Skocz do zawartości

Osłona pod silnik Forester 2006r.


Paweł Węgliński

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

potrzebuję małej pomocy przy zakupie osłony pod silnik do mojego Forestara 2.0 X

Proszę o informację która z tych będzie pasowała do tego rocznika:

http://allegro.pl/subaru-forester-xt-03-07-oslona-silnika-plyta-i6127401769.html

czy taka

http://allegro.pl/subaru-impreza-2006r-oslona-silnika-i5109945629.html

 

 Pozdr.

Paweł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 x to zdaje się Forek od modelu MY03 wzwyż, więc pasuje ta za 240zł. Mam taką samą w garażu, bo montowałem osłonę stalową. Jeśli chcesz, sprzedam Ci znacznie taniej. Daj znać na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też chciałem kupić taką osłonę ,ale do Forestera 2.5 xt 2007,czy podpasowała by ta za 240 ,czy nidy rydy? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie będzie pasować,

na zdjęciu jest napisane xt (turbo) 03-05, to jest przed liftem, a w opisie aukcji jest błąd.

po lifcie jest od 2006, a od 2008 nowa buda.

 

Jeśli masz po lifcie jak ja, to płyta jest inna. Mam w garaż swoją oryginalną, poczekaj do soboty to pstryknę foto i zamieszczę to sobie porównasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

potrzebuję małej pomocy przy zakupie osłony pod silnik do mojego Forestara 2.0 X

Proszę o informację która z tych będzie pasowała do tego rocznika:

http://allegro.pl/subaru-forester-xt-03-07-oslona-silnika-plyta-i6127401769.html

czy taka

http://allegro.pl/subaru-impreza-2006r-oslona-silnika-i5109945629.html

 

 

Żadna z tych osłon nie będzie pasowała do Twojego Forestera bo Twój Forek to 2,0 N/A a osłona z pierwszego linku jest do Forka 2.0 XT a druga jest do Imprezy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno?,ale dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o metalową osłonę.Faktycznie przy okazji tegorocznej bodajże Subariady pojawił się wpis (chyba nawet Dyrekcji) na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrze mi się wydawało, w instrukcji do mojego forka (dotyczy  modelu 2.0X i 2.5XT rocznikowo MY07) napisano: "Ostrzeżenie przed niewłaściwymi modyfikacjami samochodu. Wymienione poniżej zmiany w konstrukcji samochodu mogą powodować niewłaściwe działanie układu pirotechnicznych napinaczy  pasów bezpieczeństwa, dlatego: nie wolno montować nieoryginalnych wyciągarek, płyt ochronnych pod silnik, elementów ozdobnych w okolicy progów itp., nie wolno dokonywać modyfikacji zawieszenia ani elementów konstrukcyjnych przedniej części pojazdu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrze mi się wydawało, w instrukcji do mojego forka (dotyczy  modelu 2.0X i 2.5XT rocznikowo MY07) napisano: "Ostrzeżenie przed niewłaściwymi modyfikacjami samochodu. Wymienione poniżej zmiany w konstrukcji samochodu mogą powodować niewłaściwe działanie układu pirotechnicznych napinaczy  pasów bezpieczeństwa, dlatego: nie wolno montować nieoryginalnych wyciągarek, płyt ochronnych pod silnik, elementów ozdobnych w okolicy progów itp., nie wolno dokonywać modyfikacji zawieszenia ani elementów konstrukcyjnych przedniej części pojazdu."

Dzięki za cenną informację,wszystko teraz jasne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć co wspólnego z płytą pod silnikiem mają elementy pirotechniczne pasow bezpieczeństwa??? Tzn pasy mają jakiś specjalny światłowód / komputer / bajpas lub inny wyszukany układ wykrywający materiał osłony?

Próbuje to rozgrysc ale chyba jestem za głupi na to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wytłumaczyć co wspólnego z płytą pod silnikiem mają elementy pirotechniczne pasow bezpieczeństwa??? Tzn pasy mają jakiś specjalny światłowód / komputer / bajpas lub inny wyszukany układ wykrywający materiał osłony?

Próbuje to rozgrysc ale chyba jestem za głupi na to...

Inna dynamika zgniotu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalna z tworzywa sztucznego jest zawsze i najważniejsze pozostaje bardzo elastyczna nawet w bardzo ujemnych temperaturach nawet poniżej -20_st.

i tym się przede wszystkim różni od wszelakich innych  = szczególnie tych "plastikowych"

 

więc moim skromnym zdaniem jest obowiązkowa dla silnika i jego osprzętu !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...