Skocz do zawartości

Chwała wszystkim dobrym moderatorom ;)


Amstaff23

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Nie wiemy o co poszło

 

Z tego co ja wiem to jest to klasyczne nieporozumienie, które pokazuje dobitnie jak osobiste animozje potrafią przysłonić właściwą ocenę rzeczywistości.

 

 

 

gdyby nie sposób komunikacji moderatora z z forumowiczem

 

Jak już pisałem, różnimy się (co uważam zresztą za zaletę) jeden pisze tak, kto inny inaczej. Nie dotyczy to rzecz jasna tylko moderatorów, ale ogółu forumowiczów. Mnie też niejednokrotnie nie podoba się sposób wielu wypowiedzi, staram się jednak mieć do tego dystans, gdyż takie medium jakim jest forum odziera wypowiedzi z tych środków wyrazu jakie są do dyspozycji w rzeczywistości. Niejednokrotnie przekonałem się, że ta sama treść wypowiedziana twarzą w twarz jest odbierana całkowicie odmiennie od przekazu forumowego. Pamiętajmy o tym.

 

 

 

Moim zdaniem likwidując strzałki wylaliście dziecko z kąpielą

 

W sumie podzielam ten punkt widzenia, niestety nie było chyba technicznej alternatywy.

Prace jednak trwają i strzałki zapewne wrócą, co mnie osobiście również cieszy :)

 

 

 

wy reprezentujecie SIP

 

Nie wiem ile już razy wyjaśniałem, że ja i większość z nas, nie reprezentujemy Gospodarza. Forum jest własnością SIPu, ale ma służyć naszym potrzebom, naszym czyli użytkowników i miłośników marki. Jedyne ograniczenia jakie narzuca nam status "oficjalnego forum" to zachowanie ogólnej zgodności z prawem, dobrymi obyczajami, kulturą i nie promowanie konkurencji.

 

 

 

Wiadomo, że jak podniosą się emocje, to często nie wygląda to tak, jak powinno. Różnica jest tylko taka, że wielu z nas za chwilę kończy z paskami, albo wylatuje, jak Sebastian.

 

Kwestia Sebastiana jest dla mnie osobiście przykra, ale jego ban był niestety efektem wcześniejszych ostrzeżeń, które w połączeniu z ostatnim poskutkowały urlopem. Od dawna prosimy wszak by wszelkie osobiste pretensje kierować do nas na PW, a w ostateczności do szefa zespołu, którym jest Flipper. Dla tych, którzy czują się poszkodowani banem uruchomiony został też specjalny formularz kontaktowy. I zdarzają się, jak choćby ostatnio, przypadki zmiany decyzji moderatora, także nie jest to fikcja. Tymczasem wątek z pytaniami do moderatorów stał się wątkiem przytyków do moderatorów. Leon pyta nawet, czy w Wigilię mówimy ludzkim głosem, jakkolwiek wszyscy lubimy żarty, to jednak musi być na nie odpowiedni czas i miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz akcja budzi reakcję.... Jak widzisz duża grupa osób chce pozbyć się jednego człowieka , praktycznie wszyscy poza Wami.

Mało tego sami dobrze wiecie i widzicie że jego wypowiedzi są kompletnie pozbawione sensu. Ale dalej bronicie go uparcie zamiast pozbyć się problemu. W oczach ludzi wychodzicie na skompromitowaną klikę... Wiec na takie a nie inne docinki zasłużyliście sami.

 

Trochę jak w tym bzdurnym TVN wczoraj wieczorem , dwóch policjantów kopie faceta a Pani rzecznik Policji mówi że musi stwierdzić czy to byli Policjanci... Stosujecie błędnie pojętą solidarność zaczerpniętą raczej ze stowarzyszenia lekarzy , prawników czy ORMO niż tego czego oczekują normalni ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest własnością SIPu, ale ma służyć naszym potrzebom, naszym czyli użytkowników i miłośników marki. Jedyne ograniczenia jakie narzuca nam status "oficjalnego forum" to zachowanie ogólnej zgodności z prawem, dobrymi obyczajami, kulturą i nie promowanie konkurencji.

 

I to jest mega fajny i ważny tekst. Szczególnie z ust (rąk? :) ) moderatora. Zgadzam się z tym w 100%.

