Skocz do zawartości

OBK MY07 mapy nawigacji


WojtekK

Rekomendowane odpowiedzi

A opanowałes audio z navi? Jak?

Nie,

nie mam oryginalnego radia, a doszedłem do wniosku że audio mi niepotrzebne.

Miałem dorzucić dodatkowy głośniczek jak np. zewnętrzny od CB, ale brak czasu...

Znalazłem dokładny schemat elektryczny z opisami wyjść monitora i wydaje mi się, że z ta pomocą kwestia  audio też jest do ogarnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znalazłem zestaw nawigacji do H6: http://allegro.pl/subaru-outback-2005r-radio-nawigacja-86271ag030-i4986645018.html

- widać, że anglik, ale czy nawigacja z anglika będzie pokazywać imperialne jednostki, czy takie jak dostanie z komputera samochodowego?

 

Widziałem gdzieś na zdjęciach, że jeśli chodzi o odległość, to w menu powinien być (?) wybór km/mile, a co np. z temperaturą, czy nie jest pobierana z ECU i wyświetlana w jednostce jaką podaje ECU (czyli u mnie w *C)?

 

No i ostatnia sprawa - czy są jakieś różnice w funkcjonalności (i kompatybilności) nawigacji jak z aukcji powyżej, czyli z 2005 z tymi z MY07?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zestaw nawigacji do H6: http://allegro.pl/subaru-outback-2005r-radio-nawigacja-86271ag030-i4986645018.html

- widać, że anglik, ale czy nawigacja z anglika będzie pokazywać imperialne jednostki, czy takie jak dostanie z komputera samochodowego?

 

Widziałem gdzieś na zdjęciach, że jeśli chodzi o odległość, to w menu powinien być (?) wybór km/mile, a co np. z temperaturą, czy nie jest pobierana z ECU i wyświetlana w jednostce jaką podaje ECU (czyli u mnie w *C)?

 

No i ostatnia sprawa - czy są jakieś różnice w funkcjonalności (i kompatybilności) nawigacji jak z aukcji powyżej, czyli z 2005 z tymi z MY07?

Nie miałem okazji podłączać HU w wersji UK, ani US. Jestem jednak przekonany, że jednostki są "zaszyte" w oprogramowaniu samego Head Unit. Jeżeli więc podłączysz taki zestaw do siebie to musisz się liczyć z wyświetlaniem nieprawidłowych wartości. Elektrycznie są to takie same elementy, ale soft jest różny. Da się to zapewne przeprogramować, ale mogą to być chore kwoty... A skoro Grzesio pazera sprzedaje to razem z wiązką w tak niskiej cenie, to znaczy, że nikt tego nie chce... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zestaw nawigacji do H6: http://allegro.pl/subaru-outback-2005r-radio-nawigacja-86271ag030-i4986645018.html

- widać, że anglik, ale czy nawigacja z anglika będzie pokazywać imperialne jednostki, czy takie jak dostanie z komputera samochodowego?

 

Widziałem gdzieś na zdjęciach, że jeśli chodzi o odległość, to w menu powinien być (?) wybór km/mile, a co np. z temperaturą, czy nie jest pobierana z ECU i wyświetlana w jednostce jaką podaje ECU (czyli u mnie w *C)?

 

No i ostatnia sprawa - czy są jakieś różnice w funkcjonalności (i kompatybilności) nawigacji jak z aukcji powyżej, czyli z 2005 z tymi z MY07?

 

 

Duża zmiana była w My08, można je odróżnić po wbudowanym czytniku DVD w panel centralny. Tą navi stosowano też w nowym modelu od MY09. Dla mnie największy plus to inne mapy i kompatybilność z systemem Volvo MMM2.

 

Odnośnie jednostek to imho będą angielskie, poszukaj sobie w archiwum jakiś min 2 lata temu jeden z userów przeszczepił navi z anglika,  z tego co pamiętam musiał przeprogramowywać  eprom w navi, aby mieć nasze jednostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie jednostek to imho będą angielskie...

Nie upieram się, zasugerowałem się opinią na amerykańskim forum:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/another-oem-navi-features-hack-thread-progress-and-documents-36342p36.html

posty #527 i #529.

