Skocz do zawartości

Paliwa premium- tankujecie do forków?


Lookash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam się jakie paliwa są najlepsze do FXT . Temat był wczesniej wałkowany ,wiem o tym ale wtedy gdy nie było jeszcze silników DIT . Zastanawiam się czy jest sens tankowania Vervy czy V powera skoro na wlewie pisze 95 only. W instrukcji z kolei piszą żeby tankować 95 lub lepszą. Wiem że silnik skonstruowany do paliwa 95 nie będzie w stanie wykorzystać potencjału lepszych paliw ale podobno te lepsze mają dodatki czyszczące i silniki z wtryskiem bezpośrednim są narażone na powstawanie nagaru na wtryskiwaczach. Ja staram się co trzecie lub czwarte tankowanie zalać to lepsze paliwo dla czyszczenia ale zastanawiamsię czy bardziej to nie działa na moje samopoczucie niż na silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo standardowe 95 tankowane na dobrej stacji nie powinno powodować nagaru, więc tankowanie premium - oczywiscie nie zaszkodzi - to nie pomoże, bo w nowym silniku i jeżdżonym na dobrym paliwie 95, nie powinien zbierać się "syf".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paliwo standardowe 95 tankowane na dobrej stacji nie powinno powodować nagaru, więc tankowanie premium - oczywiscie nie zaszkodzi - to nie pomoże, bo w nowym silniku i jeżdżonym na dobrym paliwie 95, nie powinien zbierać się "syf".

 

A jak jest z dieslem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tankowałem i tankuję paliwa premium, niezależnie czy wcześniej do diesla, czy obecnie turbo benzyny. Nie wiem czy dają coś pozytywnego, ale na pewno nie szkodzą. W każdym razie wał mi się nie ukręcił. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polepsza ... Sponsorowanie Roberta przez Lotos. ;)

 

BTW też najczęściej tankuję na Lotosie.

I szczerze mówiąc to jest główny powód moich wizyt na tych stacjach :P . Chociaż uważam ze naprawdę maja dobre paliwa.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja leje 98 Dynamic na Lotosie, ale czy to coś polepsza to nie wiem
 

dzis zatankowalem to paliwo (silnik 2.0i) tylko dlatego ze  na dystrybutorze z 95 byla awaria. Osiagow lepszych nie zauwazylem ale jeszcze nigdy na zadnym paliwie nie udalo mi sie zejsc do tak niskiego spalania jak na tym paliwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze nigdy na zadnym paliwie nie udalo mi sie zejsc do tak niskiego spalania jak na tym paliwie

 

Potwierdzam. Na tym paliwku mój 2.0X N/A robi prawie 540 km z pełnego baku. Po mieście rzecz jasna.

 

Cheers! 

Edytowane przez Arizz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wariat jestem. H6-kę od zakupu tankuję tylko i wyłącznie na Shellu - w większości przypadków V-Powerem (niestety na stacjach przejętych od Neste tego paliwa nie ma). Zdarzyło mi się jechać z Jastarni do Wejherowa żeby zatankować na Shellu  :biglol:. Takie moje własne widzimisię :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego forka zawsze tankowałem 98 PB Ultimate, od roku leje 100+ Racing Shella.

 

Zdaję sobie sprawę, że tego typu paliwa nie podniosą osiągów w silniku nie modyfikowanym ale nie o to mi chodzi. Nie mam punktu odniesienia bo nigdy nie zalałem jeszcze 95 PB.... ale przypuszczam, że paliwa premium w moim silniku nie poprawią osiągów. Shell ma dodatki czyszczące i wolę zasypiać ze świadomością, że mam czyściutki silnik ;)

 

Jeszcze pozostaje inna kwestia, może błędna ale tak sobie myślę, że jeżeli właściciel stacji chciałby "kombinować" na paliwie to prędzej "popsuje" 95-tkę bo jej najwięcej idzie niż 98 i więcej .... ale pewnie reguły nie ma.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

przypuszczam, że paliwa premium w moim silniku nie poprawią osiągów

Raczej nie poprawią na standardowym programie, poza tym główną zaletą paliw wysokooktanowych jest mniejsze ryzyko spalania stukowego i to chyba jest ich największa zaleta jeśli chodzi o wpływ na żywotność silnika. Tak mi się przynajmniej wydaje.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...