Tym bardziej powtórzę, że skoro to forum pełni taką funkcję, to jak można wyrzucać takie osoby, jak Sebastian??? Ja rozumiem, że to zbieg okoliczności, ale odnosząc się trochę do piłki nożnej - jak już masz żółtą kartkę i zrobisz coś, za co teoretycznie mógłbyś dostać żółtą mając czyste konto, ale tu będzie się to już wiązało z czerwoną i "banem" :) to sędzia najpierw Cię ostrzega, że następnym razem już out. A nie od razu wywala.

Jeśli zmiana decyzji jest możliwa, jak napisałeś, to czemu nie wykażecie odrobiny dobrej woli i jej nie cofniecie? Stało by się coś? Czy Seba naraził w jakikolwiek sposób SIP, forum, promował konkurencję? Nie wierzę, że się ze mną nie zgadzasz, tylko nie bardzo wypada to napisać z racji funkcji :)

 

I jeszcze jedno - nie zgadzam się ze stwierdzeniami, że to są same prywatne animozje przenoszone na forum publiczne i powinno się je rozwiązać na PW, bo zauważ, ile ludzi się tu (i na FB) wpisało. Sam kompletnie nie znam człowieka, nie miałem z nim wcześniej nic wspólnego i nic do niego prywatnie nie mam.

On się po prostu do tej funkcji nie nadaje i nikt tu nie rozumie, czemu udajecie, że tego nie widzicie? 20 osób mówi Wam, co uważa, podaje konkretne przykłady, a Wy wciąż udajecie, że problemu nie ma.

To jest właśnie niezrozumiałe.

Edytowane przez Amstaff23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zgłoszenie jest po to, aby w każdej chwili można było to tematu wrócić/podejść. To, że Ty rozdmuchujesz coś, nie znaczy że wszyscy /poza Tobą/ będa o tym pamiętać. A zgłoszenie nie znika w czeluściach pamięci.

 

Jak tu można z takim człowiek rozmawiać? Stwierdzasz w tej wypowiedzi, że nie widziałeś tematów z linków Amstaff'a. Brak mi tu jakiegokolwiek komentarza. To jest już gorzej niż żałosne. Dyskusje powinny być rzeczowe, jednak w Twoim wypadku tak się nie da. Potwierdza się moja teza, że niektórzy ludzie nie nadają się do pewnych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Stwierdzasz w tej wypowiedzi, że nie widziałeś tematów z linków Amstaff'a.

 

Bzdura. to jest jedynie Twoja interpretacja. W tym wypadku nadinterpretacja.

Jeśli w zapisach regulaminu jest jasno określone w jaki sposób macie zgłaszać nieprawidłowości, to w jakim celu chcecie to omijać?

Łatwiej jest wypowiedzieć w poście (który nie wiem gdzie teraz jest), niż zrobić to jak należy?

Jak mam zgłoszenie poprzez "raportuj" to mogę to odnaleźć, jak mam czas się tym zająć.

Jeśli to było gdzieś napisane w poście, to z całym szacunkiem (tak z szacunkiem!!!), ciężko to po czasie odnaleźć.

Szkoda, że nie chcecie tego zrozumieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak widzisz duża grupa osób chce pozbyć się jednego człowieka

 

Każdy problem można próbować rozwiązać na wiele sposobów... publiczny lincz jest akurat tym najmniej właściwym.

 

 

 

Trochę jak w tym bzdurnym TVN wczoraj wieczorem , dwóch policjantów kopie faceta a Pani rzecznik Policji mówi że musi stwierdzić czy to byli Policjanci...

 

Sytuacja wygląda tak, że kilka osób "kopie" jednego faceta... bo jego sposób wypowiedzi jest nieelegancki.

 

 

 

Ja rozumiem, że to zbieg okoliczności, ale odnosząc się trochę do piłki nożnej - jak już masz żółtą kartkę i zrobisz coś, za co teoretycznie mógłbyś dostać żółtą mając czyste konto, ale tu będzie się to już wiązało z czerwoną i "banem" to sędzia najpierw Cię ostrzega, że następnym razem już out. A nie od razu wywala.

 

Dostał to ostrzeżenie:  #3650, ale niestety nie skorzystał.

 

 

 

20 osób mówi Wam, co uważa, podaje konkretne przykłady, a Wy wciąż udajecie, że problemu nie ma. To jest właśnie niezrozumiałe.

