Skocz do zawartości

Wolny dziad i turbodziad - legacy I i legacy turbo


sredniaq

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 22.09.2017 o 17:05, sredniaq napisał:

Mam uszczelki pod dekle, więc zmienię profilaktycznie, do tego założę nowy rozrząd (silnik ma 183kkm), mam też nowy pasek alternatora, kable, uszczelki pod kolektor, świece pójdą ze starego 2.0 bo wymieniałem je jakoś rok temu. Zastanawiam się, czy nie dokupić uszczelki pod miskę olejową, bo ta musiała być kiedyś ściągana i wychodzi na boki jakiś biały silikon.

Co jeszcze mogę wymienić mając silnik na wierzchu, nie inwestując milionów w starego gruza?

Uszczelki na śruby mocujące dekle (o ile pamiętam, to są razem ze śrubkami), rozrząd z pompą wody, uszczelki pod kolektor wydechowy (bo zakładam, że masz pod dolotowy),

miska jest uszczelniana masą (nie ma do niej uszczelki).

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BartZ napisał:

Uszczelki na śruby mocujące dekle (o ile pamiętam, to są razem ze śrubkami), rozrząd z pompą wody, uszczelki pod kolektor wydechowy (bo zakładam, że masz pod dolotowy),

miska jest uszczelniana masą (nie ma do niej uszczelki).

Chyba są w zestawie, albo to są do świec? Muszę zobaczyć.

Uszczelek pod kolektor jeszcze nie mam. Zamówię. Dzięki.

Jakim momentem dokręcać śruby pokrywy żeby nie przegiąć?

Skoro miska jest na masę, to nie będę jej ruszał. Nie widać na niej wycieków. Jak będzie ciekło, to się za to wezmę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hugo napisał:

Tak, w ej20, ale to bez różnicy bo stare ejoty mają taką samą miskę. 

 

Ja zamawiając komplet uszczelnień do silnika, na mojej długiej liście nie miałem "uszczelki miski olejowej"..!?:blink:

Miałem uszczelniacz, ale to mała pierdółka, pewnie do spustu. Teraz to sam zgłupiałem..! Jak będę u mechanika to zapytam.

Edytowane przez adamski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hugo napisał:

Tak, w ej20, ale to bez różnicy bo stare ejoty mają taką samą miskę. 

To dotyczy też silników turbo, czy tylko NA ? 

Ktoś orientuje się, czy wahacze poprzeczne tył pasują z Forestera albo Imprezy?

W czerwonym chyba nie mam stabilizatora z tyłu i myślę jak go dołożyć, a do tego potrzeba mi mocowań na wahaczach, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sredniaq napisał:

To dotyczy też silników turbo, czy tylko NA ? 

Ktoś orientuje się, czy wahacze poprzeczne tył pasują z Forestera albo Imprezy?

W czerwonym chyba nie mam stabilizatora z tyłu i myślę jak go dołożyć, a do tego potrzeba mi mocowań na wahaczach, tak?

Tego nie wiem bo nie miałem jeszcze Turbo, ale nawet jeśli wkład misy jest inny to rozstaw śrub mocujących na 99%  jest taki sam.

Pasują. Musisz zmienić tylne wahacze na takie z mocowaniami. Z tego co pamiętam są dwa rodzaje.

@adamski

Nie twierdzę, że tam jest, ale jest dostępna w pierwszym lepszym sklepie u wujka.

10 godzin temu, BartZ napisał:

Dziwię się po prostu, że w ogóle są dostępne.

Dziwię się, że nie powinno jej tam być.

Edytowane przez hugo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hugo napisał:

Pasują. Musisz zmienić tylne wahacze na takie z mocowaniami. Z tego co pamiętam są dwa rodzaje.

 

_733841511.jpg

 

Takie będą pasować? Jeszcze muszę stabilizator bo budy przymocować, tak?

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Auto na razie nie jeździ, bo jak tylko gdzieś się ruszę, to leje się spod niego płyn chłodniczy, więc pomału szykuję drugi silnik do czerwonego. Nawet nie chce mi się szukać przyczyny, motywacja do swap'a jest silniejsza :evil2:

 

Ściągnąłem pokrywy i moim oczom ukazał się taki widok:

Prawa:

IMG_3720.jpg

 

Lewa:

IMG_3721.jpg

 

Jak myślicie: nie wygląda to źle chyba? Silnik miał nalatane lekko ponad 183 kkm, z automatem.

 

Kolektor poskładałem do kupy, ale...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_3723.jpg

 

Został mi ten uchwyt i wężyk. Kompletnie nie pamiętam, gdzie on powinien być? Podpowiedzcie, bo nie ogarniam.

Następnym razem jak wpadnę a warsztat to powinienem skończyć uzbrajanie i posadzić na silniku.

 

Ktoś tutaj pytał, gdzie się wkręca grzałkę bloku silnika, więc skoro silnik na wierzchu, zrobiłem fotę dla potomnych:

IMG_3722.jpg

 

Miejsce jest koło miski olejowej, nie wiem co siedzi tam w serii :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, gumas_72 napisał:

jutro popatrzę na swój silnik może tak mały wężyk i ten dynks gdzieś napotkam;)

W dniu 22.09.2017 o 17:05, sredniaq napisał:

Kolektor zdemontowany już dawno temu, wyglądem nie odbiegał od bloku:

 

IMG_3085.jpg&key=0abcaa9563b4b6a931a17ee

Chyba znalazłem miejsce na uchwyt :)

 

Edytowane przez sredniaq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wątku o turbodziadkach niektórzy wiedzą, że zmagałem się z grzaniem silnika w turbodziadku.

 

Co do temperatury, to wyglada na to że jest ok. Po dolaniu płynu i odpowiednim odpowietrzaniu zgodnie z instrukcją [mention=17138]sigma111[/mention] auto jeździ jak trzeba. Temp. stabilna w połowie skali. Pojechałem na stacje zatankować, a potem 5km na myjnie, już trochę ostrzej i żadnych niepokojących objawów. Będę obserwował.

 

Szybkie mycie na myjni i wosk Dodo Juice Purple Haze, ostatnio przygotowywałem lakier wiec teraz tylko płukanie i wosk.

 

Wrzucę foty wieczorem.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sredniaq napisał:

Z wątku o turbodziadkach niektórzy wiedzą, że zmagałem się z grzaniem silnika w turbodziadku.

 

Co do temperatury, to wyglada na to że jest ok. Po dolaniu płynu i odpowiednim odpowietrzaniu zgodnie z instrukcją [mention=17138]sigma111[/mention] auto jeździ jak trzeba. Temp. stabilna w połowie skali. Pojechałem na stacje zatankować, a potem 5km na myjnie, już trochę ostrzej i żadnych niepokojących objawów. Będę obserwował.

 

Szybkie mycie na myjni i wosk Dodo Juice Purple Haze, ostatnio przygotowywałem lakier wiec teraz tylko płukanie i wosk.

 

Wrzucę foty wieczorem.

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Jak z grzaniem ? pojawia się ? Sprawdź kilka razy płyn w najbliższym czasie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...