Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem trasę ponad 300 km z Trójmiasta na Mazury jechałem spokojnie bocznymi drogami ale i tak wszystkich (czyli parę lokalnych golfow) wyprzedzalem średnia wg komputera 7,8 ale przy spokojnej rownomiernej jeździe z prędkościami poniżej 100 (szybciej się nie dało) wiem że sbd spaliłby pewnie z 5,5 ale dla mnie i tak to świetny wynik

Dokładnie, XT jest wybitnie oszczędnym autem. Zrobiłem XT dopiero ok 6 tys, ale poprzednio miałem 4 lata Forestera 2.0 NA 3 gen - i osobiście nie widzę dużych różnic w spalaniu. Pokusiłbym się o stwierdzenie że przy takiej samej trasie, tak samo przejechanej, Forek 2.0 DIT i 2.0 NA spalą takie same ilości benzyny. Zaznaczam ponownie, że chodzi o taki sam styl jazdy, podobne prędkości i przyspieszenia. Zresztą ma to sens, oba silniki benzynowe, taka sama pojemność i podobna sprawność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Jestes moim idolem. Podkreciles go juz na 280 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Jestes moim idolem. Podkreciles go juz na 280 ?

Total seria , w końcu na gwarancji jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

na trasie Gdynia Rumia, nie spiesząc się pokazał mi po zgaszeniu 8
@@Jaca68, sprawdź na tej trasie w lipcu/sierpniu, jak turyści jada na Hel ;):biglol:

Mieszkałem w Rumii 2 lata i wiem coś o tym, poza spalaniem odcinek ten w lecie zajmuje nawet 2 godziny...

 

 

 

Zresztą ma to sens, oba silniki benzynowe, taka sama pojemność i podobna sprawność.
W kwestii formalnej - nie jest tak. Silnik doładowany ma niższą sprawność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Jestes moim idolem. Podkreciles go juz na 280 ?

Total seria , w końcu na gwarancji jest

Nie no oczywiście. Co do łopatek za każdym pociagnieciem przy redukcji spada ci bieg czy trzeba czekac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Jestes moim idolem. Podkreciles go juz na 280 ?
Total seria , w końcu na gwarancji jest
Nie no oczywiście. Co do łopatek za każdym pociagnieciem przy redukcji spada ci bieg czy trzeba czekac ?
W trybie S# + manual + łopatki , trzyma cały czas zadany bieg , jak i w gore tak i w dół . Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Ale chyba to miało być auto żony ? ;) Teraz śmiga pewnie STI :)

No miało byc , ale nie jest STI stoi i czeka na wiosnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Wczorajsza trasa XT , N.Sacz - Balice , średnia 18.8 :) oczywiscie S# + manetki , bo na trasie automat to nieporozumienie .

Jestes moim idolem. Podkreciles go juz na 280 ?
Total seria , w końcu na gwarancji jest
Nie no oczywiście. Co do łopatek za każdym pociagnieciem przy redukcji spada ci bieg czy trzeba czekac ?
W trybie S# + manual + łopatki , trzyma cały czas zadany bieg , jak i w gore tak i w dół .
Sprawdze jutro bo na I mam wrazenie ze nie za kazdym razem mnie slucha. Wprawdzie nie na manualu ale wydawalo mi sie ze kazde pociagniecie lopatki ma przyniesc efekt ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co oznacza poza Zakres ? Obroty skacza w pulapie 2-4 tys. Zgodnie z instrukcja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie ma opcji o przypadku o ktorym pisze. Zalozmy jade I wrzucam lopata 3,2, i jedynka za pociagnieciem nie wchodzi a obroty na poziomie 2-3 tys. Drugie pociagniecie wchodzi. Lub druga sytuacja redukuje do 2 wchodze w zakret wychodze dodaje gazu tryb I a obroty ida w gore na wyswietlaczu 2 a nie D i ida w gore a d sie nie pojawia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ta chwila trwa i trwa

Mnie by denerwowało, gdyby powrót na D był za szybki. Ta możliwośc chwilowego przejścia na ręczne sterowanie, to dość unikalna cecha i bardzo cenna. Zawsze można wrzucić inny bieg, jeśli czas powrotu na automat sie dłuży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ująć lekko gazu, lub go nie dodawać i po 2-3 sek przechodzi na D.

