Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

wideleciłyżka, Pewnie z powrotem grzałeś lepiej. Mnie też do Krynicy wyszło mniej niż do Wawy. Ale do Krynicy była mgła i nie dało się szybko jechać.

 

Panowie, a tak w ogóle to przecież jazda zaczyna się od 4000 rpm, wtedy dopiero pali !

 

Ale jaka frajda

 

Wydaje mi się, że jak motor dwulitrowy 165KM pali średnio w mieście 11-12, to wszystko jest ok ! Szczególnie jeśli to auto AWD i z automatem. Nie oczekiwałem mniejszego spalania, no może trochę się zawiodłem z ekonomiką w trasie, ale nie więcej niż o litr.

 

Tak więc dla mnie jest wszystko ok i nie zamierzam jeździć "oszczędnie" i "ekonomicznie". Nie po to kupiłem SUBARU !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Forester 2,5XT. Za mną dopiero pierwsze 2 tys. km. Z tego 70% po mieście, reszta to krótkie, około 50 km "trasy". Na razie, ku mojemu ździwieniu, średnia wychodzi 13 l/100km. Myślałem, że będzie więcej.

Pewnie to się zmieni, jak już Go dotrę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w granicach 10-11,5 l/100km. Czy jest możliwe zejście ze spalaniem poniżej 9l? Raz mi się udało mieć średnio 9,7 na baku, ale jechałem jak p......... Mam 2,0 160KM. Mniej więcej 40% trasa - 60% miasto.

Próbuję czasem jechać spokojnie i nie kręcić powyżej 4000 ale niewiele to daje. Poza tym zauważyłem, że w zasadzie jak jadę ostro to pali raptem litr więcej na 100km. Też tak macie w wolnossących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w granicach 10-11,5 l/100km. Czy jest możliwe zejście ze spalaniem poniżej 9l? Raz mi się udało mieć średnio 9,7 na baku, ale jechałem jak p......... Mam 2,0 160KM. Mniej więcej 40% trasa - 60% miasto.

Próbuję czasem jechać spokojnie i nie kręcić powyżej 4000 ale niewiele to daje. Poza tym zauważyłem, że w zasadzie jak jadę ostro to pali raptem litr więcej na 100km. Też tak macie w wolnossących?

 

Mam Impreze wolnossącą z poprzednim silnikiem 125km...U mnie raz czy dwa w trasie jadąc baaardzo spokojnie(czyli z rodziną...przepisowo :lol: ) zanotowałem średnie spalanie 8,0 l/100km.Ostatnio spalanie oscyluje w okolicach 9l/100km

Potwierdzam również że w czasie "wesołej" jazdy nie ma dramatu i spalanie nie rośnie "lawinowo"..

pozdr

Robeet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to się zmieni, jak już Go dotrę

 

a przedmuchales go juz porzadnie .... na niemieckiej autostradzie? ;)

 

PS moze by tak aktualizowac pierwszy post tego watku i dopisywac rekordy poszczegolnych modeli i przez kogo zostaly ustanowione? ;) Ewentualnie zeby zunifikowac warunki, okreslic kilka tras w Polsce i za granica, ktorymi wiekszosc z nas czesto sie porusza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotruś napisał/a:

Pewnie to się zmieni, jak już Go dotrę

 

 

a przedmuchales go juz porzadnie .... na niemieckiej autostradzie? ;)

 

PS moze by tak aktualizowac pierwszy post tego watku i dopisywac rekordy poszczegolnych modeli i przez kogo zostaly ustanowione? ;) Ewentualnie zeby zunifikowac warunki, okreslic kilka tras w Polsce i za granica, ktorymi wiekszosc z nas czesto sie porusza?

 

Jeszcze nie miałem okazji, no i chyba należy jeszcze trochę poczekać (do przebiegu 5kkm) :wink:

Ktoś napisał gdzies na poczatku tego wątku, że spalanie turbodoładowanego Subaru, nalezy określać miedzy 10 a 20 litrów/100km. Kupując samochód, zakładalismy, że tak własnie będzie, więc te, ostatnio obserwowane 13, jest miłym rozczarowaniem :smile:

 

A propos - czekacie z wkręcaniem silnika wyżej, do przebiegu 5kkm, jak radzą w ASO, czy robicie to już po 1,6kkm jak piszą w instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w granicach 10-11,5 l/100km. Czy jest możliwe zejście ze spalaniem poniżej 9l? Raz mi się udało mieć średnio 9,7 na baku, ale jechałem jak p......... Mam 2,0 160KM. Mniej więcej 40% trasa - 60% miasto.

Próbuję czasem jechać spokojnie i nie kręcić powyżej 4000 ale niewiele to daje. Poza tym zauważyłem, że w zasadzie jak jadę ostro to pali raptem litr więcej na 100km. Też tak macie w wolnossących?

Ja też jezdżę 2.0 160 KM , rozliczam paliwo raz w mies. i przy pierwszym rozliczeniu wyszlo mi 12 l, stwierdziłem że OK może być. W drugim mies. wyszło 10 l , zacząłem szukać zagubionych faktur i znalazlem, ale na inny samochód :evil: Po trzecim mies. znowu ok 10 l, a wierz mi, że raczej nie poruszam sie tym autem wolno :mrgreen:, robię ok 3000 km/mies w tym ok. 30% trasa, 50% dojazd do pracy 23 km OS bez swiateł :mrgreen: . Rezerwa zapala się zazwyczaj przy 390-400km. Generalnie potwierdzam, że dużych różnic w spalaniu pomiędzy wolną i szybką jazdą nie ma i spalanie 10-11 l to raczej norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie w granicach 10-11,5 l/100km. Czy jest możliwe zejście ze spalaniem poniżej 9l? Raz mi się udało mieć średnio 9,7 na baku, ale jechałem jak p......... Mam 2,0 160KM. Mniej więcej 40% trasa - 60% miasto.

