Skocz do zawartości

"Srebrny" Legacy (Gacek) 2.0


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, thomson0073 napisał:


Co do braku dwumasy - troszkę głośniej jest w aucie, i sprzęgło działa bardziej 0-1. Ale mówiąc szczerze, nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy w szarapaniu czy kangurowaniu. Jak dla mnie zmiana na plus.

 

ja też po zmianie i w sumie działania 0-1 nie czuję ale za to jest progres bo szybciej się wkręca na obroty i mam wrażenie, że kopa ma lepszego.

a o częściach z TT wspomniałem bo może się zaintersujesz ;) ja wziąłem kiere i koła gdybym miał sedana to więcej bym brał bo części w bdb stanie ale np lotka czy wnętrze nie siądzie do kombiaka.

 

 

a co do inwestycji też myślę, że to już koniec ale czy tak będzie to się okażę ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@thomson0073 uznałem, że Twój temat, Twoje legacy i oczywiście Ty pomożecie mi rozwiązać kilka niejasności, które mnie męczą z moim Outbackiem:

 

1. Reflektory - czy po zapaleniu świateł te małe postojówki pod migaczami powinny się świecić? Bo u mnie nie świecą i u Ciebie widzę też nie.

2. Podświetlenie deski - mogę Cię prosić o "night-szota" wnętrza z podświetleniem? Podejrzewam, że mam albo mnóstwo żaróweczek do wymiany, albo mnie czeka grzebanie w przekaźnikach.

3. Głośniki - prawda to, że w tych autach może nie być głośników z tyłu?

4. Kolektor asymetryczny/różnoodległościowy - widzę, że jedni użytkownicy zakładają "goły", drudzy zaś owijają "bandażem". Dlaczeguj?

5. Wydech - masz tłumik końcowy WM, Mugen chyba? Rozumiem, że mocowania trzeba dorabiać, żeby pasował do "naszych" aut.

 

Z góry dzięki za odpowiedź. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie się wciąć :P

47 minut temu, Dj Brabus napisał:

1. Reflektory - czy po zapaleniu świateł te małe postojówki pod migaczami powinny się świecić? Bo u mnie nie świecą i u Ciebie widzę też nie.

Powinny. Pewnie się poprzepalały żarówki. Bańki P5W, nie jak zwykle w japońcach bezcokołowe W5W.

 

49 minut temu, Dj Brabus napisał:

2. Podświetlenie deski - mogę Cię prosić o "night-szota" wnętrza z podświetleniem? Podejrzewam, że mam albo mnóstwo żaróweczek do wymiany, albo mnie czeka grzebanie w przekaźnikach.

1094964035_P1420764kopia.thumb.JPG.2878b02c99174c8da033a5f407be29c4.JPG

Z ukosa, ale może się nada. Brakuje podświetlenia trójkąta awaryjnych i przycisków CRUSIE i podgrzewania przedniej szyby (pod radiem). Powinien się też podświetlać przycisk AUTO w panelu sterowania szybami w drzwiach kierowcy i guziki podgrzewania foteli jeśli masz takowe.

 

52 minuty temu, Dj Brabus napisał:

3. Głośniki - prawda to, że w tych autach może nie być głośników z tyłu?

Tu nie wiem. Jak nie ma, to trza dołożyć. :D A jeśli nic nie gra, to nie od razu musi być brak głośnika. Może kabelki pospadały/pogniły, zmurszały zawieszenia, albo cewki się popaliły.

 

53 minuty temu, Dj Brabus napisał:

4. Kolektor asymetryczny/różnoodległościowy - widzę, że jedni użytkownicy zakładają "goły", drudzy zaś owijają "bandażem". Dlaczeguj?

Znowu spór między Szkołą Otwocką i Falenicką... W Subaru jeszcze tego nie robiłem, ale w Daihatsu owijałem kolektor, mimo że to "tylko " NA. Zastosowanie przyzwoitego bandaża pozwala znacząco ograniczyć temp. w przedziale silnikowym. Traktowałem to li tylko jako właśnie izolację termiczną. Swoisty substytut oryginalnych osłon termicznych.

 

56 minut temu, Dj Brabus napisał:

5. Wydech - masz tłumik końcowy WM, Mugen chyba? Rozumiem, że mocowania trzeba dorabiać, żeby pasował do "naszych" aut. 

Tak, trzeba to "wydziergać". Najprościej skorzystać z uniwersalnych obejm na puchę tłumika, do których należy przyspawać wygięte pręty do podwieszenia. Sporo roboty oszczędza wyszabrowanie takich uch z jakiegoś starego tłumika.

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DETT napisał:

Pozwolę sobie się wciąć :P

Liczyłem na Ciebie. :D 

 

12 minut temu, DETT napisał:

Z ukosa, ale może się nada. Brakuje podświetlenia trójkąta awaryjnych i przycisków CRUSIE i podgrzewania przedniej szyby (pod radiem). Powinien się też podświetlać przycisk AUTO w panelu sterowania szybami w drzwiach kierowcy i guziki podgrzewania foteli jeśli masz takowe.

Bardzo się nadało - lewarek mi nie świeci, awaryjne mi nie świecą, dolne przyciski od klimatronika mi nie świecą, AUTO nie świeci i jeden guzik podgrzewania foteli. Będzie zabawa żaróweczkowa. :D

 

12 minut temu, DETT napisał:

W Subaru jeszcze tego nie robiłem, ale w Daihatsu owijałem kolektor, mimo że to "tylko " NA. Zastosowanie przyzwoitego bandaża pozwala znacząco ograniczyć temp. w przedziale silnikowym

No więc właśnie, będę owijał jak zamówię.