 

 

 

A skoro Grzesio pazera sprzedaje to razem z wiązką w tak niskiej cenie, to znaczy, że nikt tego nie chce...

Pewnie tak... ;)

 

A przy okazji - czy do takiego zestawu (jak z powyższej aukcji) można podłączyć P&P moduł KNA G-520, będzie tam odpowiednie gniazdo?

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnośnie jednostek to imho będą angielskie...

Nie upieram się, zasugerowałem się opinią na amerykańskim forum:

http://legacygt.com/forums/showthread.php/another-oem-navi-features-hack-thread-progress-and-documents-36342p36.html

posty #527 i #529.

 

Jak sam widzisz to jest Navigation set-up i istotnie mozesz tam zmieni mile /km i w sumie to wszytsko. Odleglosc do celu bedziesz mial w km, ale spalanie, temp, dane kompa masz bez zmian - tak jest przynajmniej u mnie.

 

Uderz lub poczytaj posty tego kolegi:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/user/4291-toni/?tab=topics

 

on robil taki przeszczep z wersji UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

...FGZ201ELF2 o numerze Subaru 86281AG031. Ten spalanie ma wyskalowane w litrach/kilometry i temperaturę podaje w stopniach C i jest przeznaczony na rynek EU .

Kontynuując temat - wiem już jaki monitor potrzebuję, a orientujecie się może, czy pochodzenie czytnika DVD ma znaczenie.

Chodzi mi o mariaż monitora z rynku europejskiego z czytnikiem z angola, czy to ma szanse wyświetlać jednostki metryczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

...FGZ201ELF2 o numerze Subaru 86281AG031. Ten spalanie ma wyskalowane w litrach/kilometry i temperaturę podaje w stopniach C i jest przeznaczony na rynek EU .

Kontynuując temat - wiem już jaki monitor potrzebuję, a orientujecie się może, czy pochodzenie czytnika DVD ma znaczenie.

Chodzi mi o mariaż monitora z rynku europejskiego z czytnikiem z angola, czy to ma szanse wyświetlać jednostki metryczne?

 

Czytnik powinien działać bez problemu czy to w wersji EU, czy UK. Tak naprawdę to tylko czytnik DVD z odrobiną innych funkcji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś alternatywny sposób identyfikacji pochodzenia monitora? Sprzedawca twierdzi, że na 100% jest z rynku europejskiego, ale zdjęcia naklejki nie mogę od niego wyciągnąć, bo podobno numery i tak są zupełnie nieczytelne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś alternatywny sposób identyfikacji pochodzenia monitora? Sprzedawca twierdzi, że na 100% jest z rynku europejskiego, ale zdjęcia naklejki nie mogę od niego wyciągnąć, bo podobno numery i tak są zupełnie nieczytelne...

Jest - podłączyć i zobaczyć jednostki. Jak Ci się chce kopać z koniem i cena jest atrakcyjna, to napisz do sprzedawcy. W innym wypadku odpuść, bo nie ma możliwości, by naklejka była nieczytelna.

Oczywiście UK jest także w Europie, więc będzie końcówka ERF2 i to będzie także "z rynku EU". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie pytanko...

Czy do europejskiego outbacka 2007 ale My08

podejdzie coś takiego ?

 

http://allegro.pl/nawigacja-z-wiazkami-subaru-legacy-2007-2008-navi-i5033510332.html

 

istotne jest to żebym nie musiał wycinać istniejącego radia ( zmieniarka 6płytowa )

czyli czy ten moduł może działać niezależnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne podejdzie (jezeli jest cala instalacja), kiedys ktos na forum wstawial i to wersje UK, ale AFAIR wymienial wszytsko.

Nie wiem po co sie upierasz na zmieniarce, skoro w navi masz naped DVD i to czytajacy DVD-DL, takze jak zapodasz plyte z 9GB mp3 to chyba sam wiesz . ..:) a jakosciowo to i tak oba radia podobnie slabo graja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to ze może mniej roboty :-)

 

No mniej o 6 srub, ale i tak musisz je wyciagnac, zeby kostki popodlaczac. Jezeli instlacja nie jest przystosowana do navi, tj np w MY04, to i tak wyciagniecie radia to pikus z przerobka instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modele nawigacji w poszczególnych latach pomiędzy 2003-2008 się czymś różniły ?

bo trochę sie pogubiłem :-)

 

do której wersji można wgrać nowsze mapy ? czyli chyba Garmina.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy modele nawigacji w poszczególnych latach pomiędzy 2003-2008 się czymś różniły ?

bo trochę sie pogubiłem :-)

 

do której wersji można wgrać nowsze mapy ? czyli chyba Garmina.... 

