Skocz do zawartości

Chwała wszystkim dobrym moderatorom ;)


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

 

Chwała wszystkim dobrym moderatorom

 

Dobrym moderatorem w takim kontekście może być tylko taki, który nic nie robi i zajmuje się wyłącznie figurowaniem na liście zespołu moderatorskiego. Każde inne działanie związane z tą funkcją powoduje zwykle czyjeś niezadowolenie. Szczególnie, gdy dotyczy to działu K/S przez który przepływają niemałe pieniądze i jak nie wiadomo o co chodzi... to chodzi właśnie o nie.

 

Dyskutować możemy na każdy temat, konstruktywna krytyka nie zabija, w ramach zespołu moderatorskiego także nie zgadzamy się ze sobą w różnych kwestiach. Rozumiem różnicę zdań, ale taka personalna nagonka powinna być zdecydowaniem poniżej poziomu tego forum.

 

Moim zdaniem ta wirtualna "wendetta" jest oszczercza, ohydna i niegodziwa!

Urabus, patrzysz z punktu widzenia swojej obecnej funkcji (w sumie to raczej normalne :) ).

Z mojego punktu widzenia, to wlasnie nie bardzo możemy dyskutować, bo zaraz sypią się paski, bany, kasowanie postów. Najważniejszy punkt, to mod ma zawsze rację :)

Jak mozna banować ludzi za takie pierdoły? (Mowie o Sebachonie). I najgorsze, trwać przy tym cały czas!

Ja rozumiem rzeczy typu nagminny offtop, wyzywanie ludzi, chamskie odzywki itd. Ale co zrobił Sebastian? Za co te paski i ban na 90 dni?

Dobrze wiesz, że jak siądę pol godziny, to zarówno Tobie, jak i innym modom znajdę offtopowe posty. Zbanujesz się wtedy sam dla przykładu?

Naprawdę rozgraniczmy rzeczy zasługujące na bana, od takich, które sa zwykła rozmowa, nawet jeśli nie po mysli moderatora.

 

Poza tym ciagle piszecie, ze jestesmy na forum SIP. Rozumiem, ze jak wejdę do salonu i powiem, ze mi sie Forek nie podoba, sprzedawca sie nie zna, to mam juz dwa ostrzeżenia, a jak zacznę z kolega rozmawiac o dupach, to jeszcze mnie wyprosicie z salonu na 90 dni za offtopa? :) takie reguły gospodarza? ;)

Bo taka sie paranoja zrobiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rozumiem, ze jak wejdę do salonu i powiem, ze mi sie Forek nie podoba, sprzedawca sie nie zna, to mam juz dwa ostrzeżenia, a jak zacznę z kolega rozmawiac o dupach, to jeszcze mnie wyprosicie z salonu na 90 dni za offtopa?

 

Teoria Bracie- Nigdy tak nie zrobisz i nie powiesz. Subaru, to nie BMW. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze zaraz wpadnie [you] i pozamiata.

A że co czeba? :-B

Czy myślicie,że z 68 postami na forum i z Oplem Astrą można zostać głównym moderatorem Forum SIP??? O:) Bo nie wiem, czy kandydować..... :-D

Edytowane przez kornik1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskutować możemy na każdy temat, konstruktywna krytyka nie zabija, w ramach zespołu moderatorskiego także nie zgadzamy się ze sobą w różnych kwestiach. Rozumiem różnicę zdań, ale taka personalna nagonka powinna być zdecydowaniem poniżej poziomu tego forum.

 

Moim zdaniem ta wirtualna "wendetta" jest oszczercza, ohydna i niegodziwa!

Czy Ty dałeś mi kiedyś pasek? Tak. I to chyba ze dwa razy. Czułem się urażony? Nie. Pogadaliśmy jak ludzie i sprawa poszła na bok.

@tzd też dał mi pasek. I co? Nawet się obśmiałem i przełknąłem bez komentowania na PW.

A wypowiedzi Wiadomo Kogo, mimo że autor nic nigdy mi nie dał, budzą mój niesmak. I nie chodzi o nagonkę bo na takie coś nie mam czasu...

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady , wymień inny przykład takiej zadymy z ostatnich 4 lat.

 

Wszyscy jesteśmy co rusz atakowani w niewybredny sposób, ostatnio choćby tu: #3401 a tu masz zadymę ;) ze strzałkami: Strzałki reputacji.

 

nie bardzo możemy dyskutować

 

Wybacz, ale to nie jest dyskusja tylko kolejna "zadyma". Chęć takiej "dyskusji" pojawia się zazwyczaj w wyniku emocji związanych np. z ostrzeżeniem i z natury rzeczy jest zaprzeczeniem tego co nazywamy dyskusją. Żeby dyskutować trzeba odrobiny spokoju i chęci zgłębienia kontrargumentów. Moim zdaniem takie sprawy powinny być załatwiane na PW. Publiczne dyskusje na temu podobne tematy niestety kończą się zazwyczaj porażką obu stron. Jak mawiała moja polonistka: słowo wylatuje sokołem, a wraca wołem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy Ty dałeś mi kiedyś pasek?

