieźle

 

przy okazji życzę Wszystkim dużo szczęścia w Nowym Roku 2007 i szczególnie dużo radochy z posiadania nieprzeciętnych samochodów - offtopowiczom również :grin: (dotyczy to też Cossich, Delt itp. kultowych maszyn).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% w UK czy na ebay`u -> moge Ci ściągnąć. Albo też może to zrobić adamusmax

 

Dzieki za info :!: bo ostatnio nie jestem na biezący z typ R :mrgreen:

AK

 

a ktore to sa zaslepki :?: z jednym wypustem czy dwoma jak do 08 roku :?: bo do zderzaka 99-00 mam na miejscu swoje (nowe do malowania) i nie zanosi sie w najblizszej przyszlosci ze je zamontuje wiec moge odsprzedac a potem sobie zciagne drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100% w UK czy na ebay`u -> moge Ci ściągnąć. Albo też może to zrobić adamusmax

 

Dzieki za info :!: bo ostatnio nie jestem na biezący z typ R :mrgreen:

AK

 

a ktore to sa zaslepki :?: z jednym wypustem czy dwoma jak do 08 roku :?: bo do zderzaka 99-00 mam na miejscu swoje (nowe do malowania) i nie zanosi sie w najblizszej przyszlosci ze je zamontuje wiec moge odsprzedac a potem sobie zciagne drugie

 

To chyba beda te Twoje to jak mozesz to wpadnij z nimi + jedna pompa tez nie zaszkodzi :mrgreen: Pozdr.AK

ps.auto stoi u mnie to mozna przymierzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wczesniej napisal, ze remont silnika w GT to ok 5kPLN, szczerze, to wątpie, zeby sie zmiescić w tej kwocie chcąc zrobic kapitalkę nawet przy zerowym koszcie robocizny.

To clio, które budujemy z jakubem001, sam silnik (jego remont) kosztował ok 4,5kPLN :!: więc wątpię zeby identyczna "zabawa" z GT wyszla tyle samo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś wczesniej napisal, ze remont silnika w GT to ok 5kPLN, szczerze, to wątpie, zeby sie zmiescić w tej kwocie chcąc zrobic kapitalkę nawet przy zerowym koszcie robocizny.

To clio, które budujemy z jakubem001, sam silnik (jego remont) kosztował ok 4,5kPLN :!: więc wątpię zeby identyczna "zabawa" z GT wyszla tyle samo kasy.

 

 

wymiana panewek i walu w tej cenie jest mozliwa nawet w aso, ale zadko spotykana... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana panewek i walu w tej cenie jest mozliwa nawet w aso, ale zadko spotykana... :mrgreen:

 

hmmmm, tylko przy okazji szarpania wału musisz w subarach rozebrać cały silnik, wiec dolicz sobie od razu planowanie głowic, nowe wszystkie uszczelki, pierścienie, itp i wyjdzie z 6- 7koła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżo po wymianie panewek, wału i wszystkiego co sie z tym łączy, wszystko zamknelo sie kwota 5k zl w aso

 

Samochodzik :!: umawialismy sie ....to byl przypadek... :wink:

AK

 

 

sorry ale nikomu nie powiedzialem gdzie robilem, juz predzej mozna sie domyslic ze w lodzi patrzac na nick...

 

tylko powiedzialem ze da sie, a nie powiedzialem jak to zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie na temat ale moze ktos z Was ma lub wie gdzie kupić do Imprezy typ R zaślepki halogenow bo wlasnie pewnej milej Pani są potrzebne :mrgreen: Jak cos to prosze na PW . Pozdr.AK

 

To ta pani co z nami nie wymienia kiwek na mieście?

MATI to nie ONA???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...