Skocz do zawartości

VII Subariada - Gruzja -


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

Zaakcentuje najwazniejsza czesc dla postronnych: jesli ktos jeszcze nie ma planow na ten okres to zapraszamy ;)
 

Opcja dolot + wynajem:
Jeśli ktoś się decyduje na taką opcję to:
- dolot do Tbilisi na 29go lub 30go
- powrót z Tbilisi nie wcześniej niż 10go wieczorem
- lata LOT, RyanAir oraz z przesiadkąw Kijowie linie ukraińskie.
- cena wynajmu Subaru Forestera w Tbilisi to 40-50$ na dobę. Za ile ostatecznie by było nie wiadomo, bo dopiero gdy jakaś ekipa się zdecyduje na 100% będę mógł ogarnąć temat. Oczywiście pozostaje kwestia dostępności w danym terminie - to też mogę rozpoznać dopiero gdy pojawią się chętni (chwilowo brak czasu na aprioryczne działania)
- ewentualne ekipy dolatujące z mojej strony mogą liczyć na namioty, krzesełka i stoliki, duży garnek i kuchenkę do gotowania. Pozostaje problem kartuszy z gazem, które prawdopodobnie mi się wykończą wraz z "obecną" grupą, a do samoltu zabrać ich nie można. Tutaj zakup raczej niemożliwy, więc temat do ogarnięcia przy pomocy aut jadących z Polski.
- lecąc do Gruzji samolotem nie trzeba paszportu - do Gruzji wystarczy dowód.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUrsus, i jak tam nie chcieć wrócić?  :)

 

Muszę powiedzieć, że przygotowania po zmianie kierunku ruszyły pełną parą. 

 

Wizy do Rosji "się robią", hotele po drodze zarezerwowane, Przemek kombinuje "już" zabudowę i coś na szybkie rozbijanie trapa, a ja tym razem niczego nie zagotowuję, tylko wesprę się gotowymi produktami. Plan działania na weekend mamy wypełniony. Mam nadzieję, że zdążymy złapać trochę odpoczynku przez środowym wyjazdem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Justi

Taki wyjazd jest jak detoks od codzienności.Chętnie bym pojechał :cry: ale Asia nie ma urlopu ... :czerwona: .

Na Bałkany zabraliśmy tylko "słoiki i puszki" z Biedronki ... są ok ...

 

@

Życzymy całej ekipie VII Subariady, dobrej zabawy i słonecznych dni.

Edytowane przez MUrsus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MUrsus,@@Wipolak, dziękujemy i trzymajcie kciuki, bo przed nami Ukraina i Osetia!

 

 

@@Than_Junior,

 

 

:blush:  :lol:  

Ukraina jak to Ukraina - uważajcie na patrole policji i miejcie przy sobie drobne ;-) My mieliśmy ranking, kto zapłaci najniższy "mandat" na rogatkach  ;) Wygrałam! "Mandant wyniósł 5 zł w drobnych, ale tylko dlatego, że reszta ekipy odjechała 2 kilometry i na pytanie policjanta "nikto nie ma ci pożyczyć?" odpowiedziałam "no widzi pan, że mnie zostawili..." :biglol:  

A Osetia... mnie zachwyciła!  :wub:  Niedefiniowalna... jak ze starych rosyjskich bajek o koniku Garbusku i carewnie i carze ;-)

A na poważnie - koniecznie jeźdźcie do Biesłanu - wrażenia nie do zapomnienia...

 

Ta trasa jest dużo, dużo ciekawsza i piękniejsza! Na pewno Wam się spodoba!  :yahoo:

Edytowane przez zoui
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@MUrsus,@@Wipolak, dziękujemy i trzymajcie kciuki, bo przed nami Ukraina i Osetia!

 

 

@@Than_Junior,

 

 

:blush:  :lol:  

Ukraina jak to Ukraina - uważajcie na patrole policji i miejcie przy sobie drobne ;-) My mieliśmy ranking, kto zapłaci najniższy "mandat" na rogatkach  ;) Wygrałam! "Mandant wyniósł 5 zł w drobnych, ale tylko dlatego, że reszta ekipy odjechała 2 kilometry i na pytanie policjanta "nikto nie ma ci pożyczyć?" odpowiedziałam "no widzi pan, że mnie zostawili..." :biglol:  

A Osetia... mnie zachwyciła!  :wub:  Niedefiniowalna... jak ze starych rosyjskich bajek o koniku Garbusku i carewnie i carze ;-)

A na poważnie - koniecznie jeźdźcie do Biesłanu - wrażenia nie do zapomnienia...

