Skocz do zawartości

ile wam pali ?


madmax3

Rekomendowane odpowiedzi

przez moment myslalem ze subaru jest dosc ekonomiczne, niestety okazalo sie ze wskazówka się przywiesiła kilka mm nad 0 i nawet rezerwa sie nie palila a auto juz przerywało. Udalo sie dojechac... no i wyszlo 14 l. No chyba ze bak jest 50 litrow a nie 60 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek S-turbo 99, trasa Wrocław-Warszawa, wyszło 7,9l/100 :lol: Ale ciężko, znaczy wolno się jechało - dużo remontów, spory ruch, ciemno + deszcz przez całą drogę. To wszystko czyniło wyprzedzanie praktycznie niemożliwym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasa Warszawa-Poznań-Warszawa :arrow: 9,06l/100km 8) A jechałem normalnie, na autostradzie 130km/h na tempomacie, a poza autostradą walczyłem z ciężarówkami :P BTW 2.5 N/A powinien miec 6 bieg :!:

 

i turbine! :mrgreen:

albo i nawet dwie!

 

 

ostatnia trasa 500km, jazda przepisowa (50/100/120) kilka wyprzedzen, stale tempo, komplet osob i walizki = 15l/100 (na zimowkach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wawa-Gdańsk-Wawa na jednym baku - OBK 3.6. Czyli <70ltr na ok.750km. W pale sie nie mieści! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala napisał(a):

Wawa-Gdańsk-Wawa na jednym baku - OBK 3.6. Czyli <70ltr na ok.750km. W pale sie nie mieści!

chyba się trochę męczyłeś

No właśnie nie za bardzo. Miałem tempomat na 110-130.

...ale OBKiem sie szybciej nie da jeździć niż 130 :mrgreen: Chyba że na wprost :lol:

 

faktycznie, imponujacy wynik
no :!:

 

jazda zgodnie z przepisami też pomaga

korek na naszych drogach z 21ego wieku narzuca taką jazdę

 

BTW: średnie spalanie na przestrzeni 9000km = 11,4l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011 Outback 2.5i CVT.

Ostatnimi dniami az dwa razy zrobilem po 500 km na szosie 79 (Krakow-Sandomierz) i okolicach. Pierwszy raz wyszlo rowno 40 litrow, a drugi 38 ! - Jazda raczej wolna, bo duzo wiosek. Malo wyprzedzen.

Komputer pokazuje nawet 7.4 l/100 km, a powyzsze dane sa na podstawie ilosci dolewanego do pelna paliwa wedlug dystrybutora. Uzywam Shell 95 V-Power. Moze sie myle, ale silnik jakby lepiej pracuje (uczucie "wiekszej elastycznosci") na tej benzynie. Przynajmniej mam takie wrazenie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gtek na dotarciu 12,5 litra / 100 km na dotarciu czyli jazda spokojna

 

70% trasa 30% miasto

 

teraz już bak się kończy powoli, żyd jeszcze się nie świeci a dobija mi do 400 km czyli wyjdzie coś koło 15 znowu :( choć dalej wolna jazda, tylko więcej miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT'00

 

przezylem szok... trasa utrzymywane stale ok 100km/h czasem wyprzedzanie... wyszlo na trasie Mazury i powrot (ponad 1000km) 8,9l/100km! Jechalem zeby sprawdzic... spokojnie 600km do zrobienia na ok 50l... Normalnie prezent po choinke...

 

Na poczatku myslalem, ze jazda max 100km/h to nuuuuuda ale potem mi sie spodobalo :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj brat jest mistrz oszczędnej jazdy, mówię poważnie zostawiłem mu samochód na 2 tygodnie, a że nie jego to jeździł bardzo spokojnie, i wyszło mu uwaga gazu około 10 litrów na 100km, jak mi powiedział nie przekroczyłem ani razu 100km/h bo jakoś tak fajnie się jedzie 90 i tak ciszej jakoś, benzyny na mieście też spalił koło 8, jak on to zrobił nie mam pojęci, mi na trasie w poniedziałek jechałem oszczędnie i ostrożnie bo mam już 21 punktów i gazu wyszło 12,9 byłem w szoku ale raz przekroczyłem 120 i to byłem cały w dreszczach bo już się bałem że zaraz mnie zatrzymają za przekroczenie prędkości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...