Skocz do zawartości

Wolny dziad i turbodziad - legacy I i legacy turbo


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojego legaca 99 moge Ci wysłać taki komplecik ( jeśli pasuje) za 0 zł , ot taki Mikołaj

Chętnie, warto spróbować :)

Czarny czy szary jest? Jak czarny to potrzebowałbym oba, bo u mnie w aucie siedzi taki szary nijaki. Jakiś trunek w rewanżu mogę podesłać :)

 

PW poszło.

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojechałem dzisiaj na myjnię, spłukać trochę syf nałapany z drogi. Szybka akcja z ręczną pianownicą, psikacz do felg, a potem mycie bezdotykowe. Po wszystkim wysuszyłem auto i psiknąłem QD do ADBL. Daje całkiem niezły efekt.

IMG_2786.jpg\

IMG_2789.jpg

IMG_2791.jpg

IMG_2787.jpg

 

Chwilowo zdemontowałem halogeny, bo próbuję przywrócić je do życia.

 

IMG_2792.jpg

IMG_2794.jpg

 

Na razie trochę je przemyłem i próbowałem przepolerować szkło pastą lekkościerną Sonax'a. Następnie spróbuję rozkleić i wyczyścić od środka, bo zwłaszcza ten lewy wygląda tragicznie. Ale to już następnym razem jak będę w Pl, bo jutro trzeba wracać do pracy po świątecznym lenistwie...

 

Oczywiście teraz, jak śnieg jest, to mnie nie będzie...  :(

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie odratujesz tego zardzewiałego, mój wyglądał gorzej. Swojego grzałem w piekarniku, ale klej odszedł w całości, dalej był zastygnięty.

Trudniej będzie z kloszami - to prawdziwe japońskie szkło i ja poległem przy polerce. Może się nie znam, może nie te narzędzia, ale ciężki temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bombowy jest ten Twój Wagon-Dziad.

 

Dzięki. Uwielbiam go. Zaraziłem też kolegę, który nabył takiego, chyba w jeszcze lepszym stanie blacharskim niż mój  :evil2:

 

 

 

Swojego grzałem w piekarniku, ale klej odszedł w całości, dalej był zastygnięty.

 

Widziałem foty, jak gościu je reanimował, i jeden wyglądał prawie identycznie jak mój, także jestem pełen optymizmu.

Problemem jest teściowa, która może nie przetrawić takich akcji :facepalm: Zrobię to, jak pójdzie do kościoła :mrgreen:  

 

Jako że nie byłem zadowolony z jakości i ilości światła świateł mijania, kupiłem nowe żarówki Philips Racing Vision +150%. W Foresterze miałem Osram Night Breaker, które też rozważałem tutaj, ale stwierdziłem, że spróbuję innych. Trzeba mieć jakieś rozeznanie.

Fotka porównująca żarówkę Narva i nową Philips RV:

fullsizeoutput_1fa.jpg

 

I obie już na miejscu. Przy okazji zauważyłem spaloną lewą postojówkę, ale nie mam akurat pod ręką, ogarnę następnym razem jak będę w PL.

fullsizeoutput_1fb.jpg

 

Na pierwszy rzut oka jest lepiej, ale dopiero po kilku jazdach w nocy będę mógł powiedzieć, czy warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mała różnica :) Jedna ma delikatnie inną barwę.

W moim dodatkowo poczyściłem masy. To jednak stare auta. U mnie ktoś wcześniej wstawił jakieś żarówki 100W, a i tak brakowało mu do młodszych aut. Po wstawieniu normalnych żarówek i czyszczonku styków i mas jest ładna biała mocna barwa. Do postojówek polecam diody. Raz, że nie będzie różnicy w barwie między mijania/drogowymi, dwa wytrzymają dłużej. Zwykłe r5w dość często się przepalały w każdym moim dziadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sredniaq,

Te zdjęcia prawdę powiedziawszy nic nie pokazują. Jakbyś mógł, to zrób ze środka na pole przed autem.

Sam jestem bardzo ciekaw, bo własnie się przymierzałem do night breaker.

Najwcześniej za tydzień mogę jakieś strzelić. W forku NB dawały radę, nie masz co dumać tylko bierz i zakładaj. Na YT jest kilka filmików porównujących NB Laser i RV i wielkiej różnicy nie ma. Za to do zwykłej żarówki już tak.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

U mnie ktoś wcześniej wstawił jakieś żarówki 100W, a i tak brakowało mu do młodszych aut. Po wstawieniu normalnych żarówek i czyszczonku styków i mas jest ładna biała mocna barwa. Do postojówek polecam diody. Raz, że nie będzie różnicy w barwie między mijania/drogowymi, dwa wytrzymają dłużej. .

Planuje jeszcze spolerować lampy albo włożę zapasowe, chyba w lepszym stanie są. Na budziku mam 321xxx km i lampy trochę przeżyły, więc też powinno pomóc.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Najwcześniej za tydzień mogę jakieś strzelić. W forku NB dawały radę, nie masz co dumać tylko bierz i zakładaj. Na YT jest kilka filmików porównujących NB Laser i RV i wielkiej różnicy nie ma. Za to do zwykłej żarówki już tak.

Ok, to tylko jeszcze pytanko o żywotność? Ile wytrzymują, pi x drzwi? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

twój Dziad Turbo jest przeznaczony do oglądania i powinien mieć zbudowany osobny garaż

 

Daleko mu do muzealnego eksponatu, chociaż faktycznie na pierwszy rzut oka prezentuje się zacnie. Po zimie plany na poprawę blach tu i tam... 


Polatane  :yahoo:

IMG_2836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przejechałem turbodziadkiem - fajne wspomnienie :D

Dzięki sredniaq :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się przejechałem turbodziadkiem - fajne wspomnienie :D

Dzięki sredniaq :D

Spoko, cieszę się, że się podobało.

 

 

Jakbyś mógł, to zrób ze środka na pole przed autem.

Na razie takie:

IMG_2819.jpg

 

Walka z wszechogarniającą solą  :angry:

 

IMG_2813.jpg

IMG_2811.jpg

 

Ręczna pianownica i płyn do felg...

 

IMG_2814.jpg

IMG_2815.jpg

 

Potem trzeba się szybko uwijać, więc następna fota już na stacji B) 

 

IMG_2816.jpg

 

IMG_2817.jpg

 

Zdjęcia jak zwykle kalkulatorem, więc jakość powalająca  :biglol:

Dolałem też jakieś 0.4L oleju, bo było w połowie bagnetu :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co to za płyn do felg stosujesz?

 

Z racji zużywania dużej ilości obecnie jest to budżetowy Sonax, ale jest cała masa lepszych: Valet Pro Dragon Breath, Shiny Garage Wheel Warior, ADBL Vampire Liquid, CarPro Iron X, Tenzi Alu, Tuga Chemie... 

W sklepach detailingowych masz do wyboru do koloru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW - niezła akcja, że w T-dziadku nadal działa elektryczna antena :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...