Skocz do zawartości

OBK MY07 mapy nawigacji


WojtekK

Rekomendowane odpowiedzi

Podczas przedświątecznych porządków w aucie okazało się ,że pod fotelem kierowcy jest ukryty moduł nawigacji z płytą w środku. I mam pytanie; czy wystarczy wgrać na płytę CD jakąś dowolną mapę nawigacji i ma hulać , czy te urządzenia montowane w Subaru czytają tylko konkretne mapy np Garmina jak ktoś wyżej napisał? Z góry dzięki  za jakąś wskazówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na aukcjach są różne monitory nawigacji do OBK:

http://allegro.pl/nawigacja-gps-subaru-legacy-03-08-outback-i4961319338.html

http://allegro.pl/nawigacja-subaru-outback-04-09-r-oryginal-i4933819351.html

- to jest to samo, tylko różnią się ikonkami na przyciskach, czy to są inne modele?

Który będzie pasował do mojego OBK 2006 (MY 2007)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach są różne monitory nawigacji do OBK:

http://allegro.pl/nawigacja-gps-subaru-legacy-03-08-outback-i4961319338.html

http://allegro.pl/nawigacja-subaru-outback-04-09-r-oryginal-i4933819351.html

- to jest to samo, tylko różnią się ikonkami na przyciskach, czy to są inne modele?

Który będzie pasował do mojego OBK 2006 (MY 2007)?

Przed zakupem poproś sprzedawców o zdjęcia zawierające tabliczki znamionowe tych monitorów. Pierwszy z nich to wersja FGZ204UF2 o numerze Subaru 86281AG12A. Jest to wersja przeznaczona na rynek US, czyli spalanie w galonach/mile i temperatura w K. Taka "drobna" różnica. Drugi z przedstawionych to FGZ201ELF2 o numerze Subaru 86281AG031. Ten spalanie ma wyskalowane w litrach/kilometry i temperaturę podaje w stopniach C i jest przeznaczony na rynek EU . Osobiście wybrałem ten drugi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - chętnie wejdę w posiadanie karty z mapami Europy, którą będę mógł podmienić w US OBKu MY2014.

Jakieś sugestie gdzie szukać? Ktoś ma?

Z góry dziękuję za pomoc

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wybrałem ten drugi...

 

Dzięki za pomoc.

Nasunęły mi się kolejne pytania - do MY07 fabrycznie wstawiali KNA G-520, ale chyba w kolejnych rocznikach (2008) był jakiś nowszy model nawigacji. Wiecie, jaki miała symbol, czy bez problemu (p&p) dało by się zamontować ten nowszy model, no i czy jest sens (jakie różnice względem G-520) ?

 

I druga sprawa, czy w modelach z nawigacją macie gdzieś zegarek, bo rozumiem, że wymieniając cały panel na taki z ekranem navi pozbywam się dotychczasowego zegarka.

Na razie u mnie to wygląda tak:

post-17408-0-03566000-1420728230_thumb.jpg

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I druga sprawa, czy w modelach z nawigacją macie gdzieś zegarek, bo rozumiem, że wymieniając cały panel na taki z ekranem navi pozbywam się dotychczasowego zegarka.

Na ekranie przyciskając ten przycisk z zegarkiem (ostatni po prawej) wyświetlana jest godzina data temp. zew. , średnie spalanie i ilość kilometrów do przejechania na obecnym stanie paliwa. A sama godzina wyswietlana jest z kazda funkcją tego urządzenia.

Edytowane przez tedimy99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasunęły mi się kolejne pytania - do MY07 fabrycznie wstawiali KNA G-520, ale chyba w kolejnych rocznikach (2008) był jakiś nowszy model nawigacji. Wiecie, jaki miała symbol, czy bez problemu (p&p) dało by się zamontować ten nowszy model, no i czy jest sens (jakie różnice względem G-520) ?

 

 

Hej

 

 

 

Na aukcjach ktore wczesniej wkleiles masz sam monitor, potrzebowal bedziesz jeszcze czytnika plyty DVD ktory przy tej wersji nawigacji byl zdajsie umieszczany w schowku.

