Skocz do zawartości

NURBURING wiosenny wyjazd


shodan

Rekomendowane odpowiedzi

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

B+E samochód osobowy określony w kat. B z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej co najmniej 1 t.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ktoś mnie wołał ?:? ;) No to jezdem :)

 

Ten przywolany przez Gala cytat to jakiś nonsens. Podobnie jak i inne casusy z prawa o ruchu drogowym rzecz jest prosta jak kłębek kolczastego drutu :roll:

 

Art. 88. 2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:

3) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t, z wyjątkiem autobusu lub motocykla,

B) pojazdem, o którym mowa w lit. a, z przyczepą o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej masy własnej pojazdu ciągnącego, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 3,5 t,

 

3. Prawo jazdy:

4) kategorii B+E, C+E, C1+E, D+E lub D1+E - uprawnia do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami).

 

A jakby co to moja ma wszystkie kategorie oprócz D, bo w tamtych czasach nie było jeszcze rozwydrzonych nastolatek cheerleaderek które wskakiwałyby ochoczo do autobiustu prowadzonego przez takiego przystojniaka jak ja :razz: :mrgreen:

 

Ja mam do Ciebie w takim razie pytanie: czy posiadając prawo jazdy kategori B+C, mogę kierować zestawem pojazdów samochód + laweta z subaraczkiem. Sam już niewiem poco mi to C jak niewiem czym mogę tak naprawde jeździć.

 

Nie możesz, bo nie masz E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 167
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmmm... Maciuś raczej nie myśli jak uważasz, że myśli...

 

He,he.. Ludzie się zmieniają, więc poglądy też mogą... co ciekawe, nie ma nigdzie oficjalnego stanowiska MT w tej sprawie.., pamietam jak kiedyś przychodziły pisma od indywidualnych osób w sprawach dot. przepisów RD, to na ogół stanowisko było jedno: MT nie jest organem właściwym do interpretacji... :mrgreen::twisted:

 

BTW, ja odszedlem z MT w 2000 roku, jak pracowal jeszcze Folga, Michalski i p. Agata (zapomnialem nazwiska... :( ), a Maciek byl radcą prawnym ...:)

 

Miło wspominam tamte czasy... ciekawe kto jeszcze ze starej ekipy pracuje w tamtym departamencie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam już niewiem poco mi to C jak niewiem czym mogę tak naprawde jeździć.

 

Możesz się sprawdzić jako kierowca ciężawżrówki i pomykać Starem choćby :razz: :mrgreen:

 

Czy wobec powyzszego mozemy zbanowac mana111 z pojezdzawek gokartowych? Bo nie po to zrobilem A w lipcu, zeby je zaraz tak glupio stracic... :mrgreen:

 

man111 jest nie do zbanowania My Friend choć Przemeq się chyba wczoraj rozochocił :razz: :twisted::mrgreen:

Ponadto prawkiem nie ma się co martwić póki jest Jarmark Europa :razz: :mrgreen:

 

Miło wspominam tamte czasy... ciekawe kto jeszcze ze starej ekipy pracuje w tamtym departamencie...

 

Agata Górny :cool: Ze wspomnianych nie ma już nikogo. Ze starych wyjadaczy trochę zostało jak Krzysio G. od ADRów, Tadzio Strobel etc. Ale faktycznie tamte czasy były miłe :cool: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agata Górny Ze wspomnianych nie ma już nikogo. Ze starych wyjadaczy trochę zostało jak Krzysio G. od ADRów, Tadzio Strobel etc. Ale faktycznie tamte czasy były miłe

 

O to to...

 

...Krzysio i Tadzio mocni są... musimy kiedyś się spotkać... może na Barbórce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MW STI to 1495kg. Aby go wrzucić na lawetę musimy mieć lawetę o DMC co najmniej 2000kg (nie ma lawet o nośności 1500kg i DMC < 2000kg.

Zgodnie z opisem kategorii "B", DMC przyczepy nie może być większe niż MW samochodu ciągnącego. Z tego wniosek, że trzeba by jechać samochodem o MW >2000kg).

Drugi warunek z kat. "B" mówi, że DMC zestawu ma być mniejsze niż 3500kg...