 

Ta trasa jest dużo, dużo ciekawsza i piękniejsza! Na pewno Wam się spodoba!  :yahoo:

 

 

Pan od wiz mówił mi, żeby mieć przy sobie około 100 $ w drobnych, żeby mieć na takie ukraińskie "niespodzianki". Radził również kupić 5000 rubli, by mieć przy sobie w razie czego na najwyższy z możliwych rosyjski mandat. Podobno bardzo pilnują prędkości na swoich drogach i radził, by jechać 5 km/h mniej,niż to pokazują znaki. Pażywiom, uwidim!  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@@MUrsus,@@Wipolak, dziękujemy i trzymajcie kciuki, bo przed nami Ukraina i Osetia!

 

 

@@Than_Junior,

 

 

:blush:  :lol:  

Ukraina jak to Ukraina - uważajcie na patrole policji i miejcie przy sobie drobne ;-) My mieliśmy ranking, kto zapłaci najniższy "mandat" na rogatkach  ;) Wygrałam! "Mandant wyniósł 5 zł w drobnych, ale tylko dlatego, że reszta ekipy odjechała 2 kilometry i na pytanie policjanta "nikto nie ma ci pożyczyć?" odpowiedziałam "no widzi pan, że mnie zostawili..." :biglol:  

A Osetia... mnie zachwyciła!  :wub:  Niedefiniowalna... jak ze starych rosyjskich bajek o koniku Garbusku i carewnie i carze ;-)

A na poważnie - koniecznie jeźdźcie do Biesłanu - wrażenia nie do zapomnienia...

 

Ta trasa jest dużo, dużo ciekawsza i piękniejsza! Na pewno Wam się spodoba!  :yahoo:

 

 

Pan od wiz mówił mi, żeby mieć przy sobie około 100 $ w drobnych, żeby mieć na takie ukraińskie "niespodzianki". Radził również kupić 5000 rubli, by mieć przy sobie w razie czego na najwyższy z możliwych rosyjski mandat. Podobno bardzo pilnują prędkości na swoich drogach i radził, by jechać 5 km/h mniej,niż to pokazują znaki. Pażywiom, uwidim!  ;)

 

Ukraińscy policjanci złotówki też przyjmują, ale trzeba się dłużej targować :biglol:  I mieć oddzielny portfelik z drobnymi  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

A na poważnie - koniecznie jeźdźcie do Biesłanu - wrażenia nie do zapomnienia...

W jakim sensie ? Tragedia z 2004 jest znana. Zdjęcia z Bieslanu w necie ... nie zachwycają ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A na poważnie - koniecznie jeźdźcie do Biesłanu - wrażenia nie do zapomnienia...

W jakim sensie ? Tragedia z 2004 jest znana. Zdjęcia z Bieslanu w necie ... nie zachwycają ...

 

 

Miejsce, które łapie za serce. Ciężko to opisać, środek osiedla, zwykła szkoła, bloki, sala gimnastyczna... dużo pieniędzy z Rosji aby zaznaczyć jaka tragedia się rozegrała, do tego oddalony od szkoły o kilka kilometrów cmentarz.

 

Aby lepiej poznać Rosję warto tam pojechać, ja wychodziłem na miękkich nogach ale może dlatego, że 90% wolnego czasu jako dzieciak spędziłem właśnie na takiej sali grając w kosza do upadłego i mam z salą same dobre wspomnienia a tutaj sala gimnastyczna, która opowiada przerażającą historię. 

 

Historia była mi wcześniej znana tyle co z telewizji, coś słyszałem, widziałem ale jak po powrocie się bliżej zainteresowałem to za przeproszeniem "w pale się nie mieści" co tam się wydarzyło.  

 

Samo miasto przysłowiowa "dziura w ziemi"... nic tam nie ma, nic co by zwracało uwagę akurat na to miasto, na tą szkołę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce, które łapie za serce. Ciężko to opisać, środek osiedla, zwykła szkoła, bloki, sala gimnastyczna... dużo pieniędzy z Rosji aby zaznaczyć jaka tragedia się rozegrała, do tego oddalony od szkoły o kilka kilometrów cmentarz.

 

Aby lepiej poznać Rosję warto tam pojechać, ja wychodziłem na miękkich nogach ale może dlatego, że 90% wolnego czasu jako dzieciak spędziłem właśnie na takiej sali grając w kosza do upadłego i mam z salą same dobre wspomnienia a tutaj sala gimnastyczna, która opowiada przerażającą historię. 

 

Historia była mi wcześniej znana tyle co z telewizji, coś słyszałem, widziałem ale jak po powrocie się bliżej zainteresowałem to za przeproszeniem "w pale się nie mieści" co tam się wydarzyło.  

 

Samo miasto przysłowiowa "dziura w ziemi"... nic tam nie ma, nic co by zwracało uwagę akurat na to miasto, na tą szkołę.