 

12 minut temu, DETT napisał:

Tak, trzeba to "wydziergać". Najprościej skorzystać z uniwersalnych obejm na puchę tłumika, do których należy przyspawać wygięte pręty do podwieszenia. Sporo roboty oszczędza wyszabrowanie takich uch z jakiegoś starego tłumika.

Damy radę. ;) UEL + fajny tłumik końcowy to jedna z podstaw "fajności" Subaru.

 

Dzięki!

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dj Brabus napisał:

Reflektory - czy po zapaleniu świateł te małe postojówki pod migaczami powinny się świecić? Bo u mnie nie świecą i u Ciebie widzę też nie.

Już świecą. Przepalone były. Kupiłem LEDy i zabezpieczyłem rezystorem 1kOHM.

2 godziny temu, Dj Brabus napisał:

Podświetlenie deski - mogę Cię prosić o "night-szota" wnętrza z podświetleniem? Podejrzewam, że mam albo mnóstwo żaróweczek do wymiany, albo mnie czeka grzebanie w przekaźnikach.

Cykne jutro :P u mnie jest zielonkawe.

2 godziny temu, Dj Brabus napisał:

Głośniki - prawda to, że w tych autach może nie być głośników z tyłu?

Oryginalnie niestety nie ma... :( Trzeba robić samemu. 

2 godziny temu, Dj Brabus napisał:

Kolektor asymetryczny/różnoodległościowy - widzę, że jedni użytkownicy zakładają "goły", drudzy zaś owijają "bandażem". Dlaczeguj?

Ja owinąłem. Metaliczny dźwięk znika. Niektórzy straszą,  że przy wycieku oleju z auta będzie pochodnia... aczkolwiek moje dalej jeździ, baaa,  nie ma wycieku :P.

2 godziny temu, Dj Brabus napisał:

Wydech - masz tłumik końcowy WM, Mugen chyba? Rozumiem, że mocowania trzeba dorabiać, żeby pasował do "naszych" aut.

Trzeba dorobić. Kupiłem ten końcowy na próbę. Cichszy niż poprzedni. Zapewne na dniach wrócę do poprzedniego, chociaż  na tym też słychać bulgot.

Godzinę temu, DETT napisał:

Pozwolę sobie się wciąć :P

Ależ proszę bardzo :P

 

 

P.s. uważaj przy wymianie żarówki w przycisku awaryjnych. Jest tam taki mały bolczyk,  który łatwo skrzywić i popsuć włącznik. Niestety... :biglol:

 

 

---

Wysłane z Szajsunga

Edytowane przez thomson0073
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jak pisałem wcześniej - mam trochę "pierdółkowej" roboty w swoim Outbacku i dużo pomysłów na modyfikacje. Ale wszystko po kolei. ;) 

 

P.S. I kombinuję z felgami ET35 albo ET40 - Outback daje lepsze pole manewru, bo ma nakładki poszerzające błotniki... :D 

Edytowane przez Dj Brabus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Michał Borek napisał:

Możesz mi powiedzieć jakie to jest radyjko, które zamontowałeś?

Pioneer AVH BT2600.

Już teraz trochę starszy model ale dalej robi robotę. :D

poszukujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde faktycznie trochę przestarzały  ja tam czatuje na AVH-G210BT ale chyba nie wejdzie do mojego OBK II :/
Ja mam w swoim Gacku ten model tyle, że bez napędu cd/dvd - weszło normalnie ;) I gra również bardzo przyzwoicie, polecam.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jck91 napisał:

Ja mam w swoim Gacku ten model tyle, że bez napędu cd/dvd - weszło normalnie ;) I gra również bardzo przyzwoicie, polecam.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

O no to superowo, bo akurat nie potrzebuje napędu CD :) a kupowałeś jakąś przejściówkę do ISO? Bez problemu z podłączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kurde gdzieś miałem takie spaj foto nowego nabytku... Ale co tam pociesz się i sam se dodaj:D

Gratuluje Tomek nowego subaraka tym razem z "prawdziwym" kurnikiem na masce:ok:

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dj Brabus napisał:

@thomson0073 ejże, 1 kwietnia już był... Zdradziłeś Legacomaniaków:cry: 

 

To nowy nabytek w ramach prezentu ślubnego? Bardzo mnie Panie zasmuciłeś tą wiadomością...

Nie zdradziłem. Dalej jeżdżę Legasiem. :D

Tylko troszkę szybszym. 

Oto i on...

Czerwony LGT jest mój! :D:D

Razem z  @Mateusz22 pojechaliśmy, oglądaliśmy, oglądaliśmy...

 

... i kupiliśmy. :D

20190423_203255.thumb.jpg.66f5d50eacaa0e25ab22a5b3d721dd7e.jpg

  • Super! 7
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rosaskc napisał:

A więc to Ty kupiłeś Legasia od Jurasa :D 

Gratki!

Dziękować! 

Pan Jurek bardzo sympatyczny facet. Chociaż synek chyba nie chciał sprzedać Legasia. ;)

Przejechałem nim ok. 300km, bardzo fajnie się prowadzi, chociaż nie ukrywam, że to zupełnie inna bajka niż Legaś n/a. 

Do srebrnej strzały dalej mam sentyment i pierwszą subarową-miłość, ale nadeszła pora na zmiany. :D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...