 

Zasadniczo się różniły. Od bodajże My08 (albo pod koniec 2007) weszła nowa navi (była też montowane w nowym modelu po MY09), której źródłem jest płyta DVD z czytnikiem zabudowanym w audio. Możesz ładować mapy m.in od Volvo. Wcześniej to też Kenwood ale mapy inne, Garmin to rozszerzenie montowane przez SIP, z racji braku (wtedy) map pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli się pchać to w nowe... Ja mam model obk chyba My 08. Panel radia i klimy b. podobny do tego z DVD tyle ze bez DVD :-) Chyba nie powinno być zatem problemu z przelożeniem. Nie do końca jednak rozumiem kwestię Map.. Co znaczy rozszerzenie montowane przez SIP. To jakiś element hardware ?

 

 

Update...

Jeśli dobrze rozumiem to mam tezy opcje

1. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD - stara wersja i największa kupa

2. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD i slotem SD (KNA-520)- jest ok i działa Garmin

3. Navi z DVD w panelu radia.. Mapy volvo.. Ale w opcji 3 oprócz volvo można nadal stosować Garmina lub coś innego? I można podłączyć kamerę cofania ..

Edytowane przez Piskoor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli się pchać to w nowe... Ja mam model obk chyba My 08. Panel radia i klimy b. podobny do tego z DVD tyle ze bez DVD :-) Chyba nie powinno być zatem problemu z przelożeniem. Nie do końca jednak rozumiem kwestię Map.. Co znaczy rozszerzenie montowane przez SIP. To jakiś element hardware ?

Update...

Jeśli dobrze rozumiem to mam tezy opcje

1. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD - stara wersja i największa kupa

2. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD i slotem SD (KNA-520)- jest ok i działa Garmin

3. Navi z DVD w panelu radia.. Mapy volvo.. Ale w opcji 3 oprócz volvo można nadal stosować Garmina lub coś innego? I można podłączyć kamerę cofania ..

 

Tak jak napisałeś, były podstawowe dwie wersje, +opcja do starszej navi w postaci Garmina. Możliwe, że ten moduł można podłączyć i do nowszych navi, ale ja nie widzę takiego sensu.

 

W opcji 3, podobnie jak 1 (ale inny rodzaj map) stosuje sie mapy Navteq'a:

http://www.navigation.com/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Navteq-NavteqEurope-Site/en_GB/-/GBP/ViewStandardCatalog-Browse?CatalogCategoryID=XVoKCghBuhUAAAEpruUY6rEQ&ShowAllProducts=YES&ShowAllCategories=YES

 

Możesz sobie sprawdzić pokrycie / aktualność poprzez wybranie rocznika (np do 2007 i od 2008/2009 - dostaniesz różne wyniki. To jest do Subaru, ale ten sam dostawca map robi aktualizacje do innych aut i tak z tego co pamiętam w pierwszej wersji pasują mapy m.in z toyoty jak i LR, w 3 z systemu MMM2 z Volvo, gdzie często mapy są częściej aktualizowane niż do Subaru.

 

Jest wątek nt navi i map na ogólnym, poczytaj sobie, dużo rzeczy się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli dobrze rozumiem to mam tezy opcje

1. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD - stara wersja i największa kupa

2. Navi z oddzielnym czytnikiem DVD i slotem SD (KNA-520)- jest ok i działa Garmin

3. Navi z DVD w panelu radia.. Mapy volvo.. Ale w opcji 3 oprócz volvo można nadal stosować Garmina lub coś innego? I można podłączyć kamerę cofania ..

 

Czy największa kupa to jest to? 

 

maKMh-GcgjqyDvENDDodUag.jpg

 

Pytam bo mam właśnie taki czytnik i nie wiem jak zrobić aktualizację map. Pomocy !!!

Edytowane przez KrisKristoffers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...