Skocz do zawartości

"Srebrny" Legacy (Gacek) 2.0


thomson0073

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.02.2018 o 11:17, thomson0073 napisał:

 


BTW. @Mateusz22 a u nas dalej sypie :P i śniegu przybywa.

To trzeba się cieszyć ile tylko można, następna okazja za rok, chociaż po tak "obfitej" zimie może być dłuższa przerwa na kontynencie :P

@sredniaq nie mozna narzekać, dziś dosypalo kolejne 10-15cm:D

Ze dwa tygodnie temu mierzylem na dachu mojego auta które stoi od listopada i było prawie 110cm :lol:

W poniedziałki zawsze porywam quatro małżonki i co nieco można się odchamic :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maniek95 napisał:

Widzę że masz przemalowany grill, ostatnio myślę nad tym samym bo ten chrom jakoś w ogóle mi tam nie pasuje, wrzuć jakieś zdjęcie jak to z bliska wygląda.

No właśnie nie do końca ;) Grill jest oklejony folią czarny mat. Cała operacja kosztowała 20zł i około pół godziny i troszkę cierpliwości. Fotkę na dniach wrzucę. Chociaż tak cicho mówiąc pracuję nad innym grillem. :) Powoli idzie do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maniek95 napisał:

opcja założyć przód od polifta.

Wtedy musisz zmienić maskę, zderzak, światła. Co do błotników nie jestem pewien. Ale samo wkomponowanie grilla z polifta jest bez rzeźby niemożliwe. @DETT chciał założyć taki grill ale niestety nie da rady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, thomson0073 napisał:

Wtedy musisz zmienić maskę, zderzak, światła. Co do błotników nie jestem pewien. Ale samo wkomponowanie grilla z polifta jest bez rzeźby niemożliwe.

W miom legacy żeby to jakoś wyglądało mam cały przód do malowania i dlatego jest taka opcja żeby zamontować przód z polifta.

Edytowane przez Maniek95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maniek95 napisał:

cały przód do malowania i dlatego jest taka opcja żeby zamontować przód z polifta.

No jak uważasz, ale wg mnie przerost formy nad treścią, kupno maski, zderzaka, błotników (chyba) i świateł (europejskie tanie nie są już nie mówiąc o dostępności) a później malowanie, to już masz kilka tysięcy. No ale zrobisz co będziesz uważał za słuszne. :) 
Może pokombinuj z grille jak ja. Siatkę kupić - plaster miodu - wyciąć środek grilla i zamontować siatkę. Powinno ciekawie wyglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę jak bym kupił w okazyjnej cenie to może zrobię a jak nie to zostanie tak jak jest. A do lakierowania i tak pójdzie.

Teraz z grillem jakieś mody będę robił, jak stworzysz coś ciekawego w swoim to wrzuć jakieś zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hop i Bęc!
Może by tak trochę do góry podbić bo dawno się tutaj nic nie działo. ;)

Z informacji bieżących - Legaś wraca do blacharza... :facepalm: ale ta kwestia będzie zdecydowanie bardziej przyjemna jeżeli ją pominiemy... Już na samo słowo - blacha - coś się mi robi w żołądku, już nie wspomnę o słowie "wyspawane", tfu... :evil: I to chyba nie jestem w tym gronie sam...
Jedyna pozytywna informacja jest taka, że zobaczę co Legaś kryje wewnątrz nadkoli, kupiłem reparaturki na tył, więc będziemy go otwierać i naprawiać, brzmi jak poważna operacja.

 

Prace trwają nad grillem - idzie to jak krew z nosa... ale idzie. :biglol: Koncepcję mam, czerwone klaksony też będę miał, folie na lampy też... jeszcze zostało zorganizować czas.