 

 

 

 

Natomiast przy Kenwood F2DA07MRHF2 - czyli montowanych w MY09 czytnik DVD masz juz w urzadzeniu. W zasadzie to masz dwa czytniki DVD, z jednego uruchamiasz sobie mapy w drugim mozesz uzywac plyt z muzyka, czy tez plyt DVD z mp3, jak tez i mozesz ogladac filmy z plyt DVD (podczas postoju - co da sie obejsc)

 

Roznic pewnie jest wiecej, wydaje mi sie ze F2DA07MRHF2 pozwala na wieksza rozbudowe systemu, mozesz podlaczyc bez najmniejszych problemow kamere cofania, mozesz podlaczyc jakies urzadzenie A/V i uzywac ekranu do wyswietlenia video (z tym jest troche roboty) jak tez masz wyjscie do np ekranow w zaglowkach, wzmacniacza itd itp..

 

Ale do F2DA07MRHF2 masz tez inny monitor (zaden z tych z Twoich aukcji) sa tam inne guziki, natomiast zegarek i temperature masz zawsze widoczna na wyswietlaczu urzadzenia, ale np czestotliwosci stacji radiowych czy informacje o odgrywanym mp3 masz tylko na monitorze.

 

Mam nadzieje ze troche Ci to rozjasni :)

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Osobiście wybrałem ten drugi...

 

Dzięki za pomoc.

Nasunęły mi się kolejne pytania - do MY07 fabrycznie wstawiali KNA G-520, ale chyba w kolejnych rocznikach (2008) był jakiś nowszy model nawigacji. Wiecie, jaki miała symbol, czy bez problemu (p&p) dało by się zamontować ten nowszy model, no i czy jest sens (jakie różnice względem G-520) ?

 

I druga sprawa, czy w modelach z nawigacją macie gdzieś zegarek, bo rozumiem, że wymieniając cały panel na taki z ekranem navi pozbywam się dotychczasowego zegarka.

Na razie u mnie to wygląda tak:

 

Odnośnie zegarka, to stosuje sie coś takiego w miejsce popielniczki z zapalniczką:

Dwa ciekawe zestawy masz obecnie na Allegro. Oba niestety w wersjach UK.

http://allegro.pl/subaru-outback-2005r-radio-nawigacja-86271ag030-i4895744860.html

http://allegro.pl/nawigacja-z-wiazkami-subaru-legacy-2007-2008-navi-i4940266841.html

Są doskonale opisane fotograficznie.

post-13696-0-31307100-1420745456_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno karty SD są "kodowane" i nie działają p&p.

O! A to by była akcja... Zaczynam mieć trochę czasu, żeby zbadać kwestię. Mam nadzieję, że się jednak da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aukcjach ktore wczesniej wkleiles masz sam monitor, potrzebowal bedziesz jeszcze czytnika plyty DVD ktory przy tej wersji nawigacji byl zdajsie umieszczany w schowku.

 

Hm, sugerując się tym wpisem:

...przy czym zainstalowany został moduł navi KNA G520, monitor i oczywiście antena. Czytnik CD i ta biała skrzyneczka są zbyteczne.

 

- sądziłem, że czytnika CD nie potrzebuję i do działania wystarczy pamięć wewnętrzna oraz karta sd samej jednostki KNA G-520 (czyli zestaw: monitor, KNA G-520, antena GPS, kable)...

Nie wystarczy?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Chodziło mi o to ze w Twoich linkach jest tylko monitor. A potrzebujesz jeszcze jednostkę centralna (która masz) + cos z czego zaladujesz mapy. Nie chce mieszać bo nie jestem pewien ale ten modul czytający karty sd nie był opcja w pl? Bo zdajsie wtedy miałeś mapy garmina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednostka centralna, to po prostu radio, to ją mam :)

Czymś z czego załaduję mapy, jak rozumiem ma być właśnie samo urządzenie GPS, czyli w tym wypadku KNA-G520 (który ma zarówno pamięć wewnętrzną, jak i slot na kartę SD). Do tego potrzeba jeszcze monitora (wg tego, co pisał WOJO: FGZ201ELF2, numer Subaru 86281AG031), anteny GPS oraz okablowania, no i ramki nawiewów dostosowanej do monitora. Myślę, że to wystarczy i będzie działać.

