Skocz do zawartości

ISLAMIZACJA Europy i Polski.Temat do dyskusji.


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

jak mozna ustalac cos na soborze i wpychac to ludziom jako slowo od Boga?

 

"Ty jesteś Piotr- Opoka i na tej opce zbuduję mój Kościół"

Papież jest bezpośrednim  następcą ś.w. Piotra i wszystkie decyzje podejmowane w Watykanie są najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko przyjmij do wiadomości, że TA SPRAWA nie ma nic wspólnego z zabijaniem zarodków.
 

 

"nakaz" ejakulacji tylko w drogach rodnych kobiety jest dokładnie tym samym "uświęconym szacunkiem dla plemnika" 

 

dla Ciebie zapłodniony zarodek to już człowiek dla mnie jeszcze nie, zresztą świat nauki tez jest mocno pod pod tym względem podzielony 

 

 

 

No tośmy se pogadali.

 

Przyswój sobie najpierw terminy biologiczne, bo nie za bardzo wiem co to znaczy zapłodniony zarodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie z braniem na wiarę i poszukiwaniem prawdy jest mały problem: chodzi o to, że jak już coś uznasz za paradygmat to uznawszy że już wiesz przestajesz dalej szukać, nie jesteś skłonny do dalszej jego weryfikacji, a wręcz będziesz się zapierał ręcami i nogiema kopiąc i krzycząc w obliczu argumentów czy faktów zaprzeczających paradygmatowi.

 

I właśnie w ten sposób zostałeś żarliwym wyznawcą ateizmu.

Edytowane przez ten_Typ_tak_ma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Roznice sa na tyle istotne ze nie jest mozliwe by Bog opisany w Bibli jak i Bog opisany w koranie byly jedna "osoba".

 

Muzułmanie twierdzą, że wierzą w tego samego Boga co chrześcijanie i żydzi. Co więcej, darzą Chrystusa wielkim szacunkiem, uważają Go za Mesjasza, drugiego proroka po Mahomecie. Uważają, że Chrystusa stworzył Allach w łonie Maryi bez udziału mężczyzny. Wierzą, że Chrystus dokonywał licznych cudów, uzdrawiał i że Jego słowa pochodziły od Allacha. Wierzą też w ponowne przyjście Chrystusa. Zaprzeczają tylko ukrzyżowaniu Jezusa i uważają, że ubóstwianie Go przez chrześcijan jest ciężkim grzechem, ponieważ "Bóg jest jeden".

 

Tak więc uważam, że wierzymy w tego samego Boga. Oczywiście są duże różnice doktrynalne. Osobiście jednak uważam, że spory doktrynalne nie mają sensu, ponieważ Bóg jest tak doskonały, że rozum ludzki nigdy Go nie pojmie. To tak, jakby pies próbował zrozumieć teorię względności Einsteina.

 

 

Oj chyba nie :)

Muzelmanie maja sporo wspolnego ze starym testamentem czy tez Judaizmem ale dla nich Allach to cos zupelnie innego niz dla nas Bog.

i tu jest pies pogrzebany to nie sa jakies tam roznice to sa fundamentalne roznice ktore jak juz wlasnie pisalem wykluczaja jeden i ten sam byt.

 

Co do Jezusa to fakt uwazaja go za proroka (ktory dokonywal cudow, wskrzeszal zmarlych itd..).

Osobiscie moj problem z Islamem jest taki ze Islam jest moim zdaniem (wyrobionym na podstawie tego co czytalem i rozmawialem z ludzmi ktorzy po prostu poswiecili zycie na studiowanie Bibli) religia plytka i nie pelna. Czci bustwo "niepojete" ktore nie ma nic wspolnego z nami, stawia obrzadek czy tez forme modlitwy ktora nie jest rozmowa z Bogiem ale powtarzaniem formulek przed wlasciwa z nim rozmowa. Zreszta z rozancem mam ten sam problem :)

 

Masz racje typie ze to nie sa rzeczy dla nas do rozstrzygania, aczkolwiek my uzywajac naszych mozgow czy serc (w przenosni erujanku, w przenosni!) wybieramy jedno a nie drugie.