Ostatnio z moją Lubą i Legasiem, odpoczywaliśmy w dość fajnej okolicy, między jakimiś jeziorkami. :)
Fotka trochę podkoloryzowana, ale mnie się podoba. :)

5b0d3686d2053_2018-05-2307_25_21.thumb.jpg.64a664d20f5743fc0c5c429e13e3914b.jpg

Edytowane przez thomson0073
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mateusz22 napisał:

Sam nie jesteś <_<

Tak żebyś zdążył na lipiec ;)

Fotki zbieraj żeby było co do kalendarza wrzucić :)

Się będę spinać. Właśnie 5 minut temu odebrałem reparaturki. Nie wygląda to źle.  Ale nie ukrywam, że oblatuje mnie strach jeśli chodzi o otwarcie Legwana. Już bym chciał to mieć za sobą. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, thomson0073 napisał:

Się będę spinać. Właśnie 5 minut temu odebrałem reparaturki. Nie wygląda to źle.  Ale nie ukrywam, że oblatuje mnie strach jeśli chodzi o otwarcie Legwana. Już bym chciał to mieć za sobą. :unsure:

Jaki powód otwierania ? Nawrót rudej czy od wewnatrz żre?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Jaki powód otwierania ? Nawrót rudej czy od wewnatrz żre?

Wychodzi teraz - blacharstwo... powód otwarcia jest taki, że miałem a  w sumie, mieliśmy dość nie przyjemny incydent z blacharzem w roli głównej... niestety... a że ruda wychodzi znowu to wspawa reparaturki - nowe - wolne od wad. Żeby je wspwać to chcąc nie chcąc musi otworzyć nadkola przez wycięcie kawałka blachy i wstawienie nowej. Teraz chce tego pilnować i robić fotki, żeby jakieś jaja znowu nie wyszły.

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, thomson0073 napisał:

Wychodzi teraz - blacharstwo... powód otwarcia jest taki, że miałem a  w sumie, mieliśmy dość nie przyjemny incydent z blacharzem w roli głównej... niestety... a że ruda wychodzi znowu to wspawa reparaturki - nowe - wolne od wad. Żeby je wspwać to chcąc nie chcąc musi otworzyć nadkola przez wycięcie kawałka blachy i wstawienie nowej. Teraz chce tego pilnować i robić fotki, żeby jakieś jaja znowu nie wyszły.

Robisz u tego samego "fachury" czy kogoś lepszego ?

 

Dziwne że tak szybko wyszło. Moje poprzednie subaru(u poprzedniego właściciela)  robili blacharze na zasadzie "byle by było " i dopiero po 3.5 roku wyszła rdza i co najlepsze nie na spawach (ktore pod odpowiednim swietle bylo widać)  a na reperaturce

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Robisz u tego samego "fachury" czy kogoś lepszego ?

U tego samego. Jako reklamacja to będzie... -_- Nie uśmiecha mi się wyłożyć znowu sporej kasy za robotę która już miała być dawno zrobiona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, thomson0073 napisał:

U tego samego. Jako reklamacja to będzie... -_- Nie uśmiecha mi się wyłożyć znowu sporej kasy za robotę która już miała być dawno zrobiona. 

 

Mi po zimie na klapie wychodzi ruda.

Czekam na urlop i robie konserwcje póki auto zdrowe jest.

 

Zobaczymy może teraz zrobi dokładniej.

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już jest! :D

Blacha zrobiona. Teraz mam nadzieję, zgodnie ze sztuką. Pilnowałem teraz blacharza, przez niezapowiedziane nawiedzanie go na robocie i cyknięcie kilku fotek. Teraz wyciął co trzeba i wspawał reparaturki - tutaj na forum jedne z użytkowników podrzucił link. I cena i samo wykonanie reparaturek - przyzwoite. :)
A teraz, coś w stylu: "Pokaż kotku co masz w środku"... (fotki, są jakie są... ale najważniejsze widać).

20180607_191313.thumb.jpg.382470ce41f13f80bc2acb0cb0fc5efe.jpg

20180607_191318.thumb.jpg.38a79b35ba5d0158b015eaf816e78daf.jpg

20180607_191324.thumb.jpg.12b3554bf8a24ad6404301cf8b76a003.jpg

 

Najgorsze wycięte, pozostała ruda wypiaskowana i zabezpieczone od środka antykorozyjnie. Mam nadzieję, że teraz będę miał spokój na dłużej. :)

