Skocz do zawartości

beSTIa My05 EU i Colinowa babcia my95


Mateusz22

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

Jakoś strasznie rozpisywać sie nie będę, ale może chociaż troche coś ukleje z moich doświadczeń zakupowych ;)

Prawie półtorej roku zeszło się mi szukać wymarzonego STI, oczywiście miało być niebieskie, My05, EU, nie bite, nie upalane, z małym przebiegiem i w ogóle salonowe jak u każdego kto szuka używki przynajmniej 8 letniej ;)

Już pierwszy oglądany egzemplarz sprawił, że sie priorytety zmieniły, już mógł być nie niebieski, nie EU, nie My05, nie nie upalane itd... ;) ( Ogólnie to co ludzie chcą czasami sprzedać to totalna porażka, nic bym nie mówił gdyby przed oględzinami powiedzieli, " słuchaj stary to i to było robione, tu troche bity, to Ci się może nie spodobać"  ogólnie chyba każdy wie o co mi chodzi.

 

Chyba w marcu dałem ogłoszenie w "kupię" ( nie żywiąc wielkich nadziei, jako że chyba nikt kto się tam ogłasza kupić auta nie chce przynajmniej tak zaobserwowałem ;) no ale spróbować można było ) i odezwał się Grzesiu, że może by i sprzedał swoje STI, w ciągu 1,5 roku drugi  gość który opisał swoje auto dokładnie takie jakie jest, bez koloryzowania i upiększania " panie salonówka ".

Szybka korespondencja i zapewnienie, że to co pisze to 100% prawdy kupiłem bilet z nor do pol specjalnie by autko obejrzeć. ( Przy okazji przekonałem się że banki nie specjalnie lubią oddawać naszych własnych pieniędzy tak chętnie jak w momencie gdy je przyjmują :angry: )

Oglądamy ( w sumie nie ma co oglądać wszystko Grzesiek napisał wcześniej ), przejażdżka, "jak to idzie i kopie w plecy" ( ostatnio prawdziwe STI prowadziłem w 2010 r ;) ), decyzja biere !!!!!!!!!!!!!!! B)

 

Pierwsze zdj pod domem

kZHsgtl.jpg

 

Aktualny spec.

Impreza STI My05 EU prawie seria ( z tego też powodu jest tu a nie w "nielegalu" )

Autko ma PPP z którego nie ma już niestety wydech ( chyba najlepsza część tego pakietu :( ) i legitymuje się mocą 285 kuni i nie pamiętam ile momentu :P

Różowe staby STI , w tylnim poliuretan najbardziej trzeszczący materiał na świecie ;)

Rozpórka przednia tytanowa STI

DP 3" Eltec, reszta Milltec 2.75 ( naprawde gada fajnie, a łba na trasie nie urywa )

Zegarki AG ładowanie, temp oil, EGT

Dyfuzor od My07

hMjY0aM.jpg

 

hICggdr.jpg

 

xC8Ukz1.jpg

 

G9NuDvf.jpg

 

5pydu82.jpg

( a na tyle młodzież się zadomowiła ;) )

 

Przekonałem się też, że "fachowców" należy pilnować zawsze, krótko po zakupie zdecydowałem się na pomalowanie drzwi pasażera z przodu ( schodził bezbarwny ) i przednich błotników ( troche odprysków i ktoś z moich domowników okrutnie zarysował lewy błotnik więc poszło do malowania ) jednak nie jestem z tego zadowolony do końca, no ale jest lepiej niż było więc na razie musi zostać <_<

Jako, że zakumplowałem się z Grześkiem w lipcu autko zjawiło sie u niego na mały przegląd olejowy, wleciał motul 10w40 i nowe filtry

 

Ostatnio we wtorek zamknąłem się w garażu i od siebie dodałem:

RallyArmour, czarne, fajne "dyskretne" i montaż pozwala zaglądnąć pod nadkola a warto to zrobić by odkryć ile mokrego syfu się tam zbiera.

Nowe nadkola i kilka spinek

Klocuszki DS2500 na tył, rozebrałem ręczny, wszystko odczyściłem i poskładałem do kupy ( amatorska robota :D ale zawsze )

Turbo timerek czeka na montaż, sam chciałem ale zrezygnowałem, trza mierzyć własne siły realistycznie ;)

Potem mycie i polerka ( pogoda nie dopisała a tak się ładnie błyszczał B) )

 

y7SsEbj.jpg

 

chaq8Oc.jpg

 

YKi0db4.jpg

 

Jak każdy tutaj i ja mam jakieś tam plany na autko, więc o to i one :P

Antykorozja podwozia, tu chyba jeszcze oryginalna jest i za wiele już jej nie zostało

Światła przednie na oem, te są przerobione na soczewki i okrutnie się mi to nie podoba

Przedni fotel kierowcy, albo chociaż jego stelaż

Chciałby końcową puszke prodrive dokupić 

Remapik by pasowało zrobić, ale to jak czas wreszcie bedzie, lewa kasa już uciułana co by małżonki nie denerwować, więc teraz tylko czas potrzebny :biglol:

