Skocz do zawartości

Fabryczne radio - problem z płytą


subcharles

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli macie radio europejskie to zmieniarka jest bardzo kiepsko wymyślona. Musi się zepsuć. Problemu nie ma z wersją US bo to pancerna konstrukcja ale wtedy radio nie każde niestety. Coś za coś. Przerabiałem ten problem. Poza tym że zmieniarka w EU jest beznadziejna to różnica w dźwięku również taka że nie chce się słuchać. Po bezpośrednim porównaniu zdecydowałem się zostać przy wersji US.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

 

Pytanie czy moglibyście polecić jakiś rozsądny cenowo zamiennik 2 DIN. Jak z podłączeniem sterowania w kierownicy - ktoś przerabiał temat?

Forumowicz @recki pisał swego czasu coś o wynalazku o nazwie "Bosion", i bardzo sobie chwalił. Ja osobiście mam zamiar pójść w jego ślady :) 

Z podłączeniem sterowania z kierownicy w przypadku radyjka j.w. podobno problemu nie ma żadnego, ale niech to jeszcze @recki potwierdzi, bo nie chcę wprowadzać w błąd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z radiem - Error 99.

Pytanie czy moglibyście polecić jakiś rozsądny cenowo zamiennik 2 DIN.

Jak z podłączeniem sterowania w kierownicy - ktoś przerabiał temat?

 

Ja zamontowałem stację GMS6808. Przy tej okazji była wypróbowana jeszcze inna 2DIN, tej firmy i w obu przypadkach sterowanie z kierownicy działa. W opcjach jest możliwość przypisania przyciskom na kierownicy innych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wczesniejsze zdanie o bosionie- przejezdzil ze mną już pół roku i jest bardzo ok. Wiadomo, apetyt rośnie i teraz bym chciał wyższą rozdzielczość, szybszy procek itd ale obiektywnie- radio gra bardzo uczciwie, w 100% spełnia swoje zadania (z torque-em​ i nawigacją oraz kamera cofania) i jest naprawdę ok. Bez zająknięcia przetrwało zdrowo poniżej 30 celsjuszow pod kreską, bo auto stało pod chmurką bo zamarzły drzwi od garażu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potwierdzam wczesniejsze zdanie o bosionie- przejezdzil ze mną już pół roku i jest bardzo ok. Wiadomo, apetyt rośnie i teraz bym chciał wyższą rozdzielczość, szybszy procek itd ale obiektywnie- radio gra bardzo uczciwie, w 100% spełnia swoje zadania (z torque-em​ i nawigacją oraz kamera cofania) i jest naprawdę ok. Bez zająknięcia przetrwało zdrowo poniżej 30 celsjuszow pod kreską, bo auto stało pod chmurką bo zamarzły drzwi od garażu

@recki, a jak z tym sterowaniem z kierownicy, o które pytał @Daniel_1776, da się to bezproblemowo podłączyć? Bez dodatkowych przejściówek, interfejsów, etc.?

A gdybyś myślał o zmianie, to Bosion'a zawsze mogę od Ciebie odkupić  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Również mam problem z error 99 po zakupie auta - nie dało się nawet włożyć płyty, rozebrałem radio, ale płyty w środku nie było, za to luźno wisiała zapadka blokująca wkładanie płyty. Ktoś kiedyś przy nim grzebał chyba, bo śrubki są przerabiane, więc może zmontował błędnie, że ta zapadka była opuszczona. Niestety nie poprawiłem.

 

Mam też adapter mp3 którego obecnie używam, ale jakość dźwięku jest mizerna.

 

Mam natomiast kasetę AUX, jednakże stale załącza się autorevers, więc 3 sekundy gra i zmienia stronę - wyjąłem element z kasety odpowiadający za auorevers, ale nadal zmienia stronę z niewiadomych przyczyn. Wie ktoś może jak wyłączyć to w radiu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledze w Saabie 9-3 przerobiłem fabryczne radio. Dołożyłem gniazdo aux. W momencie włożenia jack, rozłącza tor FM (stereo) idący z głowicy do przedwzmacniacza w radiu. Ta przeróbka zawsze jest skuteczna, działa w 99% radii na rynku. Każdy ogarnięty elektronik Ci to zrobi. Choćby serwis RTV nawet. Działa to tak że radio FM gra normalnie, gdy włożysz jack do gniazda leci muzyka np z telefonu itp. Wyjmiesz jack znów słychać radio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rozwiązanie byłoby wspaniałe :) Zdemontowałem już radio będę działał w temacie. Dzięki!

 

Radio zamontowałem ponownie, niestety rankiem nie da się jechać z powodu zaparowanych szyb i lusterek, poczekam z tematem do wiosny...

Edytowane przez thorxahest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...