Przy okazji - czy to ma jakieś znaczenie, czy zestaw jest z Legacy, czy z Outbacka? Ramki nawiewów są takie same?

 

Dwa ciekawe zestawy masz obecnie na Allegro. Oba niestety w wersjach UK. http://allegro.pl/su...4895744860.html http://allegro.pl/na...4940266841.html Są doskonale opisane fotograficznie.

 

Jak to jest - w żadnym z tych zestawów nie widzę bodaj najistotniejszego elementu nawigacji, czyli samego modułu GPS (w tym wypadku KNA-G520), na innych aukcjach podobnie (monitor, czytnik CD, antena, kable i ewentualnie całe radio). Samych modułów KNA-G520 też nie ma na osobnych aukcjach, nie bardzo wiem o co chodzi. Czy ten moduł jest jakoś połączony z radiem, czy gdzie on przepada..?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednostka centralna, to po prostu radio, to ją mam :)

Czymś z czego załaduję mapy, jak rozumiem ma być właśnie samo urządzenie GPS, czyli w tym wypadku KNA-G520 (który ma zarówno pamięć wewnętrzną, jak i slot na kartę SD). Do tego potrzeba jeszcze monitora (wg tego, co pisał WOJO: FGZ201ELF2, numer Subaru 86281AG031), anteny GPS oraz okablowania, no i ramki nawiewów dostosowanej do monitora. Myślę, że to wystarczy i będzie działać.

Przy okazji - czy to ma jakieś znaczenie, czy zestaw jest z Legacy, czy z Outbacka? Ramki nawiewów są takie same?

 

Dwa ciekawe zestawy masz obecnie na Allegro. Oba niestety w wersjach UK. http://allegro.pl/su...4895744860.html http://allegro.pl/na...4940266841.html Są doskonale opisane fotograficznie.

 

Jak to jest - w żadnym z tych zestawów nie widzę bodaj najistotniejszego elementu nawigacji, czyli samego modułu GPS (w tym wypadku KNA-G520), na innych aukcjach podobnie (monitor, czytnik CD, antena, kable i ewentualnie całe radio). Samych modułów KNA-G520 też nie ma na osobnych aukcjach, nie bardzo wiem o co chodzi. Czy ten moduł jest jakoś połączony z radiem, czy gdzie on przepada..?

Bo nie każda nawigacja w Subaru zawiera KNA-G520. Niektóre zawierają tylko KNA-DV3100 lub KNA-DV3200, gdzie oprogramowanie startowe i mapy są na DVD, a nie na karcie pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie każda nawigacja w Subaru zawiera KNA-G520. Niektóre zawierają tylko KNA-DV3100 lub KNA-DV3200, gdzie oprogramowanie startowe i mapy są na DVD, a nie na karcie pamięci.

 

No to się już trochę pogubiłem w poszukiwaniach...

Do tej pory myślałem, że lepszym/nowocześniejszym rozwiązaniem jest jednostka KNA-G520 i monitor, bo mam slot na SD i nie bawię się w jakieś archaiczne czytniki płyt...

A czy do KNA-G520 będzie bez problemu pasował monitor, o którym pisałeś (FGZ201ELF2, numer Subaru 86281AG031), czy trzeba szukać innego, bo w podlinkowanym poniżej poście Seb_ek pisze, że instalował FGZ806EF2.

 

A czy na pewno wystarczy radio+monitor+KNA-G520 ? (plus antena oczywiscie)?

Sam już nie jestem pewien, ale wg użytkownika Seb_ek - wystarczy.

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak popatrzysz na post Seb_eka to zwroc uwage ze ma tam tylko system GPS Garmina a nie ma systemu "subarowego" czyli tego:

 

(przykladowy ekran)

 

23218d1271297885-question-xtp-sat-nav-ow

 

Malo tego z tego postu wynika ze tak naprawde radio nie odgrywa tu zadnej roli bo KNA-G520 podlaczasz bezposrednio do monitora + sygnaliuzujesz mu hamulec reczny, bieg wsteczny itd...

