Skocz do zawartości

OBK MY07 mapy nawigacji


WojtekK

Rekomendowane odpowiedzi

Oryginalnie  zainstalowana  nawigacja chyba  standard  w  OBK  czyli Kenwood   KNA-G520    z  dotykowym ekranem.

Chciałbym wymienić/ zaktualizować  mapę. Wiem, bo temat był  poruszany, że   na znanym portalu jest  gośc który   oferuje  za 250 zł  mapy na  CD. W  schowku mam   czytnik płyt  a tuż  przy nim wisi  przewód z  USB.

Jakich  map  powinienem szukać, wiem  ze  Volvo pasuja  nalpiej.

W czytniku  nie mam  żadnej płyty startowej    całość   jakby zgrana  na  twardy dysk.

Może  ktoś  z kolegów   posiada     takowe mapy  i się podzieli.....?

Oczywiście  za $$$.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że  z 2013  póki  co mnie  satysfakcjonują.

Moduł nawigacji    jest   z logiem  GARMINA, zresztą   sama mapa  wygląda  na "garminowską"

W module   nawigacji  jest  zapewne    karta SD. Wystarczyłoby    chyba  ją  wyjąć  (niestety   urządzenie  jest  schowane gdzieś  głeboko)

i wczytać  nowe  mapy  tak jak  do  każdej  nawigacji  garmina.

Można też  zapewne   odpalić  z płyty CD   wkładając    ja  na stałe   do  czytnika  w  schowku.

Czy ktoś  wyjmował   kartę  SD i może  określić    stopień  trudności  w  demontażu   elementów   deski rozdzielczej/ schowków?

 

Aretzky podzielisz się  jakkolwiek  tą mapą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalnie zaspamuję: czy karta pamięci z mapami Europy do US OBKa 2014 jest do dostania...? Ktoś coś podpowie? Może na PW? :)

Z góry dziękuję!

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszczepiałem navi KNA-G520 do mojego Forka, bo fabrycznie nie było.

opisałem to w skrócie tu:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/15068-nawigacja/page-24

post 598.

oraz

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/39476-monitor-fgz806ef2/

post 11

 

czytnika CD w schowku nie montowałem, tylko kartę SD 8GB bezpośrednio w moduł i działa.

mapy Garmina CNE NT 2014.4 EU

 

działa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy zaktualizowane.

W moim OBK   siedzi   jednostka KNA-G520.

W schowku  jest czytnik płyt CD oraz  końcówka    USB  do przesyłu danych.

Nawigacja (modul)  znajduje  się za   panelem  radia  w  konsoli.

Demontaż  radia  zajmuje  10 minut.

Moduł   G520   posiada  wbudowaną  pamięć    +/- 2GB  oraz  slot na  kartę SD.

Użyłem     karty  8GB  i bez  problemu  moduł   ją czyta.

Mapy  pochodzą  od Garmina.

Na  kartę  SD  instalujemy   wyłącznie  mapy.

Do pamięci  wewnętrznej   za pomocą   kabla  USB  instalujemy głosy, punkty POI  i  inne  wodotryski.

 

Nie wiem czy  G520 obsługuje  mapy  z  obrysami  budynków oraz asystenta  pasa  ruchu.

Będe  to  sprawdzać.

Warto też  przeprowadzić  aktualizację  softu  samej nawigacji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się to OBK 04 zapodać

Sądzę, że tak.  Musisz  spróbować wgrać  mapy  (na SD  lub na CD)  nie wiem jaki  masz system ale  na 90%  ogarniesz to Garminem.

OBK   jak na razie  nie  dogaduje się  z  asystentem  pasa  ruchu  oraz  z Budynkami 3D.

Reszta  śmiga bez  problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zapytam przy okazji, czy montując sam monitor nawigacji Kenwood odczyta on wskazania komputera (czy będzie wyświetlał wszystkie te funkcje)?

Tak. Po prawidłowym podłączeniu (monitora - head unit) do instalacji powinieneś móc w pełni korzystać ze wskazań komputera samochodu. Jedynym warunkiem do wyswietlenia prawidłowych wartości jest, by element pochodził z auta wersji EU (stopnie C zamiast F i km/h zamiast mp/h). W przypadku wyświetlacza US/UK/JP da się podobno przeprogramować pamięć, ale nie miałem takiej potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapy zaktualizowane.

W moim OBK   siedzi   jednostka KNA-G520.

W schowku  jest czytnik płyt CD oraz  końcówka    USB  do przesyłu danych.

Nawigacja (modul)  znajduje  się za   panelem  radia  w  konsoli.

Demontaż  radia  zajmuje  10 minut.

Moduł   G520   posiada  wbudowaną  pamięć    +/- 2GB  oraz  slot na  kartę SD.

Użyłem     karty  8GB  i bez  problemu  moduł   ją czyta.

Mapy  pochodzą  od Garmina.

Na  kartę  SD  instalujemy   wyłącznie  mapy.

Do pamięci  wewnętrznej   za pomocą   kabla  USB  instalujemy głosy, punkty POI  i  inne  wodotryski.

 

Nie wiem czy  G520 obsługuje  mapy  z  obrysami  budynków oraz asystenta  pasa  ruchu.

Będe  to  sprawdzać.

Warto też  przeprowadzić  aktualizację  softu  samej nawigacji.

