Skocz do zawartości

PLEJADY 2016 - Wątek medialny


Jumpman

Rekomendowane odpowiedzi

 

Niniejszym przedstawiam - trasa terenowa z perspektywy załogi 227

 

Ze względu na piękne okoliczności natury polecam oglądać w HD ;)

 

Super!

Aż mi się trochę przykro zrobiło, że to już historia...

Będziecie kontynuować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na plaży byliśmy kilka kilometrów na zachód od Dźwirzyna. Zależało nam na miejscu gdzie nikogo nie będzie i w sumie takie znaleźliśmy (nie licząc dwójki innych Plejadowiczów )

 

Ano miło się ogląda. Wyciąłbym te kawałki z plaży [albo chociaż tablice zamazał :)], bo zaraz się jakiś chętny znajdzie to podeśle policji. A wg przepisów po plaży nie wolno jeździć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Aż mi się trochę przykro zrobiło, że to już historia... Będziecie kontynuować?

 

Marcin ma trochę oporów, ale nie widzę innej możliwości :D

 

 

 

Ano miło się ogląda. Wyciąłbym te kawałki z plaży [albo chociaż tablice zamazał :)], bo zaraz się jakiś chętny znajdzie to podeśle policji. A wg przepisów po plaży nie wolno jeździć ;)

 

Obowiązuje zakaz wjazdu do lasu. Na plażę nie ma. Poza tym to niemiecka plaża, obok niemieckiej autostrady :P

Edytowane przez Crazy_Ivan
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obowiązuje zakaz wjazdu do lasu. Na plażę nie ma. Poza tym to niemiecka plaża, obok niemieckiej autostrady

Jest i zawsze był :) w formie zarządzenie Dyrektora właściwego Urzędu Morskiego

"Zabrania się, bez uzyskania zezwolenia Dyrektora Urzędu Morskiego
(...)jeżdżenia konno, zaprzęgami konnymi i pojazdami mechanicznymi po terenach: plaż, wydm, klifów i przejść na plaże w granicach administrowanych przez Urząd Morski(...)

Ale skoro niemiecka plaża to luz :)

Filmik fajny :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

ja też coś wrzucę. Podjazd moją ,,wanną" w dislu i CVT i....dał radę!

 


a ja jakoś na plaże ,,po cichu" wjechałem


pozdrawiam załogę 446

 

post-5134-0-53341700-1464962298_thumb.jpg

Edytowane przez rutek111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa czyszczenie trasy.  :biglol:  ;) 

 

 

 

Tylko trzeba by forasa "podkręcić" bo taki zwykły jak mój, to pewno nie podoła .

 

 

Podoła. Dobre oponki, osłony, ew. lekki lift i da radę. Najważniejszy jest łącznik między pedałami i kierownicą. ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie jeszcze troche wiecej, ale ten mi sie podoba

 

Na próbie załogi 206 (tej slo-mo) pięknie widać jak działa wiskoza, że napęd poszedł pierw na przód i dopiero po jakimś czasie na tył :) taka obserwacja

Edytowane przez m4ver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bedzie jeszcze troche wiecej, ale ten mi sie podoba

 

Na próbie załogi 206 (tej slo-mo) pięknie widać jak działa wiskoza, że napęd poszedł pierw na przód i dopiero po jakimś czasie na tył :) taka obserwacja

 

Czyli taki Haldex? ;)

To prawie jak w Skodzie ;)

Ale start 206 wygląda super :)

Edytowane przez kecajek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pięknie widać jak działa wiskoza, że napęd poszedł pierw na przód i dopiero po jakimś czasie na tył

Akurat pięknie widać, że poszedł równo na przód i tył, z tym ze lewy tył złapał przyczepność i prawdopodobnie prawe tylne koło w tym momencie kręciło się w miejscu ponieważ dyfer z tyłu jest otwarty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Jumpman, otoz to ;) Samochod od samego poczatku rusza do przodu. Gdyby bylo tak jak zasugerowal @@m4ver, to stalby w miejscu przez chwile, mielac tylko przednimi kolami :) Ale w pierwszej chwili tez sie zastanawialem co sie tam dzieje!

Edytowane przez Than_Junior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Akurat pięknie widać, że poszedł równo na przód i tył, z tym ze lewy tył złapał przyczepność i prawdopodobnie prawe tylne koło w tym momencie kręciło się w miejscu ponieważ dyfer z tyłu jest otwarty.

Możemy założyć, że przyczepność wszędzie była taka sama chyba, ale fakt, że jest taka możliwość że było "niesymetrycznie"

 

 

 

@Jumpman, otoz to ;) Samochod od samego poczatku rusza do przodu. Gdyby bylo tak jak zasugerowal @m4ver, to stalby w miejscu przez chwile, mielac tylko przednimi kolami :) Ale w pierwszej chwili tez sie zastanawialem co sie tam dzieje!

Twierdzisz, że napęd na jedną oś nie wystarczy, żeby poruszyć taki pojazd? :D

 

Fakt: gumy chłopaki mieli przednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Na slow mi widać, że tylne koło rusza w tym samym momencie, co przednie. Tyle, że po ułamku sekundy przestaje kręcić.

Wniosek Jumpmana absolutnie słuszny - tylne prawe zaczęło się ślizgać. Można z ogromnym prawdopodobieństwem przyjąć, że przednie prawe zachowało się dokładnie tak, jak tylne lewe. To co widzimy dalej to działanie kontroli trakcji.

Co do ruszenia w tych warunkach z napędem na jedną oś - sprawdziłem. Patrol nie ruszył ( dopiero dołączenie napędu na przód pomogło ). Delikatnie pewnie się da, brutalnie ( jak na filmiku ) - nie.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...