 

W pytaniach do moderatorów KALI zadał właściwe pytanie:  #3675 i dostał jednoznaczną odpowiedź #3677. My sami nie odwołujemy i nie powołujemy się nawzajem. Jeśli więc chce się odwołać kogoś z zespołu moderatorskiego to trzeba słać postulaty i argumenty pod właściwy adres, a nie podpalać forum. Obecna sytuacja przypomina niestety tragifarsę jaka miała miejsce w samolocie za sprawą jednego z naszych polityków, który krzyczał wniebogłosy: "Ratunku, Niemcy mnie biją". Nie było to ani skuteczne, ani eleganckie... a podobno owa elegancja jest tu kluczowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nie chcę odnosić się do tego, co napisałeś wyżej, bo najbardziej zależałoby mi, żebyś zacytował z mojego wpisu akurat ten fragment:

 

 

 

Jeśli zmiana decyzji jest możliwa, jak napisałeś, to czemu nie wykażecie odrobiny dobrej woli i jej nie cofniecie? Stało by się coś? Czy Seba naraził w jakikolwiek sposób SIP, forum, promował konkurencję?

 

i na niego odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka refleksja na goraco.

Macie pretensje o poziom kultury na forum SIP, ze Moderator taki a nie inny. Na FB jest podobnie, zostalemalem usuniety "za bezsensowne dyskusje" w temacie, ktorego juz nie ma a ja udowadnialem w nim, ze Admin grupy sam lamie regulamin, ktory stworzyl ;)

Wiec to nie SIP czy FB to po prostu taka przypadlosc Subaru ;)

 

Mam nadzieje i licze na to, ze atmosfera szybko sie unormuje i zostana wyciagniete wnioski na przyszlosc.

 

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Seba naraził w jakikolwiek sposób SIP, forum, promował konkurencję?

 

Seba dostał ostrzeżenie /jeden punkt a nie bana/ za offtop w organizacyjnym. Podobnie jak Ty.

A że miał już dwa aktywne ostrzeżenia, to skutkowało to urlopem.

Już Ci to tłumaczyłem.

Nie ma to nic wspólnego z powodani które Ty podnosisz.

 

Podnoszenie tematu, że Seba został zbanowany za temat sprzedażowy jest pomyłką.

A ta kwestia była podnoszona przez Was.

 

 

Jeśli nie wiecie, to ban jest automatyczny po otrzymaniu trzeciego aktywnego ostrzeżenia.

W tym wypadku ogłoszenie sprzedażowe nie miało żadnego wpływu na ostrzeżenie. I mieć nie mogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej powtórzę, że skoro to forum pełni taką funkcję, to jak można wyrzucać takie osoby, jak Sebastian???

 

 

 

Normalnie, jak każdego innego, kto zbierze odpowiednią ilość ostrzeżeń czeka odpoczynek od forum co jest jasno opisane w regulaminie. Sebastian uzbierał właśnie trzy. Do trzech chyba każdy na tym forum liczyć potrafi. 

 

Dlaczego Sebastian jest na wyspach bananowych odpisał ape w dziale organizacyjnym ale nie... wiesz lepiej i piszesz takie bzdury.

 

 

 

Gdybyś zapomniał wklejam linka: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/42203-dzial-kupiesprzedam/?p=2234223

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ proszę zgłaszaj, od tego właśnie jest ten przycisk.  :thumbup:

 

I nie będzie to moje ani pierwsze ani ostatnie ostrzeżenie więc luzik  :biglol:

 

Burzycie się jakby od tego czy macie czy nie macie ostrzeżenia na Forum Subaru zależało wasze życie.

 

To jest zabawa a traktowanie tej zabawy z tak śmiertelna powagą jest niezdrowe i to bardzo.  ;)

 

Najlepsze jest to, że z tymi którymi sobie wojowałem i mieli jaja teraz się naprawdę świetnie gada, ba... nawet się lepiej rozumiemy. Są też tacy, którzy się obrazili na amen i świetnie radzą sobie bez tego forum. I to wcale nie wyrzuceni czy zbanowani ale normalnie w świecie odnaleźli się w innym modelu spędzania wolnego czasu, bądź model został ten sam ale środowisko uległo zmianie. 