 

Myslac podobnie nie mialo by znaczenia czy wierzysz w Allacha (i idac dalej w Islam) czy w Boga (i analogicznie jestes Chrzescijaninem) czyz nie?

Dla mnie ma i mysle ze roznica jest jak  dzien i noc :)

 

@eurojanek

Nie przesadzaj z tym ze jak ktos sie chwyci jakiegos swiatopogladu czy idei nie jest w stanie tego zmienic, Ty to zrobiles, ja tez, tylko w dwie przeciwne strony :)

Masz pelno wierzacych naukowcow, jakos daja sobie rade.

Po raz kolejny, etnasty itd, jedno IMHO (I M H O) nie wyklucza drugiego.

 

:)

 

jak mozna ustalac cos na soborze i wpychac to ludziom jako slowo od Boga?

 

"Ty jesteś Piotr- Opoka i na tej opce zbuduję mój Kościół"

Papież jest bezpośrednim  następcą ś.w. Piotra i wszystkie decyzje podejmowane w Watykanie są najważniejsze.

 

 

No wlasnie Markus, dlaczego tak myslisz? 

Rozumiem ze uznajesz sukcesje apostolska.

 

Piotr zbudowal kosciol Jezusa i wiesz co bylo dalej IMHO?

Umarl.

Rzucil kamien od ktorego zaczela sie lawina, dalej bylo to w rekach zwyklych ludzi. To DLA MNIE znaczy zbudowanie kosciola (jeszcze pytanie co rozumiemy przez kosciol).

 

Co powiesz o papierzach ktorzy dupczyli na prawo i lewo nieletnie dziewczynki i eks-komunikowali sie nawzajem (bo byly okresy ze bylo no trzech obowiazujacych papierzy)

Czy oni tez byli nastepcami Sw. Piotra?

 

Dlaczego spowiadasz sie ksiedzu?

Wiesz dlaczego? bo sobor tak sobie postanowil, a wiesz dlaczego? pomysl, poczytaj, to nie jest (juz) wiedza zakazana.

 

Dlaczego uczysz sie innych przykazan niz sa w Bibli?

Dlaczego ksiadz zyje w celibacie? 

 

Cholera, nie staram sie obrzydzic Ci kosciola co niestety tak wyglada ale MYSL, CZYTAJ, zadawaj pytania, dociekaj nie wiem, masz dostep do tych informacji, skorzystaj i zastanow sie, zapytaj ksziedza o to, zastanow sie nad odpowiedza.

 

Albo wierz slepo i wojuj z Islamem, zabijaj jak przyjdzie czas w ktorym ktos oglosi to za konieczne (wiem wiem hiperbola).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Generalnie z braniem na wiarę i poszukiwaniem prawdy jest mały problem: chodzi o to, że jak już coś uznasz za paradygmat to uznawszy że już wiesz przestajesz dalej szukać, nie jesteś skłonny do dalszej jego weryfikacji, a wręcz będziesz się zapierał ręcami i nogiema kopiąc i krzycząc w obliczu argumentów czy faktów zaprzeczających paradygmatowi.

 

I właśnie w ten sposób zostałeś żarliwym wyznawcą ateizmu.

 

Jak wytłumaczył mi kiedyś jeden z moich zaprzyjaźnionych księży, ateizm też jest formą religii i praktykowany we właściwy sposób prowadzi do Boga tak samo, jak każda inna :)

Bóg dał nam wolną wolę, więc nie będzie nas karał za dokonany wybór, jaki by on nie był, pod warunkiem, że w życiu kierujemy się zasadami Bogu miłymi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w ten sposób zostałeś żarliwym wyznawcą ateizmu.

Pozwolisz że przypomnę bo chyba już zapomniałeś:

Cieżko byłoby w sumie zindoktrynizować kogokolwiek ateizmem, skoro ateizm nie niesie za sobą żadnej agendy niż proste stwierdzenie w rodzaju: "w obliczu braku dowodów wybieram niewiarę" - w tym zdaniu cały ateizm się zawiera, a już wszystko inne to są poglądy poszczególnych niewierzących a mamy ich cały wachlarz od lewaków do prawaków, zwolenników i przeciwników aborcji, giejowni i tak dalej. Ateizm to nie prąd umysłowy, to jedno proste stanowisko w obliczu twierdzeń teistów. Nic tu więcej nie ma. A że co rusz się jakąś gembę do nich przykleja (komuchów najczęściej) to już problem przyklejających i ich fantazyjnych projekcji, z faktami nie mający nic wspólnego, za to z próbami erystycznymi owszem.

