Skocz do zawartości

Jak stuningować przednią tablicę rejestracyjną?


Azrael

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chojny ma tą poznańską taką jakąś małą opiłowaną oryginalną.

 

fakt, ale to chyba std tablica opitolona jakas gumowka, w sumie b mi sie podoba, jak tylko moje odbiore to chyba sie skusze na motyw ze zmniejszaniem tablicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z policją to chyba nie będzie takich problemów, bo przecież można w bagażniczku wozić orginał i po prostu na prośbe Pana P. zamontować...

 

Ale chyba jednak za dodatkową opłatą... ?

Przemeq, zawsze można mieć połamaną ramkę w bagażniku, jak zatrzymają to pokazujesz że jakiś deb.... rozwalil tobie ramkę a nie ma żadnych narzędzi aby ją teraz przymocować i jedziesz do domu aby to zrobić, w większości przypadków to pomaga, chyba że trafi się na służbiste albo na tego samego po raz n-ty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając w tym roku z Plejad zotsałem zatrzymany przez Policję za przednią rejestrację, która była mniejsza od standardowej i naklejona na zderzaku. Panowie zdecydowanie chcieli zabrać dowód. Mialem oryginalną rejestrację w bagażniku i tłumaczyłem się, że uderzyłem przodem na Plejadach i odpadła. Gdyby nie dłuższe "negocjacje" :wink: wróciłbym do domu na pokwitowaniu dowodu rejestracyjnego....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem oryginalną rejestrację w bagażniku i tłumaczyłem się, że uderzyłem przodem na Plejadach i odpadła. Gdyby nie dłuższe "negocjacje" wróciłbym do domu na pokwitowaniu dowodu rejestracyjnego....

 

A jak byś na miejscu przymocował to nic by nie mogli by zrobić... ZA co mamdant?

Jedyne co to że można :

albo na tego samego po raz n-ty....

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byś na miejscu przymocował to nic by nie mogli by zrobić... ZA co mamdant?

Chyba żartujesz?Według Twojego rozumowania mogę na codzień jeździc z tablicami schowanymi w bagażniku i za każdym razem tłumaczyć się, że mi je na parkingu urwali? Auto nie spełnia wymagań kodeksu drogowego...nie może jechaći koniec dyskusji.Z żarówkami (mając zapasowe) można chyba naprawę wykonać podczas zatrzymania. Podkreślam "chyba", bo nie wiem,czy gdyby policjant był wyjątkowo upierdliwy sprawa i tak zamknie się mandatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym chodzi o fotoradary które będą miały problem zrobić foto naklejonej tablicy wiem bo jak płaciłem to pan władza tak umotywował :???: też chciał zabrać dowód a na PPAiK w Kudowie poprostu zabierali za to, choć tablice były w rajdówce, na rajdach się nie czepiają ale to jest deal z oragnizatorem w sumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z żarówkami (mając zapasowe) można chyba naprawę wykonać podczas zatrzymania.

Alex, pewnie wiesz jak się zmienia żarówkę pozycyjną z przodu w GT jak nie masz śrubokręta ;) Ewentualnie żarówkę w od lamp mijania w nowej Corolli ;)

A co do mojej ramki, to oczywiście fragment przykręconego plastiku powinien się znajdować z przodu, tak aby było widać że zostało to złamane ;)

 

poza tym chodzi o fotoradary które będą miały problem zrobić foto naklejonej tablicy wiem bo jak płaciłem to pan władza tak umotywował też chciał zabrać dowód a na PPAiK w Kudowie poprostu zabierali za to, choć tablice były w rajdówce, na rajdach się nie czepiają ale to jest deal z oragnizatorem w sumie

 

Ale z tego co pamiętam z kodeksu, jest tam napisane że tablica ma być umieszczona na zderzaku przednim w miejscu przeznaczonym przez producenta. Jeśli zderzak jest zmodyfikowany i nie ma takiego miejsca, to kodeks już nie określa pod jakim kontem musi się znajdować tablica, czyli może być przykręcona na płask do zderzaka.

Ale najlepiej jak by man11 znalazł w swoich zbiorach odpowiedni dokument który to reguluje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex, pewnie wiesz jak się zmienia żarówkę pozycyjną z przodu w GT jak nie masz śrubokręta Ewentualnie żarówkę w od lamp mijania w nowej Corolli

Tak...policjant czekając chyba wkońcu musiałby użyc broni ...Każdemu puszczają nerwy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zderzak jest zmodyfikowany i nie ma takiego miejsca, to kodeks już nie określa

 

Oj, upierdliwy pan Policjant może stwierdzić że określa - czyt. auto nie może zostać dopuszczone do ruchu. Tak naprawde wszystko zależy od Policjanta ale jeśli się trafi upierdliwiec to bez mrugnięcia wrócisz auto stopem.

Auta które mają IC z przodu to tablice mają z boku np EVO a subi że ma górny to ma na środku. Jeśli zmieniasz to zmień tak aby dalej była.

Tłumaczeń nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już widzę policmajstra jak mi dowód zabiera za tą naklejkę ala tablica, ale widzę że to jakaś nowa moda na forum... :roll:

 

Chojny ma tą poznańską taką jakąś małą opiłowaną oryginalną. Poza tym przepis chyba tylko zabrania zasłaniać tablice.... no jak trafisz ba upierducha to nic nie pomoże....

 

P.S. Tak chyba najlepsza dla chłodzenia to tablica na zawiasach :P Bo nie przeszkadza jak szybko jedziesz, a wtedy to wiadomo chłodzenie i nie tylko najbardziej potrzebne :P

 

Z policją to chyba nie będzie takich problemów, bo przecież można w bagażniczku wozić orginał i po prostu na prośbe Pana P. zamontować...

 

Ale chyba jednak za dodatkową opłatą... ?

 

Jezdze od 6 lat na plastikowych nieoryginalnych tablicach (taki nawyk z rajdowki gubiacej zderzaki ;) i obrona przed kradziezami tablic i przerejstrowywaniem auta) Nigdy nie mialem problemow z policja, nawet jesli zauwazyli ze jest nieoryginalna (a jest zrobiona dobrze - wszystkie kolorki odblaskowe jak w oryginale) kazali pokazac oryginal, ewentualnie na miejscu zalzyc. Nigdy nikt nie mowil o zabieraniu dowodu. Ostatnio z rozpedu pojechalem zagranice na plastikach i w powrotnej dordze w Zgorelcu celnik sie przywalil, ktorkie tlumaczenie i montarz oryginalnej i po problemie.

 

Nie pamietam ale przepis brzmial ze tablica ma byc w widocznym miejscu, umozliwiajacym jej odczytanie, nic nie pisze ze musi byc oryginalna, ale moze ktos przytoczy przepis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Monopol to jest to. Bomba, że tylko jedna, i to wcale nie polska firma może produkować folie odblaskowe do tablic rejestracyjnych. Szkoda, że przez taką praktykę każdy komplet tablic jest droższy o jakieś 20 procent. :neutral:

Jak sobię pomyślę, że od 2004 roku tą samą folią okleja się każdy znak drogowy to wkurzam się tym bardziej, bo już nie 10 milionów rocznie, a pewnie 10 razy więcej zarabia amerykańskie 3M. :evil:

Pytanie tylko, czy to się zmieni i kto za to odpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do nalepek... zdaje sie, ze na polskich tablicach rejestracyjnych jakis hologram jest przyklejany? widzialem kiedys auto z nalepka na zderzaku zamiast tablicy i na tej nalepce rowniez byl hologram... ktos jest w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...