 

 

Chyba tyle, silnik jak dzwon oleju prawie wcale nie bierze, zawiecha idealna , cheble też trzymają, środek zadbany więc czego chcieć więcej? Jestem szczęśliwy bo nie zawiodłem się nic a nic spełniając swe motoryzacyjne marzenie :wub:

 

P.S dzięki wielkie dla Grześka poprzedniego właściciela, że dbał i wiele rzeczy sam robił dlatego też sam wiem co mam

P.S2 mam nadzieje, że zdj działają, amator komputerowy jestem ;)

P.S3 tera chyba hula wszystko :lol:

Pozdro dla wszystkich :)

Edytowane przez Mateusz22
  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dzięki dzięki wszystkim, ma u mnie naprawde dobrze, jak ogarne te foty to będą dzisiaj też nowe, bo obecnie autko znajduje się prawie 2000km od domu i podróż przetrwało bez problemu przepalając tylko H siódemke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wizualnie jako typowy esteta:)) wrzuciłbym jeszcze jakiś mały przedni lip pod zderzak i deko go rzucił w dół poprawiając tym samym właściwości jezdne rzecz jasna:)

Hmm wątpie żeby kiedyś było autko obniżane, mi najbardziej podoba się ori STI, a i przed modami to wg mnie trzeba najpierw nauczyć się ogarniać to co jest ;)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co się stało z poprzednim wydechem prodrive?

A tego to nie wiem, ale jeśli dobrze mi się wydaje to już Grzesiek kupił go z wydechem Elteca i zamienił na obecny Millteca :) Fajnie to "chodzi", ale jeśli kiedyś nadarzy sie okazja zanabyć Prodrive to skorzystam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pozostały po STI tylko zdjęcia i troszkę starych części ,no i jak że cenny dla mnie znaczek STI, za co jawnie tutaj wypada podziękować Mateuszowi, który pozwolił mi go sobie zdemontować szacunek  :bowdown:

Ciesze się że trafiło w jego ręce ,choć miałem dylemat który z potencjalnych trzech  zainteresowanych będzie mógł oglądnąć STI jak pierwszy ,padło na Mateusza ,choć pewna osoba z KR mogła nią też zostać tylko że STI było tylko jedno :(;) ,ale potem i tak zrobiła zakup STI z dobrych rąk  w moich okolicach POZDRAWIAM!!! ;)

 

STI idealne nie było,ale było-jest dobre :)  starałem się żeby było coraz lepsze  , choć w ciągu 3,5 roku wsadziłem w nie ok 23tys (nie nie licząc mojej pracy)  to jeszcze było mało i to nie żeby się psuło  ,mam nadziej że Mateusz dokona tego

Bardzo mnie to cieszy że moje podejście do tematu sprzedaży zostało docenione i może dlatego jest mi dane co jakiś czas jeszcze je zobaczyć i dosiąść :yahoo: na odcinku specjalnym  ;)

Szkoda mi tej mojej PASKUDY :wub: ale niech cieszy i dobrze się sprawuje u Mateusza i czasem wraca na stare śmieci :)

post-8068-0-36196500-1445374204_thumb.jpg

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pozostały po STI tylko zdjęcia i troszkę starych części ,no i jak że cenny dla mnie znaczek STI, za co jawnie tutaj wypada podziękować Mateuszowi, który pozwolił mi go sobie zdemontować szacunek  :bowdown:

Ciesze się że trafiło w jego ręce ,choć miałem dylemat który z potencjalnych trzech  zainteresowanych będzie mógł oglądnąć STI jak pierwszy ,padło na Mateusza.

 

STI idealne nie było,ale było-jest dobre  :Di starałem się żeby było coraz lepsze  , choć w ciągu 3,5 roku wsadziłem w nie ok 22tys (nie nie licząc mojej pracy)  to jeszcze było mało ,mam nadziej że Mateusz dokona tego

Bardzo mnie to cieszy że moje podejście do tematu sprzedaży zostało docenione i może dlatego jest mi dane co jakiś czas jeszcze je zobaczyć i dosiąść :yahoo:na odcinku specjalnym  ;)

Ładne to moje autko  :biglol:  :wub:

Tak w ogóle jeśli ktoś tutaj kiedyś chciałby sprzedać auto to proponuje skontaktować się z Grześkiem i dowiedzieć jakie jest poważne podejście do tematu sprzedaży, jeśli wszyscy podchodzili by do tego właśnie tak jak w tym przypadku to byli by sami szczęśliwi nabywcy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne ładne :) Nawet bardzo ;) Co do lamp to pełna zgoda - powrót do OEM. Każde inne na blobie wyglądają... dziwnie.

