Skocz do zawartości

Forek zyskuje świadomość?


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo!

 

Jak w temacie (: Samochód mojego kumpla (Forester 2.0 N/A MY03) zaczyna żyć własnym życiem. Sam dodaje gazu, pedał sam przyciska się do podłogi. W tym czasie słychać jakby jakiś "silniczek" się na krótko włączał. Czasami ustawi się na stałej prędkości a czasami "pedal to the metal" (: Zupełnie jakby tempomat oszalał - najpierw przestał działać w ogóle dość dawno a teraz samochód zaczął robić takie akcje. I robi to non stop. Pedał gazu jak dojdzie do podłogi to nie ruszy go żadną siłą, wraca do góry dopiero przy naciśnięciu sprzęgła albo hamulca.

Do tego przestał działać centralny zamek i czasami zapalają się lampki w podsufitce mimo zamkniętych drzwi.

Dodatkowo od czasu do czasu piszczy podobnym tonem jak niezapięte pasy (mimo ich zapięcia) ale gra inną "melodyjkę" niż np mój Forek przy niezapiętym pasie. Jeżeli to się objawia to najczęściej przy hamowaniu.

 

Co to może być? Problem wielowątkowy - pomóżcie proszę chociaż część zagadek wstępnie rozwiązać (:

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest forek zatopek ? :wacko:  wygląda jakby wilgoć dostała sie do wnetrza instalacji elelktrycznej, zamarzała  i odtajała na zmianę powodują zwarcia ...sprawdź moze nacieki, zacieki , przecieki ... albo zagadajcie jakims kodem binarnym albo jak w bliskich spotkaniach III stopnia, może odpowie  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatopek nie, kolega już nim zrobił ponad 100 tyś km i nie było takich problemów do tej pory. Mnie zastanawia ten opadający pedał. U mnie tempomat nie rusza pedałem gazu - podczas jazdy stałą prędkością na tempomacie czy przyspieszaniu łopatką - jest to możliwe że w kolegi forku jest jakiś "mechaniczny" tempomat? W sumie to ona ma jakiś dziwny ten tempomat - w gałce od dźwigni zmiany biegów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W gałce powiadasz? To raczej jest to rozwiązanie dokładane i możliwe że mechaniczne. Jeśli ma siłownik który rusza pedałem to wydaję się że zagadka rozwiązana.

A to nie jest auto które wcześniej było przystosowane dla inwalidy?

 

Krawiec

Edytowane przez Krawietz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź alternator, główną masę od akumulatora na silnik i karoserię, połączenia elektryki.

 

Był ostatnio wymieniany regulator napięcia. Ale te objawy jeszcze przed wymianą były.

 

A to nie jest auto które wcześniej było przystosowane dla inwalidy?

 

Krawiec

Tego nie wiemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...