Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie po weekendowej trasie 440 km uzyskałem wynik 10,6. Z tego autostrada ok. 200 km z prędkością +/- 150 km/h i reszta trasy - drogi lokalne, prędkość +/- 140. Po drodze 3 większe miasta. Byłem zaskoczony, bo wszystkie wyprzedzania jakie zaliczałem starałem się zamykać w 100 m. Innymi słowy jechałem raczej dynamicznie bez szczypania się jakiegokolwiek.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś posiadacz Forestera 2.5XT III gen. mógłby się wypowiedzieć w sprawie spalania takiego auta w różnych warunkach ? Znalazłem starą wypowiedź Dyrekcji, ale dotyczącą poprawionego silnika wolnossącego:

I tak podczas podróżowania w mieście na stałej trasie 11,5 km ( zimny start, samochód parkowany „pod chmurką” ) zużycie paliwa waha się w granicach 10 – 12l /100 km.

 

Podczas jazdy ze stałymi prędkościami :

100 km/ godz. – 8,8

140 km/godz – 11,8

150 km/godz – 13,2

 

Przy prędkości maksymalnej dochodzi do 20 l ….

 

Prędkość maksymalna jest wyższa od podawanej katalogowo i wynosi ok. 190 km/godz (załącznik).

Czy w XT jest dużo więcej? Czy może mniej :P bo przecież dla 230 KM to o wiele mniejszy wysiłek podróżować z prędkością 150 km/h :D

edit: już znalazłem odpowiedni wątek http://www.forum.sub...yczne-spalanie/

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zięć nabył Tribekę - nosorożca B9 - i po zapoznaniu się z jej możliwościami chciałoby się powtórzyć za słynnym aktorem: "Co wy mwa wiecie o spalaniu..."

 

Ale...

 

Dziś wykonałem 80 km, w tym kawał Rzeszowa (hiperkorki!) i wyszło mi 10,6 l/100 km. i wcale nie jechałem powoli. Niedowiarkom mogę pokazać zdjątko z telefonu. No i co Wy na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawiają spalania z trasy 10 l lpg / 100km , no ok ja rozumiem mam automat, opony taka pół kostka, i nie jezdze mniej niż 130km/h, zwykle 2 os lub 4 , ale mniej niż 13 litrów nie zszedłem...4 os plus bagaże to ok 14-15litrów lpg trasa.

 

Wracając do temperatur to jeśli ktoś ma zamiar gnać grubo powyżej 140 , to lepiej załączyć benzynę żeby nie wypalić gniazd? ma to sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też zastanawiają spalania z trasy 10 l lpg / 100km , no ok ja rozumiem mam automat, opony taka pół kostka, i nie jezdze mniej niż 130km/h, zwykle 2 os lub 4 , ale mniej niż 13 litrów nie zszedłem...4 os plus bagaże to ok 14-15litrów lpg trasa.

 

Wracając do temperatur to jeśli ktoś ma zamiar gnać grubo powyżej 140 , to lepiej załączyć benzynę żeby nie wypalić gniazd? ma to sens?

Trase spokojnie zaliczasz ponizej 10L ,natomiast miasto juz niestety nie a szkoda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fak, jak to robicie ze tak malo pali. Jak pierwszy raz sprawdzaalem wyszlo

17.5 l tylko po miescie i 1 wypad do warszawy. Za 2 razem jak sprawdzilem wypad

do warszawy i z powrotem to przezylem szok wyszlo ok 23 l. Od tej pory juz nie sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa minimum 12,5 , nie da się , no chyba ze jechałbym autostradą do 120km/h bez wyprzedzan z gazem w podłodze. Ja tam nie uwierzę w takie rzeczy że ktoś robi trase w 10 litrach gazu, chyba że... w emeryckim tempie ;) ale tym też się chwalmy hehe