Ale się bajzel zrobił w tej dyskusji.

 

No wiesz, Christoph, standardowa codzienna walka dobra ze złem ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=YQp17dq6S8A

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bóg dał nam wolną wolę, więc nie będzie nas karał za dokonany wybór, jaki by on nie był, pod warunkiem, że w życiu kierujemy się zasadami Bogu miłymi

 

sjaku a to wiesz z kad?

 

 

:D 

 

Bo tu masz lekki oksymoron. 

Zreszta kolejne poletko do dyskusji.


Oj jeszcze dodam tylko...

 

Skad to przekonanie ze Bog to taki dobry wujek, po glowce poglaszcze na dobranoc ukolysze itd?

 

Nie sadzicie ze Bog jest WYMAGAJACY? i WYMAGA od nas okreslonych rzeczy?

 

:)

 

Tak tylko pytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sjaku a to wiesz z kad?

Nie wiem. Tak tylko słyszałem:) w rozmowach w czasie "nasiadówek" z księżmi.

 

Bo tu masz lekki oksymoron. Zreszta kolejne poletko do dyskusji.

Wiem, ale myślę, że może być ciekawa :)

Dalej PW ;)

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Markus, daj ze spokoj   Ja CIe tu nie oceniam, dla mnie nie ma znaczenia w co ani jakwierzysz, ja tylko chcialem Cie zapytac JAK zamierzasz walczyc z islamem.

 

O to się musi martwić zachód europy Brachu. My na szczęście w Polsce mamy się dobrze i tu nic naszej, chrześcijańskiej wierze nie grozi.

 

 

 

Co do tej teorii i wymyslaniach.... to szczerze mowiac nie rozumiem, co masz na mysli mowiac ze wymyslam, nie spotkales sie z takim przypadkiem? Uwazasz ze wszyscy sa dla siebie mili i dobrzy i kumbaya my lord?

 

Zdecydowanie więcej znam ludzi dobrych niż złych.

 

 

 

 

Chlopie w samym kosciele nie kleknij przed oltarzem (przed kim klekasz, myslales kiedys?)

 

Na przed Bogiem klękam.

 

 

 

 

to dewoty ssssycza jak stado grzechotnikow (tak wiem grzechotniki nie sycza ale co mialem je nazwac zmijami?) 
 

 

Po raz kolejny wychodzi nienawiść z Ciebie. Co Ci starsi ludzie przeszkadzają? nie pomyślałeś, że sam będziesz kiedyś stary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wymaga, ale bardziej na zasadzie "rób jak Ci mówię a nie jak ja robię" np. z tym zabijaniem, niby nie zabijaj ale sam nie widzi problemu w zatopieniu całej Ziemi wraz z mieszkańcami, wybicie dzieciaków pierworodnych czy inne takie kwiatki. W ogóle jest to postać wielu sprzeczności i trzeba mieć potężne pokłady ignorancji w sobie żeby to wszystko jakoś przełknąć i nadal uważać że jest dobry. Jest na to oczywiście ukuty konkretny tekst: "bóg działa w sposób tajemniczy i niezbadane są jego wyroki". No w sumie jak mnie kiedyś dziewczyna nakryje z jej mamą baraszkujących w łóżku i się dziwić zacznie to też jej tak powiem: tajemnicze i niezbadane są moje sposoby działania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"w obliczu braku dowodów wybieram niewiarę" - w tym zdaniu cały ateizm się zawiera

Jest to tak samo silne stwierdzenie, jak: „w obliczu braku dowodów na nieistnienie Boga wybieram wiarę”.

Kiedyś nie było dowodów na istnienie czegoś mniejszego niż pyłek... a to jednak istniało :) Ateizm to taka sama wiara jak każda inna - brak podstaw naukowych by stwierdzić jednoznacznie kto ma rację. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Na przed Bogiem klękam.