To coś jak przyhamowywanie obok miejsca wypadku. Żeby się lepiej przyjrzeć. W każdym razie emocje podobne...

 

Koniec offtopu :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie sądzę, aby powierzchowną ciekawość typową dla szukania sensacji można było porównywać do odwiedzanie miejsc tragedii.

W moim przekonaniu to drugie to chęć okazania szacunku zmarłym, okazja do chwili refleksji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miejsce, które łapie za serce. Ciężko to opisać, środek osiedla, zwykła szkoła, bloki, sala gimnastyczna... dużo pieniędzy z Rosji aby zaznaczyć jaka tragedia się rozegrała, do tego oddalony od szkoły o kilka kilometrów cmentarz.

 

Aby lepiej poznać Rosję warto tam pojechać, ja wychodziłem na miękkich nogach ale może dlatego, że 90% wolnego czasu jako dzieciak spędziłem właśnie na takiej sali grając w kosza do upadłego i mam z salą same dobre wspomnienia a tutaj sala gimnastyczna, która opowiada przerażającą historię. 

 

Historia była mi wcześniej znana tyle co z telewizji, coś słyszałem, widziałem ale jak po powrocie się bliżej zainteresowałem to za przeproszeniem "w pale się nie mieści" co tam się wydarzyło.  

 

Samo miasto przysłowiowa "dziura w ziemi"... nic tam nie ma, nic co by zwracało uwagę akurat na to miasto, na tą szkołę.

 

To coś jak przyhamowywanie obok miejsca wypadku. Żeby się lepiej przyjrzeć. W każdym razie emocje podobne...

Koniec offtopu :ok:

Absolutnie coś zupełnie innego i wiem że nie każdy jest wstanie to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Miejsce, które łapie za serce. Ciężko to opisać, środek osiedla, zwykła szkoła, bloki, sala gimnastyczna... dużo pieniędzy z Rosji aby zaznaczyć jaka tragedia się rozegrała, do tego oddalony od szkoły o kilka kilometrów cmentarz.

 

Aby lepiej poznać Rosję warto tam pojechać, ja wychodziłem na miękkich nogach ale może dlatego, że 90% wolnego czasu jako dzieciak spędziłem właśnie na takiej sali grając w kosza do upadłego i mam z salą same dobre wspomnienia a tutaj sala gimnastyczna, która opowiada przerażającą historię.

 

Historia była mi wcześniej znana tyle co z telewizji, coś słyszałem, widziałem ale jak po powrocie się bliżej zainteresowałem to za przeproszeniem "w pale się nie mieści" co tam się wydarzyło.

 

Samo miasto przysłowiowa "dziura w ziemi"... nic tam nie ma, nic co by zwracało uwagę akurat na to miasto, na tą szkołę.

 

To coś jak przyhamowywanie obok miejsca wypadku. Żeby się lepiej przyjrzeć. W każdym razie emocje podobne...

Koniec offtopu :ok:

Uczestnicy tragedii w Bieslanie chcą pamietac i chca, zeby swiat o tym pamietal. Na miejscu tragedii zbudowano miejsce pamięci, planowano wybudowanie kaplicy upamietniajacej tragedie. Byc moze budowa juz jest rozpoczeta.

Wg przewodnika po Auschwitz (który oprowadzał kiedyś moją grupę) - niestety tak. Przynajmniej dla większości odwiedzających.

Nie krytykuje podejscia przewodnika, ale chyba nie zrozumial idei zalozenia tego muzeum. W zamierzchlych czasach uczestniczylam w szkolnej wymianie polsko-niemiecko-izraelskiej, w ramach ktorej pracowalismy wspolnie w muzeum w Auschwitz - i przy porzadkowaniu terenu muzeum, i przy porzadkowaniu archiwalnych dokumentow. Pracownicy muzeum wyłożyli nam -mysle, ze oczywista - idee jego powstania. Celem tych miejsc jest pokazanie, jaka krzywde czlowiek moze wyrzadzic drugiemu czlowiekowi i ostrzezenie przed tym, aby do podobnych tragedii juz nigdy nie dochodzilo. Za rzadko odwiedzamy takie miejsca... Edytowane przez zoui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chojny, mam problem z Twoim wpisem bo nie wspomniałeś ani słowem o potrzebie upamiętnienia ofiar. Zamiast tego wpakowałeś w opis sporo egocentryzmu.

 

Rozumiem, że to tylko opis i być może czułeś i chciałeś napisać coś innego. Ale traktując tekst literalnie, jest on dla mnie oburzający.

 

Tyle tytułem szczerości, nadal będę czytał Twoje posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisu widać nie zrozumiałeś a mieszanie osobistej do mnie niechęci z tematem tak tragicznym aby tylko moc mi dokopać jest tak słabe że nie będę tego dalej komentował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...