Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam,

właśnie jestem po przejechaniu pierwszego baku. Zatankowałem znowu pod korek jak ostatnio ale inna stacja, inny dystrybutor. Szczegóły:

Data tankowania 22/01/2008

Za ile zatankowane 237,73 PLN

Ile litrów 54,65 L

Cena za litr 4,350045746 PLN

Przejechane km 473,1 km

Spalanie 11,55146903 L/100km

Koszt 100 km 50,24941873 PLN

 

Miasto Wrocław, trasa Leśnica-Strzegomska głównie. Jazda w skali 1 do 10, dzie 1 oznacza kapelusznika, 10 jazda sportowa, daję sobie 5. Ci co znają Wrocław, znają jakie korki są na tej trasie. Więc nie jest tak źle ze spalaniem jak straszono, jak na taki duży samochód, 4WD i z Turbo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezły wynik :!: ostatnio przegoniłem swojego na trasie N-Sacz Wrocław N.Sącz i wyszła mi średnia 19 litrów :cry: ale fakt wolno nie jechałem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dosyć zastanawiajace jest ze wiele ludu kupuje subaru turbo, a pozniej startuje w zawodach o to kto zrobi najmniejsze spalanie, a nie kto jezdzi szybciej :neutral: :idea: :?:

 

Wiesz, nie o to mi chodziło jak piszesz. Ale spalenie także jest ważne jak sie jeździ takim samochodem na codzień... Poza tym wcale nie uważam bym jeździł jak ofiara losu... Chociaż miesiąc temu miałem ciężki wypadkek, to już powoli o tym zapomniałem :-) Forek daje bezpieczeństwo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlacze, widze, ze kolega opiera o wyliczenia z tankowania, jak natomiast wyglada sprawa wskazan komputera pokladowego ? Czy sa one w miare dokladne w Subaru ?

Mi poki co to srednie spalanie z 1kkm to 10,2 l/100km (gdzie ok 50% to Warszawa, wliczajac korki) i 50% to trasa.Natomiast na samej trasie (srednia z 200km) pokazywal mi nawet 6.4 l100km :o:mrgreen: (2.5i N/A, manual)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sie podlacze, widze, ze kolega opiera o wyliczenia z tankowania, jak natomiast wyglada sprawa wskazan komputera pokladowego ? Czy sa one w miare dokladne w Subaru ?

Mi poki co to srednie spalanie z 1kkm to 10,2 l/100km (gdzie ok 50% to Warszawa, wliczajac korki) i 50% to trasa.Natomiast na samej trasie (srednia z 200km) pokazywal mi nawet 6.4 l100km :o:mrgreen: (2.5i N/A, manual)

 

Nie mam komputera pokładowego :-( Dane wklepane do excela. Nalełem pod korek, wyjeździłem do rezerwy, zalałem znów pod korek, zapisałem dane, wyskoczył wynik i taki mam komputer pokładowy :-)

 

[ Dodano: Sro Sty 23, 2008 10:45 am ]

Wiatrak, to ty gdzies na Strzegomskiej bytujesz w godzinach pracy? To latwiej bedzie zrobic spotkanko porownawcze Forkow =)

 

Załatwiłem parking w pewnym dziwnym miejscu :-) W pobliżu MOPS'a :-)

 

A spalanie bardzo niskie, jak na Forka. U mnie srednia z ponad 13kkm masz u mnie w stopce.

 

To jest tylko różnica litra, do pominięcia. Dopóki bedzie mi się chciało bedę monitorował spalanie :-) Jak w końcu ruszę w daleką trasę A-Czwórką do rodzinki na wschód to średnia wzrośnie :-) W starej Hondzie spalanie w mieście miałem na poziomie 9 literków, na trasie 17 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie srednia z 6. bakow zatankowanych "pod korek" wyszla 9.05 czyli bdb jak na 70% przebiegu w miescie (WROCŁAW) i reszta "nieprzepisowo" w tarsie

 

co prawda mam werje N/A ale jak 2.0, oplywowosc lodowki i staly naped AWD jestem zadowolony ze spalania

 

Gratulacje. Stąd prosty wniosek: nie ma co straszyć strasznym spalaniem Foresterów przy normalnej jeździe. Po krótkim zastanowieniu stwierdzam, że to spalanie jest małe co do możliwości autka. Porównując do innych marek to jest bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem - ja to nawet przy jezdzie o kropelce w miescie nie moge zejsc ponizej 14.5 ostatnio, a jak sie nie staram, to bardzo latwo do 16-tu skoczyc =(

Ja tak samo 16-17 to norma.

 

To napiszę jak ja jeżdżę, kiedy mi się bardzo chce, kiedy wiem, że wyprzedanie nie ma sensu, bo i tak za chwilę spotkamy sie na swiatłach :-) :

1. W korku, wrzucam na "jedynkę" i się toczę bez gazu, staram się by się nie zatrzymywać, czyli tak dostosować prędkość by jak inni nie zatrzymywać się co parę metrów,

2. Z górki na Gliniankach nie używam lewarka zmiany biegów, tylko sie toczę na luzie,

3. Nie używam "piątki" na niskich prędkościach, należy pamiętać, że przy turbo korzystniejsza jest "czwórka".

4. Odpalam i jadę (jeśli nie jest samochód w garażu), nie bawię się w jakieś skrobanie przy zapalonym silniku, poza tym niekorzystne jest smarowanie silnika na jałowych obrotach. Eksperci radzą odpalać i jechać.

5. Jak na światłąch staną obok mnie BMW czy Golf to nie ma mocnych :-) Mam jakąś awersję do tych marek i nie odpuszczam :-)

 

[ Dodano: Sro Sty 23, 2008 1:54 pm ]

Ja tak samo 16-17 to norma.

 

Niestety Wawa ma to do siebie, że trzeba ją liczyć jako miasto *1,5 - jeśli jeździ się w godzinach szczytu... :(

 

Gdzieś, ktoś pisał, że jak sie przeprowadził z Wrocławia do Warszawy, spalanie mu spadło o litr :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś, ktoś pisał, że jak sie przeprowadził z Wrocławia do Warszawy, spalanie mu spadło o litr :-)

to chyba jak jeździł z Falenicy do Wawra :mrgreen: albo z Tarchomina na Bródno...

 

Przy przejeżdżaniu Mostu Siekierkowskiego w porannym szczycie ok. 0,5h na 300m wiaduktu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...