Skocz do zawartości

Dylemat przy zakupie Subaru... MY15


mans

Rekomendowane odpowiedzi

Mam XT i czasami (np. dziś ) mam ochotę oddać te 70 koni za kilka dB ciszej i trochę więcej kufra. Natomiast fotele, wykończenie i prowadzenie spełniają moje potrzeby. Jak by nowy OBK był jak kupowałem forka, to pewnie bym teraz nim jeździł. Choć z drugiej strony forka kupiłem dla silnika. I bądź tu mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania spalania 2.5 w OBK i 2.0 DIT w XT to niestety ale na takiej samej trasie miałem spalanie prawie identyczne więc czy tak mniej on pali to wątpię.

Obk pali mniej niz xt - patrz na dane katalogowe i testy spalania ludzi z forow, test obk by zacharoff.

A ze jest mniej dynamiczny niz XT-coz 70 koni wiecej w xt i gabaryty ( obk to niezle krowsko) robia swoje. obk 2.0dit bylby strzalem w dziesiatke ale jest u nas niedostepny. Tak czy siak wedlug mnie 2,5i jest lepsza opcja dla rodziny z dziecmi niz XT - z prostego powodu: jest wiekszy-ten kto kiedykolwiek jechal na wakacje z 2 malych bobasow + manele w bagazniku w tym wozek doceni gabaryty i wyciszenie  obk :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie chetnie w kolejke ustawie :)

 

Jak kupi to nie byłbym taki pewien czy za 4 lata będzie chciał sprzedać  :biglol:

 

Mój ma dopiero 3 miechy i jeszcze nie zdążyłem poznać go dobrze z tej lepszej strony ale każdy zjazd z asfaltu na polną drogę rzeczywiście OBK robi różnicę, łapię się na tym, że szukam okazji aby skrócić sobie przejazd  :D  

Jak potrzebujesz przestrzeni, komfortu i codziennie nie musisz jeździć do pracy, z dziećmi do szkoły, na dodatkowe zajęcia przez zaorane pole polecam OBK a w przejazdach po lesie też da radość  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... jak 3 lata temu kupowalem obecnego OBK SBD to takich deklaracji nie było. :P

Dlatego nauczony doświadczeniem Panowie poproszę to na piśmie. :D .

Wracając do obecnego nie znacie nikogo kto chciałby go kupic? Oddam go za bardzo rozsądne pieniądze bo w rozliczeniu to przyjdzie mi zaplakac ... A to naprawde dobry samochód jest... 

 

Link do zdjęć poniżej (duża paczka w pdfie)

 

 

http://maagmarine.nazwa.pl/client/Subaru_Outback_Gdynia.pdf

 

 

Dla Moderatorów: nie chodzi mi tu bynajmniej o reklame ale moze ktoś z forumowiczów chciałby pewne auto zamiast komisowych gniotów jak niżej...

 

Tak przy okazji nie opowiadałem na forum na jaką wtope w natrafiłem ostatnio....

 

Jest OBK SBD z 2013 z przebiegiem 30 tys km... fotka pierwsza... Widziałęm, chciałem go nawet kupic :), baa jechałem nim i jeste nieźle. W końcu mam porównanie bo mój jest tylko starszy...

Ale jako człowiek bez braku barier językowych spisałem sobie VIN i zadzwoniłem do dealera z Czech (Pilzno).

No i samochód wyglądał troszkę gorzej jeszcze rok temu ;), a Sprzedawca z Salonu Subaru w Czechach tylko o kolor zapytał i powiedział... "A, to ten czerwony c na dachu w rzece leżał ..." i wysłał mi fotki ;)

 

 

To dla przestrogi ... fura jest w trójmieście :(

 

Najgorsze że nadal widnieje jako bezwypadkowa...

post-17507-0-28928800-1454032459_thumb.jpg

post-17507-0-06042400-1454032552_thumb.jpg

post-17507-0-21982500-1454032558_thumb.jpg

Edytowane przez mans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera... jak 3 lata temu kupowalem obecnego OBK SBD to takich deklaracji nie było. :P Dlatego nauczony doświadczeniem Panowie poproszę to na piśmie. :D . Wracając do obecnego nie znacie nikogo kto chciałby go kupic?

magia SBD

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XT i czasami (np. dziś ) mam ochotę oddać te 70 koni za kilka dB ciszej i trochę więcej kufra. Natomiast fotele, wykończenie i prowadzenie spełniają moje potrzeby. Jak by nowy OBK był jak kupowałem forka, to pewnie bym teraz nim jeździł. Choć z drugiej strony forka kupiłem dla silnika. I bądź tu mądry.

 

Mam podobnie - też się czasami zastanawiam co by było gdyby... i na dziś wiem, że pomiędzy FXT a OBK - wziąłbym jednak OBK 2.5.