20180612_184848.thumb.jpg.b28bfe7dde851faab77d6e7326c7d4d6.jpg

20180612_184859.thumb.jpg.6e764811c483414046ea989765a8b9d6.jpg

20180612_184841.thumb.jpg.7ff3bfae7dfcdc2281598405e00b569d.jpg

 

A już sam Legaś wygląda tak. :D Nie ukrywam, brakuje mi tej mojej specyficznej naklejki na drzwiach. Chociaż opinie są różne, jedni mówią, że kicz inni, że była fajna. Suma sumarum i tak zamówiłem projekt nowej, zobaczymy co chłopaki zaproponują. Jednego jestem pewien, za długo zwlekałem z oklejeniem szyb, bo auto wygląda naprawdę fajnie. :D Robię też coś w stylu "powrót do przeszłości", ale to za jakiś czas. 

1371966801_2018-06-1907_49_08.thumb.jpg.58795b2cde966479993007a7b38011f2.jpg

 

A co do rzeczy bieżących, prace nad nowym grillem dobiegają końca. Aż sam jestem ciekaw efektu. Postanowiłem zdziałać coś w styl tego co miał w swoim Legasiu @Papug. Z tym, że bez znaczka STI. Plan jest taki, żeby przez weekend ogarnąć temat grilla i pewnego miłego akcentu - zobaczymy czy będzie fajnie wyglądało.

Prototyp, emblemat jeszcze nie zamocowany... :)
20180618_214837.thumb.jpg.37a1c8290ba8002666375472f15eb310.jpg

Edytowane przez thomson0073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to juz musi być dobrze, a przynajmniej powinno :) 

Zdrowo legas się prezentuje...

Co do klejki, co sie przejmujesz innymi, Twoje auto, się ma Tobie podobać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej thomson super sobie odpicowałeś tego legasia. Obserwuje od dłuższego czasu temat i auto wygląda coraz ciekawiej :) tak się składa że mam w sumie identyczne Legacy też sedan też 792 (colorcode) o ile się nie mylę :) i jestem z Lublina co więcej :D i tym baczniej obserwuję temat szczególnie że kolejno robisz rzeczy o których myślałem jak tylko dostałem kluczyki do ręki. Chciałem zapytać o dwie rzeczy w sumie. Będę chciał sam doraźnie pozbyć się purchla rudej nad prawym tylnym nadkolem i zwyczajnie pomalować podkładem z lakierem. Chciałem zapytać jakiej puchy użyłeś do pomalowania listew i czy bardzo rzucają się w oczy różnice kolorów ? I jeszcze pytanie o ten przedni zderzak... szukałem chyba wszędzie i nigdzie takiego nie widziałem. To jest jakaś dokładka z innej wersji czy ocb ? Zupełnie zmienia oblicze samochodu obniża przód optycznie fajnie to wygląda. Możesz coś więcej powiedzieć ? Ostatnio jakiś kolega z forum na fb wrzucił coś takiego zastanawiam się czy by pasowała do mojego auta taka dokładka. Wrzucam zdjecie. I znalazłem też oryginalny spoiler ktoś sprzedaje od Legacy 1999-2003 w 792 i myślę nad nim bo też w sumie spoko wisi i nikt tego nie bierze :> nie wiesz może czy na śruby się przykreca go czy jaka jest "prawidłowa technika" ? Trzeba wiercić w klapie bagażnika ? Pozdro


aa61421a967b1b9d86f1b65d66d00f90.jpgf05a70ac6e0443ed5e962abd663289fb.jpg5b0dcafe27a9302705a90e5e2b675619.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Ten kolega ma naprawdę ciekawe rzeczy dla posiadaczy naszego modelu... :D :D 101f109e13a672f9f06cd396b58079bf.jpg

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tą dokładkę thomsona to już sobie zęby ostrze od dawna, także w kolejeczke proszę. :mrgreen:

Na serio, ta co pokazałeś z FB to jest właśnie to. Tylko ponad 7 stów na front-lip to trochę przydużo dla mnie. Aż strach pomyśleć ile by zaśpiewał za JDM'owe relingi albo owiewki do wagona. :rolleyes:

Ja chyba wrócę do mojej unikalnej Omegi. ;)

 

@thomson0073 - Ty masz też przednie boczne zafoliowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...