Dałem... ale z konieczności ;)  

 

 

 

A wypowiedzi Wiadomo Kogo, mimo że autor nic nigdy mi nie dał, budzą mój niesmak.

Każdy z nas jest inny... nie raz obiło mi się o uszy, że niektórzy nie trawią moich wierszydeł, ale trudno zmienić się tak z dnia na dzień  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeczytałem

A przeczytałeś też to: #3412 ?

 

Warto ważyć słowa... wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nie zawsze sprawy układają się tak jakbyśmy chcieli.


 

 

Czy Ty dałeś mi kiedyś pasek?

Dałem... ale z konieczności ;)

 

A mi? :biglol:

Tobie nie dałem... ale też z konieczności  :mrgreen:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilmark powiedział Przeczytałem A przeczytałeś też to: #3412 ?   Warto ważyć słowa... wszyscy jesteśmy tylko ludźmi i nie zawsze sprawy układają się tak jakbyśmy chcieli.

 

@@Urabus, jak sam napisałeś warto ważyć słowa. Nie wiemy o co poszło, i dlaczego Pan Dziedzic użył takich słów, ponieważ nie znamy szczegółów, ale trochę go znam (osobiście) i nie sądzę, że rzucił je ot tak sobie. Natomiast przyznał się do błędu i przeprosił.  

 

Jak już napisałem stronę wcześniej, pewnie nie byłoby takich emocji, gdyby nie sposób komunikacji moderatora z z forumowiczem, ale mój post pewnie Ci umknął. ;)

 

Skoro przywołałeś wątek strzałkowy. Ktoś wcześniej napisał, że atmosfera forum siadła, zresztą widać to wyraźnie patrząc ile osób przebywa na offtopie. Moim zdaniem likwidując strzałki wylaliście dziecko z kąpielą, i nie chodzi tu o samo "strzałkowanie", które wielu śmieszyło, inni patrzyli na nie z politowaniem, a u innych "podnosiło ego". :facepalm:  ;). Było "fajnie", a teraz jest "tak sobie". A wszystko też zaczęło się, od emocji i od tego, że obie strony nie potrafiły "ważyć" słów. ;)

 

Co do twoich wierszyków i różnicy poziomu wypowiedzi, w porównaniu do moderatora szczura75. Dzieli je przepaść, i nie przyjmuję argumentu, że każdy z nas jest inny. Kultura (także słowa) obowiązuje każdego z nas. Z tym, że Was bardziej, bo wy reprezentujecie SIP. ;):)

BTW te wierszyki właśnie są/były elementem tej atmosfery. :)

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo możemy dyskutować

 

Wybacz, ale to nie jest dyskusja tylko kolejna "zadyma". Chęć takiej "dyskusji" pojawia się zazwyczaj w wyniku emocji związanych np. z ostrzeżeniem i z natury rzeczy jest zaprzeczeniem tego co nazywamy dyskusją. Żeby dyskutować trzeba odrobiny spokoju i chęci zgłębienia kontrargumentów. Moim zdaniem takie sprawy powinny być załatwiane na PW. Publiczne dyskusje na temu podobne tematy niestety kończą się zazwyczaj porażką obu stron. Jak mawiała moja polonistka: słowo wylatuje sokołem, a wraca wołem.

 

Zgodzę się z Tobą. Wiadomo, że jak podniosą się emocje, to często nie wygląda to tak, jak powinno. Różnica jest tylko taka, że wielu z nas za chwilę kończy z paskami, albo wylatuje, jak Sebastian.

Ja będę się upierał, że kara bana powinna być za naprawdę poważne przewinienia, a nie za próbę obrony, szczególnie, gdy ma się rację :)

 

Ale przede wszystkim chodzi mi o to, co sam napisałeś:

 

 

 

Żeby dyskutować trzeba odrobiny spokoju i chęci zgłębienia kontrargumentów.

 

Pokaż mi w tej całej zadymie post, w którym któryś z Was wyraził chęć zgłębienia kontrargumentów. Dziś jest już chyba trzeci dzień, podałem przynajmniej dwa IDENTYCZNE ogłoszenia, jak Sebachonowe, które NADAL wiszą, są więc zgodne z regulaminem, a on ma bana i ogłoszenie w koszu. Przez pierwszy dzień rozumiałem, że można nie mieć czasu. Ale one wiszą do tej pory. Czyli ktoś się przyjrzał, bo rozmawialiśmy o nich już kilkanaście razy (podając linki) i stwierdził, że wszystko jest ok.

Pokaż mi tu chęć poznania kontrargumentu.

 

I przychylam się też do uwag na temat kultury wypowiedzi szczura, bo wielu osobom to przeszkadza. On nie rozumie, że to, że jest moderatorem powoduje, że może sobie pozwolić na mniej, a nie na więcej. Ja nie życzę sobie jego władczego tonu, albo udowodniania mi, że jestem debilem, bo mam swoje zdanie. Ma uwagi, zasłużyłem, dostaję pasek, nie ma żadnego problemu. Ale wymagam, aby było mi to przekazane tak, jak zrobisz to Ty, Pumex, Chojny, czy Ape. Można? Można.