 

Po tablicach widzę, że może kiedyś się spotkamy w zimie Subarkami np. na przęłęczy Przysłop czy innym podobnym ciekawym miejscom w tejże okolicy  :rolleyes:  Jak u teściowej będe ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładne ładne :) Nawet bardzo ;) Co do lamp to pełna zgoda - powrót do OEM. Każde inne na blobie wyglądają... dziwnie.

 

Po tablicach widzę, że może kiedyś się spotkamy w zimie Subarkami np. na przęłęczy Przysłop czy innym podobnym ciekawym miejscom w tejże okolicy  :rolleyes:  Jak u teściowej będe ;)

A to było by bardzo fajnie razem pojeździć, szczególnie jeśli przyprowadzisz swojego Type R :wub:   A no i pamiętaj o teściową dbać trzeba więc do zobaczenia  ;):P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

bardzo ładne STI,gratuluję barrrdzo mi się podoba,chętnie bym ją obejrzał na żywo a daleko nie ma....

Edytowane przez irektob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda blob na Revolutionach.

Możesz napisać parametry felg ? Przypuszczam, że są to 18x8 ale wolę się upewnić.

Pozdrawiam i życzę bezawaryjności ; )

Pamiętam jak kiedyś kilka lat temu widziałem bloba na revo i wiedziałem, że pierwsze co kupie do mojego STI ( nawet gdyby był to hawk ),  to będą to właśnie takie felgi, się tak złożyło, że Grzesiu zrobił to za mnie i chwała mu za to bo fakt wygląda na nich pięknie i nadaje nieco rajdowej klasyki w wyglądzie :wub: 

Moje jak już zauważyłeś to 18x8 i pasują perfekcyjnie, myśle że i Twojemu WRXowi przesiadka z Japanów na Revo zrobiła by dobrze ;)

 

bardzo ładne STI,gratuluję barrrdzo mi się podoba,chętnie bym ją obejrzał na żywo a daleko nie ma....

No to może jakoś bliżej świąt można by sie ugadać, było by fajnie :) , na razie beSTIa jest daleko od domu... na szczęście jestem z nią :yahoo:

 

Hehe nikt sie podtlenku nie czepia, ale jaja ;):biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Revolution Millenium są piękne :wub:  ale ile się na nie o czekałem :(  bo do pewnego czasu były tylko produkowane w 5x100 a tam jest 5x114,3 ,nawet się nimi dobrze nie nacieszyłem :(  są praktycznie jak  nowe po jednym sezonie  bez skazy :yahoo: ,to znaczy były po jednym sezonie tera po dwóch ,dbaj o nie :) Enki na 5x114.3 też są super, na zimówki jak znalazł i pasują to tego auta jak złoto :yahoo:

Do EVO IX też są jedne słuszne felgi :D

Edytowane przez Grzesiek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk jak dla mnie to tylko na oryginałach enkei lub Rota,ja mam akurat 2xkpl/złotych oryginałów lato-zima,to może wiosną jakieś spotkanko? dołożymy do tego jeszcze bugeye wrx look STI,ww kolorze blue mica(ten z avatara)którego właścicielem jest obecnie mój kuzyn,zrobimy super zdjęcia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawk jak dla mnie to tylko na oryginałach enkei lub Rota,ja mam akurat 2xkpl/złotych oryginałów lato-zima,to może wiosną jakieś spotkanko? dołożymy do tego jeszcze bugeye wrx look STI,ww kolorze blue mica(ten z avatara)którego właścicielem jest obecnie mój kuzyn,zrobimy super zdjęcia.....

Do wiosny daleko jeszcze, może sie uda jeszcze w tym roku ;) Każdy ma swój gust co do felg, mi jeszcze podobają się Prodrive :)

 

Do mojego 2 tygodnie temu zawitał setup zimowy, konieczny był z uwagi na podróż do nor. stwierdziłem, że potrzebny był mały spacer dla mojego ukochanego autka bo przez pół roku użytkowania zrobiłem tylko 3kkm :( No i raczej pewne jest, że przed świętami uda się pojeździć po śniegu :yahoo: 

Udało się troche pojeździć po szuterku i nawet nieźle mi to szło, do momentu wbicia 3 wtedy dla amatora jest już za szybko :P:D 

 

Podróż beSTIa zniosła bezproblemowo, na zbiorniku robiłem średnio 500km, do 120kmh wydech nie męczył specjalnie i tylko tempomatu brak.

 

Pod chałupką:

RFnYXrj.jpg

 

Na spacerku:

3JOBNVs.jpg

 

D0xIMOk.jpg

 

Teraz czekamy tylko na śnieg i troche wolnego czasu u mojego szefa co by mnie troszke podszkolił w jeździe po "luźnym" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi komplet też jest całkiem fajny . Szkoda tylko, że w rozstawie 5x114.3 można te koła wyrwać za śmieszne pieniądze, czego nie można już powiedzieć o cenach przy rozstawie 5x100, który "niestety" mam w wrxie.

A co do lamp to rzeczywiście wyglądają dość dziwnie i też bym raczej wrócił do oryginału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...