Jakie w/g ciebie jest emeryckie tempo? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa minimum 12,5 , nie da się , no chyba ze jechałbym autostradą do 120km/h bez wyprzedzan z gazem w podłodze. Ja tam nie uwierzę w takie rzeczy że ktoś robi trase w 10 litrach gazu, chyba że... w emeryckim tempie ;) ale tym też się chwalmy hehe

 

....u mnie średnia po trójmieście i codzienne dojazdy do pracy 15 km w jedną stronę to 11 - 12 litrów gazu. Normalna jazda w moim przypadku to korzystanie z każdego kucyka :D Jedynie z rana gdy jadę do pracy nie przekraczam 100 km/h, droga przez las a tam za dużo zwierząt biega.

Przed zakupem Imprezy czytałem o jej "mega spalaniu" a tu pozytywne zaskoczenie B):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa minimum 12,5 , nie da się , no chyba ze jechałbym autostradą do 120km/h bez wyprzedzan z gazem w podłodze. Ja tam nie uwierzę w takie rzeczy że ktoś robi trase w 10 litrach gazu, chyba że... w emeryckim tempie ;) ale tym też się chwalmy hehe

Jakie w/g ciebie jest emeryckie tempo? ;)

 

hmm :) to takie że jak jadą wszyscy 100 to jade sto, jadą 80 to jade 80, tj, unikanie gwałtownych przyspieszań i jazda no tak do 120 bo pewnie do takiej predkosci forek jest w stanie spalić tą dyche po trasie. Mówiąc że się nie da, to mam na myśli moja jazde raczej spokojną lecz zawsze znajdzie się ktoś kogo musze "łyknąć". najniżej to wyszlo mi 12,5

 

 

A impreza to jestem w stanie uwierzyć bo jak to ktoś fajnie napisał nie ma kształtu lodówki w przeciwieństwie do forka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trasa minimum 12,5 , nie da się , no chyba ze jechałbym autostradą do 120km/h bez wyprzedzan z gazem w podłodze. Ja tam nie uwierzę w takie rzeczy że ktoś robi trase w 10 litrach gazu, chyba że... w emeryckim tempie ;) ale tym też się chwalmy hehe

Jakie w/g ciebie jest emeryckie tempo? ;)

 

hmm :) to takie że jak jadą wszyscy 100 to jade sto, jadą 80 to jade 80, tj, unikanie gwałtownych przyspieszań i jazda no tak do 120 bo pewnie do takiej predkosci forek jest w stanie spalić tą dyche po trasie. Mówiąc że się nie da, to mam na myśli moja jazde raczej spokojną lecz zawsze znajdzie się ktoś kogo musze "łyknąć". najniżej to wyszlo mi 12,5

 

 

A impreza to jestem w stanie uwierzyć bo jak to ktoś fajnie napisał nie ma kształtu lodówki w przeciwieństwie do forka.

Jesli kaza 50 to jade 50,jesli 100 to jade 100(mieszkajac kupe lat w NIEMCZECH i SZWAJCARJI oduczyli mnie glupot po miescie bo kary niesamowite),oczywiscie autobana pelny piec,jak potrzeba jade wolno jak mi sie speszy i jest gdzie to ponad 200i to grubo natomiast najwiecej zabawy mam przy wyprzedzaniach boimprezka do tego jest doskonala , na sciganie jest slaba sa szybsze od niej autka natomiast przy wyprzedzaniu denne i mysle,ze emerycko nie jezdze ,mam swoje lata i mnie to bawi natomiast jak masz wszystko dobrze wyregulowane to potrafosz na tyle zejsc ,najgorsze sa niestety korki w miescie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% was ma zepsute samochody, po mieście nie mniej niż 17 jeszcze teraz jak jest zimno a w jak sypnie to już się boję, trasa 12/13 i niżej nie zejdzie, ale rekord na baku udało mi się zrobić 590 km jechałem tak że gość na rowerze mi mrugał co bym mu zjechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...