Skocz do zawartości

Subaru Forester [SJ] (MY13=>MY19)


kordynator

Rekomendowane odpowiedzi

Forester sam się obroni przed Madoxem

Forester tak B) ale trzeba bronić tych biednych jeżdżących nim emerytów co spalają 8,8 l. na setkę ;):twisted:

Zbytek łaski.

 

Ale że co? Mam się ścigać spod świateł, wyprzedzać bo przede mną jedzie bmw, grzać do dechy bo ktoś chce mnie wyprzedzić.Toż to głupota jest, a nie umiejętność jazdy. Chcesz upalać?Kup sti.

 

Oczywiście, że tak przecież jak coś ma 240KM to musisz się ścigać nawet z psem sąsiada i z tymi Fabiami 1,2 na 17" felgach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej kupiłbyś sobie wolnossącą dwulitrówkę. Zujki, nie zamulaj! ;) Podaje program startu: przyłączyć w tryb S, zaprzeć się plecami o siedzenie, mocno trzymać kierownicę i nagłym ruchem nogi wbić pedał gazu w podłogę. Pisk opon gwarantowany. Nie róbcie tego w domu! -_-

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej kupiłbyś sobie wolnossącą dwulitrówkę. Zujki, nie zamulaj! ;) Podaje program startu: przyłączyć w tryb S, zaprzeć się plecami o siedzenie, mocno trzymać kierownicę i nagłym ruchem nogi wbić pedał gazu w podłogę. Pisk opon gwarantowany. Nie róbcie tego w domu! -_-

No właśnie. W starym XT wrzucałem 1. gaz, sprzęgło, gaz do dechy.sprzęgło szybka zmiana na 2. i decha, licznik 100 i do odcięcia. To była zabawa . a teraz w nowym....tylnej części ciała nie urywa. Gdyby moment obrotowy był dostępny przy niższych obrotach, to pewno zabawa byłaby lepsza. Już o tym pisałem.

No dobra. Spróbuje. :D

No ale spalanie mi wzrośnie !!! :facepalm:

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie startu na S czy S#, to w którejś gazecie motoryzacyjnej (już nie pamiętam której - początkiem roku to było), gdy testowali nowego XT, dziennikarze zmierzyli, że od 0 do 100 km/h najszybciej jest na I :P

Potwierdza. Też czytałem ten tekst. Ale eksperyment musi być powtarzalny więc chyba zaraz wstanę, wsiądę do autka i sprawdzę...choć jak przypomnę sobie moją wyprawę do lasu(po 15 min. spotkałem straż leśną) to zaraz mnie namierzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie chciałem sprawdzić jak działa xmode, a nie przyspieszenie. A teraz naszła mnie myśl, że może to miałem szczęście spotykając tych strażników i z ujeżdżania po lesie nic nie wyszło. Może w ten sposób uratowałem miskę olejową . Przed chwilą kolega opowiedział mi jak na leśnej drodze jego zona rozwaliła michę. Kupując forka zamówiłem osłonę silnika i dyfra, ale nie zamontowano mi jej, bo konstrukcja okazała się wadliwa i grzała się turbina. W serwisie dowiedziałem się że osłony będą z jakiś miesiąc.Przed zimą muszę zamontować i wtedy w teren.

Edytowane przez Zujki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie startu na S czy S#, to w którejś gazecie motoryzacyjnej (już nie pamiętam której - początkiem roku to było), gdy testowali nowego XT, dziennikarze zmierzyli, że od 0 do 100 km/h najszybciej jest na I :P

 

Ja czytałem jakiś inny test (też nie pamiętam gdzie) i tam zmierzyli, że najszybciej przyspieszał na S a najwolniej w S# (co było związane z emulacją klasycznych biegów). Robili tam też pomiary na hamowni i wyszło im, że w trybie I na kołach było 210KM, w S 221KM a w S# 230KM, jeśli dobrze pamiętam.

 

Osobiście, jak próbowałem uzyskać Vmax (podpuszczony przez mojego synka :blush: ) to na trybie I nie chciał pójść powyżej 200, po przełączeniu na S poszedł ponad 220 (licznikowe - na GPS około 213), a dalej już nie próbowałem - wiadomo spalanie :biglol: :biglol: :biglol: . Auto było zapakowane i 2+2 osoby.