 

Co do samej zmiany manetkami, to zauważyłem, że w trybie I nie można zbić 2 biegów na raz, a sama zmiana odbywa się z lekkim opóźnieniem, na S# tego nie ma. :)

 

No chyba, że to tylko u mnie tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

na trasie Gdynia Rumia, nie spiesząc się pokazał mi po zgaszeniu 8
@@Jaca68, sprawdź na tej trasie w lipcu/sierpniu, jak turyści jada na Hel ;):biglol:

Mieszkałem w Rumii 2 lata i wiem coś o tym, poza spalaniem odcinek ten w lecie zajmuje nawet 2 godziny...

 

 

 

Zresztą ma to sens, oba silniki benzynowe, taka sama pojemność i podobna sprawność.
W kwestii formalnej - nie jest tak. Silnik doładowany ma niższą sprawność.

 

Mamy do siebie niedaleko zapraszam na test. Spotkamy się na stacji, zatankujemy pod korek i pojedziemy razem, wybieraj autostrada, drogi boczne, jedziesz pomału albo na 100% (oczywiście 100% NA). Dojeżdżamy do następnej stacji po 100-200 km i tankowanie. Wtedy zobaczymy różnice  :biglol:

 

Latem nie jeżdżę Morską, chociaż Hutnicza też lubi być zawalona ....

Edytowane przez Jaca68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mamy do siebie niedaleko zapraszam na test.
Jeśli tylko będzie czas - no problem :)

A co do XT to bez wątpienia super auto. Jeśli silnik 2.0 DIT nie pojawi się na naszym rynku to Forek XT to probably następne auto ;)

 

 

Latem nie jeżdżę Morską, chociaż Hutnicza też lubi być zawalona ....
Ja z Gdyni często jeżdżę przez Wiczlino i Łężyce - nie ma korków, a dodatkowo okoliczności przyrody i krajobrazu... :)

PS - w Galeri Rumia Auto Spa - polecam :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A jeździ tu ktoś 2.0i cvt?
  Ja jeździłem na próbnej - i szczerze powiedziawszy nie ma dramatu, normalny samochód, przyspiesza po dodaniu gazu i dobrze się prowadzi, ma troszkę miększe zawieszenie co po przesiadce z xt door to door jest odczuwalne - Jedyne co to po prostu nie ma banana na gębie po dodaniu gazu :) dlatego większość osób kupuje XT ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam różne prospekty i internety w poszukiwaniu następcy sztrucla, ale ogólnie ciemność widzę. Wszystko wskazuje na to ze forek do mojego zastosowania jest najlepszy.

Miała być skoda, ale pewien kapelusznik w 3city mnie wkur ten tego, w szeryfa się bawić zaczął, wiec nie będę się utożsamiać z takimi ludźmi :D

 

BTW jeśli chodzi o testy zderzeniowe, to wśród suvików forek wypadł bdb wg iihs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być skoda, ale pewien kapelusznik w 3city mnie wkur ten tego, w szeryfa się bawić zaczął, wiec nie będę się utożsamiać z takimi ludźmi :D BTW jeśli chodzi o testy zderzeniowe, to wśród suvików forek wypadł bdb wg iihs

ocenianie samochodu po osobie ktora nim smiga jest niewlasciwe -  tak jak kiedys bylo  z BMW - nie kupie bo to auta dla dresa. A ten kto raz zakocha sie w komforcie oferowanym przez ta marke nie chce innego auta. Podobnie jest z Subaru - jednak tu nie chodzi o komfort, ktory jest sredni czy wykonczenie wnetrza, ktore jest kiepskie a o naped , wlasciwosci jezdne, trakcje i bezpieczenstwo. Skoda auto jak ford czy fiat- nie ma w czym sie zakochac, nie ma zadnej charkterystycznej cechy - ot zwyczajny pojazd sluzacy do przemieszczania sie z punktu A do B i dla prezesa firmy - superb i dla przedstawiciela handlowego- fabia

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...