Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

Wiedziony ciekawoscia, nakarmilem Foresia paliwkiem 98 oktan, liczac na wzrost mocy, mniejsze spalanie i cicha prace silnika. Po 400 km testu okazalo sie ze roznica w spalaniu jest, spalil 0,4 l wiecej na 100 km. Specjalnego wyciszenia lub wzrostu mocy nie zanotowalem. Dzis zalalem do pelna 95 oktan...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziony ciekawoscia, nakarmilem Foresia paliwkiem 98 oktan, liczac na wzrost mocy, mniejsze spalanie i cicha prace silnika. Po 400 km testu okazalo sie ze roznica w spalaniu jest, spalil 0,4 l wiecej na 100 km. Specjalnego wyciszenia lub wzrostu mocy nie zanotowalem. Dzis zalalem do pelna 95 oktan...

 

 

Przerabiałem ten temat kilkakrotnie. Efekty podobne. Inaczej mówiąc szkoda kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi ostatnio spalił dosłownie wszystko, spieszyłem sie wczesniej i nie zatankowałem no i przy kolejnym wyjeździ juz prosto na stacje ale zabrakło paliwka 500 metrów od stacji

hehe ja ostatnio mialem malo, nawet bardzo ale przed zatankowaniem chcialem jeszcze cos zalatwic zaparkowalem i bylo pod gorke i ... juz nie odpalilem :mrgreen: dobrze ze na stacje blisko bylo hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa Warszawa-Kraków, Kraków-Warszawa, w obie strony z wieeeelką przyczepką ze Statoil , z powrotem załadowana- spalił 15lpg.

 

 

 

ps. Przyczepkę odstawiłem, gaz się skończył, to się przejechałem na PB- jej jak to auto chodzi!!Rakieta!!Jednak gaz to zło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sirchaser, kwestia ustawienia, ale zazwyczaj LPG jest ustawiane tak by był to kompromis pomiędzy dynamiką a ekonomią. Da się mieszankę tak ustawić, że będzie lepiej biegać jak na benzynie (warto by wtedy sprężanie podnieść w silniku, bo LPG ma wyższą LO, tylko jaki sens, jak będzie palił dwa razy tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarmaj, ja powiem nawet więcej - dla niektórych zło konieczne, wolę to niż dyszla, bo zawsze po dojazdówce mogę przełączyć na benzynę i odcinek czasowy pokonać tak jak fabryka przewidziała :) A w dyszlu? Ciekawe czy nowe OBK/Legacy/Forester na ON będą miały z tyłu wyprowadzony wałek odbioru mocy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znów szukam i w tym gąszczu OT jaki jest tu zrobiony :mrgreen: nie mogę nic znaleźć. Interesuje mnie spalanie Forestera S-Turbo i wolnossącego z rocznika mniej więcej 2000r.

 

To pewnie troche o mnie, a ze spalaniem jest tak ze potrafie spalic okolo 11 l gazu najmniej- najwiecej 22,5- ale co to byla za jazda. ( instalacja PRINS sekwencja)

Srednio mi wychodzi ze na zatankowanym do pelna zbiorniku - 44 litry mi wejda do odbicia najczesciej (zbiornik 53) - robie w jezdzie mieszanej 240-300 km. Co do spalania benzyny podobnie, z tym ze mozna przyjac okolo litra mniej niz podane awartosci gazu. Co ciekawe wskazowka do polowy spada wolno i leniwie, jak przekroczy polowe to normalnie spada i spada- wiem wiem grawitacja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was jest z klimatyzacją??? O ile wam wzrasta spalanie jeżdżąc z włączoną klimą ???
u mnie jest non stop na auto i raczej ne bede tego zmienial i przy spokojnej jezdzie - do 120km/h czasami wyprzedzanie do 140 i w srednim natezeniu ruchu drogowego wyszlo 13,5l. Po 40 km upalania na szutrach i pokazywaniu znajomym jak jezdzi STI oraz powrocie ta sama trasa (200km) wyszlo 17l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak u was jest z klimatyzacją??? O ile wam wzrasta spalanie jeżdżąc z włączoną klimą ???
u mnie jest non stop na auto i raczej ne bede tego zmienial i przy spokojnej jezdzie - do 120km/h czasami wyprzedzanie do 140 i w srednim natezeniu ruchu drogowego wyszlo 13,5l. Po 40 km upalania na szutrach i pokazywaniu znajomym jak jezdzi STI oraz powrocie ta sama trasa (200km) wyszlo 17l.

 

 

który model STi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest non stop na auto i raczej ne bede tego zmienial i przy spokojnej jezdzie - do 120km/h czasami wyprzedzanie do 140 i w srednim natezeniu ruchu drogowego wyszlo 13,5l. Po 40 km upalania na szutrach i pokazywaniu znajomym jak jezdzi STI oraz powrocie ta sama trasa (200km) wyszlo 17l.

 

Nie wiem, jak Ty to robisz. Ja nigdy nie schodzę poniżej 20 litrów na setkę... :roll: No chyba, że stale jeździsz zgodnie z przepisami :twisted:.

 

Raz jeden jedyny zszedłem jadąc w trasie i bardzo powoli - wówczas wyszło jakieś 14 i długo nie mogłem w to uwierzyć, a i nie udało się potem powtórzyć tego wyniku :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...