 

Pytanie czy to potrzebujesz czy nie. 

Oraz jak jest z podpowiedziami glosowymi?

 

 

Zalezy CI na nawigacji Garmina czy ogolnie na nawigacji + tych roznych subarowych dodatkach (kalendarz, zuzycie paliwa, serwisowe przypomnienia itd ?  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak to jest w poliftowym OBK 2.5 z wyjściem pod navi?. Załóżmy, że kupię sam monitor (chcę mieć same dane kompa itd), będzie do czego podłączyć? Wiem już, że w przedliftach nie było. Ale w przedliftach nie było też wiązki do podłączenia sterowania radiem a u mnie wszystko było p&p, więc ciekawi mnie jak jest z ww ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy CI na nawigacji Garmina czy ogolnie na nawigacji + tych roznych subarowych dodatkach...

Oczywiście chodzi też o bajery, nie tylko nawi... ;)

Nie zwróciłem na to uwagi na zdjęciach Seb-ek'a, pozostaje zapytać u źródła, czy to dobór zdjęć, czy rzeczywiście jest tam tylko nawigacja bez funkcjonalności komputera subarowego.

 

Sprawa  zrobiła się dla mnie już trochę skomplikowana, a wydawało mi się to takie proste - kupić monitor, jednostkę, kilka kabli, założyć i już... :wacko:

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zalezy CI na nawigacji Garmina czy ogolnie na nawigacji + tych roznych subarowych dodatkach...

Oczywiście chodzi też o bajery, nie tylko nawi... ;)

Nie zwróciłem na to uwagi na zdjęciach Seb-ek'a, pozostaje zapytać u źródła, czy to dobór zdjęć, czy rzeczywiście jest tam tylko nawigacja bez funkcjonalności komputera subarowego.

 

Sprawa  zrobiła się dla mnie już trochę skomplikowana, a wydawało mi się to takie proste - kupić monitor, jednostkę, kilka kabli, założyć i już... :wacko:

 

Bo jest odrobinę skomplikowana, ale za to jaka satysfakcja. :)

A nie wiecie jak to jest w poliftowym OBK 2.5 z wyjściem pod navi?. Załóżmy, że kupię sam monitor (chcę mieć same dane kompa itd), będzie do czego podłączyć? Wiem już, że w przedliftach nie było. Ale w przedliftach nie było też wiązki do podłączenia sterowania radiem a u mnie wszystko było p&p, więc ciekawi mnie jak jest z ww ekranem.

To, że nie ma wiązki nie jest problemem. Sam Head Unit (monitor) wystarczy do wyświetlania wszystkich danych z komputera. Oczywiście wiązkę trzeba będzie sobie dorobić samodzielnie, ale skoro ja dałem radę, to Wy też możecie. Jak coś będzie niejasne to pytajcie, postaram się podpowiedzieć, co i jak. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zostałem wywołany do tablicy... :)

 

Ja opisywałem TYLKO podłączenie aby działała navi, moduł KNA-G520 to moduł nawigacji:

tu zresztą jest opis:

http://images.kenwood.eu/files/images/products/product_id_481/file_category_8/KNA-G520_Installation_Manual_ENG.pdf

 

nie wiem czy u mnie ( Forek 2006) jest funkcjonalność wskazań komputera jak u Was.

Może to być uzależnione od tego czy  jest  CAN.

Ta funkcja jest niezależna od navi i wymaga podłączenia kilku kabelków:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/minimum-required-wires-have-oem-navigation-work-130628.html?s=b57622a19469af6231f7d64cf4321421&

 

post 12

 

tu też coś jest:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/connector-locations-oem-nav-184310.html

 

wynika z tego, że dodatkowe podłączenie nie jest jakoś specjalnie trudne....

 

Trzeba się upewnić które monitory były montowane u Was.

 

W moim nie można np. podłączyć kamery cofania.

 

Zestaw który instalowałem był na bank z Forestera a czy ma funkcję dodatkowych bajerów .... hmmmm.... musze poczytać.

Zaciekawiło mnie to....

 

mam nadzieję że coś wyjaśniłem...

 

powodzenia Wam życzę   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...