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich... Madoxa też, jeśli się pojawi :D

Planuję w przyszłym roku zakupić SUV-a i już była na celowniku Mazda CX-5 albo Tiguan 2.0TSI,

ale pojawił się On i po jeździe próbnej mnie opętał. B)

 

Pytanie do Was: kiedy zabierać się za zamówienie Forestera XT, żeby mieć rocznik produkcji 2014 ( i nie chodzi o modelowy) ?

Pytam bo trzeba brać pod uwagę przede wszystkim okres oczekiwania.

 

A dla ciekawości, jeśli ktoś nie widział:

Osiągi Forysia od 0 do V max i hamowanie w kilku próbach :P

 

Pozdrawiam

Krzysztof

jeśli naruszyłem jakąś etykietę lub regulamin moim postem to wybaczcie... ja pierwszy raz tu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie testów, że najszybciej XT idzie na S też czytałem, ale był i taki, w którym wyszło, że na I. Tak czy inaczej, nawet rasowi kawalerzyści z trybem S się musza przeprosić ;)

A co do pytania Kristofurosa - ostatnio w zaprzyjaźnionym salonie słyszałem o 3 - 4 miesiącach oczekiwania na XT, ale myślę, że najlepiej podejdź do salonu i tam dowiesz się najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie testów, że najszybciej XT idzie na S też czytałem, ale był i taki, w którym wyszło, że na I. Tak czy inaczej, nawet rasowi kawalerzyści z trybem S się musza przeprosić ;)

A co do pytania Kristofurosa - ostatnio w zaprzyjaźnionym salonie słyszałem o 3 - 4 miesiącach oczekiwania na XT, ale myślę, że najlepiej podejdź do salonu i tam dowiesz się najlepiej.

 

Ktoś już tu pisał w tym wątku, że ma odbiór XT-ka na marzec, więc fajnie by było jakby powiedział jaki rocznik dostanie.

A skoro na marzec to wynikało by że się sporo czeka.

Ja do tej pory na swoje dotychczasowe auta czekałem po 5 miesięcy ( Xsara 00r i Accord 05r. ) także długi okres oczekiwania mi nie straszny. :P

 

Miło Cię znow...tzn. miło Cię powitać na forum Kristofurox, oops -furos. Piszesz o regulaminach, wiesz witamy się w innym dziale ;) Poza tym mocne wejście :)

 

Znów ? Kristofurox - to nie ja.

Na forach występuję jako Kristofuros, ale przez ostatnie 5 lat udzielałem się na forum budowlanym,

co innego było na głowie niż auta, tym bardziej, że Acordeon nie sprawiał i nadal nie sprawia kłopotu.

 

Wejście jak wejście - chodzi Ci o załączony filmik ? śledzę różne wiadomości na temat Forysia B)

 

a tu jeśli komuś nie będzie ciężki język naszych południowych sąsiadów jest test Forestera XT

gdzie także znalazłem ten filmik z yt

http://www.autoforum.cz/testy-aut/rychly-test-subaru-forester-2-0-turbo-xt-tohle-je-ssuv/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skoro na marzec to wynikało by że się sporo czeka.
Cześć, też czytałem tą wypowiedź i pamiętam, że termin marcowy nie wynikał z przyczyn zwiazanych z dealerem czy produkcją ale z prozaicznej konieczniści zebrania nań środków pieniężnych :) .

Nie pamiętam kto to pisał.

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak to wlasnie "proza zycia" czytaj gotowka, wymusila taki, a nie inny termin odbioru, ale w kazdym razie najprawdopodobniej bedzie to jeszcze auto wyprodukowane w 2013, swieza dostawa, bedzie troszke pozniej :P

 

Ale to juz trzeba osobiscie dowiedziec sie w salonie, bo moze bedzie cos wczesniej z 2014 B)

Edytowane przez Ireq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to juz trzeba osobiscie dowiedziec sie w salonie, bo moze bedzie cos wczesniej z 2014
U mnie w rodzinie był kupowany BMWX3. Aby był to rocznik 2013 (a nie 2012) dostarczony został w kwietniu (po wielu telefonach, pytaniach, braku odpowiedzi, kilkakrotnie braku pomysłu/informacji gdzie samochód w tej chwili jest, paru przekładanych terminach) - pierwotnie samochód miał być do odbioru w marcu (X3 jest produkowane w USA).

Nie wiem kiedy roczniki 2014 Subaru bedą w salonach, ale czy to jest istotne, czy nie lepiej dostać jakiś upust?

Sam się obecnie zastanawiam, czy nie kupić jakiegos demo zamiast nówki. Zgodnie z zasadą jak w reklamie w TV - 'tyle zaoszczędziłeś ile masz na koncie' :);) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...