Skocz do zawartości

płukanka Diesel


Legacy diesel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój debiut na forum.

Mam pytanie... Co sądzicie i czy robicie płukanie silnika Diesla przy wymianie oleju tzw.płukankami np. firmy LIQUI MOLY lub MOTUL ????

Do tej pory jeździłem na Motulu 8100 x clean 5w30 a teraz w aso Subaru namawiają mnie na ENEOS 5W30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też mówili o tym Eneosie, ale kazałem wlać ten sam co był , czyli motul , nie mam poco zmieniać , jak rozcieńczenie oleju mam na poziomie 1% 

Płukankę na ostatnim przeglądzie mi zrobili środkiem Motula,pierwszy raz od 5 lat

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli auto jezdzilo na dobrym oleju zmienianym co 10k km to bezsensu robic plukanke , bo dobre oleje maja w sobie odpowiednie specyfiki dbające o czystość silnika. Co do Eneosa - ktos mi kiedys powiedzial ze ASO wlewa to na czym nawiecej zarabia :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podobno oryginalny prosto z Japonii

nieprawda.  Tylko eneos  sustina jest produkowana i sciagana do europy z JP. Reszta olejow eneos blendowana jest w europie na formule nipponoils.-takie info otrzymalem od przedstawiciela firmy eneos zanim zaczeto zalewac go w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 8.04.2016 o 20:01, Karas napisał:

 

 

nieprawda.  Tylko eneos  sustina jest produkowana i sciagana do europy z JP. Reszta olejow eneos blendowana jest w europie na formule nipponoils.-takie info otrzymalem od przedstawiciela firmy eneos zanim zaczeto zalewac go w ASO

Ja słyszałem ze jedynie Sustina jest prosto z Japonii i nawet ciężej ją dostać niż Eneos Premium czy Hyper. Ostatnio olałem ASO bo powiedzieli mi że leją tylko Lotos Quazar bo SIP tak rekomenduje, więc przy 90tkm i 4 lata po gwarancji postanowiłem sobie wymienić olej sam. Zalałem jeszcze płukankę na 10 minut przed wymianą i poszło w baniak 6 litrów czarnej mazi (Lotos Quazar przejechał 12tkm).

 

Załałe Eneos Sustina 5W30 - powiem tak, kultura pracy silnika chyba nawet lepsza niż gdy odbierałem świeżutkiego forka z salonu JM Auto Wrocław. Przjechałem już 4tkm i jest dobrze. Auto wyraźnie ciszej pracuje. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotrek Szymek napisał:

Załałe Eneos Sustina 5W30 - powiem tak, kultura pracy silnika chyba nawet lepsza niż gdy odbierałem świeżutkiego forka z salonu JM Auto Wrocław. Przjechałem już 4tkm i jest dobrze. Auto wyraźnie ciszej pracuje. Zobaczymy co dalej.

z jednym z wątków piszesz  że masz diesla. Sustina to olej do silników benzynowych -sprawdz na butelce i na ich stronie internetowej. Do diesla zalecaja ultra premium 0w30...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.04.2016 o 22:02, Legacy diesel napisał:

Witam.

Z góry proszę o wyrozumiałość ponieważ to mój debiut na forum.

Mam pytanie... Co sądzicie i czy robicie płukanie silnika Diesla przy wymianie oleju tzw.płukankami np. firmy LIQUI MOLY lub MOTUL ????

Do tej pory jeździłem na Motulu 8100 x clean 5w30 a teraz w aso Subaru namawiają mnie na ENEOS 5W30.

Na youtube wpisz sobie Chris Kubeczko. Na jednym z odcinków robił płukankę w dieslu (volvo). Ale nie taka typową płukanką. Miłego oglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adek83ak napisał:

Na youtube wpisz sobie Chris Kubeczko. Na jednym z odcinków robił płukankę w dieslu (volvo). Ale nie taka typową płukanką. Miłego oglądania.

W starym klekocie można robić płukanke ropą i napewno to nie zaszkodzi ale w nowszych silnikach nie ryzykował bym z takimi metodami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 8.09.2017 o 08:28, Karas napisał:

z jednym z wątków piszesz  że masz diesla. Sustina to olej do silników benzynowych -sprawdz na butelce i na ich stronie internetowej. Do diesla zalecaja ultra premium 0w30...

 

zbaraniałe po twojej informacji. To gdzie jest prawda?

Strona producenta oleju ENEOS pokazuje:

Czyli na pierwszym miejscu Sustina 5W30 dalej Premium Ultra i Premium Hyper, które jak usłyszałem od dystrybutora są brendowanymi produktami castrola wytwarzanymi w EU.

image.thumb.png.bb973d69af562fd8d2991ff32e35906a.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Piotrek Szymek napisał:

zbaraniałe po twojej informacji. To gdzie jest prawda?

Strona producenta oleju ENEOS pokazuje:

Czyli na pierwszym miejscu Sustina 5W30 dalej Premium Ultra i Premium Hyper, które jak usłyszałem od dystrybutora są brendowanymi produktami castrola wytwarzanymi w EU.

nie wiem gdzie jest prawda ale nawet na swojej stronie stronie piszą cytuje  " Olej do silników benzynowych. "

zakładka zastosowanie

http://eneos.jpoils.pl/oferta-2-6-eneos_sustina_5w30.html

 

co więcej sustina nie ma klasyfikacji api dla diesla ma tylko SN/RC a to jest wyłącznie dla silników benzynowych ( RC-oszczedzajacy paliwo )

 

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Będzie to mój debiut na tym forum ale mam nadzieję MMichal że pomogę. Ja używałem już kilka razy płukanki z tec2000 engine flush(taka zielona puszka) i wg mnie robi mega robotę. Ja użyłem jej po raz pierwszy gdy  miałem problem ze spalaniem oleju bo zdecydowanie było za duże i po jednej puszce spalanie się zmniejszyło dlatgo teraz to co wymiana oleju to kupuję. Dodatkowo fajnie też usuwa nagar a jak wiadomo gromadzi się tego tyle że głowa mała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 15.07.2019 o 13:06, WojteczekM napisał:

Będzie to mój debiut na tym forum ale mam nadzieję MMichal że pomogę. Ja używałem już kilka razy płukanki z tec2000 engine flush(taka zielona puszka) i wg mnie robi mega robotę. Ja użyłem jej po raz pierwszy gdy  miałem problem ze spalaniem oleju bo zdecydowanie było za duże i po jednej puszce spalanie się zmniejszyło dlatgo teraz to co wymiana oleju to kupuję. Dodatkowo fajnie też usuwa nagar a jak wiadomo gromadzi się tego tyle że głowa mała

szukam różnych info na temat płukanek bo zdania są podzielone. Ja jeszcze nie stosowałem ale kolega który jest mechanikiem polecił mi właśnie tą zieloną z teca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Majkel44 napisał:

szukam różnych info na temat płukanek bo zdania są podzielone. Ja jeszcze nie stosowałem ale kolega który jest mechanikiem polecił mi właśnie tą zieloną z teca 

...i zastosuje się do jego zaleceń. Możesz kupić Motula ale w środku jest to samo co w tym tec-u ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...