 

Powód - zdecydowanie wygodniejszy w trasy, lepszy komfort podróży, wyższa klasa samochodu - to że nieco słabszy wcale nie byłoby problemem - bo XT i tak rzadko wykorzystuję jego magiczne 240km - za dużo to kosztuje nerwów, spoglądania na tył i boki - wiadomo Policja jest wszędzie... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do obecnego nie znacie nikogo kto chciałby go kupic?

 

Napisz do moda (szczur75) żeby wystawił ogłoszenie mimo że nie masz 100 postów.

 

 

 

magia SBD

 

Każde auto można sprzedać. Nawet beemkę X3 z jasnym wnętrzem przed remontem silnika i skrzyni ;)

Pod warunkiem że się sprzedaje a nie chce sprzedawać.

 

 

 

na dziś wiem, że pomiędzy FXT a OBK - wziąłbym jednak OBK 2.5.

 

W pracy jeżdżę my15 z 2.5 cvt. Fajny, ale jak chcesz 'normalnie' jeździć to masz wir w baku. Pewnie równy lub większy jak w XT.

 

Ja wybrałbym Forka diesla z cvt. Stosunek cena/możliwości/wygląd/utrzymanie ma optymalny - wg mnie oczywiście.

Niestety, jak kupowałem to jedyne zestawienie diesla z cvt to był outback no i przygarnąłem biedaka ;)

Edytowane przez XV CVT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ketivv

 

właśnie się dowiedziałem, że Zdanowicz nie bierze w rozliczeniu :/ . Bo niby sa uwaleni i maja dużo samochodów na placu...

wiec oficjalnie mogę powiedzieć. Mam do sprzedania OBK z konca 2010 (wg VIN 2011). Cena dla powołujących sie na Forum Subaru to

39,500 Brutto. Wystawiam fakturę. Vat23%

 

nie sądzę żeby w Internecie czy gdziekolwiek indziej można było kupic ten rocznik przebieg i stan w lepszej cenie. Ale musze podpisać leasing do 7 lutego bo wyjeżdżam.

Jak ktos chętny to na priv.

Edytowane przez mans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam XT i czasami (np. dziś ) mam ochotę oddać te 70 koni za kilka dB ciszej i trochę więcej kufra. Natomiast fotele, wykończenie i prowadzenie spełniają moje potrzeby. Jak by nowy OBK był jak kupowałem forka, to pewnie bym teraz nim jeździł. Choć z drugiej strony forka kupiłem dla silnika. I bądź tu mądry.

OBK 2.0 DIT :P rozwiązanie idealne, szkoda, że nie na rynek EU :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam XT i czasami (np. dziś ) mam ochotę oddać te 70 koni za kilka dB ciszej i trochę więcej kufra. Natomiast fotele, wykończenie i prowadzenie spełniają moje potrzeby. Jak by nowy OBK był jak kupowałem forka, to pewnie bym teraz nim jeździł. Choć z drugiej strony forka kupiłem dla silnika. I bądź tu mądry.

OBK 2.0 DIT :P rozwiązanie idealne, szkoda, że nie na rynek EU :(

 

 

Dokładnie. Pomarzyć sobie zawsze można  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, kiedy pojawi się pierwsza przekładka kompletnych bebechów DIT do OBKa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ketivv

 

właśnie się dowiedziałem, że Zdanowicz nie bierze w rozliczeniu :/ . 

 

Może napisz do innego dilera. 

 

 

po części mnie to nie dziwi, mniej więcej przerabiałem temat - chyba to był koniec października - i propozycje za XV dostałem, że tak ;powiem symboliczną (sądzę, że chodziło o zniechęcenie do "odkupu" przy zakupie nowego auta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego sie spodziewaliscie?? Dealer na sprzedazy kazdego auta musi zarobic nie wazne czy nowego czy starego- taka jego praca i takie sa realia. Oddanie auta w rozliczeniu to opcja "dla leniwych" ktorzy nie chca sie samodzielnie palowac ze sprzedaża w szczegolnosci jak samochod  wziety byl na dzialalnosc gospodarcza i sie zamortyzowal. A ze sbd  ciezko sprzedac - pretensje kierujcie do fhi ze awaryjnego bubla wypuscilo  i nic z tym nie zrobilo... na pytanie a co mialo zrobic odpowiadam: akcje serwisowa /oswiadczenie ze nowe sbd to zmodernizowany silnik ktorego sa pewni i daja 5 lat gwarancji

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawe, kiedy pojawi się pierwsza przekładka kompletnych bebechów DIT do OBKa :mrgreen:

Szkoda czasu na rzeźbę. Prościej H6 z US ;)
...że H6 fajniejszy to akurat mnie nie trzeba przekonywać Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe, kiedy pojawi się pierwsza przekładka kompletnych bebechów DIT do OBKa :mrgreen:

 

Szkoda czasu na rzeźbę. Prościej H6 z US ;)

 

 

Gdyby takie można było za rozsądne pieniądze kupić w kraju .. ehh szkodza. Ja m.in z tej racji wyleczyłem się z Subaru na jakiś czas :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...