Przed KRZYZEM klekasz Markus

Przed wizerunkiem, przed reprezentacja Boga.

 

 

 

 

Po raz kolejny wychodzi nienawiść z Ciebie. Co Ci starsi ludzie przeszkadzają? nie pomyślałeś, że sam będziesz kiedyś stary?
 

Po raz kolejny?

Co mi przeszkadzaja? NIE przeszkadzaja mi wcale, glownie dlatego ze rzadko tam bywam, ale nie lubie jak ktos mnie ocenia na podstawie zlych przeslanek i wyraza swoja aprobate lub jej brak publicznie. W myslach moga mnie nazwac i dupkiem zbozowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co powiesz o papierzach ktorzy dupczyli na prawo i lewo nieletnie dziewczynki i eks-komunikowali sie nawzajem (bo byly okresy ze bylo no trzech obowiazujacych papierzy) Czy oni tez byli nastepcami Sw. Piotra?

 

Słyszałeś o czarnych owcach?

 

 

 

 

Dlaczego spowiadasz sie ksiedzu? Wiesz dlaczego? bo sobor tak sobie postanowil, a wiesz dlaczego? pomysl, poczytaj, to nie jest (juz) wiedza zakazana.

 

Jest w tym coś złego?

 

 

 

 

Dlaczego uczysz sie innych przykazan niz sa w Bibli?

 

Czy przykazania, których się uczę są złe w jakimś stopniu?

 

 

 

 

Cholera, nie staram sie obrzydzic Ci kosciola co niestety tak wyglada ale MYSL, CZYTAJ, zadawaj pytania, dociekaj nie wiem, masz dostep do tych informacji, skorzystaj i zastanow sie, zapytaj ksziedza o to, zastanow sie nad odpowiedza.

 

Nie mam takiej potrzeby.

 

 

 

 

 

Albo wierz slepo i wojuj z Islamem, zabijaj jak przyjdzie czas w ktorym ktos oglosi to za konieczne (wiem wiem hiperbola).

W obronie swojej wiary- ZAWSZE!!! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie taka znowu sama, bo codziennie i wielokrotnie potwierdzana np. tym że od 2 tysięcy lat ani razu nie udało się udowodnić czegokolwiek ponad naturalnego, także znak równości byłby tu lekkim przekłamaniem.

 

Co było więc przyczyną Wielkiego Wybuchu, skoro czas zastygł, nie istniał, przestrzeń nie istniała? Nauka tym się nie zajmuje, więc może Ty mi w sposób naukowy wyjaśnisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym coś złego?

Nie, ale czy wiesz dlaczego. Tak samo skąd wziął się Wielki Post i dlaczego Boże Narodzenie jest w grudniu ;)

Bo nie trzeba wielkich naukowców, żeby udowodnić, że Jezus urodził się w kwietniu ;)

 

Czy przykazania, których się uczę są złe w jakimś stopniu?

 

 

Ależ skąd. Ale warto wiedzieć, skąd się wzięły

 

 

Nie mam takiej potrzeby.

To nie dobrze. Brak podstawowej wiedzy o własnej wierze jest grzechem.

 

W obronie swojej wiary- ZAWSZE!!!

Wbrew naukom Jezusa? :o

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przed KRZYZEM klekasz Markus Przed wizerunkiem, przed reprezentacja Boga.

 

Przed Krzyżem min.też. Czy cała reszta jest niezrozumiała?

 

 

 

 

Co mi przeszkadzaja? NIE przeszkadzaja mi wcale, glownie dlatego ze rzadko tam bywam, ale nie lubie jak ktos mnie ocenia na podstawie zlych przeslanek i wyraza swoja aprobate lub jej brak publicznie. W myslach moga mnie nazwac i dupkiem zbozowym

 

Masz swoje poglądy i jak widzisz nikt tu nie stara Cie się za nie ganić. A już napewno nie ja. Jesteś dorosły i wiesz co jest dla Ciebie  dobre.

Tak samo nie lubię jak ktoś stara mi się wmawiać jakieś niestworzone historie, na dodatek niczym nie poparte.


