Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba lepiej kupić nowy zestaw D2 albo Ksport, zestaw Brembo będzie tle samo kosztował a zaciski używane. Załóż sobie zestaw 8 tłoczkowy z tarczami 330mm, jak taki zakładam w przyszłym tygodniu i raz na zawsze zapomnę o hamulcach.

 

są dwie szkoły :lol: , skuteczność hamowania D2/Ksport/XYZ, jest porównywalna z BREMBO, pod warunkiem ze w zestawie znajdziemy inny klocek niż ten co proponuje producent ( potworna kicha). Za Brembo zdecydowanie przeważa dostępność różnych tarcz, klocków, i w normalnych pieniądzach :lol: . W przypadku D2 i innych , jestes skazany na tego producenta, który ma zdecydowanie wyższe ceny tarcz i klocków, i jest jeszcze pyatanie czy bedzie istnia za pare lat :roll: . Bo o BREMBO raczej mozna byc spokojny :cool:

Oczywiscie za D2 i ... stoi fakt że zaciski nowe :cool: , choć z drugie strony akurat zaciski BREMBO , jak nie są przekrecone śruby do montażu , to są praktycznie bezawaryjne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego odpuscilem D2 305mm i poszedlem w zestaw w WRXa. Na razie nie wiem jak dziala, tylne zaciski gdzies w trakcie malowania :smile:

 

Carfit, jutro zaczynam wywczas, wroce na poczatku sierpnia... pamietasz o tylnym stabilizatorze z WRXa? Odezwe sie po powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Carfita już wymęczyłem (dzieki za cierpliwosc), ale zasięgne jeszcze opinii szerszego grona :wink: Swapuje przednie zaciski z WRX do N/A. Problem mam z wyborem tarcz i klocków. Chciałbym sie zmiescic w kwocie +/- 1000 PLN (2 przednie tarcze i klocki). Z tarcz do wyboru mam Zimmermany wiercone i nacinane za 290 PLN, gładkie Brembo za 300 PLN i gładkie Ferodo za 400 PLN. Z klocków rozkminiam Hawk HPS za 400 PLN i DS Performance za 590 PLN. Jaki zestaw będzie najpewniejszy i najskuteczniejszy ? Miał ktos już do czynienia z klockami Hawk ? Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie zmiescic w kwocie +/- 1000 PLN (2 przednie tarcze i klocki).

No to możesz sobie sprawić właśnie komplet tarcz i klocków Ferodo Premier w takiej cenie i chyba nic bardziej ambitnego... Do codziennej jazdy spokojnie wystarczy, nie będzie się gięło, pękało, ani piszczało ;)

A jak masz kontakty, to za około 600PLN komplet tarcz Ferodo wyhaczysz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz kontakty, to za około 600PLN komplet tarcz Ferodo wyhaczysz...

 

Kontakty chętnie nawiąże :mrgreen: A co z tymi klockami Hawk HPS. Podobno US na tym śmigają i są zadowoleni, no ale oni mają wypaczone pojęcie o hamowaniu. Ktos to testował w warunkach polsko-poligonowych ?

 

P.S. Zestawik ma służyc szybszemu przemieszczaniu sie po mieście. Żaden tor itp., bo hamowac to ja sie muszę narazie nauczyc pod okiem Wróbla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko- zastanawiam się nad mało znanymi na naszym rynku klockami firmy WINMAX (japońskie). Miał ktoś z Was może w/w klocki? Jakieś plusy/ minusy? (klocki do jazdy miejskiej- upalanko od święta)

 

ps. Wyczytałem na jednym forum, że dają radę tylko dosyć mocno pylą- ktoś może to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tarcze wiercone zimmerman i nie moge nic zlego powiedziec fakt ze uzywane sa one tylko do dynamiczniej miejskiej jazdy :grin:Hamulec na nich przecietny-cena do jakosci OK. Klocki Ferrodo premium ich minus jak dla mnie to sie za bardzo "sypia" i bardzo szybko sie koncza.Pyl bardzo wkurza na felgach i jest ciezki do usuniecia,ale zawsze mozna sie pozbyc felg :mrgreen: To tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam taka sprawe. Otoż mam możliwość kupna czerwonych zacisków z WRXa my06. Nie chciałbym zmieniac felg na zime na wieksze niz 16', a jest taki problem, że po założeniu fabrycznej felgi 16 kolo sie blokuje na zacisku, jest po prostu za male odsadzenie.

 

Uprzedzam od razu, niechce bawic sie w dystanse i inne tego typu "rozwiązania".

 

Czy moglibyscie polecic jakies fele 16' moga byc stalowe, tak zeby to wszystko dzialalo i w ogole?

 

(Auto oczywiscie kombiwar 2004 US)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moglibyscie polecic jakies fele 16' moga byc stalowe, tak zeby to wszystko dzialalo i w ogole?

widze, ze masz us spec. jezeli 16" rowniez sa z us (6,5" zamiast 7" w eu) to faktycznie moze byc bol z zaciskami 4 tloczkowymi.

ja po 15.08 bede wystawial dwa komplety speedline'ow 16x7" (jedne z uzywanymi zimowkami :mrgreen: ).

felgi daja po kilka mm wiecej miejsca (zarowno na srednicy, jak i na odsadzeniu) na zaciski niz w wersji 16" z gt'ka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...