 

a gdzie i jak zaktualizowałeś mapy? mam ten moduł w swoim Legacy. Niestety nawet nie wiem gdzie jest umieszczona centralka i czytnik kart...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja (modul)  znajduje  się za   panelem  radia  w  konsoli.

Jeśli masz   taki moduł  to  wykręcasz radio i za  nim  znajduje  sie   na dole na wysokośći   popielniczki  moduł  nawigacji.

Jest tam  slot  na kartę  SD.

Jeśli nie masz  tego modułu    to  pozostają  Ci tylko  płyty CD.

 

Mapy mam  Garmina. wersja 2014.3.

Nie czyta  obrysów  budynków 3D  i nie  widzi asystenta pasa ruchu. Być  może  coś  źle  zainstalowałem.

Punkty POI  w tym  baza  fotoradarów, niebezpiecznych miejsc   hula  doskonale.

 

Na  karcie SD  zainstalowałem  tylko  mapy  a  POI  są  w pamięci  (dysku) urządzenia.

Edytowane przez WojtekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacja (modul)  znajduje  się za   panelem  radia  w  konsoli.

Jeśli masz   taki moduł  to  wykręcasz radio i za  nim  znajduje  sie   na dole na wysokośći   popielniczki  moduł  nawigacji.

Jest tam  slot  na kartę  SD.

Jeśli nie masz  tego modułu    to  pozostają  Ci tylko  płyty CD.

 

Mapy mam  Garmina. wersja 2014.3.

Nie czyta  obrysów  budynków 3D  i nie  widzi asystenta pasa ruchu. Być  może  coś  źle  zainstalowałem.

Punkty POI  w tym  baza  fotoradarów, niebezpiecznych miejsc   hula  doskonale.

 

Na  karcie SD  zainstalowałem  tylko  mapy  a  POI  są  w pamięci  (dysku) urządzenia.

 

Na pewno mam slot SD, bo KNA-520 miały chyba wszystkie slot SD :)

 

Czyli muszę zakupić mapy Garmin 2014.3 na karcie SD, zmienić istniejącą i powinno działać jak należy.

W tej chwili mam 2012.3 bodajże i niestety nie są całkiem aktualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy ktos ma mapy (zrodlo) do Kenwood KNA DV 3200? Te ktore mam sa z 2004 roku :wacko:

 

 

Poszukaj pliku 464110-7570.iso To powinno odrobinę odświeżyć Twoją nawigację. Wprawdzie jedynie do 2009, ale to zawsze 5 lat różnicy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nawigacja (modul) znajduje się za panelem radia w konsoli. Jeśli masz taki moduł to wykręcasz radio i za nim znajduje sie na dole na wysokośći popielniczki moduł nawigacji. Jest tam slot na kartę SD.

 

Myślę, że taki przedłużacz karty SD wyprowadzony np. do schowka ułatwiłby bardzo aktualizację map:

http://www.ebay.com/itm/Universal-SD-SDHC-Card-Reader-Extension-Cable-Cord-for-GPS-DVD-LED-Screen-/271532684016?pt=US_Memory_Card_Readers_Adapters&hash=item3f389bf2f0

http://www.ebay.com/itm/SD-SDHC-SDXC-Card-Reader-Flex-Zip-Cable-Cord-Extension-Adapter-for-GPS-DVD-LED-/301439267261?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item462f2e31bd

http://allegro.pl/przedluzacz-przedluzka-wydluzacz-kart-microsd-sd-i4891170436.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne.

Jeśli jednak  nie  zmieniasz   map  co chwila to raz na rok  mozna  wyjąć  radio  i poświęcić  godzinkę  na demontaż, wgranie map na SD,  montaż radia  i 3 listewek.

Choć  z drugiej  strony   ten przedłużasz  szalenie  praktyczny jest bo operacja  zajmuje   5 minut łącznie  z  wgraniem map.

Może  warto  podłączyć  taki gadget...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero szukam kompletnego zestawu KNA-G520, bo mam wersję OBK ze schowkiem na środku, ale jak już będę montował, to na 100% przedłużacz założę. Zwykłem używać w Garminie mapy UMP, a że ta aktualizuje się codziennie, to pewnie też będę dość często aktualizował w navi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiąca jestem użytkownikiem OBK z 2006r właśnie z nawigacją . Obecne mapy są tylko na EU zachodnią. I mam pytanie czy tak jak piszecie wystarczy mieć aktualne mapy Garmina na Karcie SD i po wyjęciu radia umieścić kartę w slocie i wszystko ma grać? Czy uprzednio potrzeba jakiegoś nowszego oprogramowania samego urządzenia. Jestem w tych sprawach lekko mówiąc zielony więc prosze o wyrozumiałość. Z góry dzięki za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie z nawigacją w OBK jeszcze doświadczenia też nie mam, ale jeśli działa to tak, jak w Garminach (a chyba tak), to wystarczy, że wrzucisz plik z aktualną mapą (np. UMP) do odpowiedniego katalogu na karcie SD (lub w pamięci urządzenia) i wszystko będzie działać. Wybór aktywnej mapy powinien być w menu urządzenia. Oczywiście możesz też kupić aktualną Garminowską mapę CNE. Co do aktualizacji samego firmware, to nie jest to obowiązkowe, ale zawsze warto to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...