 

I wszyscy są zadowoleni  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze po trzecim pasku dasz sobie bana na 90 dni? :)

 

I drugie pytanie - czy to jest na pewno sens istnienia forum - wyrzucanie użytkowników? :)

 

Ja naprawde znam regulamin, wiem gdzie jestem i za co się powinno karać.

Nie wiem czy czytałeś wątek na FB, gdzie jest wrzucony regulamin forum Subaru DE. Tam sa w większości prośby od modow do forumowiczów, a u nas same ostrzeżenia i kary.

 

Naprawdę nie rozumiem jaki sens ma karanie ludzi za to, ze rozmawiają na forum :) to jest trochę schizofrenia. Pomijam skrajne przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze po trzecim pasku dasz sobie bana na 90 dni?

 

Po trzecim pasku nie daje się dodatkowo bana. Trzeci pasek skutkuje przerwą od forum na 90 dni.

 

Banów dziennie rozdajemy czasem i ze trzy ale nawet nie zwracacie na to uwagi ;)  

 

Nie wypada abym był sam sobie sędzią w swojej sprawie i przyznawał sobie paski  ;)

 

 

Nie wiem czy czytałeś wątek na FB, gdzie jest wrzucony regulamin forum Subaru DE. Tam sa w większości prośby od modow do forumowiczów, a u nas same ostrzeżenia i kary.

 

Nie udzielam się więc nie czytałem. Różnice regulaminowe wynikają z mentalności. Niemcowi wystarczy powiedzieć jeden raz i rozumie. Polak zawsze wie lepiej i znajdzie obejście tego co własnie usłyszał. Regulamin był kiedyś łatwy, prosty i przyjemny... niestety już nie jest. Ja nowego nie lubię.  

 

 

Naprawdę nie rozumiem jaki sens ma karanie ludzi za to, ze rozmawiają na forum to jest trochę schizofrenia. Pomijam skrajne przypadki.

 

Są miejsca, w którym UWAGA!!! prosimy KONIEC UWAGI!! aby nie spamować, offtopiczyć, co się nie spotyka ze zrozumieniem.

 

Niemcy jak widać nie maja tego problemu, wystarczy że raz poproszą a użytkownicy taka prośbę szanują.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to jest taki powód do uśmiechu, bo potem wiele z tych osob nie wraca, tylko idzie na kreskę. Nawet dzis taka osoba do mnie napisała, dobrze tu znana, 4 tysiące postów.

A ci ludzie by byli, nadal tworzyli atmosferę.

Jeśli Waszym celem jest eliminacja forumowiczow, to dobrze Wam idzie.

 

Ale dobra, nie moja sprawa, moze po prostu inaczej rozumiemy ideę istnienia czegoś takiego, jak forum.

 

Mi juz się nie chce, swiata nie zmienię, piatek jest, swieci słońce, idę pośmigać na moto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie, my nikogo na siłę nie trzymamy, to forum nie jest jedyne, osobiście bardzo się cieszę że istnieje kreska, chętnie tam czasem wpadam poczytać starych forumowiczów. 

 

Znam genezę i całą historię powstania tamtego forum, z włodarzami za dawnych czasów mieszkaliśmy w jednym domku na Plejadach czy szaleliśmy na trasach Rajdu Elmot o innych historiach nie będę wspominał przed 22:00.

 

Sprawy się pokićkały ale każdy znalazł swoje miejsce gdzie czuje się dobrze.

 

 

To leć na moto i się nie połam, patałachy w katamaranach się jeszcze nie połapały że motongi obudziły się ze snu zimowego  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Seba naraził w jakikolwiek sposób SIP, forum, promował konkurencję?