Próbuję czasem jechać spokojnie i nie kręcić powyżej 4000 ale niewiele to daje. Poza tym zauważyłem, że w zasadzie jak jadę ostro to pali raptem litr więcej na 100km. Też tak macie w wolnossących?

Wolnym ssakiem da się zejść poniżej 9l - trasa Zakopane - Warszawa "jak Pan Bóg przykazał" i wyszło 8,7 - tylko pytanie czy warto? Poza tym - czyste miasto (dojazdy do pracy) - 13 l/100, ale wystarczy raz "przegonić" po trasie i już mamy 11,5 l. Poza tym jak napisał Przemek73 - zbiornik na 390 - 400 km. Wniosek - więcej jeździć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak napisał Przemek73 - zbiornik na 390 - 400 km. Wniosek - więcej jeździć :)

 

Mój zbiornik chyba jest mniejszy. :mrgreen: Wystarcza na 350 w mieście 550 na trasie. Aa. Przepraszam. Jeśli chodzi o ścisłość, nie cały zbiornik, ale do momentu zapalenia się bidy. :roll:

 

Czyli pali 9-10 trasa i 14-15 miasto. Nie licząc oleju :lol:. Ale podobno mam ciężkie sandały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie jak jezdze (czyt. duzo korkow i zawsze spory ruch + swiatla itd), przy klimatyzacji na full blast (inaczej sie nie da) srednio na baku robie 370km. Bak 64 litry. To daje spalanie 17.3 !!!!!!!!!!!!!!!!! :/:/:/

 

Ale gdy wjade na trase (nigdy nie pokonalem porzadnej trasy jeszcze), to nawet odcinek 60 km potrafi zwiekszyc dystans do 420km.

 

Najwiecej ile zrobilem to bylo gdy wjechalem na ta trase (Jebal Ali - Nadd Al Hamar - jakies 30km w jedna strone) okolo 3 razy miedzy tankowaniami. Wtedy na jednym zbiorniku zrobilem 533km. Swiezo zatankowane auto zaraz po wjezdzie na trasie pokazuje zasieg 660 km --> komputer. To by dawalo spalanie ok 9.9l ;];];];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie jak jezdze (czyt. duzo korkow i zawsze spory ruch + swiatla itd), przy klimatyzacji na full blast (inaczej sie nie da) srednio na baku robie 370km. Bak 64 litry. To daje spalanie 17.3 !!!!!!!!!!!!!!!!! :/:/:/

 

Ale gdy wjade na trase (nigdy nie pokonalem porzadnej trasy jeszcze), to nawet odcinek 60 km potrafi zwiekszyc dystans do 420km.

 

Najwiecej ile zrobilem to bylo gdy wjechalem na ta trase (Jebal Ali - Nadd Al Hamar - jakies 30km w jedna strone) okolo 3 razy miedzy tankowaniami. Wtedy na jednym zbiorniku zrobilem 533km. Swiezo zatankowane auto zaraz po wjezdzie na trasie pokazuje zasieg 660 km --> komputer. To by dawalo spalanie ok 9.9l ;];];];];]

 

W jakiej cenie masz tam litra paliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich przeliczeń oraz kursu złotego względem Dirhama z dnia wczorajszego wychodzi mi 84 grosze za litr :P

 

Będzie mi tego w Polsce brakować.... Bo teraz jeżdżę ile mi się podoba, ale w Polsce niestety się to skończy :(

 

Masakra :-) W Dubaju to nawet 50 litrów / 100 km to jak w Polsce 10 l. / 100 km :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że mają ich sporo :P W domu obok mnie wieczorami można zaobserwować, Mclaren SLR, Bugatti EB110, Carrera GT, Enzo, 599 GT, Merc G klasa, a ostatnio nawet się Veyron przewinął, ale go tylko raz widziałem. Nie wspomnę już o tańszych produktach w stylu Maserati czy Bentley itd..... Kurde to jest życie nie ?

 

Odnośnie paliwa - Nie ma sprawy chłopaki, składamy się na tankowiec ? :D

 

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 5:49 pm ]

Odnośnie podwyżki cen paliwa - Mieszkam tu za krótko żeby ją zaobserwować, ale 'lokalni' kumple mówią że podobno się nieźle ludzie burzyli jak im przyszło płacić 84 grosze za litr... :P Kurde a my musimy żyć z tym że płacimy po 4.50... chyba. BTW ile teraz kosztuje 95 w Polsce, na renomowanych stacjach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam tu za krótko żeby ją zaobserwować, ale 'lokalni' kumple mówią że podobno się nieźle ludzie burzyli jak im przyszło płacić 84 grosze za litr...

To wlasnie mialem na mysli, hehe.

Merc G klasa

To wspaniale auto, ale slabo sie wpisuje w stawke, ktora podales! :grin:

 

EDIT: jako ciekawostke podam, ze narodowy koncern paliwowy traci miliardy dolarow, sprzedajac benzyne po takiej cenie. No, ale to juz sa lokalne zawilosci... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, dlatego już są dyskusje na temat kolejnych podwyżek, i już się nowe bury zaczynają... ale póki co to za mojej 'kadencji' to jeszcze nie grozi :P

 

[ Dodano: Sro Lut 20, 2008 6:16 pm ]

Harvester napisał/a:

Merc G klasa

 

To wspaniale auto, ale slabo sie wpisuje w stawke, ktora podales! :grin:

Oj i to bardzo.... Ledwie go dostrzegłem powaga.... Zwłaszcza że sporo ich tu. Fajna jest wersja AMG V12 :P ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...