 

 

Nie,

 

No więc.

 

 

 

 

Ależ skąd.

 

No widzisz.

 

 

 

 

To nie dobrze. Brak podstawowej wiedzy o własnej wierze jest grzechem.

 

To co ja wiem, to zostaw mnie, OK?

 

 

 

 

Wbrew naukom Jezusa?

 

Jeśli się masz lepiej poczuć, to TAK. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladnalem ten film

 

I fakty dotyczace europy troche mnie zmrozily, za kilkadziesiat lat moze byc nie wesolo. Najgorsze, ze to wcale nie taki odlegly czas i nasze dzieci juz moze spotkac ten problem. Dzwii mnie jedno, jak sadze problem jest znany na "gorze" (parlament europejski, rzadzacy, itd) i dziwi mnie biernosc i co raz wieksze ustepstwa dotyczace islamizacji europy. Co lepsze, za nasze pieniadze problem sie powieksza, w Angli czy Francji w muzulmanskich rodzinach wiekszosc to wielodzietne rodziny zyjace z zasilkow na dzieci. Jak europa z przyrostem 1.2-1.4 ma sie obronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

piwozniak powiedział Przed KRZYZEM klekasz Markus Przed wizerunkiem, przed reprezentacja Boga.   Przed Krzyżem min.też. Czy cała reszta jest niezrozumiała?

No wlasnie jest to dla mnie nie zrozumiale.

 

 

 

piwozniak powiedział Co mi przeszkadzaja? NIE przeszkadzaja mi wcale, glownie dlatego ze rzadko tam bywam, ale nie lubie jak ktos mnie ocenia na podstawie zlych przeslanek i wyraza swoja aprobate lub jej brak publicznie. W myslach moga mnie nazwac i dupkiem zbozowym   Masz swoje poglądy i jak widzisz nikt tu nie stara Cie się za nie ganić. A już napewno nie ja. Jesteś dorosły i wiesz co jest dla Ciebie  dobre. Tak samo nie lubię jak ktoś stara mi się wmawiać jakieś niestworzone historie, na dodatek niczym nie poparte.
 

Ale ze o co chodzi?

 

 

 

piwozniak powiedział Co powiesz o papierzach ktorzy dupczyli na prawo i lewo nieletnie dziewczynki i eks-komunikowali sie nawzajem (bo byly okresy ze bylo no trzech obowiazujacych papierzy) Czy oni tez byli nastepcami Sw. Piotra?   Słyszałeś o czarnych owcach?

Markus, czekaj czyli jak zakladasz ze papierz moze byc czarna owca to to co kaze naucza mniedzy innymi Ciebie jest ... jakie? zle?

A jak jest zle to czy to pochodzi od Boga? czy nie?

Bo skoro nie pochodzi to masz jakies wypaczenie czyli babol, czyz nie a skoro pochodzi to smiesz twierdzic ze Bog uzywa czarnych owiec zeby zmieniac i przeinaczac swoje wlasnie slowa?

Chlopie, no!

 

 

 

piwozniak powiedział Dlaczego spowiadasz sie ksiedzu? Wiesz dlaczego? bo sobor tak sobie postanowil, a wiesz dlaczego? pomysl, poczytaj, to nie jest (juz) wiedza zakazana.   Jest w tym coś złego?

 

Hmm, a czy uwazasz ze jest cos zlego w tym ze Prawoslawni modla sie do ikon?

 

 

 

piwozniak powiedział Dlaczego uczysz sie innych przykazan niz sa w Bibli?   Czy przykazania, których się uczę są złe w jakimś stopniu?

Rownie dobrze moglo by tam byc zatem w piatek podlewaj trawnik, czy bylo by to zle?

 

 

 

piwozniak powiedział Albo wierz slepo i wojuj z Islamem, zabijaj jak przyjdzie czas w ktorym ktos oglosi to za konieczne (wiem wiem hiperbola). W obronie swojej wiary- ZAWSZE!!! 
 

Tutaj brak mi slow juz bo co nie napisze to i tak puscisz to mimo uszu, ale Bog uczy Cie czegos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...