Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi ile konkretnie l/100km pali XT.

 

W XTku 10.8 l/100km, N/A 8.9 l/100km wg wskazania komputera. ( średnia 7,5kkm )

Najbardziej podoba mi się odpowiedź na zadane pytanie „ile pali?” – „tyle ile wlejesz!” :biglol:

Jeśli mam kaprys na jazdę eco podczas dojazdu do pracy to w NA potrafię zejść na ok. 6l/100km, a w XTku 8l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna trasa 1100 km i kolejne zauroczenie. Po 12 godzinach wyszedłem z auta świeżutki. Spalanie na trasie składającej sie głownie z autostrad i przy przestrzeganiu przepisów 10,4. Ale z trumną na dachu, czterema osobami i pełnym kufrem. Był tez przeciwny wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% po mieście ,zalane do pełna przejechane 404km. i weszło 51 l . czyli wychodzi 12,6 na 100km. Jeździłem w trybie (I) dosyć spokojnie , a czasem nawet na PSJ  -cie (czyt. Piz...waty Styl Jazdy)  . Silnik na dotarciu 450 Km przebiegu.

Teraz przepale zbiornik na (S), zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieni Ci się po ok 2-2,5 kkm. Zużycie zauważalnie spada:) Między trybami w mieście nie ma istotnych różnic w spalaniu. Na szosie, a zwłaszcza autostradzie już jest to zauważalne. I jeszxze raka ciekawostka. W trybie I po wirtualna szóstka ma nieco krótsze przełożenie niż tryb automatyczny

 

 

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem czemu ale wcześniej tego światełka nie widziałem
Też nie wiem do czego służy ta dioda. U mnie ma kolor niebieski.

 

 

Po zmroku zakryj je i zobaczysz jak bez niego jest smutno w nocy
Ja np. mam stale odsuniętą roletę dachu, więc we wnętrzu jest dość jasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Powiedz mi, po co jest ta dioda?

- Właśnie, po co?

- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ta dioda? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Dioda na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tą diodą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!

 

 

:biglol: :biglol: :biglol:

Edytowane przez sjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Może ktoś mi podpowie co to za lampka świeci się przy schowku na okulary tak jak na zdjęciu

e56f031ea75e.jpg

 

Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem

 

Jaki "wielki" pomysł w Subaru( pokazuje że lampki w samochodzie są włączane jak się otworzyć drzwi)! OFF oznacza że lampki się "raczej" nie włączą jak otworzysz drzwi! :)

 

Nie wiem jak dla was ale mnie trochę wkurza ten pomysł że jak zablokuję otwierania okien to mogę otworzyć tylko moje okno, no i ten przycisk nie jest podświetlany ciekawie zaoszczędzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam

 

Może ktoś mi podpowie co to za lampka świeci się przy schowku na okulary tak jak na zdjęciu

e56f031ea75e.jpg

 

Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem

 

Jaki "wielki" pomysł w Subaru( pokazuje że lampki w samochodzie są włączane jak się otworzyć drzwi)! OFF oznacza że lampki się "raczej" nie włączą jak otworzysz drzwi! :)

 

Nie wiem jak dla was ale mnie trochę wkurza ten pomysł że jak zablokuję otwierania okien to mogę otworzyć tylko moje okno, no i ten przycisk nie jest podświetlany ciekawie zaoszczędzenie.

 

Ale ta lampka raczej nie ma nic wspólnego z tym czy lampki swiecą się przy otwieraniu drzwi czy też nie. Ta lampka permanentnie świeci i nie wiadomo dlaczego świeci. Tak świeci że nie wiem co mam zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy składka ubezpieczenia OC/AC w drugim roku użytkowania auta powinna być niższa czy wyższa? Ile zapłaciliście za pakiet
Masz dwie opcje :) pierwsza - ubezpieczasz od wartości fakturowej samochodu, składka się wiec nie zmienia. Druga opcja - ubezpieczasz samochód od realnej wartości samochodu - składka jest niższa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czy składka ubezpieczenia OC/AC w drugim roku użytkowania auta powinna być niższa czy wyższa? Ile zapłaciliście za pakiet

 

Masz dwie opcje :) pierwsza - ubezpieczasz od wartości fakturowej samochodu, składka się wiec nie zmienia. Druga opcja - ubezpieczasz samochód od realnej wartości samochodu - składka jest niższa.

No nie zawsze tak jest. Zalezy czy ubezpieczenie na pierwszy rok nie bylo promocyjne. Czest leasing ma swoje promocyjne skladki wynegocjowane u konkretnych ubezpieczycieli i maja one malo wspolnego z wartoscia auta. Czasami u dealeta mozesz znalezc speckalne pakiety.wszystko zalezy od tego jakie miales to pierwsze ubezpieczenie? Jesli normalnie liczone u agenta to drugi rok bedzie tak jak napisano wczesniej w zal3znosci od kwoty ubezpieczenia. Jak kalkulowalen teraz roznych leasingodawcow to np. Mleasing mial podpisana umowe z pzu i od waryosci netto 123 tys zl skaldka promocyjna na pierwszy rok to 2260 zl. Kolejny rok juz nie bylby promocyjny.

 

 

Witam

 

Może ktoś mi podpowie co to za lampka świeci się przy schowku na okulary tak jak na zdjęciu

e56f031ea75e.jpg

 

Szukałem w instrukcji ale nie znalazłem

 

 

Jaki "wielki" pomysł w Subaru( pokazuje że lampki w samochodzie są włączane jak się otworzyć drzwi)! OFF oznacza że lampki się "raczej" nie włączą jak otworzysz drzwi! :)

 

Nie wiem jak dla was ale mnie trochę wkurza ten pomysł że jak zablokuję otwierania okien to mogę otworzyć tylko moje okno, no i ten przycisk nie jest podświetlany ciekawie zaoszczędzenie.

Ale ta lampka raczej nie ma nic wspólnego z tym czy lampki swiecą się przy otwieraniu drzwi czy też nie. Ta lampka permanentnie świeci i nie wiadomo dlaczego świeci. Tak świeci że nie wiem co mam zrobić :(

A to znaczy ze we wczesniejszych modelach subaru tego nie bylo? Pewno zgapili z tego co dobre czyli z hondy. Ja w moim accordeonie taka lampke mialem "od zawsze". Sluzy ona do takich funkcji jak lampka oswietlajaca pedaly gazu, hamulca czy podswietlane progi:), albo zewnetrzne krawedziowe dolne kolorowe podswietlenie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ona bardzo irytuje z innego powodu, ponieważ ostatnimi czasy rzadko załącza się system Start&Stop i mam wrażenie, że owa lampka chce mi powiedzieć że coś drenuje akumulator (np jakieś włączone oświetlenie) przez co jest on za słaby aby utrzymać elektrykę w aucie. To tylko moje teorie spiskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...