Edytowane przez Amstaff23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dziś jest już chyba trzeci dzień, podałem przynajmniej dwa IDENTYCZNE ogłoszenia, jak Sebachonowe, które NADAL wiszą, są więc zgodne z regulaminem,

 

Jeszcze raz przeglądnąłem zgłoszenia. Nie widzę w ciągu trzech dni żadnych Twoich zgłoszeń.  

 

 

 

4. Do zgłaszania zauważonych nieprawidłowości służy funkcja RAPORTUJ. Prosimy nie pisać o tym w postach lub PW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przeglądnąłem zgłoszenia. Nie widzę w ciągu trzech dni żadnych Twoich zgłoszeń.

Ale po co Ci zgłoszenie? Nie możesz tego zrobić "z urzędu"?

Czy to oznacza, że ogłoszenie sebachona ktoś raportował? :huh:

 

 

Moim zdaniem ta wirtualna "wendetta" jest oszczercza, ohydna i niegodziwa!

No to pojechałeś "po bandzie".

Po raz kolejny dajesz dowód, że moderatorowi wolno więcej i nie dajesz pola do dyskusji, bo już osądziłeś innych

 

 

Żeby dyskutować trzeba odrobiny spokoju i chęci zgłębienia kontrargumentów.

A tu mi sie wydawało, że myślisz rozsądnie. W zestawieniu z innymi wypowiedziami jw. jakoś mi to nie pasuje

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@przemekka, @@Amstaff23, bardzo dobrze powidziane i w 100% się z Wami zgadzam. Chodzi głównie o kulturę i nie wywyższanie się. Można komuś dać pasek czy bana w taki sposób jak większość modów, czyli rzeczowo, konkretnie ale jednocześnie miło, kulturalnie, a można też zachowywać się jak szczur.

 

@@szczur75, a Ty dalej nie rozumiesz, próbujesz być śmieszny, groźny czy udajesz? Doskonale wiesz o jakie ogłoszenia chodzi, widać, że odwiedzałeś linki, które podawał @@Amstaff23, a dalej upierasz się przy swoim magicznym guziku "raportuj". Rozumiem, że należy go używać, abyście widzieli te zgłoszenia ale w tym wypadku sprawa jest na tyle rozdmuchana, że doskonale wiesz o co chodzi. Widzę, że należysz do ludzi, którzy za wszelką cenę brną w swoje poglądy i nie dostrzegają, że mogą się mylić, bo Twoja prawda jest bardziej "twojsza niż mojsza". Tak jak pisałem to gdzieś, wcześniej, niektórzy ludzie po prostu nie nadają się do pewnych zajęć. Tak jest zbudowany ten świat, potrzebujemy zarówno inżynierów, górników, wielkich liderów jak i śmieciarzy, hydraulików czy kasjerów i nie ma tu lepszych i gorszych. Problem pojawia się, gdy taki śmieciarz czy kasjer, za wszelką cenę chce być inżynierem, czy liderem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Do zgłaszania zauważonych nieprawidłowości służy funkcja RAPORTUJ. Prosimy nie pisać o tym w postach lub PW.

 

§3. Kary.

 

1. Moderatorzy i Administratorzy:

a. pilnują porządku i przestrzegania Regulaminu,

b. mają prawo usunąć bądź edytować treści łamiące Regulamin

 

Gdzie Ty masz napisane, że bez zgłoszenia nie masz prawa usunąć postu/tematu?

Dobrze wiesz, o które ogłoszenia chodzi, bo od tego zaczęła się rozmowa z Tobą nt. najważniejszego pierwszego postu w ogłoszeniu, a nie dalszych wpisów.

 

Przycisk Raportuj jest po to, aby forumowicze pomogli Ci wykonywać Twoje zadania, a nie aby pracowali za Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@przemekka, @@Amstaff23, bardzo dobrze powidziane i w 100% się z Wami zgadzam. Chodzi głównie o kulturę i nie wywyższanie się. Można komuś dać pasek czy bana w taki sposób jak większość modów, czyli rzeczowo, konkretnie ale jednocześnie miło, kulturalnie, a można też zachowywać się jak szczur.

 

Żeby było jasne: krytykujemy styl wpisów na Forum. Zakładam, że @szczur75 poza Forum jest 'w porządku gościem'. Jednak forma jego wypowiedzi podnosi mi ciśnienie, mimo, że nie do mnie są kierowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzie Ty masz napisane, że bez zgłoszenia nie masz prawa usunąć postu/tematu?

 

Nigdzie.

 

Zgłoszenie jest po to, aby w każdej chwili można było to tematu wrócić/podejść.

To, że Ty rozdmuchujesz coś, nie znaczy że wszyscy /poza Tobą/ będa o tym pamiętać.

A zgłoszenie nie znika w czeluściach pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...