 

Nie i dlatego jest mi osobiści przykro, że tak się stało. Jednakże dział K/S jest działem trudnym, generuje ogromne kontrowersje i emocje pomimo, że jego rola została już dawno określona dość jednoznacznie. Ma on mianowicie służyć nam forumowiczom do niekomercyjnego oferowania sobie nawzajem własnych rzeczy. Trudno jest to wszystko monitorować i dlatego ustalona została zasada minimum postów na publikację ogłoszeń o sprzedaży. Ma to być bariera chroniąca przed handlarzami i przypadkowymi osobami, które niemal codziennie przewijają się przez forum. Sami zapewne widzicie nieraz ogłoszenia na ogólnym w stylu: "mam kilka gratów do sprzedania... sorry, że wstawiam to tutaj, ale do K/S nie mam uprawnień". Ograniczenia są takie na jakie pozwalają możliwości techniczne i niestety dotykają one również normalnych użytkowników. Trzeba jednak pamiętać, że nie pojawiły się one po to by utrudniać nam życie, tylko po to by forum nie stało się słupem ogłoszeniowy i celem zmasowanych pielgrzymek wszelkiego rodzaju handlarzy. Leży to w interesie nas wszystkich i fajnie by było, aby długoletni forumowicze także poczuwali się do odrobiny troski o forum, a nie pomagali obchodzić ustalone zasady i wszczynali z tego powodu wojny. Ja wiem, że czasami jest trochę nudno, ale podpalenie Rzymu nie jest dobrym wzorcem udanej zabawy.

 

Nabazgrałem kiedyś wierszyk na temat sprzedażowy... jeśli pozwolicie ;)

 

To jest The Forum,

Nasze kochane,

Nie drzewo gum,

Z handelku znane.

 

Tu się spieramy,

Tu się kłócimy,

Tu czas spędzamy,

Bo się lubimy.

 

Więc proszę szanuj,

Nasz zwyczaje,

Co regulamin,

Im wyraz daje.

 

Chcesz się przyłączyć?

To zapraszamy!

Chcesz pohandlować?

No to żegnamy! 

 

czemu nie wykażecie odrobiny dobrej woli i jej nie cofniecie? Stało by się coś?

 

Stałoby się... potem byłaby awantura dlaczego ja dostałem ostrzeżenie a on nie. To ewidentne kolesiostwo Urabus mu to załatwił bo Seba jest u niego w znajomych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) potem byłaby awantura dlaczego ja dostałem ostrzeżenie a on nie (...)

 

no ale w czym problem, przeciez taka sytuacja to nic nowego dla ciebie? wymyslisz kolejny wykret, napiszesz kolejny wierszyk, i po sprawie

 

sorry chlopaki, ale niestety mam wrazenie, ze niektorzy z was (tj. z mod'ow), jakby to powiedziec, stracili wiez z rzeczywistoscia - tak wczuli sie w swoje forumowe role, ze... szkoda gadac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, eddie, tak mi się przypomniało co Ci już kiedyś chciałem powiedzieć, gdyby nie bany to byś nie wiedział co sobie dać w podpis  :biglol:

 

ostrzezenia, chciales napisac? bana nie mialem :OO:

psycholog by powiedzial, ze twoja podswiadomosc zdradza twoje checi... coz, bywa ;):mrgreen:

 

 

p.s. wczesniej na Forum byli modowie z taka klasa, ze paski od nich nosilo sie z honorem - to nie to, co teraz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sorry chlopaki
 

Sorry... ale twoja obsesja dogryzania wszystkim, którzy ośmielili się mieć inne niż Ty zdanie na temat silnika 2.5T wydmuchuje mi uszczelkę spod głowicy i zaciera większość panewek. Naprawdę nie masz w całym Kazachstanie nic lepszego do roboty od rozmyślania o naszych paździerzach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wczesniej na Forum byli modowie z taka klasa, ze paski od nich nosilo sie z honorem - to nie to, co teraz...
 

 

Hehehe bo padnę, teraz honor i klasa a jeszcze niedawno wojna, ucisk i palenie wiosek, ciekawe co by na to psycholog powiedział...  ;)

 

 

 

ostrzezenia, chciales napisac? bana nie mialem

 

Nie miałeś? Hm... niedopatrzenie przeokrutne   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorry chlopaki

 

 

Sorry... ale twoja obsesja dogryzania wszystkim, którzy ośmielili się mieć inne niż Ty zdanie na temat silnika 2.5T wydmuchuje mi uszczelkę spod głowicy i zaciera większość panewek. Naprawdę nie masz w całym Kazachstanie nic lepszego do roboty od rozmyślania o naszych paździerzach? ;)

zawsze przechodzisz na argumenty ad personam, gdy nie masz do powiedzenia czegos merytorycznego?

 

P.S. skoro juz poruszyles temat 2.5T, to jak tam twoj pazdzierz, nie rozsypal sie po raz kolejny? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...