Skocz do zawartości

Subaru OUTBACK Outback bi-fuel -pytanie


Aruchna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

Od kilku miesięcy szukam fajnego Outbacka 2010-2013 z automatem . Wpadł mi jeden taki w oko:

 

http://otomoto.pl/subaru-outback-outback-bi-fuel-gaz-lpg-4x4-awd-2012-C33056023.html

 

Natomiast mam pytanie do znawców tego modelu :

1. Dlaczego nie ma bocznych listw plastikowych i ma  inne relingi (były różnice w modelach?) - dla mnie wygląda bliżej jak legacy:)

2. Co myślicie o modelach "Bifuel"?

 oczywiście inne trafne sugestie co do tego modelu będą mile widziane

pozdrawiam

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co myślicie o modelach "Bifuel"?

 

Pewnie pytanie czy miales zamiar zakladac gaz czy nie, jezeli tak to juz masz zalozona instalacje BRC. i wydaje mi sie ze we Wloszech masz na to gwarancje w Subaru, w Polsce pewnie nie.

 

plusy sa takie ze masz to zalozone u dealera a nie u pana Mietka, (co moze nie koniecznie moze byc plusem, ale zakladam ze oni tego montuja tyle ze wiedza jak to zrobic)

a minusem jest to ze auto ma juz przejechane pewnie 50kkm na gazie

 

osobiscie jestem zdania ze lepiej kupic auto bez gazu i zalozyc samemu i kogos kto wie co i jak.

(bazujac na wlasnym doswiadczeniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

i wydaje mi sie ze we Wloszech masz na to gwarancje w Subaru,

 

niestety pomyłka. Praktycznie wszystkie przedstawicielstwa Subaru zrezygnowały z instalacji LPG w ASO. Musiała być dołożona oddzielnie. 

 

 

 

u dealera a nie u pana Mietka, (

 

jeżeli już to diler zleca tą usługę firmie zewnętrznej o tyle dobrze, że na pewnie nie panu Mietkowi :)

 

 

 

Dlaczego nie ma bocznych listw plastikowych i ma inne relingi (były różnice w modelach?) - dla mnie wygląda bliżej jak legacy:)

 

listwy boczne i relingi zintegrowane mają wersję ze Stanów.

 

Sprawdź dokładnie takie auto najlepiej w ASO. Ze zdjęć niewiele można powiedzieć ale wygląda na to, że przedni zderzak był malowany ( lakier nachodzi na dolne plastiki ) tył podobnie.

Felgi są nieoryginalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wszystkie odpowiedzi. Oczywiscie cena jest taka ze auto napewno po jakiś przejściach:) ale warte zainteresowania. Mam doniego jakies 60 km wiec w przyszly weekend sobie pojade z czyjnikiem lakieru je obadac. Dam znac na forum co i jak. Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wydawalo mi sie (gdzies czytalem) ze wlasnie we Wloszech mozesz kupic sub z lpg od razu,

 

 

w 100 % to nie ponieważ mogą się zdarzać pojedyncze regionalne akcje np. we Włoszech. W każdym razie w Europie zachodniej odpuścili LPG parę lat temu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wersję bi-fuel i też z Italii, do kompletu były oryginalne książki subarowskie opatrzone etykietą bi-fuel, więc nie wiem czy to było widzi-misie dealera czy jakaś grubsza akcja fabryczna.

Za drugą wersją przemawiał by fakt że kod silnika nabity na tabliczce znamionowej jest niespotykany w egzemplarzach non-lpg. Ciekawe czy tak samo jest w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

książki subarowskie opatrzone etykietą bi-fuel, więc nie wiem czy to było widzi-misie dealera czy jakaś grubsza akcja fabryczna.

 

Nie fabryczna tylko lokalnego importera. W tym przypadku Subaru Italia dogadała się z instalatorami LPG i montowali. SIP robi tak np. z webasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Obniża temperaturę, ale nie wiem czy na tyle by całkowicie zniwelować skutki wyższej temperatury spalania. Pompa w butli musi być bo paliwo gazowe jest podawane bezpośrednio do wtryskiwaczy benzynowych i coś musi zadbać o jego odpowiednie ciśnienie. Za to brak parownika i redaktora. Odpada ingerencja w układ chłodzenia silnika i elektronikę sterującą wtryskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego ja mam osobne wtryskiwaczy LPG Jest przekaźnik który załącza gaz po 50 sekundach ( zawsze) A potem steruje tym wszystkim komputer auta

Mam przejechane na tej instalacji 200000 i przy tym przebiegu wymieniłem pompe gazu koszt 700 zł z robocizną Instalacja bdb polecam Mam Icom Jtg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego ja mam osobne wtryskiwaczy LPG Jest przekaźnik który załącza gaz po 50 sekundach ( zawsze) A potem steruje tym wszystkim komputer auta

Mam przejechane na tej instalacji 200000 i przy tym przebiegu wymieniłem pompe gazu koszt 700 zł z robocizną Instalacja bdb polecam Mam Icom Jtg

Ty masz starsza generację instalcji. w nowszej jest przez wtryski paliwowe.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 k ? :? I te same wtryski ? Głowica i zawory ok ?

Tak kolego narazie jest wszystko ok i mam nadzieję że tak będzie dalej

 

Mylisz się kolego ja mam osobne wtryskiwaczy LPG Jest przekaźnik który załącza gaz po 50 sekundach ( zawsze) A potem steruje tym wszystkim komputer auta

Mam przejechane na tej instalacji 200000 i przy tym przebiegu wymieniłem pompe gazu koszt 700 zł z robocizną Instalacja bdb polecam Mam Icom Jtg

Ty masz starsza generację instalcji. w nowszej jest przez wtryski paliwowe.

 

Wysłane z mojego SM-N7505 przy użyciu Tapatalka

Instalacja piątej generacji u mnie siedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...