Skocz do zawartości

Skóra czy materiał?


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Czyszczona pewnie Plakiem do kokpitu :)

 

Tak wygląda. Ale z wywiadu z klientem wynika, że sonax'em. 

 

 

 

O kurcze,faktycznie jest różnica. Ale pocieszające jest to ,że można wyczyścić

 

Podobna reakcja jak właściciela. ;)

 

A czarnymi  jest podobnie, choć mniej widać. Nie dalej jak wczoraj walczyliśmy z BMW X6. Mega zadbane, regularnie czyszczone. I rzeczywiście, na pierwszy rzut oka było czysto. Jednak colourlock strong pokazał, że nie jest tak kolorowo. Z fotela kierowcy siedem microfibr brudnych wyszło. 

 

Zdrowa i czysta skóra jest matowa, a nie świecąca.  

 

 

A i najważniejsze, o czym większość "zapomina": wyczyszczenie skóry to nie wszystko. Koniecznie należy skórę zakonserwować i zabezpieczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakonserwowć i zabezpieczyć - regularnie

 

tak jak każdy wyrób ze skory, tym bardziej że np. ta samochodowa narażoona jest na zmiany wilgotności (pracująca klimatyzacja) promienie słoneczne itp.

 

Tapicerka materiałowa przy tym to zero stersu, raz na kwartał szybko "wyprać" i regularnie odkurzyć

 

tapatalk

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakonserwowć i zabezpieczyć - regularnie

 

tak jak każdy wyrób ze skory, tym bardziej że np. ta samochodowa narażoona jest na zmiany wilgotności (pracująca klimatyzacja) promienie słoneczne itp.

 

Tapicerka materiałowa przy tym to zero stersu, raz na kwartał szybko "wyprać" i regularnie odkurzyć

 

tapatalk

 

Takie pranie to ok400 zł.,x4=1600,00zł rocznie x 5 lat okresu np. leasingu to ok.8 tys. zł. a więc tyle co skóra :)

Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam , kupujesz sobie np zestaw gliptone i szuru-buru-pucu-chlastu, w 2 h masz umyte, odczekasz troszke, polozysz odzywke i z glowy na 4-5 mies.

 

plus to fajny zapach skory :)

 

 

tak na marginesie...

Lederzentrum - ostatnio u nich bylem, naprawde fajne podejscie do tematu, mialem pare zarysowan na tych siedzeniach, dobrali mi kolor i mam teraz do konca swiata chyba :)

Ale dziala naprawde OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

zakonserwowć i zabezpieczyć - regularnie

 

tak jak każdy wyrób ze skory, tym bardziej że np. ta samochodowa narażoona jest na zmiany wilgotności (pracująca klimatyzacja) promienie słoneczne itp.

 

Tapicerka materiałowa przy tym to zero stersu, raz na kwartał szybko "wyprać" i regularnie odkurzyć

 

tapatalk

Takie pranie to ok400 zł.,x4=1600,00zł rocznie x 5 lat okresu np. leasingu to ok.8 tys. zł. a więc tyle co skóra :)

Za możliwość samodzielnego "wyprania" siedzeń na myjni place 10-20 zł trwa to 10 może 15 minut

 

tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee tam , kupujesz sobie np zestaw gliptone i szuru-buru-pucu-chlastu, w 2 h masz umyte, odczekasz troszke, polozysz odzywke i z glowy na 4-5 mies.

 

plus to fajny zapach skory :)

 

.

Też używam i polecam. Zapach, co prawda, nie każdemu odpowiada, ale mnie akurat bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skora, ale tylko jesli dobrej jakosci, takie cienkie ceraty jak w saabie (wiem mieli mozliwosc w opcji lepszej, ale malo kto sie decydowal) i inne ktore mozna spotkac w popularnych autach. Mam na wekend nowe X5 F15 do testow, czarna skora....w dotyku jak eko-skora, troche jak na ta klase auta slabo to wyglada, tzn wyglada ok, ale w dotyku jakas taka dziwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowiem, jako doświadczeni winofile nazywajmy kolory precyzyjnie ;) Górny to ewidentnie burgund a dolny to szampański, trochę jasny ale to pewno przez dużą ilość szczepu Chardonnay ;)

 

Tak czy siak dobrze gadają. Jasna skóra, a w zasadzie biała może i fajnie wygląda, ale w aucie użytkowym ogromnie niepraktyczna. Burgund lepszy.


w razie czego polozysz sobie gustowny kocyk lub sciereczke, i viola!

Zawsze możesz w drewnie zrobić :P;)

http://moto.pl/MotoPL/56,88389,14673399,koraliki-na-siedzenie,,4.html

 

A wtedy dochodzi jeszcze walor leczniczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby skóra była "ok." to Kubica miałby ją w Fieście  :P

 

Nie lubię skóry, materiał na fotelach to dla mnie podstawa czucia tyłkiem auta. Co innego skóra na kierownicy, ręcznym czy gałce zmiany biegów. Tu jest ok a raczej niezbędna. 

 

Ewentualnie alkantara jakoś "robi".  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby skóra była "ok." to Kubica miałby ją w Fieście :P

 

Nie lubię skóry, materiał na fotelach to dla mnie podstawa czucia tyłkiem auta. Co innego skóra na kierownicy, ręcznym czy gałce zmiany biegów. Tu jest ok a raczej niezbędna.

 

Ewentualnie alkantara jakoś "robi". ;)

Zgadzam się w 100%

 

Nie cierpię skórzanej tapicerki. Nie chcę jej mieć w samochodzie ani w domu na kanapach. Co innego kierownica czy dźwignia zmiany biegów.

 

Jak dla mnie latem lub zimą jest zwyczajnie nieprzyjemna do siadania.

 

Jednak muszę przyznać że szczególnie jak ktoś ma małe dziecko i wieczny bufet na tylnej kanapie to skóra w takim wypadku może mieć pewne plusy.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - sam to przerabiam - dwa berbecie z tyłu = mały chlewik w aucie ;) skóra jest dużo łatwiejsza w utrzymaniu czystości, z drugiej strony latem bez wentylowanych foteli to jest mało przyjemne doświadczenie - mokre plecy, klima, przeziębienie gotowe :( czyli... z przodu materiał, z tyłu skóra ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...