Skocz do zawartości

Czym umyć szyby w samochodzie?


Mikad

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

mam nadzieje, ze jeszcze nie bylo takiego tematu.

Czym myjecie szyby w swoich samochodach? 

Ja wyszorowałem je dziś porządnie płynem do okien, ale trzeba naprawdę sporo się napracować, żeby wyszło dobrze. Mam tez nadzieje, ze to mycie sprawi, że wycieraczki przestaną mi piszczeć, bo doprowadza mnie to do szału.

 

Słyszałem, że świetnie sprawdza się tu tlenek ceru lub... pasta do zębów. Macie jakieś doświadczenia? 

No i czym wycieracie? Ręcznik papierowy, szmata, koszulka, coś specjalnego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z radami położenia niewielkiej ilości wosku na powierzchnię szyby czołowej - macie jakieś doświadczenia?

Czy znacie sposób na pozbycie się bardzo powierzchownych rysek z szyby? Zostały mi ślady po skrobaczce gorszego sortu, delikatne, ale jednak denerwują. W zakładzie szybiarskim powiedziano, że to "zeszkliwienie" i nie ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wystarcza umycie szyby na myjce, najpierw detergentem z bliska a potem płukanie wodą i w zupełności mi to wystarcza. A jestem przewrażliwiony jeśli chodzi o widoczność szyby czołowej i sprawności wycieraczek. Wycieraczki czyszczę osobno co weekend mokrą szmatą aż do czystego pióra i nie ma żadnego problemu ze smugami/piszczeniem.

Edytowane przez Hiszpanu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Płyn do mycia okien + papierowy ręcznik który nie zostawia "kłaków" + wycieraczka w płynie raz na dwa, trzy tygodnie i jest naprawdę ok.

sebxyz

 

RainX czy coś innego? Kupiłem raz RainX'a, ale w wersji "płyn do szyb + niewidzialna wycieraczka, 2w1", bo nie było w sklepie innej... i usyfił mi szybę ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słyszałem, że świetnie sprawdza się tu tlenek ceru

 

Tlenkiem ceru robi się polerkę rys na szybach, nie czyści :)

 

 

 

Czy znacie sposób na pozbycie się bardzo powierzchownych rysek z szyby? Zostały mi ślady po skrobaczce gorszego sortu, delikatne, ale jednak denerwują.

 

jw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja uzywam czysciwa lakierniczego duza rolka koszt ok 35 zl( nie zostawia pylkow) i pianka prestone.

Czy nie zostaje tkzw negatyw ? zawsze jak umyję to szyby czyste, tak czyste, tylko że pod kątem widac takie kwadraciki, taki jakby negatyw, macie też tak ? można sie tego pozbyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam.

Płyn do mycia okien + papierowy ręcznik który nie zostawia "kłaków" + wycieraczka w płynie raz na dwa, trzy tygodnie i jest naprawdę ok.

sebxyz

 

RainX czy coś innego? Kupiłem raz RainX'a, ale w wersji "płyn do szyb + niewidzialna wycieraczka, 2w1", bo nie było w sklepie innej... i usyfił mi szybę ;-)

 

Witam.

Ja mam z Autolandu preparat i jestem zadowolony, woda zbija się w krople i fajnie spływa a już trochę powyżej 60 km/h fajnie odpływa, spływa z szyby bez używania wycieraczek, a wycieraczki nie piszczą-skrzypią. Generalnie jestem na tak.

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myję "RainX-em" do mycia szyb (2w1) potem nanoszę warstwę "Rain-x" (niewidzialna wycieraczka) potem jeszcze raz "rain-x" starannie rozcieram a potem poleruję czystą suchą szmatką aż nie będzie widać żadnych smug (zgodnie z instrukcją). Potem mam 2-3 m-ce spokoju a woda (razem z brudem) rewelacyjnie spływa z szyb (pow. 60km/h). Stosuję ten płyn od 30 lat (tak tak) - stosowanie zawsze zgodnie z instrukcją - i uważam, że nie ma nic lepszego. :yahoo:  Wycieraczki (nie budżetowe) zmieniam raz na rok (10-15 tys. km) i jest idealnie (oczywiście+TurboForek). Buteleczka+spray starczają na 2 lata na 2 samochody (szyby przednie+tylne+boczna od kierowcy).  :D

Edytowane przez Sławek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie piszczenia wycieraczek. Stary sprawdzony sposób to natarcie ich sokiem z cytryny. Metoda jest druciarska, ale bierzemy połówkę już wyciśniętej cytryny i nacieramy jej sokami pióro. Efekt jest taki, że nawet stare wycieraczki nie robią mazów, a nowe jak są piszczące to przestają mieć ten przykry objaw :-)

 

W środku patent na parujące szyby: Pur do naczyń, ale ten zwykły nie jakiś kremowy. Kilka razy wilgotną szmatką, a później chłonna microfibrą (bo są różne). Jak jeżdżę sam to sporadycznie parują szyby.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o parowanie, to słyszałem też o patencie z paczką ryżu pod fotelami.

 

Do paczki ryżu to można telefon wrzucić po zalaniu :)

 

Trzeba dopilnować czystości filtra kabinowego, sprawności obiegu zewnętrznego, suchej wykładziny i gumowych dywaników na mokrą pogodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...