Skocz do zawartości

Hamulce - klocki, tarcze itp.


Patryk55XL

Rekomendowane odpowiedzi

zawsze można zabrać starą tarczę i mieć na wzór jak wiercić

jesli dobrze wyśrodkujesz otwór centrujący ppowinno być git, tylko jak się oreintuje tarcze mają srednicę centrującą 58mm, piasta 56,1mm wieć trzeba by centrowac na czymś innym.

 

 

Czyli tak jak myślałem, nie jest to takie hop-siup... Chyba dam sobie spokój z tym...

 

To co nie jest do końca jasne i znane zazwyczaj przeraża... moim zdaniem spokojnie ogarniesz temat, jesli jedank się obawiasz oddaj do jakiegoś serwsiu tam już powinni wiedziec co z tym fantem zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju, a jaki jest koszt tarcz hamulcowych OEM do legacy spec. B (czyli fi 316 mm ale z pcd 5 x 100)?

 

byly dwa rodzaje , trzeba ustalic po VIN ale jedna cena ...380 zł brutto sztuka dla forumowicza.... :)

 

Dziękuję za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Help!

gdzie można kupić blaszki do zacisków 4pot z wrx? kiedyś były w katalogów akcesoriów w TRW a teraz juz nie występują. Ma ktoś może na sprzedaż? Nie mam pojęcia gdzie zapodziałem swoje. Na pewno je zdemontowałem jak instalowałem premiery bo się nie mieściły klocki czy jakoś tak no i premiery nie piszczały. RC5+ dają nieźle do wiwatu...jak pociąg na stacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie bądź naiwny , blaszki przy RC5 , pomogą Ci tyle co umarłemu kadzidlo

liczę na co kolwiek. U tzd jest jednak lepiej niż u mnie, ale mamy inne tarcze. Jak masz blaszki to kupuję :D , liczę na cokolwiek.

 

Pozdrawiam

 

RC5+ dają nieźle do wiwatu...jak pociąg na stacji.

One tak mają. Prawda, że fajnie ? :D

mi to nie przeszkadza, ale czasem ludzie mocno się 'wystrachają :D"

 

pozdrawiam

 

aha, i tak ich nie zamienię choć by były jeszcze głośniejsze. Jakość hamowania to dla mnie inny wymiar.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam nie bądź naiwny , blaszki przy RC5 , pomogą Ci tyle co umarłemu kadzidlo ;)

u mnie RC5+ w 4-tloczku od GT/WRX nie piszczaly przy gladkiej tarczy... piszczaly tylko na tylnej osi (1-tloczek od GT), ale tam chyba byl problem w dopasowaniu klocka do zacisku (wystajace "jezyczki" byly jakby ciut za grube)

 

Help!

gdzie można kupić blaszki do zacisków 4pot z wrx? kiedyś były w katalogów akcesoriów w TRW a teraz juz nie występują. Ma ktoś może na sprzedaż? Nie mam pojęcia gdzie zapodziałem swoje. Na pewno je zdemontowałem jak instalowałem premiery bo się nie mieściły klocki czy jakoś tak no i premiery nie piszczały. RC5+ dają nieźle do wiwatu...jak pociąg na stacji.

 

Pozdrawiam

kiedys mozna je bylo kupic w ASO (sam kupowalem), ale tanie to nie byly...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ostatnio pojawił sie taki problem. W mieście, przy prędościach do około 80 km/ h wszystko jest ok, ale przy hamowaniu gwałtownym ze znacznie większych prędkości, na chwilę występuje lekkie wahnięcie (ściągnięcie w prawo). Przy płynnym hamowaniu nie ściąga. Zaciski były czyszczone, tarcze i klocki (ori) ok. WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi co myślicie o takim zestawie pod fabryczne zaciski do Hawka, auto użytkowane na codzień - miasto, weekendowo trasa, lub co zmienić w nim czy iść bardziej spokojnie czyli seryjne tarcze brembo + np. klocki OMP??

 

- tarcze DBA 4000/4500

- klocki Ferodo DSP

- przewody w oplocie

- płyn Motul RBF660

 

lub co innego polecacie??

Edytowane przez bucky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przewody w oplocie bym uważał

reszta graciarni spoko.

 

zawsze możesz założyć tarcze gładką. Mi by było tochę szkoda piłować DSP rowkami z DBA bo i DBA i DSP są wg mnie bardzo drogie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...