 

No i to jest niemożliwe do spełnienia - samochód o MW ~2000kg ma DMC pewnie w okolicach 2600-2800kg. 2600kg + 2000kg = 4600kg.

 

ERGO: Zgodnie z prawem,

1. Z kategorią "B" nie da się ciągnąc STI na lawecie w żaden sposób.

2. Z kategorią "B+E", ale normalnym samochodem osobowym (jeżeli FUKS ma rację z tym "tacho") - też nie jest to możliwe.

3. Szukajcie TIRa z lorą samochodową jak na kawiorów przystało. A w 9 osób to i private jet do transportu własnych zezwłok na najbliższe lotnisko powinien być w zasięgu... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj GT ma MW = 1200 (tak jest w dowodzie).

MW lawety = ca. 500 (right?)

zestaw GT + laweta = 1700

tramwaj moze holowac przyczepe hamowana do 1800 sam wiec ma MW<1800 (akurat tego w dowodzie nie ma).

wiec masa zestawu <3500

 

tzn ze moge sobie gietka zawiezc za tramwajem?

 

no i wlasnie udowodnilem wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkanocy tzn GT nad WRX :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Frankfurt am Mein

 

am Main ;)

 

A tak powracajac do tematu Nordschleife:

 

tam jest obligatoryjny kask? Czy da sie takowy wypozyczyc? Ile ewentualnie kosztuje i gdzie mozna kupic (rekawiczki tez)?

 

 

I ostatnie pytanie: po co sie tym wybierac na wiosne? :arrow: http://video.google.pl/videoplay?docid=3619443693981877229&q=r%C3%B6hrl+911

 

;)

 

P.S. Tym, co nie verstehen jezyk niemiecki radze zwrocic uwage tylko na pojawiajace sie hasla "hundertzwanzing" i "zweihundert" - sa to predkosci, z jakimi sie porusza w danym momencie :twisted:

 

 

[EDIT] wiem, ze w ktoryms czasopismie niemieckim byly publikowane porady dla amatorow jesli chodzi o jazde po Nordschleife bodajze autorstwa Waltera Röhrl - jest to gdzies w necie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam jest obligatoryjny kask? Czy da sie takowy wypozyczyc? Ile ewentualnie kosztuje i gdzie mozna kupic (rekawiczki tez)?

 

 

To normalna droga, możesz jechać nawet camperem i boso. Kaski nosi bardzo niewiele osób, jechałem z najszybszymi w wielkanocny weekend i żaden nie miał.

 

 

 

Pop sniegu bym tez chętnie pośmigał ale nie dadzą na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[EDIT] wiem, ze w ktoryms czasopismie niemieckim byly publikowane porady dla amatorow jesli chodzi o jazde po Nordschleife bodajze autorstwa Waltera Röhrl - jest to gdzies w necie?

 

 

Mam przewodnik po Ringu autorstwa niejakiego Muellera jeżdżącego fabrycznym BMW w WTCC. Można go też znaleźc w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj GT ma MW = 1200 (tak jest w dowodzie).

MW lawety = ca. 500 (right?)

zestaw GT + laweta = 1700

tramwaj moze holowac przyczepe hamowana do 1800 sam wiec ma MW<1800 (akurat tego w dowodzie nie ma).

wiec masa zestawu <3500

 

tzn ze moge sobie gietka zawiezc za tramwajem?

 

no i wlasnie udowodnilem wyzszosc Swiat Bozego Narodzenia nad Swietami Wielkanocy tzn GT nad WRX :twisted:

MW GT ma o tyle tylko znaczenie, że musisz użyć lawety o nośności > niż MW GT. Większość lawet (na jeden samochód) jest jednak produkowana w dwóch wielkościach DMC - 2000 i 2500kg. nie ma znaczenia MW lawety i samochodu - ważne jest DMC lawety.

Po drugie, ponieważ DMC zestawu ma być mniejsze niż 3500kg ("czysta kat. B"), to po odliczeniu 2000kg DMC lawety zostaje ci tylko 1500kg na samochód ciągnący.

 

Niestety GT też nie pociągniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...